اگر هنگام سیل در ماشین خود گیر افتاده بودید چه کنید؟ / ۱۶ باید و نباید حیاتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. تکنولوژی

اگر هنگام سیل در ماشین خود گیر افتاده بودید چه کنید؟ / ۱۶ باید و نباید حیاتی

انتخابخبرگزاری انتخاب |
اگرچه به هیچ عنوان نباید در جاده‌ها و مسیرهای سیلابی رانندگی کنید اما سیل می‌تواند کاملا ناگهانی و حتی در مواقعی بدون هشدار قبلی واقع شود. با این وجود چندین راه وجود دارد که استفاده از آنها می‌تواند در مواقعی که داخل خودرو خود درست در میان سیل گیر افتاده‌اید و آب در حال بالا آمدن است به شما کمک کند تا از وضعیت بحرانی خارج بشوید.
اگر هنگام سیل در ماشین خود گیر افتاده بودید چه کنید؟ / ۱۶ باید و نباید حیاتی - 0

اگرچه به هیچ عنوان نباید در جاده‌ها و مسیرهای سیلابی رانندگی کنید اما سیل می‌تواند کاملا ناگهانی و حتی در مواقعی بدون هشدار قبلی واقع شود. با این وجود چندین راه وجود دارد که استفاده از آنها می‌تواند در مواقعی که داخل خودرو خود درست در میان سیل گیر افتاده‌اید و آب در حال بالا آمدن است به شما کمک کند تا از وضعیت بحرانی خارج بشوید.

کارهایی که باید انجام بدهید …

*آرامش خود را حفظ کنید؛ شما باید عاقلانه و در عین حال سریع تصمیم بگیرید.

*چراغ‌های جلوی اتومبیل خود را روشن کنید؛ فلاشر یا چراغ خطر را هم روشن کنید. در اینصورت نیروهای امدادی خیلی راحت‌تر متوجه شما می‌شوند و به کمکتان می‌آیند.

*کمربند ایمنی را باز کنید.

*قفل درها را باز کنید.

*کاپشن، ژاکت، پالتو و به طور کلی لباس‌های رویی را در بیاورید.

*پنجره‌ها را خیلی آرام پایین بدهید، بیشتر پنجره‌های الکتریکی باید براحتی پایین بیایند مگر اینکه خودرو شما کاملا زیر آب رفته باشد.

*اگر موفق شدید پنجره‌های خودرو را باز کنید به بالاترین ارتفاع ممکن بروید و با شماره‌های امدادی ۱۱۲ و یا ۱۲۵ تماس بگیرید و درخواست کمک کنید.

*اگر پنجره‌ها باز نشدند شما باید سراغ درهای اتومبیل بروید. فقط از یک در اتومبیل برای خارج شدن استفاده کنید. در عین حال ممکن است تا زمانی که فشار از بیرون و داخل خودرو به دلیل آب گرفتگی برابر نشده باشد نتوانید در اتومبیل را باز کنید. این بدان معناست که شما باید کمی صبر کنید تا آب وارد خودرو شده و تا جایی بالا بیاید که فشار از بیرون و داخل برابر شود تا بتوانید در را باز کنید. بنابراین آرامش خود را حفظ کنید. گاهی آب باید تا نزدیکی گردن بالا بیاید تا این فشار برابر شود. پس دستپاچه نشوید.

خبری: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

*به محض اینکه موفق شدید در را باز کنید خودتان را به نقطه امنی برسانید (این نقطه امن حتی می‌تواند سقف اتومبیل شما باشد؛ البته اگر اتومبیل در حال زیر آب رفتن باشد هرگز نباید روی سقف آن بایستید) و با ۱۱۲ یا ۱۲۵ تماس بگیرید.

کارهایی که نباید انجام بدهید …

*لطفا عصبی نشوید.

*انرژی خود را صرف باز کردن در اتومبیل نکنید چون تا زمانی که فشار از بیرون و درون برابر نشده باشد در خودرو باز نمی‌شود. بدون اینکه دستپاچه شوید صبر کنید تا این فشار به سطح برابری برسد.

*تلاش نکنید دارایی‌های خود را هم نجات بدهید! فقط به خودتان و همراهانتان فکر کنید.

*برای خارج شدن از خودرو شیشه‌ها را نشکنید. اگر فشار از بیرون و درون به سطح برابری نرسد شیشه ترکیده و قطعات آن به داخل ماشین روی شما و دیگر سرنشینان پاشیده می‌شود.

*زمانی که از خودرو خارج شدید کنار آن نمانید؛ به سطحی مرتفع بروید.

*بعد از خروج، اگر خودرو شما در حال غرق شدن است روی سقف آن نایستید چون امکان دارد همراه خودرو زیر آب بروید یا در صورت چپ شدن ناگهانی‌اش سقوط کنید و صدمه ببنید.

*حتی اگر احساس کردید سطح آب رو به پایین می‌رود باز هم به داخل خودرو برنگردید؛ سطح آب ممکن است بدون هیچ هشداری دوباره بالا بیاید. اجازه بدهید نیروهای امدادی خودرو شما را به محل امنی منتقل کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چرخانچرخان1 روز قبل
وی در ادامه صحبت‌هایش قول مساعد تغییر و بازسازی طراحی این بخش از خودروهای لکسوس را داد. البته رونمایی از خودروهای تمام برقی شاید خبرساز برای برند لکسوس نباشد ولی طراحی ظاهری جدید از این خودروسازی به طور قطع سر وصدای زیادی را به پا خواهد کرد و حتی ممکن است برخی از مالکان خودروهای لکسوس از این موضوع ناراحت شوند. این رو هم بخون: نگاهی کوتاه به لکسوس LX۵۷۰ مدل ۲۰۱۹با این وجود انتظار می‌رود این کانسپت جدید تمام برقی جلو پنجره و توری مشبک جدیدی داشته باشد. شاید این کانسپت جدید لکسوس با رونمایی شدن پلتفرم، طراحی، داده‌های تکنیکی و باتری با قدرت جدید بتواند تغییری در بازار جهانی بدهد. قرار است تا سال ۲۰۲۵ میلادی تویوتا و لکسوس رویهم رفته ۱۰ خودروی تمام برقی جدید را وارد دنیای خودروسازی کنند.

نقشه ۳ بعدی ماه ساخته شد

4+
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
زومیتزومیت8 ساعت قبل
صبح امروز، بیست‌وپنجمین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی الکامپ با حضور وزیر ارتباطات و مقاماتی از ۸ کشور دیگر آغاز به‌کار کرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شعار «آینده‌ی بهتر» را نشان‌دهنده‌ی هدف اصلی کسب‌وکارهای ایرانی برای بهبود زندگی تمام اقشار جامعه بدون تبعیض و ساخت آینده‌ی روشن برای همگان می‌داند. «الکامپ استارز»، بخشی از نمایشگاه الکامپ که طی سال‌های گذشته به‌عنوان عرصه‌ای برای حضور استارتاپ‌های نوپا شکل گرفته، به‌باور جهرمی یکی دیگر از ویژگی‌های مهم الکامپ به‌حساب می‌آید. جهرمی ابراز امیدواری کرد که به‌لطف برنامه‌های اشتغال‌زا و طرح نوآفرین، سال آینده، زمینه برای ایجاد ۶۸ هزار شغل فراهم شود. بیست‌وپنجمین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از امروز، پنجشنبه ۲۷ تیرماه به‌مدت ۴ روز تا ۳۰ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد22 ساعت قبل
ایلان ماسک مدت‌هاست روی شرکت مرموز Neuralink سرمایه‌گذاری کرده شرکتی که روی توسعه واسط‌های ماشینی مغز انسان کار می‌کند. برای حل این مشکل شرکت Neuralink روباتی طراحی کرده که قادر به ایمپلنت کردن ۶ رشته (۱۹۲ الکترودی) در هر دقیقه به‌صورت خودکار است. در نهایت شرکت Neuralink یک چیپ طراحی کرده که سرعت خواندن اطلاعات آن بسیار بالاست. این سنسورها از طریق یک دستگاه خارجی که پشت گوش قرار می‌گیرد و باتری دارد کار می‌کند و می‌تواند از طریق اپلیکیشن روی گوشی موبایل کار کند. امید شرکت جدید ایلان ماسک این است که نتایج بهتر و دقیق‌تری نسبت به تلاش‌های گذشته در رابطه با مغز و ماشین ایجاد کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- معاون مبارز ه با سرقت‌های خاص از انهدام باند ۵ نفره سارقان و کلاهبرداران حرفه‌ای با ۱۶۰ فقره اعتراف خبر داد و گفت: متهمان با تعویض پلاک‌های خودرو‌های سرقتی با پلاک خودرو‌های فرسوده، از خریداران خودرو‌های سایت دیوار کلاهبرداری می‌کردند. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ احمد نجفی در توضیح این خبر، گفت: با شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه خودرویی را با استفاده از سایت دیوار خریداری کرده‌اند، ولی پس از گذشت مدتی مشخص شده است که خودرو سرقتی بوده و فروشنده، با تعویض پلاک‌های خودرو‌های سرقتی با پلاک خودرو‌های فرسوده به آنان خودرو‌های سرقتی فروخته‌اند. تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی مسئولیت شناسایی و دستگیری متهمان پرونده را بر عهده گرفتند. معاون مبارزه با سرقت‌های خاص گفت: متهمان علاوه بر کلاهبرداری اشاره شده به ۱۰ فقره فروش موتورسیکلت‌های سرقتی و ۱۰۰ فقره زورگیری و ۲۰ فقره سرقت خودرو اعتراف کردند. سرهنگ نجفی در پایان گفت: شهروندانی که قصد خرید از فروشگاه‌های فضای مجازی را دارند لازم است به چند نکته توجه نمایند:۱- از انجام معامله بدون آگاهی از هویت فرد معامله کننده خودداری نمایند.
فارسفارس1 روز قبل
عامل حادثه تروریستی ۲۰۱۸ وست‌مینیستر که با خودرو تعدادی دوچرخه سوار را زیر گرفته بود، در دادگاه انگلیس به اقدام عمدی برای قتل محکوم شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مردی که سال ۲۰۱۸ در «وست‌مینیستر» به‌وسیله یک خودرو سواری مرتکب حمله تروریستی شده بود، به مبادرت برای قتل محکوم شد. این حادثه کشته‌ای بر جای نگذاشت اما تعدادی از دوچرخه‌سواران دچار جراحت شده و به بیمارستان منتقل شدند. این دومین حمله تروریستی در محدوده وست‌مینیستر به‌شمار می‌رود. حمله اول ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی رخ داد که طی آن، «خالد مسعود» ۵۲ ساله، چهار نفر را بر روی پل وست‌مینیستر زیر گرفت و سپس با چاقو به مردم حمله کرد.

نظرها

اخبار بیشتر