بازار وکیل و بخش تاریخی شهر شیراز دچار آبگرفتگی شده‌است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
بازار وکیل و بخش تاریخی شهر شیراز دچار آبگرفتگی شده‌است

بازار وکیل و بخش تاریخی شهر شیراز دچار آبگرفتگی شده‌است

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
نماینده مردم شیراز در مجلس، آخرین وضعیت وقوع سیل در شیراز را تشریح کرد و گفت: پیش بینی شده که شدت بارندگی ها امشب در شیراز افزایش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حادثه سیل امروز شیراز، گفت: امروز صبح بارش باران در شیراز آغاز و منجر به آبگرفتگی و سیل در دروازه قرآن و امتداد آن بلوار هفت تنان شیراز شد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دروازه قرآن و بلوار هفت تنان در داخل شهر شیراز قرار داشته و خارج از محدوده شهری نیستند، افزود: حدود ۲۰ سال پیش اتفاق مشابه‌ای در شهر شیراز رخ داده بود، اما از آن زمان تاکنون اقدام خاصی برای ایجاد زیرساخت‌ها و ایمن سازی این منطقه رخ نداده و متاسفانه سالیان متمادی در مدیریت شهری به فکر توسعه زیرساخت‌ها و امکانات شهری نبودند.

تیم های امدادی در حال خروج مسافران از خودروهای واژگون شده هستند

وی ادامه داد: از قبل اطلاع رسانی شده بود که مردم از حریم رودخانه‌ها و مسیر سیل در شیراز فاصله بگیرند، اما برای شهروندان شیرازی و مسافران غیرقابل باور بود که در داخل شهر و در دروازه قرآن سیل به وقوع بپیوندد.

پارسایی با بیان اینکه از صبح امروز با استاندار و مسئولان مدیریت بحران و تیم‌های امدادی در تماس بوده و وضعیت بارش در استان و وقوع سیل را پیگیری کرده‌ام، اظهار داشت: در حال حاضر شدت بارش کاهش یافته و مسئولان در حال نجات حادثه دیدگان و خروج آنها از خودروهایی که به دلیل وقوع سیل واژگون شده و یا روی یکدیگر انباشته شده بوده هستند.

شهرداران سراسر کشور برای توسعه زیرساخت‌های شهری اقدام کنند

وی با اشاره به اینکه براساس آمار دریافتی تاکنون سیل شیراز ۱۷ کشته و بیش از ۷۵ مصدوم داشته است، افزود: استاندار و تیم‌های امدادی از ساعات ابتدایی در محل حضور یافته‌اند که امیدوارم با اقدامات تلفات بههحداقل برسد و از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه پذیرفتنی نیست که در داخل کلانشهر شیراز چنین اتفاقی رخ دهد، چراکه اگر وقوع سیل در مسیرهای سیلابی و جاده ها رخ می‌داد هضم و باور آن برای مردم قابل باورتر بود، ادامه داد: مدیران شهری و شهرداران سراسر کشور که به فکر ظاهرسازی و ساخت زیرگذر و روگذر در شهر هستند، باید برای توسعه زیرساخت‌ها برنامه ریزی کنند تا به دلیل بارندگی چند ساعته شاهد چنین حوادث دلخراشی نباشیم.

پیش بینی شده که شدت بارندگی‌ها امشب در شیراز افزایش یابد

وی با اشاره به اینکه به صورت مداوم با مدیران اجرایی، امدادی، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی و پیگیری حادثه در تماس است، تاکید کرد: به مدیران شهری شیراز بارها هشدار داده شده بود که زیرساخت‌های شهری را توسعه دهند، اما طی سال‌ها در شیراز به توسعه زیرساخت‌ها بی توجهی شده بود. در حال حاضر نیز پس از چند روز که حادثه رخ داده مدیران درگیر آن هستند و سپس آن را فراموش می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پیش بینی شده که شدت بارندگی‌ها امشب در شیراز افزایش یابد و هلال احمر و سایر نیروهای امدادی مدیریت بحران در حال اسکان مسافران و مردم هستند، افزود: متاسفانه در حال حاضر بازار وکیل و سایر نقاط شهر و بافت تاریخی و فرسوده شیراز دچار آبگرفتگی شده‌اند.

آمارهای ضدو نقیضی درباره تلفات سیل دروازه قرآن وجود دارد

وی ادامه داد: آمارهای ضدو نقیضی درباره تلفات سیل دروازه قرآن وجود دارد و تلفات ظاهرا از ۱۷ نفر بیشتر است که امیدواریم اینگونه نباشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از اتفاق رخ داده در شیراز، سایر نقاط و شمال کشور متاثر هستم و از جانب خود از تمام حادثه دیدگان و مردم ایران که برای تفریح به شیراز سفر کرده‌اند عذرخواهی کرده و با مصیبت دیدگان ابراز همدردی می‌کنم. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیل، مجلس شورای اسلامی، شیراز، بهرام پارسایی و سیلاب از تلگرام

🔻خبر بد برای آن‌هایی که خودرو پیش‌خرید کردند

بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس:

🔹خودروسازان نمی‌توانند تا یک سال آینده خودروهای پیش فروش شده را تحویل دهند

🔹فروش خودرو ۵ درصد زیرقیمت بازار تاثیری در کاهش التهاب حوزه چهارچرخ‌ها نداشت

🔹خودروسازان ۲۰ هزار میلیارد تومان بابت پیش فروش خودرو از مردم دریافت کرده‌اند. /قانون


🔻پارسایی: کمیسیون اصل ۹۰ به فسخ واگذاری آلومینیوم المهدی اکتفا نمی‌کند

🔹سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «این کمیسیون به فسخ قرارداد واگذاری آلومینیوم المهدی اکتفا نمی‌کند»، گفت که این کمیسیون گزارش خود در مورد تخلفات مربوط به واگذاری آلومینیوم المهدی را به همراه پیشنهاداتی برای جلوگیری از بروز این مشکلات در واگذاری‌ها ارائه خواهد کرد.

🔹به گفته بهرام پارسایی بعد از بازدید کمیسیون اصل ۹۰ از شرکت آلومینیوم المهدی و بازدید میدانی تخلفات فراتر از پرونده را کشف کردیم و فهمیدیم که این واگذاری سالم نبوده است. /ایسنا

جزئیات بیشتر:


🔻 استاندار لرستان: سیل در ۱۰۰سال اخیر استان بی‌سابقه بود

🔹سیلاب ۲۰۳میلیارد تومان به تأسیسات لرستان خسارت زد و براثر سیلاب ۱۲۱۰واحد شهری و روستایی به‌صورت صددرصد خسارت دیدند. /تسنیم


🚗 یک نماینده مجلس: پراید ۴۷ میلیونی شرم‌آور است

بهرام پارسایی نماینده شیراز در مجلس گفت: «پراید ۴۷میلیونی یک شوخى نیست، شرم آور است. واضح‌ترین نتیجه گروگانگیری مردم توسط خودروسازانی که وزارت صنعت و بخش تأثیرگذاری در کمیسیون صنایع مجلس نیز در این انحصارطلبى، حامی آنها هستند.»

او در حساب توییتر خود اضافه کرد: «برای توجیه این ظلم پشت شعارهای زیبایی مثل حمایت از تولید داخلى و حقوق کارگران، پناه می‌گیرند.»

در همین حال وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران می‌گوید افزایش قیمت خودرو به سیاست‌گذاری‌های جدید این وزارتخانه ربطی ندارد. تنها در روز یک‌شنبه ۲۸ بهمن قیمت اکثر خودروهای تولید داخل ایران چند میلیون تومان افزایش یافت.

https: //bit. ly/۲BEMXxz

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳DWr۱


بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس:

خودروسازان نمی‌توانند تا یک سال آینده خودروهای پیش فروش شده را تحویل دهند

فروش خودرو ۵ درصد زیرقیمت بازار تاثیری در کاهش التهاب حوزه چهارچرخ‌ها نداشت

خودروسازان ۲۰ هزار میلیارد تومان بابت پیش فروش خودرو از مردم دریافت کرده‌اند/خانه ملت

Asriran. com


در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.

تصاویر پهپاد ایران از ناو آمریکایی

تابناکتابناک1 روز قبل
پس از آنکه آمریکا ادعا کرد یک پهپاد ایرانی را که در هنگام عبور از تنگه هرمز به این ناو نزدیک شده هدف قرار داده، سپاه پاسداران این ادعا را تکذیب کرد و تصاویر این پهپاد را از ناو آمریکایی منتشر کرد. وزارت دفاع آمریکا ادعا کرده بود: «حوالی ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی یک هواپیمای بدون سرنشین از نوع بال ثابت به کشتی آبی-خاکی یواس‌اس باکسر که در حال حرکت به سمت تنگه هرمز بود، نزدیک شد و در محدوده خطرناکی قرار گرفت. کشتی یو‌اس‌اس باکسر نیز به‌منظور حفظ امنیت خود و خدمه اقدام دفاعی انجام داد.» تصاویر ثبت شده در همین ساعت توسط این پهپاد را می‌بینید.

(تصاویر +۱۶) قتل دختر مشهور اینستاگرامی و انتشار تصاویر خون‌آلودش در اینستاگرام!

36+
فراروفرارو12 ساعت قبل

فیلم/ انفجار مرگبار در نیروگاه گاز!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

فیلم/ آنچه از جبل الطارق تا تنگه هرمز اتفاق افتاد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴8 ساعت قبل
به گفته پلیس، یک دختر نوجوان آمریکایی که در شبکه‌های اجتماعی مشهور شده بود توسط شخصی که اخیرا از طریق اینستاگرام با او آشنا شده بود به قتل رسیده و همین شخص بعدا عکس‌هایی از جنازه‌ وی منتشر کرده است. بیانکا دوینز اهل شهر یوتیکا، واقع در بخش شمالی ایالت نیویورک با ضربات چاقوی براندون کلارک ۲۱ ساله به قتل رسیده است. کلارک تصاویر خون‌آلود این قتل را در کنار پیام متاسفم بیانکا در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است. ستوان برایان کوروکامتو از پلیس یوتیکا می‌گوید این پرونده تحت عنوان قتل عمد و اقدام به خودکشی در دست بررسی است. پلیس یوتیکا اعلام کرده که آنها در تلاش هستند تا با همکاری رسانه‌های اجتماعی مختلف موضوع به اشتراک گذاشتن عکس‌ها را حل و فصل کنند.

نظرها

اخبار بیشتر