اعلام آمادگی سازمان نظام مهندسی گیلان برای کمک به سیل زدگان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. حوادث
اعلام آمادگی سازمان نظام مهندسی گیلان برای کمک به سیل زدگان

اعلام آمادگی سازمان نظام مهندسی گیلان برای کمک به سیل زدگان

ایرناخبرگزاری ایرنا |
رشت - ایرنا - به دنبال وقوع سیل ویرانگر در استان گلستان، سازمان نظام مهندسی گیلان با صدور اطلاعیه ای برای کمک به سیلزدگان این استان اعلام آمادگی کرد.

در این اطلاعیه که نسخه‌ای از آن روز دوشنبه برای ایرنا نمابر شده، آمده است: وقوع سیل شدید در استان گلستان در روزهای آغازین سال ۹۸، شیرینی نوروز را به کام هموطنان عزیز تلخ کرده، سازمان نظام مهندسی گیلان ضمن اظهار تاسف از وقوع این حادثه و همدردی با مردم آسیب دیده آمادگی خود را جهت کمک به مناطق خسارت دیده اعلام می‌دارد.

همچنین طبق هماهنگی به عمل آمده با سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان، اعضای سازمان نظام مهندسی گیلان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۱۹۰۰۰۸۴۲۵ بانک ملت شعبه ناهارخوران شمالی گرگان به نام سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان واریز کنند.

سازمان نظام مهندسی استان گیلان افزون بر ۲۱ هزار نفر عضو دارد که این اعضاء در رشته‌های هفتگانه عمران، معماری، برق، مکانیک، نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک فعالیت دارند.

خبری: جدیدترین اخبار حوادث ایران و جهان

بارش شدید باران ۲۸ و ۲۹ اسفندماه گذشته در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در ۱۵ کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه‌های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.

با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی، بیش از ۳۰۰ میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به ۱٫۵ متر رسید.

سرریز آب سدهای گلستان ۲ و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.

استان مازندران نیز هفته گذشته دچار سیل شد.

۷۲۹۶ / ۲۰۰۷

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اقتصاد، نظام مهندسی، گیلان و سیل از تلگرام

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان:

🔹از بین ۶۰۰ هزار نفر مهندس حدود ۴۵۰ هزار نفر از مهندسان در رشته خود کار نمی‌کنند یا بیکار هستند.

🔹دولت برنامه‌ای برای اشتغال مهندسان ندارد/تسنیم

Asriran. com


🔻یک کشته و ۸ مصدوم به دلیل وقوع سیل

🔹رئیس سازمان امداد و نجات: ۱۷ استان هرمزگان، مازندران، گیلان، گلستان، کرمانشاه، کردستان، قزوین، فارس، سیستان و بلوچستان، سمنان، زنجان، خوزستان، خراسان جنوبی و شمالی، تهران، اردبیل، اصفهان، آذربایجان شرقی طی ۴۸ ساعت گذشته درگیر سیل، برف و کولاک شده‌اند.

🔹یک نفر به دلیل وقوع سیل در هرمزگان جان خود را از دست داده و ۸ نفر مصدوم شده‌اند. /فارس


🔴 جامعه مهندسی به توسعه شهری به عنوان مسئولیت اجتماعی بنگرد

🔸امروز در تقویم روز مهندس نامگذاری شده است، شاید نقش مهندسان در فرایند ساخت و بهره برداری از شهر و مدیریت شهری موثرتر از سایر اقشار جامعه باشد، طراحی شهری، توسعه و بهره برداری از فضاهای شهری در حوزه دانش مهندسی است و به همان اندازه که توسعه و رونق شهر، محصول مهندسان است، ایمنی، صحت طراحی و پیش بینی پیامدهای بهره برداری در حوزه مسئولیت این قشر قرار دارد.

🔸بعنوان یکی از اعضای کوچک جامعه مهندسان ایران، عرض می‌کنم، که هم نقش خطیر و حرفه‌ای این قشر در فرایند توسعه شهر باید از سوی همه دستگاههای مسئول اعم از شهرداری، دولت و دستگاه قضایی پذیرفته شود و هم جامعه مهندسی خود را در برابر چالش‌های شهر مسئول بداند.

🔸مهندسین مشاور ما که توانمندی‌های فنی وعلمی بالایی دارند، باید این مسئولیت اخلاقی را برای خود قائل باشند که توصیه پذیری از مقامات و دستگاه‌ها و تامین منافع کارفرمایان، منجر به نقض اصول علمی، مقررات فنی و استانداردهای زیستی در اماکن وفضاهای طراحی شده توسط آنان نگردد.

