واردات روان نویس به ۷۷ تن رسید + جدول
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

واردات روان نویس به ۷۷ تن رسید + جدول

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- براساس آمار گمرک در ۱۱ ماهه سال جاری بیش از ۷۷ تن روان نویس از کشور‌های مختلف به ایران صادر شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۱۱ ماهه سال جاری، حاکی از آن است که در این مدت بیش از ۷۷ تن روان نویس از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.

براساس واردات این حجم روان نویس به کشور، یک میلیون و ۴۷۷ هزار و ۹۶۰ دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر ۶۱ میلیارد و ۴۰۹ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۱۴۷ ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

گفتنی است در ۱۱ ماهه سال جاری قاشق چنگال از ۸ کشور جهان از جمله سوییس، آلمان، امارات متحده عربی، ژاپن و هنگ کنگ وارد ایران شده است.

در بین کشور‌های ذکر شده چین با صادرات بیش از ۳۳ تن روان نویس به ارزش ۲۴۵ هزار و ۳۷۰ دلار بزرگترین صادرکننده این محصول به ایران بوده است.

واردات روان نویس به ۷۷ تن رسید + جدول - 5

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با واردات، پروانده، ارز و روان نویس از تلگرام

نرخ ارز سامانه نیما

یکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧

میانگین نرخ امروز ارز در سامانه نیما به ازاء هر یورو حدود ٩٤٤٠ تومان بود.

مجموع فروش ارز حاصل از صادرات، امروز به ١٥ میلیون یورو رسید.

مجموع تامین ارز بابت واردات، امروز به حدود ٣٣ میلیون یورو رسید.

مجموع فروش ارز حاصل از صادرات از تاریخ ١٦ مرداد تا امروز به پنج میلیارد و ششصد و بیست و چهار میلیون یورو رسید.

مجموع تامین ارز برای واردات از تاریخ ١٦ مرداد تا امروز به چهار میلیارد و نهصد و پنجاه و چهار میلیون یورو رسید.


روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد؛

نرخ ارز ١٥ مهر ١٣٩٧

نرخ ارز در سامانه نیما به ازاء هر یورو ٩٢١٩ تومان

مجموع فروش ارز حاصل از صادرات، امروز ٣٨ میلیون یورو

مجموع تامین ارز برای واردات، امروز ٤١ میلیون یورو

مجموع فروش ارز حاصل از صادرات از ١٦ مرداد تا امروز: سه میلیارد و پنجاه و دو میلیون یورو

مجموع تامین ارز برای واردات از ١٦ مرداد تا امروز: دو میلیارد و ششصد و چهل میلیون یورو


جزئیات بسته تسهیل واردات مواد اولیه تولید از محل ارز صادراتی

💢بانک مرکزی ساز و کار اجرایی بسته تسهیل واردات مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید از محل ارز حاصل از صادرات را به شرح زیر ابلاغ کرد👇

اقتصادنیوز👇


✅ از بسته تسهیل واردات مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید از محل ارز حاصل از صادرات چه می‌دانید؟

ساز و کار اجرایی بسته تسهیل واردات مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید از محل ارز حاصل از صادرات ابلاغ شد …


🌀دستورالعمل نحوه‌ی بازگشت ارز حاصل از #صادرات ابلاغ شد

🔹بانک مرکزی در بخشنامه‌ای نحوه‌ی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه‌ی اقتصادی کشور را ابلاغ کرد، در این بخشنامه تمام صادرکنندگان مکلف به ارایه تعهد برگشت ارز هستند و بانک مرکزی مکلف است صرفا برای واردات کالا و خدمات صادرکنندگانی تامین ارز کند که نحوه بازگشت ارز به چرخه اقتصادی مطابق ساختار تعیین شده در دستورالعمل این بانک باشد.

🔹در این بخشنامه آمده است؛ در اجرای بند «۱» مصوبه شماره ۹۷۴۰۵ مورخ ۲۳‏/۰۷‏/۱۳۹۷ شورای عالی هماهنگی اقتصادی و حسب تصمیمات کمیته بند «۲» مصوبه یادشده از یک سو و در راستای تسهیل اجرای دستورالعمل شماره ۲۱۰۷۸۲‌‏/۹۷ مورخ ۲۰‌‏/۰۶‌‏/ ۱۳۹۷ از سوی دیگر، بدینوسیله «نحوه‌ی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه‌ی اقتصادی کشور» به شرح ذیل ابلاغ می‌شود:

۱- کلیه صادرکنندگان کالا و خدمات مکلف به ارائه تعهد بابت برگشت ارز حاصل از صادرات خود به چرخه اقتصادی کشور می‌باشند.

۲- بانک مرکزی مکلف است صرفا برای واردات کالا و خدمات صادرکنندگانی تخصیص و تأمین ارز نماید که نحوه بازگشت ارز آنها به چرخه اقتصادی کشور مطابق ساختار ذیل مشخص باشد.

۳- بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگانی که مجموع صادرات سالانه آنها تا یک میلیون یورو، بیش از یک میلیون یورو تا سه میلیون یورو، بیش از سه میلیون یورو تا ده میلیون یورو و بیش از ده میلیون یورو به شرح ذیل باشد:

🔸الف) تا یک میلیون یورو

• از فروش ارز در «سامانه نیما» معاف است.

• در ازای واردات کالا و خدمات مورد نیاز چرخه تولید یا تجارت خود پس از ثبت سفارش استفاده نماید (واردات در مقابل صادرات خود).

• به صورت مستقیم جهت واردات کالا با تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت به واردکنندگان دیگر پس از ثبت سفارش واگذار نماید (واردات در مقابل صادرات غیر).

• به صورت حواله یا اسکناس به بانک‌ها و صرافی‌های مجاز با ثبت در «سامانه نظارت ارز (سنا)» عرضه نماید.

🔸ب) بیش از یک میلیون یورو تا سه میلیون یورو

• مکلف‌اند ۵۰ درصد ارز صادراتی را به «سامانه نیما» واگذار نماید.

تبصره: تا سقف یک میلیون از فروش ارز در «سامانه نیما» معاف است.

• مابقی ارز را می‌باید به طرق زیر به چرخه اقتصاد بازگردانند:

• در ازای واردات کالا و خدمات مورد نیاز چرخه تولید یا تجارت خود پس از ثبت سفارش استفاده نماید (واردات در مقابل صادرات خود).

• به صورت مستقیم جهت واردات کالا با تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت به واردکنندگان دیگر پس از ثبت سفارش واگذار نماید (واردات در مقابل صادرات غیر).

• به صورت حواله یا اسکناس به بانک‌ها و صرافی‌های مجاز با ثبت در «سامانه نظارت ارز (سنا)» عرضه نماید.

🔸ج) بیش از سه میلیون یورو تا ده میلیون یورو

• مکلف‌اند ۷۰ درصد ارز صادراتی را در «سامانه نیما» عرضه نماید.

تبصره: تا سقف یک میلیون از فروش ارز در «سامانه نیما» معاف است.

• مابقی ارز را بایستی به طرق زیر به چرخه اقتصاد بازگرداند:

• در ازای واردات کالا و خدمات و هزینه‌های بازاریابی مورد نیاز چرخه تولید یا تجارت خود پس از ثبت سفارش استفاده نماید (واردات در مقابل صادرات خود).

🔸د) بیش از ده میلیون یورو

• مکلفند ۹۰ درصد ارز صادراتی را در «سامانه نیما» عرضه نماید.

تبصره: تا سقف یک میلیون از فروش ارز در «سامانه نیما» معاف است.

• مابقی ارز را بایستی به طریق زیر به چرخه اقتصاد بازگردانند:

• در ازای واردات کالا و خدمات و هزینه‌های بازاریابی مورد نیاز چرخه تولید یا تجارت خود پس از ثبت سفارش استفاده نماید.

تبصره: فروش در «سامانه نیما» بیش از درصد مشخص شده در هر یک از سه دسته فوق، امکان‌پذیر است.

۴- کلیه صادرات انجام گرفته از تاریخ ۲۲‏/۰۱‏/۱۳۹۷ مشمول این مصوبه خواهد بود.


فوری/واردات ۴۱۷ میلیون دلار محصولات آرایشی و بهداشتی با ارز دولتی/بانک مرکزی وزارت بهداشت را دور زد!

⬅️خبرگزاری مهر نوشت:

🔹در سال جاری بیش از ۴۱۷ میلیون دلار ارز دولتی برای واردات لوازم آرایشی تخصیص داده شده و همچنین مبالغ قابل توجهی ارز دارو و تجهیزات پزشکی برای واردات کالاهای غیرمرتبط استفاده شده است!

🔹در تازه‌ترین گزارش که یکی از نهادهای عالی‌رتبه نظارتی چند روز قبل خطاب به مسئولان دولت از جمله معاون اول، وزیر بهداشت، وزیر صمت، وزیر اقتصاد، وزیر تعاون و … نوشته شده است به تخلفات گسترده‌ای در زمینه اختصاص ارز دولتی واردات دارو و تجهیزات پزشکی به کالاهای دیگر از جمله لوازم آرایشی بهداشتی اشاره شده است.

🔹طبق این گزارش، بانک مرکزی بدون موافقت سازمان غذا و دارو بیش از ۴۱۷ میلیون دلار ارز دولتی بابت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی تامین کرده که حدود ۱۱ درصد از ارز دولتی را تشکیل داده، درحالی‌که این کالاها مشمول اولویت کالایی گروه ۲ و نیمایی هستند.

www. phana. ir/fa/doc/news/۱۷۹۱۵


در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز22 ساعت قبل
مطابق با اعلام وزارت راه و شهرسازی نرخ سود وام نوسازی تا سقف ۵۰ میلیون تومان در تهران و تا سقف ۴۰ میلیون تومان در مراکز استان‌ها و سایر شهرها معادل ۹ درصد تعیین شده است. مطابق با اعلام وزارت راه و شهرسازی نرخ سود وام نوسازی تا سقف ۵۰ میلیون تومان در تهران و تا سقف ۴۰ میلیون تومان در مراکز استان‌ها و سایر شهرها معادل ۹ درصد تعیین شده است. به این معنا که بخشی از وام تا سقف ۵۰ میلیون تومان با نرخ سود ۹ درصد و مابقی با نرخ سود ۱۸ درصد در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت. همین‌طور در سایر کلان‌شهرها سقف وام نوسازی به ترتیب معادل ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد در نظر گرفته شده است. پیگیری‌ها نشان می‌دهد با اعلام این خبر، ظاهرا بخشی از گره وام نوسازی رفع شده است.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
شناسه خبر: ۸۷۸۰۱۰ ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۷:۰۸ ۰ Aخانه | اقتصادی فارس منبع: قیمت طلا در معاملات امروز به علت خوش‌بینی در مورد مذاکرات آمریکا و چین کاهش یافت اما امید به کاهش نرخ بهره بانکی آمریکا در آستانه نشست سیاست‌گذاری بانک مرکزی این کشور مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.

بازار اجاره مسکن

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
گزارش اختصاصیبازار اجاره مسکندر حال حاضر قوانین و زیرساخت‌های کافی برای دخالت دولت در بازار اجاره بها مسکن وجود دارد و مردم انتظار دارند دولت باتعیین سیاست‌های پولی و مالی قیمتها را در این بازار هر چه سریعتر متعادل کند.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
به گفته فرماندار اردکان با آبگیری این بند میزان آبدهی قنات‌ها، چاه‌ها و مزارع بخش عقدا افزایش می‌یابد که این کار کمک بزرگی به وضعیت آب و کشاورزی منطقه می‌کند. بهروز شهابی‌زاد با اشاره به مشکلات حوزه آب و خاک شهرستان افزود: در اثر عوامل انسانی و تغییرات اقلیمی، وقوع سیلاب و از بین‌رفتن پوشش گیاهی، سبب کاهش تولیدات کشاورزی و کم‌آبی شده است. فرماندار اردکان، اجرای طرح‌های آبخیزداری را در احیای منابع آب و خاک مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: اقدامات اولیه برای احداث بند خاکی عقدا در سال ۱۳۹۴ انجام و عملیات اجرایی آن در مهرماه ۹۷ آغاز شد. شهابی زاد از پیگیری نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و مدیران استان و شهرستان تقدیر کرد و افزود: تأمین ۳۲ میلیارد ریال بودجه این پروژه جز ار طریق منابع ملی ممکن نبود. مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
بلومبرگ از تداوم خرید گاز مایع ایران توسط پالایشگاه‌های چینی خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، بر اساس آمار موجود علیرغم تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تداوم جنگ تجاری با واشنگتن، چین به خرید گاز مایع از ایران ادامه می‌دهد. آمار کشتیرانی نشان می‌دهد که چندین کشتی حامل گاز مایع ایران در ماه‌های می‌و ژوئن به مقصد چین رفته‌اند. بر اساس آمار پالایشگاه‌های چینی احتمالا تحریم‌های آمریکا برای واردات نفت ایران را دور می‌زنند و به خرید گاز مایع از ایران ادامه می‌دهند. این در حالی است که چین می‌تواند از کشورهایی مانند قطر و عربستان سعودی هم گاز مایع خریداری کند اما گاز مایع این کشورها در کیفیت و قیمت با گاز مایع ایران قابل مقایسه نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
قطعا پدر و مادر باید فرزندشان را دوست بدارند و به نیازشان توجه کنند. عشق به فرزند مثل رفتن به مدرسه اجتناب ناپذیر است و عشق به همسر کاملا به انتخاب و تمرین ما بستگی دارد. محققان عقیده دارند، کودکانی که والدینشان به یکدیگر عشق می‌ورزند، شادترند و احساس امنیت بیشتری دارند. کودکان به دلیل عدم توانایی در تحلیل تنش‌های موجود در رفتار والدین با یکدیگر، خودشان را در این موضوع مقصر می‌دانند. پدر و مادر گاهی آنقدر درگیر مشکلات فرزندشان می‌شوند که خودشان را فراموش می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر