1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

همیشه سمنو بخورید! / از لاغری تا تقویت اعصاب

انتخابخبرگزاری انتخاب |
سمنو یکی از سین های هفت سین نوروزی است که بسیاری از خانواده ها تنها در ایام نوروز به سراغش می روند. اما جالب است بدانید همین سمنوی کمتر دیده شده، خواصی بی نظیر دارد.
همیشه سمنو بخورید! / از لاغری تا تقویت اعصاب - 0

سمنو یکی از سین‌های هفت سین نوروزی است که بسیاری از خانواده‌ها تنها در ایام نوروز به سراغش می‌روند. اما جالب است بدانید همین سمنوی کمتر دیده شده، خواصی بی نظیر دارد.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، سمنو می‌تواند با خواص متعدد خود برای بسیاری از افراد مفید باشد. درواقع سمنو فارغ از این که یک خوراکی شیرین و خوشمزه است، خواصی بی نظیر دارد:

_افرادی که مشکلات عصبی دارند می‌توانند با مصرف سمنو، آرامش را تجربه کنند

_سمنو سرشار از آنتی اکسیدان است و در نتیجه خواص ضد سرطانی دارد

_با توجه به این که سمنو سرشار از ویتامین B است نقشی مفید در افزایش رشد موها ایفا می‌کند

در خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

_سمنو برای پوست و سلامت آن بسیار مفید است

_سمنو سرشار از ویتامین E است

_سمنو سرشار از پروتئین است

_با مصرف سمنو می‌توانید مطمئن باشید که به اندازه کافی پتاسیم وارد بدنتان می‌کنید

_سمنو برای ورزشکاران بسیار مفید است و انرژی قابل قبولی وارد بدن می‌کند

با مصرف سمنو می‌توانید مطمئن باشید که بدنتان حجم بالایی از انرژی و قدرت را دریافت می‌کند. توجه کنید که مصرف سمنو می‌تواند برای کودکان نیز بسیار مفید باشد. بنابراین سعی کنید سمنو را به عنوان یک میان وعده سالم به رژیم غذایی کودکان اضافه کنید.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سمنو، هفت سین و خواندنی‌ها از تلگرام

🔴 آیت الله مکارم: چیدن سفره هفت سین جزء تشریفات عید است اما استفاده از آن اشکالی ندارد / مدرکی ندارد، اما ضرری هم به جایی نمی‌زند!!


انداختن سفره هفت سین چه قدر آب می‌خورد؟

🔹اگر خانواده‌ای بخواهد یک سفره هفت سین ساده و جمع و جور برای تحویل سال نو پهن کند، باید هزینه‌ای بین ۵۰ تا ۹۰ هزار تومان در نظر بگیرد. البته هنوز قیمت دقیق گل سنبل و سبزه در بازار مشخص نیست. /ایسنا


📢 انداختن سفره هفت سین چه قدر آب می‌خورد؟

◀️ اگر خانواده‌ای بخواهد یک سفره هفت سین ساده و جمع و جور برای تحویل سال نو پهن کند، باید هزینه‌ای بین ۵۰ تا ۹۰ هزار تومان در نظر بگیرد. البته هنوز قیمت دقیق گل سنبل و سبزه در بازار مشخص نیست.


سفره هفت سین سال ۹۸ چقدر هزینه دارد؟

💢یک حساب سرانگشتی نشان از آن دارد که یک سفره هفت سین ساده در ارزان‌ترین حالت در حدود ۵۵ هزار تومان تمام می‌شود که اگر در گران‌ترین حالت، گل سنبل و سبزه را هر کدام ۳۵ هزار تومان در نظر بگیریم، این مبلغ به حدود ۹۰ هزار تومان می‌رسد.

جزئیات قیمت اقلام مصرفی برای این سفره 👇


در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب9 ساعت قبل
مشکلات رگ‌های قلب و گرفتگی آن از مهمترین مواردی است که این روزها بسیاری از افراد را درگیر کرده است. اما اغلب افراد نمی‌دانند که بر اساس چه شواهدی می‌توانند متوجه وضعیت گرفتگی قلب خود شوند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، گرفتگی رگ‌های قلب موضوعی رایج و خطرناک است. ورزش منظم یکی از روش هایی است که از گرفتگی رگ‌های قلبی پیشگیری می‌کند. ترک کردن سیگار و انواع دخانیات و الکل از دیگر روش هایی است که از مشکلات قلبی پیشگیری می‌کند.
مهرمهر12 ساعت قبل
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: طی سال گذشته هفت میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی وارد ایران شدند که با توجه به تعداد پنج میلیون و ۱۰۰ هزار نفر گردشگر خارجی در سال ۹۶، این آمار رشد ۵۲٫۵ درصدی را نشان می‌دهد. تیموری با بیان اینکه گردشگران خارجی با توجه به شرایط خاص کشور ایران بیشتر از کشورهای منطقه و برخی از کشورهای اروپایی و امریکایی بودند، گفت: خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در زمینه گردشگری در کشور فراهم شده ولی با این وجود برای توسعه هر چه بیشتر نیازمند افزایش زیرساخت‌های گردشگری هستیم. اقامتگاه‌های بوم گردی نقش مهمی در توسعه گردشگری داردمعاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ادامه با بیان اینکه اقامتگاه‌های بوم گردی نقش مهمی در توسعه گردشگری در کشور دارد، گفت: اقامتگاه‌های بوم گردی از جمله اولویت‌های مهم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در شهرهای کوچک و روستاهای هدف است. وی با تاکید بر اینکه توزیع سفر در کشور یکی از سیاست‌های اصلی حوزه گردشگری کشور به شمار می‌رود، ادامه داد: بخش‌های مختلفی از کشورمان حجم بالایی از گردشگر را دارد و بخش‌های دیگر از منافع گردشگری و درآمدهای حاصل از آن، بی بهره هستند، در این راستا باید راهکارهایی برای گسترش و توزیع مناسب سفر داشت. تیموری با بیان اینکه جشنواره‌های غذای اکو بهانه‌ای برای سفر به استان زنجان و آشنایی مردم ایران و کشورهای جهان با فرهنگ و پیشینه تاریخی استان زنجان است، افزود: حدود ۱۹ کشور علاوه بر ۱۰ کشور عضو سازمان اقتصادی اکو، در این جشنواره حضور یافته‌اند که یک فرصت منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار خوب است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
این وضعیت باعث شده برخی از دفاتر خدمات مسافرتی از مرجع صدور مجوز (سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) تقاضای مرخصی یا تعلیق موقت داشته باشند. وضعیت اقتصادی برخی دفاتر به جایی رسیده که خودشان تقاضای چنین مرخصی را مطرح می‌کنند و فعالیت‌شان را به حالت تعلیق درمی‌آورند. درحالی‌که وقتی تصمیم برای افزایش حقوق کارکنان گرفته می‌شود باید به نقش کارفرما در میزان درآمدزایی هم توجه شود. مردم با فشار اقتصادی مواجهند و مادامی که نیازهای اولیه تأمین نشود به سفر فکر نمی‌کنند. این امر طبیعی است اما برای بهبود نسبی وضع، جلسه‌هایی را با اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برای طراحی سفرهای ارزان پیگیری می‌کنیم.
انتخابانتخاب1 روز قبل
ضرب المثل‌های زیادی در فرهنگ بین الملل وجود دارد که به موضوع یادگیری از اشتباهات می‌پردازند. درواقع ضرب المثل هایی مثل شکست مقدمه پیروزی است برای بسیاری از ما آشنا است. این موضوع را نمی‌توان منکر شد که درس گرفتن از اشتباهات تا حد زیادی به اعتماد به نفس افراد مرتبط است. اما چرا شکست مقدمه‌ای بر پیروزی است و می‌توان از اشتباهات درس گرفت؟ _اشتباهات کمک می‌کنند تجربیات افراد افزایش یافته و یک اشتباه را دوبار تکرار نکنند_برخی اشتباهات باعث می‌شوند افراد ریسک‌های پرخطر را انجام ندهند. افزون بر این سعی کنید از اشتباه خود عصبی نشده و به جای سرزنش و ملامت خود به مسیرهای جایگزین فکر کنید.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
اسموتی و آبمیوه از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های فصلهای بهار و تابستان محسوب می‌شوند. اما هنوز هم تعداد افرادی که نمی‌دانند آبمیوه و اسموتی چه تفاوت هایی دارند کم نیستند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اسموتی و آبمیوه تفاوت هایی نسبتا محسوس با یکدیگر دارند. در جریان تهیه اسموتی میوه‌ها له می‌شوند و با آب میوه ترکیب می‌شوند. تهیه آبمیوه در خانه کار سختی نیست و بر همین اساس نیز بسیاری از افراد در خانه آبمیوه می‌گیرند.
مهرمهر13 ساعت قبل
اما همان‌طور که گفته شد تحولات فرهنگی و اجتماعی مذکور را الزاما نمی‌توان به استان مازندران نسبت داد. مشکلات کشاورز مقطعی حل شدند، اما مشکل از پس مشکل بروز کرد و هربار چاره‌اش برای پدر، فروش تکه‌ای از زمین‌های موجود شد. متأسفانه این روایت حال و روز یکی از زمین‌داران استان مازندران است که حتی شنیدنش آزاردهنده است. به اسم صنعت توریسم و جهانگردی بلایی بر سر ماهیت استان مازندران در حال وقوع است که در صورت عدم کنترل می‌تواند نوید روزهای بسیار نامناسبی باشد. به‌راحتی می‌توان خرید و فروش زمین‌های کشاورزی را به قصد ساخت و ساز مستقلات و املاک متوقف کرد.

نظرها

اخبار بیشتر