🔸متاسفانه شاهد هستیم که عموم پروژه‌های مساله دار شهر تهران که فاقد پیوستهای ترافیکی، استانداردهای ایمنی یا پیش بینی‌های زیست محیطی، رفاهی و تامینی لازم هستند، با طراحی و بعضا دفاع مهندسین مشاور در نهادهای ذیربط اجرا شده‌اند، البته نقش مدیران و تصمیم گیرندگان و مسئولان این پروژه‌ها نیز نباید نادیده گرفته شود.

🔸در حوزه اجرا نیز جامعه مهندسی ما بایست فراتر از ممر درامد، به توسعه شهری به عنوان یک مسئولیت اجتماعی و مدنی بنگرد و بر رعایت استانداردها و تامین ایمنی در سازه‌ها و پروژه‌ها حین اجرا، با وسواس نظارت کند، مهندسان ناظر و مجری باید به عواقب عدول از استانداردهای کیفی بخوبی آگاه باشند و بدانند در موقع بحران یا سوانح طبیعی، نقض این استانداردها تاوان سنگینی برای شهر و شهروندان بیگناه خواهد داشت.

🔸چالشهای موجود میان ساختارهای نظام مهندسی و دستگاه‌های حاکمیتی و همچنین برخی نقاط ضعف وسوء مدیریت در عملکرد گذشته ساختارهای نظام مهندسی موجب شده است مشارکت واعتماد جامعه مهندسین کشور به نظام مهندسی، نزول پیدا کند و در سالهای اخیر شاهد مشارکت حدود ده درصد مهندسان در انتخابات نظام مهندسی بوده‌ایم که نقش و اثرگذاری این نهاد را تضعیف کرده است.

🔸امیدواریم نظام مهندسی با تجدید نظر در عملکرد گذشته و گذار از ایفای نقش حاکمیتی به نقش مدنی، بعنوان نماینده جامعه مهندسی که به لحاظ کمی یکی از بزرگترین اقشار مهندس در جهان می‌باشد، شان مهندس را در جامعه احیا نموده و نقش موثری در توسعه کیفی و بهبود شرایط زیست شهری شهروندان داشته باشد.

🔸سخنان محسن هاشمی در جلسه علنی ۵ اسفندماه


✅ هشدار درباره افزایش تورم مسکن/ از جیب مردم برای افزایش وام خرج‌ نکنید

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان این که افزایش بدون برنامه وام مسکن باعث افزایش تورم می‌شود، گفت: ساماندهی بازار مسکن نیازمند تشکیل یک تیم اقتصادی با مدیریت وزارت راه و مشارکت وزارتخانه‌های تعاون، اقتصاد، بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار است.


❌سیلاب در جنوب و باران و برف در شمال کشور

فردا مسیرهای منتهی به مازندران و گیلان برفی و بارانی ا‌ست.

وقوع طغیان رودخانه‌ها و سیل در بوشهر، فارس، کرمان و هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


در ادامه بخوانید

تابناکتابناک1 روز قبل
قضات دادگاه او را به اتهام رابطه نامشروع به تحمل ۹۹ضربه تازیانه و دو سال تبعید محکوم کردند و کودک حاصل از این ارتباط هم با نظر دادگاه دراختیار پدرخوانده و مادرخوانده قرار گرفت. حاشیه و اخبار عجیب و غریب در فوتبال ایران کم نیست. تازه‌ترین این خبرها حاکی است که سال قبل دختر نوجوانی به همراه مادرش نزد پلیس رفت و طی شکایتی مدعی شد که جوان فوتبالیستی به او تعرض کرده است. به گزارش تابناک ورزشی، این دختر که باردار بود، به مأموران و ضابطین قضایی گفت: قصد نداشتم موضوع را علنی کنم، اما وقتی زندگی خانوادگی‌ام تحت تأثیر این ماجرا قرار گرفت تصمیم به شکایت گرفتم. هنوز به طور دقیق مشخص نیست چرا حکم محکومیت علیه فوتبالیست مذکور، تا این حد سبک و بدون اعلام حبس یا جرایم سنگین‌تر صادر شده است؟
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی افزود: براساس مطالعات، ۴۵ تا ۵۵ درصد هزینه بیمارستانها، صرف هزینه‌های پرسنلی، ۲۰ تا ۲۵ درصد از هزینه‌ها مربوط به دارو و تجهیزات پزشکی، ۴ تا ۵ درصد از هزینه‌ها صرف هزینه‌های تغذیه‌ای و همچنین، به طور متوسط ۱۲ درصد از هزینه‌ها به هزینه‌های کارپردازی مربوط می‌شود. مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: یکی از راه‌هایی که می‌توان خدمات را با بهترین کیفیت و بهره‌وری بالا ارائه داد، ایجاد بیمارستان محلی است. وی با اشاره به اینکه ۸۳ درصد بیمارستانهای ۳۲ تختخوابی کارایی لازم را ندارند، ادامه داد: این بیمارستانهای ۳۲ تختخوابی ممکن است در آینده براساس شرایط اجتماعی به بیمارستان محلی تبدیل شوند. کلانتری در تشریح عملکرد بیمارستانهای محلی اظهار کرد: در این بیمارستانها، خدمات اورژانس شبانه روزی، بستری کمتر از ۲۴ ساعت و خدمات تخصصی پایه، به صورت سرپایی، ارائه خواهد شد. وی گفت: ایجاد دو نوع بیمارستان محلی و شبکه‌ای، در دستور کار وزارت بهداشت قرار داشته و تدوین دستورالعمل‌های آنها نیز در مراحل انتهایی است.
الفالف1 روز قبل
روزنامه ایران نوشت: اوایل زمستان سال گذشته، زن جوانی هراسان با پلیس تماس گرفت و از حادثه تلخی که برایش رقم خورده بود خبر داد. شکایت‌های سریالیبا شکایت زن جوان تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت با شماره‌هایی که زن جوان در اختیارشان قرار داده بود، به بررسی برای شناسایی خودروی مورد نظر پرداختند. در تمامی شکایت‌ها راننده خودروی پراید دختران و زنان جوان را تحت عنوان مسافر سوار کرده و با کشاندن به محلی خلوت آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. با توجه به مشخصاتی که قربانیان در اختیار پلیس قرار دادند مشخص شد که نقشه آزار و اذیت‌ها از سوی یک نفر اجرا شده است. همین مسأله باعث شد از زنان و دختران کینه به دل بگیرم و به فکر انتقام از آن‌ها بیفتم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴9 ساعت قبل
ساعت۲۴ -یک کودک ٤ ساله به دلیل پرت شدن از روی قطار کودک در یکی از پارک‌های رشت کشته شد‎. یک کودک ٤ ساله به دلیل پرت شدن از روی قطار کودک در یکی از پارک‌های رشت کشته شد‎. مأموران پاسگاه زیباکنار در پی ‏دریافت خبری مبنی بر فوت کودک ٤ ساله حین بازی در یکی از پارک‌های شهرستان رشت برای بررسی موضوع به محل اعزام ‏شدند‎. ‎ماموران پلیس پس از حضور در محل مشاهده کردند یک دختر بچه ٤ ساله اهل یزد حین بازی از قطارکودک به دلیل رعایت ‏نشدن موارد ایمنی از قطار بازی به بیرون پرت شده و بر اثر این حادثه فوت کرده است‎. ‎این کودک برای تعیین علت تامه فوت به ‏پزشکی قانونی معرفی شد. پرونده اولیه تشکیل و مقصران حادثه به مراجع قضائی معرفی شدند‎. ‎
فراروفرارو1 روز قبل
او زن میان سالی بود و در منزلش مواد مخدر سنتی مصرف می‌کرد تا این که روزی در ۲۰ سالگی لوزه‌ام متورم شد و چیزی نمی‌توانستم بخورم. من هم برای اولین بار ابزار استعمال مواد را به دست گرفتم و احساس رضایت کردم. از آن روز به بعد دیگر همنشین بساط استعمال مواد مخدر «لیلا خانم» شده بودم و به بهانه تسکین درد هر روز به استعمال مواد مخدر می‌پرداختم. طولی نکشید که به یک معتاد حرفه‌ای تبدیل شدم و به مصرف مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه روی آوردم. بعد از خودکشی شوهرم دوباره به منزل مادرم بازگشتم چرا که از عهده مخارج اعتیادم برنمی آمدم.
مهرمهر1 روز قبل
وی افزود: مأموران به محض مراجعه به نشانی اعلام شده در ابتدا با جوانی ۳۹ ساله درحالی‌که چاقو به دست شتابان قصد خروج از منزل را داشت مواجه می‌شوند که به طور سریع وی را دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان آبادان تصریح کرد: مأموران پس از ورود به منزل، در یکی از اتاق‌ها با جسم بی‌جان یک دختر ۱۶ ساله و یک خانم جوان ۲۷ ساله مواجه شدند. وی گفت: خانواده محبوس شده قاتل، توسط پلیس از اتاق بیرون آورده شدند و جنازه هر دو مقتول نیز به سردخانه انتقال داده شدند. وی با اشاره به اینکه قاتل برای سیر مراحل قانونی تحویل پلیس جنایی شد، افزود: قاتل در بازجویی با پلیس دلیل قتل را مسائل ناموسی عنوان کرده و گفته دو نفری را که به قتل رسانده دختران برادرانم بودند که پیش من زندگی می‌کردند. فرمانده انتظامی شهرستان آبادان اظهار کرد: به گفته قاتل، پدر مقتول ۱۶ ساله در شیراز زندگی می‌کند و پدر دیگری سال‌ها پیش فوت کرده و دخترش پس از متارکه نزد وی زندگی می‌کرد.

نظرها

اخبار بیشتر