۱۰ نقل قول الهام بخش و به یاد ماندنی از وارن بافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. تکنولوژی
۱۰ نقل قول الهام بخش و به یاد ماندنی از وارن بافت

۱۰ نقل قول الهام بخش و به یاد ماندنی از وارن بافت

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو |

وارن بافت بنیانگذار ۸۸ ساله شرکت برکشایر هاتاوی یکی از موفقترین سرمایه گذاران قرن بیستم محسوب می‌شود. او در ابتدای فعالیتش سعی کرد روی سرمایه‌گذاری بلند مدت در بازار بورس متمرکز شود اما چند وقتی است که می‌خواهد سهامی تمامی شرکت‌های خریداری کند.

۱۰ نقل قول الهام بخش و به یاد ماندنی از وارن بافت - 1

بر اساس گزارشی تازه، کمپانی سرمایه گذاری «Berkshire Hathaway» پیش از پایان سال ۲۰۱۷ سرمایه خود در اپل را بیش از ۲۳٫۳ درصد افزایش داده است. بدین ترتیب با ۱۶۵٫۳ میلیون سهم حالا این شرکت به عنوان بزرگترین سهامدار اپل به حساب می‌آید. سهام مذکور چیزی در حدود ۲۷٫۷ میلیارد دلار قیمت دارد.

همچنین وارن بافت سخنرانی‌های زیادی درباره سرمایه گذاری صحیح انجام داده و نشان داده که می‌داند در زمان مناسب بهترین کلام را برای تاثیرگذاری روی مخاطب انتخاب نماید.

۱۰ نقل قول الهام بخش و به یاد ماندنی از وارن بافت - 5

حال با هم ۱۰ نقل قول الهام بخش و به یاد ماندنی از وارن بافت را مرور می‌کنیم تا بتوانیم از صحبت‌ها و دانش او استفاده نماییم؛وقتی همه به دنبال سرمایه گذاری رو یک بخش هستند ما از آن می‌ترسیم اما وقتی همه از چیزی میترسند، ما روی آن سرمایه گذاری می‌کنیم. پس همیشه جمعیت را دنبال نکنید.بیست سال طول می‌کشد تا یک فرد یا شرکت اعتبار جمع آوری کند اما تنها ۵ ثانیه لازم است تا تمامی آن بر باد برود. اگر به این مسئله توجه کنید، انتخاب‌های متفاوتری خواهید داشت.قیمت آن چیزی است که پرداخت می‌کنید اما ارزش آن چیزی است که بدست می‌آورید. پس به دنبال ارزش زیاد با قیمت کم باشید.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

۱۰ نقل قول الهام بخش و به یاد ماندنی از وارن بافت - 8

اگر شخصی زیر سایه درخت پرباری استراحت می‌کند بخاطر این است که چند وقت پیش نهال آن را کاشته.قانون اول این است که هیچوقت ضرر نکنید. قانون دوم این است که هیچوقت قانون اول را فراموش نکنید.هر وقت ندانید در حال انجام چه کاری هستید، دارید ریسک می‌کنید. پس در رابطه با کارتان اطلاعات کسب کنید.تنها زمانی که دریا آرام شود و موجی نداشته باشد، می‌فهمید که چه کسی در آب مخفی شده. در اوقات خوش ارزش افراد مشخص نمی‌شود.

۱۰ نقل قول الهام بخش و به یاد ماندنی از وارن بافت - 10

خیلی بهتر است که یک کمپانی فوق العاده را به قیمتی معمول بخرید یا اینکه یک کمپانی معمولی را به قیمت فوق العاده ارزان بخرید.بخش بزرگی از رفتار ما از روی عادت است. می‌گویند زنجیره‌ی عادات ما آنقدر سبک اند که حس نمی‌شوند؛ تا اینکه به حدی بر دوشمان سنگینی کنند که باید کنارشان گذاشت. پس عادات مالی سالمی در وجود خود پرورش دهید.خوب است که با اشخاصی بهتر از خودتان بگردید. افرادی را پیدا کنید که رفتاری بهتر از شما دارند تا راه آنها را در پیش بگیرید.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سرمایه گذاری، نقل قول و وارن بافت از تلگرام

💠تمامی اولویت‌هایتان را فهرست کنید

- سه تای اول را نگه دارید.

- بقیه را دور بریزید.

بخش بزرگی از اتلاف انرژی ما ناشی از

عدم تمرکز بر اولویت‌هاست!

👤وارن بافت


✅ توضیحات تکمیلی بیمه کوثر در خصوص خرید سهام سرمایه گذاری غدیر

به گزارش کدال نگر بورس ٢۴، شرکت بیمه کوثر در خصوص جزئیات خرید سهام شرکت سرمایه گذاری غدیر توضیحاتی ارائه نمود.

🔗 ادامه مطلب …


✅ بیمه کوثر سهام سرمایه گذاری غدیر را خرید

به گزارش کدال نگر بورس ٢۴، شرکت بیمه کوثر از خرید ٣ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری غدیر خبر داد.

🔗 ادامه مطلب …


✅ تقسیم سود خوب در مجمع سرمایه گذاری سپه

مجمع شرکت سرمایه گذاری سپه امروز برگزار شد و سود خوبی بین سهامداران تقسیم کرد.

🔗 ادامه مطلب …


✅ سرمایه گذاری توسعه گوهران امید سهام ایران کیش را فروخت

به گزارش کدال نگر بورس ٢۴، شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید از فروش ٨ درصد از سهام شرکت کارت اعتباری ایران کیش خبر داد.


✅ مجمع پرچالش سرمایه گذاری غدیر

مجمع شرکت سرمایه گذاری غدیر با اعتراضات سهامداران این شرکت همراه بود.


در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: ۳۲ قطعه ساز برای تامین ۳۵ قطعه‌ای که از خارج تامین می‌شده است، اقدام به انعقاد قرارداد کرده‌اند. به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، فرشاد مقیمی در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو اظهار کرد: با پیگیری‌های وزیر صمت برای ساخت داخل، اولین نشست تخصصی تعمیق ساخت داخل خودرو در حال برگزاری است. آمادگی ۳۲ قطعه ساز برای تولید ۳۵ قطعه وارداتیمعاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: ۳۲ قطعه ساز برای تامین ۳۵ قطعه‌ای که از خارج تامین می‌شده است، اقدام به انعقاد قرارداد کرده‌اند. مقیمی همچنین تصریح کرد: شرکت‌های قطعه سازی در این قرارداد‌ها ترجیحا زیر مجموعه شرکت‌های خودرو ساز نخواهند بود و قطعه سازان، نوع قطعه و زمان تحویل نیز اعلام شده است. وی در پایان افزود: این مسیر تداوم خواهد داشت و تا تولید نهایی بسیاری از قطعات، پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

GXOR، لکسوس لوکس آف‌رود (+عکس)

3+
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در این راستا شرکت سیف خودرو که بیش از پیش به رضایت مشتریان به عنوان شریک و عضو خانواده سیف خودرو اهمیت بسیاری قائل بوده است قصد دارد تا با استقرار سیستمی مدرن در بحث خدمات پس از فروش قبل از ورود خودروهای خود به بازار بستری برای آرامش بیسو سوران فراهم نماید برهمین اساس استقرار استانداردهای جهانی و ISQI در نمایندگیهای مجاز سراسر کشور و همچنین دستیابی به رتبه برتر سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در دستور کار شرکت مرتب خودرو قرار گرفته است. از سوی دیگر دسترسی آسان مشتریان به شبکه خدمات پس از فروش و افزایش سرعت و دقت در ارایه خدمات بواسطه بهره گیری از پرسنل و کادر مدیریتی فنی و ستادی کارامد و ماهر، استقرار فرایند مکانیزه ارایه خدمات از مرحله پذیرش تا ترخیص خودرو، استفاده از قطعات یدکی استاندارد، بکارگیری تجهیزات تعمیرگاهی مدرن و ابزارهای مخصوص در فضایی استاندارد با رعایت اصل کرامت مشتری و در قالب منشور حقوق مشتری مورد تاکید مدیریت عامل مرتب خودرو می‌باشد. مدیر عامل جدید مرتب خودرو نیز در جمع هیئت مدیره این مجموعه گفت: اصلی‌ترین هدف و برنامه بنده رضایت مشتری و اعتلای نام خودروسازی مرتب و برند بیسو با محوریت ارائه خدماتی ارزنده و فاخر در خور نام مرتب خودرو به مشتریان BISU با بهره گیری از آخرین دستاوردهای روز دنیا با استفاده از مهندسین و پرسنل توانمند این مجموعه میباشد. از سوی دیگر مرتب خودرو در سالیان گذشته نشان داده همیشه پایبند به حقوق مشتریان است و بهترین خدمات را به مشتریان عرضه نموده است و شرایطی را فراهم می‌نماید که مشتری از راندن خودروهای ساخت این گروه خودروسازی به ویژه BISU لذت ببرند.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که میزان وفاداری کاربران به گوشی‌های هوشمند آیفون به پایین‌ترین حد خود در سال‌های گذشته رسیده است. به گزارش ایسنا، کارشناسان فعال در موسسه BankMyCell به تازگی با تحقیقات جدید خود اعلام کرده‌اند که کاربران جهانی همچون سالهای قبل دیگر تمایل چندان زیادی به خریداری گوشی‌های آیفون از خود نشان نمی‌دهند و این طور که آمارها نشان می‌دهد میزان وفاداری آنها به آیفون کاهش بی سابقه‌ای پیدا کرده است. همچنین آنها در گزارش منتشر شده خود خاطرنشان کرده‌اند که مدت زمانی که کاربران از گوشی‌های آیفون خود نگهداری و استفاده می‌کنند، نیز با ۱۵ درصد کاهش مواجه بوده است. این بدان معناست که ۲۶ درصد از کاربران گوشی‌های آیفون ۱۰ خود را با یک گوشی دیگر از برندهای دیگر تعویض و جابجا کرده‌اند؛ این در حالیست که آمارها نشان می‌دهد تنها ۷٫۷ درصد از کاربران سامسونگ گوشی هوشمند خود را به برند اپل تغییر داده‌اند. این شرکت تحقیقاتی و آماری همچنین اعلام کرده است که میزان وفاداری کاربران به خریداری و استفاده از گوشی‌های آیفون از سال۲۰۱۱ میلادی تاکنون به ۷۳ درصد کاهش یافته که این کمترین میزان در طول سال‌های گذشته به شمار می‌رود.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشفرشاد مقیمی در اولین میز تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو اظهار داشت: قراردادهایی به منظور داخلی‌سازی قطعات خودروهای پرتیراژ کشور به ارزش ۷۴۰ میلیارد تومان بین قطعه‌سازان و صنعت خودرو به امضا می‌رسد که ارزبری این بخش را در طول یکسال حدود ۸۵ میلیون یورو کاهش خواهد داد. معاون وزیر صنعت تصریح کرد: در این بحث قطعاتی انتخاب شده‌اند که ترجیحا سابقه تولید در کشور نداشته باشند و البته تولید این قطعات با اولویت قطعه‌سازان کوچک و متوسط خواهد بود. مقیمی در ادامه با بیان اینکه تا پایان سال میزهای مختلفی برای تعمیق ساخت داخل در صنایع دیگر نیز برگزار خواهد شد، گفت: در صنعت خودرو نیز طی سال جاری ۵ میز تعمیق ساخت داخل دیگر نیز برگزار خواهد شد. به گفته معاون وزیر صنعت در قراردادهایی که امروز منعقد شد تولید قطعات مختلف از جمله سیت سوپاپ، گاید سوپاپ، واشرسرسیلندر، میل سوپاپ توربو شارژ، ‌ سنسور اکسیژن موتور PU۵، کپسول انفجاری کمربند ایمنی و شیر هیدرولیک مدنظر قرار دارد. وی ادامه داد: همچنین در این قراردادها تولید جام آیینه کوئیک، جک گازی، مجموعه توربو شارژ، بلندگو و جلوآمپر نیز مدنظر قرار دارد.
فراروفرارو13 ساعت قبل
آن‌چه کاربران نادیده گرفته‌اندکاربران این اپلیکیشن هم مانند بسیاری دیگر از اپ‌ها، عموما بدون توجه به قوانین نوشته شده، اقدام به نصب و استفاده از آن کرده‌اند. درحالی‌که یکی از نکات مطرح‌شده استفاده تجاری فیس‌اپ از عکس‌های کاربران و قیدشدن این مسأله در مقرارت و شرایط استفاده از اپلیکشن است. حالا بد نیست به بخشی از این مقررات نادیده گرفته شده، بپردازیم که از آن جمله شرایط استفاده از این اپ است. نکته تعجب‌برانگیز دیگر در بخشی با عنوان «چگونه ما اطلاعات شما را ذخیره می‌کنیم؟» مطرح شده. در دیگر بخش از قوانین این اپ آمده از لحظه‌ای که از موبایلتان استفاده می‌کنید، اجازه دسترسی، انتخاب و نظارت بر دستگاهتان برای این اپلیکیشن یا نفر سوم فراهم می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر