1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

سوءتاثیر تعطیلی دولت آمریکا بر زندگی میلیون‌ها آمریکایی؛ دولت فدرال چگونه تعطیل شد (۱)

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- تعطیلی بی سابقه دولت آمریکا در پی اختلاف کنگره با دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور سبب بروز مشکلات فراوانی برای مردم این کشور شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، تعطیلی ۳۵ روزه دولت آمریکا در پی اختلاف کنگره و رئیس جمهور در موضوع تامین بودجه میلیاردی ساخت دیوار مرزی در مرز مشترک با مکزیک که در تاریخ این کشور بی سابقه بود، زندگی میلیون‌ها نفر از مردم این کشور و نیز عرصه‌های بی شماری را تحت تاثیر قرار داد.

دولت آمریکا روز ۲۲ دسامبر ۲۰۱۸ (اول دی) در پی مخالفت کنگره با بودجه ۵٫۷ میلیارد دلاری ساخت دیوار مرزی توسط ترامپ تعطیل شد. رئیس جمهور آمریکا این اقدام را برای تامین بودجه دیواری در مرز مکزیک که به زعم وی سبب بروز بحران شده، ضروری خواند. این در حالی است که قریب به ۷۰ درصد آمریکایی‌ها بر این باور بودند که دیوار مرزی نباید به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود و براساس نظرسنجی‌های متعدد به شکل فزاینده‌ای ترامپ را به دلیل دست زدن به این اقدام مورد سرزنش قرار می‌دادند.

سوءتاثیر تعطیلی دولت آمریکا بر زندگی میلیون‌ها آمریکایی؛ دولت فدرال چگونه تعطیل شد (۱) - 3

وعده ساخت دیوار مرزی که یکی از عمده وعده‌های ترامپ در مبارزات انتخاباتی بود، پس از گذشت حدود ۲ سال از عمر دولت وی همچنان تحقق نیافته، باقی مانده است. ترامپ که به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ چشم دارد در تلاش است با پوشاندن جامه عمل به این وعده، نظر مثبت رای دهندگان را جلب کند. ترامپ که پیشتر برای جدی نشان دادن خود برای تحقق این وعده سیاست «تحمل صفر» را در مقابل مهاجران اجرا و هزینه‌های بسیاری برای مهاجران ایجاد کرده بود، مجددا به بروز مشکل جدی‌تری دست زد.

بیشتر بخوانید: دموکرات‌های آمریکا برنامه‌ریزی برای عزل ترامپ را آغاز کرده‌اند 

علیرغم فعال بودن بخش‌های نظامی و بهداشتی، تعطیلی دولت آمریکا پیامد‌های روزافزونی برای مردم در پی داشت. صد‌ها اداره و سازمان فعالیت خود را متوقف کرده و حقوق صد‌ها هزار کارمند و کارگر پرداخت نشد. بسیاری از این کارکنان مجبور به دریافت مرخصی بدون حقوق شده یا بدون حقوق به کار خود ادامه دادند. خطر از دست دادن شغل، زندگی شمار زیادی از کارکنان را تحت تاثیر قرار داد.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

سوءتاثیر تعطیلی دولت آمریکا بر زندگی میلیون‌ها آمریکایی؛ دولت فدرال چگونه تعطیل شد (۱) - 8

در بحبوهه این نگرانی‌ها ترامپ هشدار داد که هیچ راه حل سیاسی در این افق مشاهده نمی‌شود و ممکن است تعطیلی دولت «ماه‌ها و حتی سال‌ها» به طول بیانجامد.بیشتر بخوانید:گزارش پژوهشکده «رند» از آشکار شدن شکنندگی زندگی آمریکایی با تعطیلی دولت فدرال

شماری از پیامد‌های تعطیلی دولت آمریکا در زیر آمده است:- قطع حقوق

در پی تعطیلی دولت آمریکا حدود ۸۰۰ هزار نفر از کارکنان دولت فدرال حقوق خود را از دست دادند. این امر به نوبه خود سبب بروز بحران‌های شخصی زیادی مانند تاخیر در پرداخت اجاره خانه، وام خودرو، وام مسکن، تمدید بیمه نامه، مراقبت‌های بهداشتی، مراقبت از کودکان و در بعضی موارد ناتوانی در خرید مواد غذایی و نیز آسیب دیدن کارت اعتباری شد.

سوءتاثیر تعطیلی دولت آمریکا بر زندگی میلیون‌ها آمریکایی؛ دولت فدرال چگونه تعطیل شد (۱) - 12

خانواده‌های آسیب دیده از این موضوع عمدتا جز خانواده‌های قرار گرفته در انتهای طبقه متوسط رو به پایین هستند. تبعات و پیامد‌های ناخوشایند تعطیلی دولت آمریکا بیشتر گریبانگیر خانواده‌های آمریکایی آفریقایی تباری شد که بخش عمده‌ای از صفوف کارکنان دولت فدرال را تشکیل می‌دهند.- کار بدون حقوق

بسیاری از کارکنان دولت فدرال مجبورند حتی در صورت عدم دریافت حقوق در محل کار خود حضور یافته و گزارش کار ارائه دهند. مشاغلی مانند امنیت فرودگاه‌ها، کارکنان اداره امنیت حمل و نقل و سازمان‌های اجرای قانون از آن جمله‎اند.

در پی تعطیلی دولت آمریکا شمار زیادی از کارکنان اداره امنیت حمل و نقل امریکا درخواست مرخصی استعلاجی کردند که به دلیل کمبود نفرات این اداره اقدام به بستن برخی از پست‌های بازرسی امنیتی شدند.

شایان توجه است که کار بدون دریافت حقوق سبب کاهش توجه لازم و مورد نیاز به مسائل امنیتی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با تعطیلی دولت آمریکا، تعطیلی، تبعات خطرناک، مشکلات و دیوار مرزی از تلگرام

📌افزایش تنش کنگره و کاخ سفید برای ساخت دیوار مرزی

🔸ترامپ، گوشه رینگ

💢رییس‌جمهور آمریکا به دنبال یک بودجه ۶/۸ میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی مکزیک است که احتمالا باعث یک جدال دیگر در کنگره خواهد شد‌. تحلیلگران و رسانه‌های آمریکایی اقدام دونالد ترامپ برای افزایش بودجه ساخت دیوار مرزی را نشانه‌ای از تلاش او برای به مبارزه طلبیدن دموکرات‌ها ارزیابی می‌کنند که ممکن است باعث تعطیلی دوباره دولت این کشور شود‌.

💢دونالد ترامپ در چند روز اخیر بودجه پیشنهادی خود را برای سال ۲۰۲۰ ارائه کرد. یکی از بخش‌های مهم لایحه بودجه او ارائه درخواستی به مراتب بالاتر برای ساخت دیوار مرزی بود‌. درخواست ۵/۷ میلیارد دلاری پیشین منجر به یک بن‌بست شد که نتیجه آن یک تعطیلی موقتی ۳۵ روزه دولت آمریکا بود که طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ این کشور به حساب می‌آید‌. یکی از مقامات ارشد دولت واشنگتن این رقم را تایید کرده که انتظار می‌رود برای ساخت یا جایگزینی ۷۰۰ مایل دیوار در امتداد مرز آمریکا- مکزیک استفاده شود‌.

↙️برای دیدن ادامه این مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

🌐 https: //jahanesanat. ir/?p=۱۶۷۷۱


🔺 واکنش ترامپ به مصوبه سنا در مخالفت با اعلام وضعیت اضطراری برای ساخت دیوار مرزی: وتو!

#امریکا


♨️ ترامپ: امیدی ندارم بتوان جلوی تعطیلی دوباره دولت آمریکا را گرفت

🔹رئیس‌جمهور آمریکا گفته بعید است نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره بتوانند با یکدیگر بر سر تأمین بودجه ساخت دیوار مرزی و در نتیجه جلوگیری از تعطیلی مجدد دولت فدرال آمریکا در روز ۱۵ فوریه به توافق برسند.

====


💠سقوط آزاد دلار در برابر همه‌ ارزهای اصلی

⚠️ در نشست امشب فدرال رزرو آمریکا، بعد از این‌که اعلام شد رشد بهره دلار دیگر ادامه نخواهد یافت، دلار آمریکا ریزش کرد.

☝️پاول، رئیس‌کل بانک مرکزی آمریکا در این خصوص گفت:

۱⃣ کاهش رشد اقتصادی آمریکا،

۲⃣ برگزیت و

۳⃣ جنگ تجاری با چین و البته

۴⃣ کاهش قیمت نفت و افت تورم ناشی از آن و

۵⃣ تعطیلی دولت آمریکا

💡 از دلایلی است که باعث تغییر سیاست بانک مرکزی شده است.

👁‍🗨 کامودیتی


🔶 اعلام وضعیت اضطراری در آمریکا؛ دور جدید مشاجره بر سر دیوار مرزی

دونالد ترامپ حاضر به پذیرش توافق بین نمایندگان دو حزب بر سر احداث دیوار مناقشه برانگیز مرزی نشده است. گرچه تصویب بودجه مانع از تعطیلی دولت آمریکا می‌شود، اما ترامپ تصمیم به اعلام وضعیت اضطراری گرفته است.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DQFc&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
فرزانه صادق مالواجرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها​ محل جریمه کردن و ترمیم درآمد شهرداری‌ها شده است که در این رویه باید تغییراتی انجام گیرد که دولت در این باره لایحه‌ای را به مجلس تقدیم خواهد کرد. معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی گفت: برخی ساخت و ساز‌ها غیر مجاز هستند، اما این تخلفات به دلیل وجود کمیسیون ماده ۱۰۰ با پرداخت جریمه، تخریب نمی‌شوند از این رو تغییر کمیسیون ماده ۱۰۰ در دستور کار دولت قرار گرفته است. وی اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور درخصوص این لایحه پیشنهاداتی داشتند تا با آسیب شناسی، معضلاتی را که کمیسیون ماده ۱۰۰ ایجاد کرده حل و فصل شود. لایحه تغییر این کمیسیون در حال بررسی و جمع بندی نهایی است تا به مجلس برود. وی ادامه داد: البته آنچه مصوبه می‌شود باید ضمانت اجرایی هم داشته باشد که این کار قطعا همکاری و حمایت قوه قضائیه و قوه مقننه را می‌طلبد. مالواجرد گفت: ساخت و ساز‌هایی که در کنار بستر رودخانه‌ها انجام شده است بیانگر ورود به طبیعت و دستکاری آن است که منجر به اتفاقات نا خوشایندی شده است. وی با بیان اینکه افزایش بی رویه سطوح اشغالی در شهر‌ها از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد گفت: زمانی که سطع اشغال زمین در شهر‌ها بدلیل افزایش ساخت و ساز‌ها بیشترمی شود نفوذپذیری آب در خاک کمتر می‌شود و آب جاری می‌شود. مالواجرد افزود: باید جانمایی درستی برای ساخت و ساز‌ها و طرح‌های توسعه‌ای و عمرانی صورت گیرد و ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها ممنوع شود. ضمن اینکه باید توجه ویژه به آبخیزداری و بازنگری در برنامه ریزی‌ها داشته باشیم. وی با اشاره به اینکه باید حریم بستر رودخانه‌ها در مناطقی که دچار سیل شدند دوباره بازنگری شود، گفت: طرح جامع حفاظت از سیلاب باید با همکاری وزارتخانه‌ها به جدیت دنبال شود. همچنین باید پهنه‌هایی در همه شهر‌ها ایجاد و سایت‌های بحران در شهر‌ها تجهیز شوند. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برخورد‌ها و پیگیری‌ها درباره تخلف در حریم رودخانه‌ها پررنگ‌تر شده است، افزود: باید جرم انگاری تخلفات شهرسازی صورت گیرد تا زمانی که تخلفات جرم نباشد ضمانت اجرایی آن تقویت نخواهد شد و این امر نیازمند همکاری بین قوا است. وی ادامه داد: با توجه به سیل اخیر، جابجایی در مکان یابی سایت‌ها و طرح‌های شهرسازی انجام می‌شود. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه آئین نامه کنترل شهرسازی را آغاز کردیم، گفت: در نقشه کاربری اراضی، ​ هر اتفاقی که در شهر‌ها می‌افتد مشخص می‌شود و طرح‌ها همه باید در قالب طرح فرادست اجرا شود. مالواجرد با اشاره به اینکه نخستین جلسه شورای عالی شهرسازی با موضوع «آسیب شناسی و بررسی سیل» برگزار شد، گفت: میزان بارش‌ها و حجم آب در پشت سد‌ها بررسی شد این میزان از حجم آب از زمانی که خشکسالی داشتیم بیشتر بود و به دلیل افزایش میزان آب در بستر رودخانه‌ها، ​سیل ایجاد شد. وی با بیان اینکه سیلاب گل آلود بیانگر شسته شدن خاک بدلیل نبود پوشش گیاهی است، تأکید کرد: باید توجه ویژه به آبخیزی داری، حفظ و صیانت از جنگل‌ها، مراتع و اراضی بالادست داشته باشیم. وظیفه کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری، رسیدگی به تخلفات ساختمانی از لحاظ عدم رعایت ضوابط شهرسازی و ایمنی است.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی اش در فضای مجازی نوشت: نام ایران، همزاد " صلح، دوستی، عزت، عقلانیت، حکمت و اقتدار است. وی در ادامه این توئیت یادآور شده است: فراموش نکنیم که آمریکا زمانی به عراق حمله نظامی کرد که با ابزار بازرسان به اصطلاح un، قبلا تسلیحات این کشور را به کلی نابود کرده بود.

۱۰خبر پربازدید هفته/ از روایت احمد توکلی از بی‌محلی روحانی به رئیس جمهور چین تا احضار سعید قاسمی به دادسرا و نرخ‌های نجومی اجاره‌ مسکن/ شغلی عجیب با درآمد میلیونی، غیرقانونی اعلام شد

الفالف14 ساعت قبل
اخبار پربازدید الف در هفته‌ای که گذشت در ادامه آمده است؛ برای مشاهده متن کامل خبر می‌توان بر روی عنوان خبر کلیک کرد تا در صفحه‌ای آن را مطالعه کرد. بر اساس بیانیه منتشر شده هدف به صفر رساندن صادرات نفت است تا منابع درآمدی ایران از بین برود. FATF‎‏ هم از طرف آمریکا حمایت می‌شود ‏و منشأ خباثت هر دو یکجاست‎. ۱۰- سعید قاسمی به دادسرا احضار شد/ توهین علی مطهری به مجمع تشخیص/ بی‌تاثیری عدم تمدید معافیت‌های نفتی توسط ترامپهر روز اخبار مهمی در رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف منتشر می‌شود. بعضا این اخبار توسط خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و تحلیل می‌شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، ابو وارث الموسوی سخنگوی جنبش النجباء اعلام کرد: آنچه برخی پایگاه‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی درباره آماده شدن این جنبش برای هدف قرار دادن منافع آمریکا مخابره کرده‌اند کذب محض و ساخته دنباله روهای سفارت آمریکاست. وی افزود: بعید نیست که برخی شرکت‌ها یا منافع آمریکایی از سوی خود آمریکایی‌ها هدف قرار گیرد تا به گروههای مقاومت (حشد شعبی) اتهام وارد شود. هر چیزی از آمریکا بر می‌آید. الموسوی تاکید کرد: ما از چیزی نمی‌ترسیم و اگر قصد حمله به آمریکایی‌ها را داشته باشیم به شکل مستقیم و آشکارا آنرا اعلام می‌کنیم. وی افزود: ما با حضور نظامی آمریکا در عراق مخالفیم زیرا از حجم جنایات این نظامیان و خطر آنها برای غیرنظامیان آگاهیم.

حرکات عجیب یک مرد مقابل دیوار ندبه یهودیان

مهرمهر18 ساعت قبل
یک مرد که حرکات عجیبی را در مقابل دیوار براق (ندبه)، از مقدس‌ترین مکان‌های برای یهودیان در قدس انجام می‌داد، به تازگی به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
این کارشناس نکاتی را یادآوری کرده است که به نظر می‌رسد برای علاقمندان به نبرد ایران و آمریکا جذاب است. نوشته وی را به نقل از دیپلماسی ایرانی می‌خوانید: اعمال فشار حداکثری با حداقل صبر و تحمل توامان در حال رخ دادن است. دولت ترامپ با خودداری از تمدید معافیت مشتریان نفتی ایران از تحریم‌ها، یک قدم دیگر به سمت بر هم زدن شرایط موجود در رابطه با این کشور برداشته است. این تصمیم ایالات متحده را در مسیر مواجهه با چین، هند و ترکیه قرار می‌دهد. در دیگر بازه‌های زمانی پس از انقلاب اسلامی هم در موارد اعمال فشار تهران را به قائل شدن امتیازات غیر قابل تصوری وا داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر