1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
بازار وکیل و بخش تاریخی شهر شیراز دچار آبگرفتگی شده‌است

بازار وکیل و بخش تاریخی شهر شیراز دچار آبگرفتگی شده‌است

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
نماینده مردم شیراز در مجلس، آخرین وضعیت وقوع سیل در شیراز را تشریح کرد و گفت: پیش بینی شده که شدت بارندگی ها امشب در شیراز افزایش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حادثه سیل امروز شیراز، گفت: امروز صبح بارش باران در شیراز آغاز و منجر به آبگرفتگی و سیل در دروازه قرآن و امتداد آن بلوار هفت تنان شیراز شد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دروازه قرآن و بلوار هفت تنان در داخل شهر شیراز قرار داشته و خارج از محدوده شهری نیستند، افزود: حدود ۲۰ سال پیش اتفاق مشابه‌ای در شهر شیراز رخ داده بود، اما از آن زمان تاکنون اقدام خاصی برای ایجاد زیرساخت‌ها و ایمن سازی این منطقه رخ نداده و متاسفانه سالیان متمادی در مدیریت شهری به فکر توسعه زیرساخت‌ها و امکانات شهری نبودند.

تیم های امدادی در حال خروج مسافران از خودروهای واژگون شده هستند

وی ادامه داد: از قبل اطلاع رسانی شده بود که مردم از حریم رودخانه‌ها و مسیر سیل در شیراز فاصله بگیرند، اما برای شهروندان شیرازی و مسافران غیرقابل باور بود که در داخل شهر و در دروازه قرآن سیل به وقوع بپیوندد.

پارسایی با بیان اینکه از صبح امروز با استاندار و مسئولان مدیریت بحران و تیم‌های امدادی در تماس بوده و وضعیت بارش در استان و وقوع سیل را پیگیری کرده‌ام، اظهار داشت: در حال حاضر شدت بارش کاهش یافته و مسئولان در حال نجات حادثه دیدگان و خروج آنها از خودروهایی که به دلیل وقوع سیل واژگون شده و یا روی یکدیگر انباشته شده بوده هستند.

شهرداران سراسر کشور برای توسعه زیرساخت‌های شهری اقدام کنند

وی با اشاره به اینکه براساس آمار دریافتی تاکنون سیل شیراز ۱۷ کشته و بیش از ۷۵ مصدوم داشته است، افزود: استاندار و تیم‌های امدادی از ساعات ابتدایی در محل حضور یافته‌اند که امیدوارم با اقدامات تلفات بههحداقل برسد و از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه پذیرفتنی نیست که در داخل کلانشهر شیراز چنین اتفاقی رخ دهد، چراکه اگر وقوع سیل در مسیرهای سیلابی و جاده ها رخ می‌داد هضم و باور آن برای مردم قابل باورتر بود، ادامه داد: مدیران شهری و شهرداران سراسر کشور که به فکر ظاهرسازی و ساخت زیرگذر و روگذر در شهر هستند، باید برای توسعه زیرساخت‌ها برنامه ریزی کنند تا به دلیل بارندگی چند ساعته شاهد چنین حوادث دلخراشی نباشیم.

پیش بینی شده که شدت بارندگی‌ها امشب در شیراز افزایش یابد

وی با اشاره به اینکه به صورت مداوم با مدیران اجرایی، امدادی، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی و پیگیری حادثه در تماس است، تاکید کرد: به مدیران شهری شیراز بارها هشدار داده شده بود که زیرساخت‌های شهری را توسعه دهند، اما طی سال‌ها در شیراز به توسعه زیرساخت‌ها بی توجهی شده بود. در حال حاضر نیز پس از چند روز که حادثه رخ داده مدیران درگیر آن هستند و سپس آن را فراموش می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پیش بینی شده که شدت بارندگی‌ها امشب در شیراز افزایش یابد و هلال احمر و سایر نیروهای امدادی مدیریت بحران در حال اسکان مسافران و مردم هستند، افزود: متاسفانه در حال حاضر بازار وکیل و سایر نقاط شهر و بافت تاریخی و فرسوده شیراز دچار آبگرفتگی شده‌اند.

آمارهای ضدو نقیضی درباره تلفات سیل دروازه قرآن وجود دارد

وی ادامه داد: آمارهای ضدو نقیضی درباره تلفات سیل دروازه قرآن وجود دارد و تلفات ظاهرا از ۱۷ نفر بیشتر است که امیدواریم اینگونه نباشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از اتفاق رخ داده در شیراز، سایر نقاط و شمال کشور متاثر هستم و از جانب خود از تمام حادثه دیدگان و مردم ایران که برای تفریح به شیراز سفر کرده‌اند عذرخواهی کرده و با مصیبت دیدگان ابراز همدردی می‌کنم. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیل، مجلس شورای اسلامی، شیراز، بهرام پارسایی و سیلاب از تلگرام

بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس:

خودروسازان نمی‌توانند تا یک سال آینده خودروهای پیش فروش شده را تحویل دهند

فروش خودرو ۵ درصد زیرقیمت بازار تاثیری در کاهش التهاب حوزه چهارچرخ‌ها نداشت

خودروسازان ۲۰ هزار میلیارد تومان بابت پیش فروش خودرو از مردم دریافت کرده‌اند/خانه ملت

Asriran. com


🔻خبر بد برای آن‌هایی که خودرو پیش‌خرید کردند

بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس:

🔹خودروسازان نمی‌توانند تا یک سال آینده خودروهای پیش فروش شده را تحویل دهند

🔹فروش خودرو ۵ درصد زیرقیمت بازار تاثیری در کاهش التهاب حوزه چهارچرخ‌ها نداشت

🔹خودروسازان ۲۰ هزار میلیارد تومان بابت پیش فروش خودرو از مردم دریافت کرده‌اند. /قانون


🔻پارسایی: کمیسیون اصل ۹۰ به فسخ واگذاری آلومینیوم المهدی اکتفا نمی‌کند

🔹سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «این کمیسیون به فسخ قرارداد واگذاری آلومینیوم المهدی اکتفا نمی‌کند»، گفت که این کمیسیون گزارش خود در مورد تخلفات مربوط به واگذاری آلومینیوم المهدی را به همراه پیشنهاداتی برای جلوگیری از بروز این مشکلات در واگذاری‌ها ارائه خواهد کرد.

🔹به گفته بهرام پارسایی بعد از بازدید کمیسیون اصل ۹۰ از شرکت آلومینیوم المهدی و بازدید میدانی تخلفات فراتر از پرونده را کشف کردیم و فهمیدیم که این واگذاری سالم نبوده است. /ایسنا

جزئیات بیشتر:


🔻 استاندار لرستان: سیل در ۱۰۰سال اخیر استان بی‌سابقه بود

🔹سیلاب ۲۰۳میلیارد تومان به تأسیسات لرستان خسارت زد و براثر سیلاب ۱۲۱۰واحد شهری و روستایی به‌صورت صددرصد خسارت دیدند. /تسنیم


🚗 یک نماینده مجلس: پراید ۴۷ میلیونی شرم‌آور است

بهرام پارسایی نماینده شیراز در مجلس گفت: «پراید ۴۷میلیونی یک شوخى نیست، شرم آور است. واضح‌ترین نتیجه گروگانگیری مردم توسط خودروسازانی که وزارت صنعت و بخش تأثیرگذاری در کمیسیون صنایع مجلس نیز در این انحصارطلبى، حامی آنها هستند.»

او در حساب توییتر خود اضافه کرد: «برای توجیه این ظلم پشت شعارهای زیبایی مثل حمایت از تولید داخلى و حقوق کارگران، پناه می‌گیرند.»

در همین حال وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران می‌گوید افزایش قیمت خودرو به سیاست‌گذاری‌های جدید این وزارتخانه ربطی ندارد. تنها در روز یک‌شنبه ۲۸ بهمن قیمت اکثر خودروهای تولید داخل ایران چند میلیون تومان افزایش یافت.

https: //bit. ly/۲BEMXxz

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳DWr۱


در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴17 ساعت قبل
ساعت۲۴ -سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر: نیمه شب گذشته کشتی باری ایران در خلیج فارس غرق و ۴ نفر از سرنشینان آن مفقود شده‌اند. دهقانی افزود: این مرکز با وجود وزش تندباد و مواج بودن خلیج فارس، یک فروند شناور ناجی را به منطقه مورد نظر اعزام می‌کند. سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر بیان کرد: آن طور که گفته شده این لنج نیمه شب غرق شده است. این روز‌ها خلیج فارس به علت وزش تند باد مواج است و سرعت وزش باد امروز در منطقه‌ای که لنج دچار حادثه شده ۷۰ کیلومتر در ساعت بوده است. هواشناسی از هفته پیش درباره طوفانی بودن خلیج فارس هشدار داده بود.
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تشکیل پرونده تعمیر و بازسازی ۹۸ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده خبر داد. اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ۱۷۹ هزار و ۶۷۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده دچار خسارت شده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۰۴ هزار و ۳۰۵ واحد تعمیری دارند که تا کنون برای ۹۸ هزار واحد از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرونده تشکیل شده و کار پرداخت خسارت‌ها آغاز و در حال انجام است. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آغاز رسمی فعالیت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل خبر داد و گفت: از آنجایی که موضوع بازسازی، نوسازی و تامین خسارت به عنوان اصلی ‌ترین دغدغه مردم مناطق سیل زده می‌باشد این قرارگاه تشکیل شد تا سلسله عملیات بازسازی‌ و نوسازی‌ در مناطق سیل ‌زده زیر نظر این قرارگاه با فرماندهی وزیر کشور، انجام ‌شود و همه دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی دست به دست هم داده و در این راستا برای کاهش مشکلات سیل زدگان کمک کنند. نجار گفت: همچنین کمک‌‌های جمع آوری شده با توجه به نیاز جدی سیل زدگان به سرعت به مناطق سیل زده ارسال می‌شود تا با توزیع سریع در کاهش آلام و مشکلات سیل زدگان توزیع شود.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور بابیان اینکه بر اساس گزارش‌های دریافتی ۲۱۵۰ خانواده ایثارگر در استان‌های مختلف دچار آسیب شده‌اند، گفت: با اقدامات صورت گرفته پرونده ۱۸۷۰ منزل خسارت دیده ایثارگران تشکیل و به بیمه کوثر ارجاع شده است که ارزیابی خسارت ۱۴۶۰ پرونده توسط کارشناسان بیمه انجام شده و تاکنون خسارت مربوط به ۱۸۰ پرونده نیز پرداخت شده است. وی با تأکید بر ضرورت تسریع در فرایند پرداخت خسارت ایثارگران افزود: مهم‌ترین مشکل در روند ارزیابی و پرداخت خسارت منازل ایثارگران این است که متأسفانه هنوز گل و لای برخی منازل تخلیه نشده و ارزیابی دقیق میزان خسارت زمانبر است که این روند باید با سرعت بیشتری پیگیری شود. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی درباره دیگر اقدامات صورت گرفته بنیاد برای جبران خسارت ایثارگران گفت: ارائه تسهیلات مسکن، اعطای وام به اعضای خسارت دیده صندوق قرض‌الحسنه شاهد و اعطای وام اشتغال توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در دستور کار قرار دارد و مطالبات معوق خانواده معظم شهدای آسیب دیده در استان‌های سیل زده به زودی پرداخت می‌شود. وی گفت: هرچند بیش از صدنفر از ایثارگران آسیب دیده در مجتمع‌های فرهنگی و توانبخشی متعلق به بنیاد اسکان داده شده‌اند، اما با تداوم این وضعیت مشکلات آنان حل نمی‌شود، بنابراین پیگیری حل اسکان موقت ضرورت دارد. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ادامه فعالیت‌های مستمر این ستاد برای کمک به ایثارگران سیل زده تأکید کرد.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
دکتر رخشانی مهر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در حوزه مدارس تصمیم وزارت خانه بر این بود که هر چه زودتر کلاس‌های مناطق سیل زده دایر شود زیرا مادامی که دانش آموزان به کلاس درس نروند زندگی به حالت عادی برنگشته و این حضور می‌تواند باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه شود. وی ادامه داد: در استان گلستان با استفاده از کمک‌های جامعه خیرین بلافاصله کانکس‌ها و حداقل‌های مورد نیاز کلاس‌های آموزشی شامل تجهیزات الکترونیکی، میز، نیمکت، وایت بردها و کامپیوتر و لپ تاپ مورد نیاز را فراهم و به منطقه ارسال کردیم؛ در استان لرستان نیز ۱۰۰ کانکس و تجهیزات مورد نیاز تأمین و در اختیار همکاران قرار گرفته است؛ در استان خوزستان هم ۱۵۰ کانکس و تجهیزات سرمایشی مورد نیاز این استان که درگیر گرماست در اختیار آموزش و پرورش استان قرار گرفت. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به گردهمایی بزرگ خیرین کشور در مورخ ۹ اردیبهشت گفت: در این همایش برای ساخت مدارس در مناطق سیل زده تصمیم گیری می‌شود و ما امیدواریم بتوانیم نخستین دستگاهی باشیم که عملیات ساخت و ساز مدارس را در مناطق سیل زده اجرا کنیم و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است کلنگ زنی نمادین ساخت مدارس را در سه استان سیل زده قبل از ماه مبارک رمضان در استان گلستان با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار کنیم. رخشانی مهر با اشاره به اعتبارات دولتی برای برگزاری کلاسهای آموزشی در مناطق سیل زده گفت: برای خرید تجهیزات و اصلاح سیستمهای سرمایشی و گرمایشی هر یک از استانهای گلستان، لرستان و خوزستان هر یک مبلغ ۵ میلیارد تومان و برای هر یک از استانها ۱۵ میلیون تومان برای شروع عملیات ساخت مدارس تأمین اعتبار کردیم و در حال ابلاغ این عدد هستیم و امیدواریم مشابه مدارس زلزله زده کرمانشاه بزودی شاهد بازسازی و تعمیرات اساسی مدارس باشیم. وی با تأکید بر اینکه خیرین مدرسه ساز هیچگاه دولت را رها نکردند و سازمان نوسازی مدارس نیز هیچگاه متکی به کمکهای دولتی نبوده گفت: خیرین همیشه کمک کردند، سال ۹۶ و ۹۷ بیش از ۵۰ درصد مدارسی را که تحویل آموزش و پرورش شد خیرین ساختند، در موارد بحران هم حضور خیرین بسیار چشمگیر بود و ۱۶۰ مدرسه را در استان کرمانشاه یا تحویل آموزش پرورش دادند و یا در مراحل پایانی ساخت و تحویل قرار دارد. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در سه استان سیل زده هم حضور مردم را به صورت چشمگیر شاهد هستیم و تماسها، جلسات و تفاهم نامه‌های زیادی میان ما و جامعه خیرین مدرسه ساز و همین طور دیگر خیرین در حال انجام است و ان شاءالله به کمک آنها مدارس سیل زده را دوباره می‌سازیم.

فاتحان خشمگین آب‌های گل‌آلود

4+
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر