سوءتاثیر تعطیلی دولت آمریکا بر زندگی میلیون‌ها آمریکایی؛ دولت فدرال چگونه تعطیل شد (۱)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

سوءتاثیر تعطیلی دولت آمریکا بر زندگی میلیون‌ها آمریکایی؛ دولت فدرال چگونه تعطیل شد (۱)

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- تعطیلی بی سابقه دولت آمریکا در پی اختلاف کنگره با دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور سبب بروز مشکلات فراوانی برای مردم این کشور شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، تعطیلی ۳۵ روزه دولت آمریکا در پی اختلاف کنگره و رئیس جمهور در موضوع تامین بودجه میلیاردی ساخت دیوار مرزی در مرز مشترک با مکزیک که در تاریخ این کشور بی سابقه بود، زندگی میلیون‌ها نفر از مردم این کشور و نیز عرصه‌های بی شماری را تحت تاثیر قرار داد.

دولت آمریکا روز ۲۲ دسامبر ۲۰۱۸ (اول دی) در پی مخالفت کنگره با بودجه ۵٫۷ میلیارد دلاری ساخت دیوار مرزی توسط ترامپ تعطیل شد. رئیس جمهور آمریکا این اقدام را برای تامین بودجه دیواری در مرز مکزیک که به زعم وی سبب بروز بحران شده، ضروری خواند. این در حالی است که قریب به ۷۰ درصد آمریکایی‌ها بر این باور بودند که دیوار مرزی نباید به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود و براساس نظرسنجی‌های متعدد به شکل فزاینده‌ای ترامپ را به دلیل دست زدن به این اقدام مورد سرزنش قرار می‌دادند.

سوءتاثیر تعطیلی دولت آمریکا بر زندگی میلیون‌ها آمریکایی؛ دولت فدرال چگونه تعطیل شد (۱) - 3

وعده ساخت دیوار مرزی که یکی از عمده وعده‌های ترامپ در مبارزات انتخاباتی بود، پس از گذشت حدود ۲ سال از عمر دولت وی همچنان تحقق نیافته، باقی مانده است. ترامپ که به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ چشم دارد در تلاش است با پوشاندن جامه عمل به این وعده، نظر مثبت رای دهندگان را جلب کند. ترامپ که پیشتر برای جدی نشان دادن خود برای تحقق این وعده سیاست «تحمل صفر» را در مقابل مهاجران اجرا و هزینه‌های بسیاری برای مهاجران ایجاد کرده بود، مجددا به بروز مشکل جدی‌تری دست زد.

بیشتر بخوانید: دموکرات‌های آمریکا برنامه‌ریزی برای عزل ترامپ را آغاز کرده‌اند 

علیرغم فعال بودن بخش‌های نظامی و بهداشتی، تعطیلی دولت آمریکا پیامد‌های روزافزونی برای مردم در پی داشت. صد‌ها اداره و سازمان فعالیت خود را متوقف کرده و حقوق صد‌ها هزار کارمند و کارگر پرداخت نشد. بسیاری از این کارکنان مجبور به دریافت مرخصی بدون حقوق شده یا بدون حقوق به کار خود ادامه دادند. خطر از دست دادن شغل، زندگی شمار زیادی از کارکنان را تحت تاثیر قرار داد.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

سوءتاثیر تعطیلی دولت آمریکا بر زندگی میلیون‌ها آمریکایی؛ دولت فدرال چگونه تعطیل شد (۱) - 8

در بحبوهه این نگرانی‌ها ترامپ هشدار داد که هیچ راه حل سیاسی در این افق مشاهده نمی‌شود و ممکن است تعطیلی دولت «ماه‌ها و حتی سال‌ها» به طول بیانجامد.بیشتر بخوانید:گزارش پژوهشکده «رند» از آشکار شدن شکنندگی زندگی آمریکایی با تعطیلی دولت فدرال

شماری از پیامد‌های تعطیلی دولت آمریکا در زیر آمده است:- قطع حقوق

در پی تعطیلی دولت آمریکا حدود ۸۰۰ هزار نفر از کارکنان دولت فدرال حقوق خود را از دست دادند. این امر به نوبه خود سبب بروز بحران‌های شخصی زیادی مانند تاخیر در پرداخت اجاره خانه، وام خودرو، وام مسکن، تمدید بیمه نامه، مراقبت‌های بهداشتی، مراقبت از کودکان و در بعضی موارد ناتوانی در خرید مواد غذایی و نیز آسیب دیدن کارت اعتباری شد.

سوءتاثیر تعطیلی دولت آمریکا بر زندگی میلیون‌ها آمریکایی؛ دولت فدرال چگونه تعطیل شد (۱) - 12

خانواده‌های آسیب دیده از این موضوع عمدتا جز خانواده‌های قرار گرفته در انتهای طبقه متوسط رو به پایین هستند. تبعات و پیامد‌های ناخوشایند تعطیلی دولت آمریکا بیشتر گریبانگیر خانواده‌های آمریکایی آفریقایی تباری شد که بخش عمده‌ای از صفوف کارکنان دولت فدرال را تشکیل می‌دهند.- کار بدون حقوق

بسیاری از کارکنان دولت فدرال مجبورند حتی در صورت عدم دریافت حقوق در محل کار خود حضور یافته و گزارش کار ارائه دهند. مشاغلی مانند امنیت فرودگاه‌ها، کارکنان اداره امنیت حمل و نقل و سازمان‌های اجرای قانون از آن جمله‎اند.

در پی تعطیلی دولت آمریکا شمار زیادی از کارکنان اداره امنیت حمل و نقل امریکا درخواست مرخصی استعلاجی کردند که به دلیل کمبود نفرات این اداره اقدام به بستن برخی از پست‌های بازرسی امنیتی شدند.

شایان توجه است که کار بدون دریافت حقوق سبب کاهش توجه لازم و مورد نیاز به مسائل امنیتی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با تعطیلی دولت آمریکا، تعطیلی، تبعات خطرناک، مشکلات و دیوار مرزی از تلگرام

💠سقوط آزاد دلار در برابر همه‌ ارزهای اصلی

⚠️ در نشست امشب فدرال رزرو آمریکا، بعد از این‌که اعلام شد رشد بهره دلار دیگر ادامه نخواهد یافت، دلار آمریکا ریزش کرد.

☝️پاول، رئیس‌کل بانک مرکزی آمریکا در این خصوص گفت:

۱⃣ کاهش رشد اقتصادی آمریکا،

۲⃣ برگزیت و

۳⃣ جنگ تجاری با چین و البته

۴⃣ کاهش قیمت نفت و افت تورم ناشی از آن و

۵⃣ تعطیلی دولت آمریکا

💡 از دلایلی است که باعث تغییر سیاست بانک مرکزی شده است.

👁‍🗨 کامودیتی


🔶 اعلام وضعیت اضطراری در آمریکا؛ دور جدید مشاجره بر سر دیوار مرزی

دونالد ترامپ حاضر به پذیرش توافق بین نمایندگان دو حزب بر سر احداث دیوار مناقشه برانگیز مرزی نشده است. گرچه تصویب بودجه مانع از تعطیلی دولت آمریکا می‌شود، اما ترامپ تصمیم به اعلام وضعیت اضطراری گرفته است.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DQFc&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


🔺 واکنش ترامپ به مصوبه سنا در مخالفت با اعلام وضعیت اضطراری برای ساخت دیوار مرزی: وتو!

#امریکا


♨️ ترامپ: امیدی ندارم بتوان جلوی تعطیلی دوباره دولت آمریکا را گرفت

🔹رئیس‌جمهور آمریکا گفته بعید است نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره بتوانند با یکدیگر بر سر تأمین بودجه ساخت دیوار مرزی و در نتیجه جلوگیری از تعطیلی مجدد دولت فدرال آمریکا در روز ۱۵ فوریه به توافق برسند.

====


📌افزایش تنش کنگره و کاخ سفید برای ساخت دیوار مرزی

🔸ترامپ، گوشه رینگ

💢رییس‌جمهور آمریکا به دنبال یک بودجه ۶/۸ میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی مکزیک است که احتمالا باعث یک جدال دیگر در کنگره خواهد شد‌. تحلیلگران و رسانه‌های آمریکایی اقدام دونالد ترامپ برای افزایش بودجه ساخت دیوار مرزی را نشانه‌ای از تلاش او برای به مبارزه طلبیدن دموکرات‌ها ارزیابی می‌کنند که ممکن است باعث تعطیلی دوباره دولت این کشور شود‌.

💢دونالد ترامپ در چند روز اخیر بودجه پیشنهادی خود را برای سال ۲۰۲۰ ارائه کرد. یکی از بخش‌های مهم لایحه بودجه او ارائه درخواستی به مراتب بالاتر برای ساخت دیوار مرزی بود‌. درخواست ۵/۷ میلیارد دلاری پیشین منجر به یک بن‌بست شد که نتیجه آن یک تعطیلی موقتی ۳۵ روزه دولت آمریکا بود که طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ این کشور به حساب می‌آید‌. یکی از مقامات ارشد دولت واشنگتن این رقم را تایید کرده که انتظار می‌رود برای ساخت یا جایگزینی ۷۰۰ مایل دیوار در امتداد مرز آمریکا- مکزیک استفاده شود‌.

↙️برای دیدن ادامه این مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

🌐 https: //jahanesanat. ir/?p=۱۶۷۷۱


در ادامه بخوانید

افشاگری درباره «گاندو» | پشت‌پرده سریال‎سازی علیه دولت روحانی چه کسانی هستند؟ +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
«یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد» یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور درباره سریال «گاندو» نوشت: دولت در شش سال گذشته با تمام نیرو از هیچ خدمتی فروگذار نکرد و برای اعتلای ایران و ایرانی چوب حراج بر حیثیت سیاسی خود زد. وی افزود: اما یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
سناتور رند پال با وجودی که با سیاست‌های دولت ترامپ در اعمال فشار حداکثری عیله ایران مخالف است، اما دوستی صمیمی با ترامپ دارد و گهگاه با او گلف بازی می‌کند. نشریه پولیتیکو دیروز – چهارشنبه- با انتشار خبری، گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال شکل‌گیری گفتکوهایی غیررسمی بین ایران و آمریکا را تقویت کرد. به گزارش عصرایران، بر اساس گزارش پولیتیکو سناتوری خوش‌نام از حزب جمهوریخواه که سابقه دوستی و نزدیکی با ترامپ دارد، در آخر هفته گذشته میهمان ترامپ در بازی «گلف» بوده و در آنجا از ترامپ خواسته تا برای کاهش تنش بین واشنگتن و تهران با «محمد جواد ظریف» تماس بگیرد و ترامپ با این پشنهاد او موافقت کرده است. طبق گفته چند مقام ارشد آمریکایی به پولیتیکو، ترامپ در واکنش به پیشنهاد «رند پال» سناتور جمهوریخواه، به او گفته با وجودی که چندان امیدی برای موثر بودن گفتگوی او با ظریف ندارد، اما مخالف تلاش او در این جهت هم نیست. " رند پال «۵۶ ساله، پزشک وسناتور جمهوریخواه آمریکایی از ایالت» کنتاکی" آمریکاست و از سال ۲۰۱۱ به سنای آمریکا راه یافته است.

کنگره آمریکا به توبیخ رئیس جمهور مبادرت کرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برای نخستین بار در یکصد سال گذشته، کنگره آمریکا به توبیخ رئیس جمهور این کشور مبادرت کرد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎؛ به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، برای نخستین بار در یکصد سال گذشته، کنگره آمریکا به توبیخ رئیس جمهور این کشور مبادرت کرد. جنجال بر سر اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همچنان ادامه دارد. کار به جایی کشیده است که مجلس نمایندگان آمریکا برای نخستین بار به توبیخ رئیس جمهور وقت مبادرت کرده است. به گفته نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شش کمیته کنگره در حال کار کردن روی این مسئله هستند که آیا دونالد ترامپ از اختیارات خودش سوء استفاده کرده و مانع اجرای عدالت شده است یا خیر.

بی‌فایده بودن خط و نشان کشیدن طرف‌های غربی برجام برای ایران + فیلم

رکنارکنا19 ساعت قبل
مسیر کاهش تعهدات برجامی ایران غیرقابل بازگشت است. تنها راه باقی مانده برای اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از نابودی توافق هسته‌ای عملی کردن تعهداتی است که تا به حال انجام نداده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
کتاب «من راوی آخرین کودتای ترکیه» نوشته نرگس رضایی با محوریت حوادث کودتای ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ ترکیه منتشر و روانه بازار کتاب شد. کتاب «من راوی آخرین کودتای ترکیه» به قلم نرگس رضایی، روزنامه‌نگار از سوی انتشارات لوح فکر همزمان با سالروز کودتای ۱۵ جولای ۲۰۱۶ ترکیه در تهران منتشر شد که در آن برای نخستین بار حوادث آن شب از سوی یک شاهد زنده به زبانی متفاوت برای مخاطب ایرانی روایت می‌شود. در این کتاب به موازات روایت کودتای ۱۵ جولای به دیگر کودتاهای ترکیه در دهه ۹۰ نیز اشاره شده و در فصلی به طور مفصل به اولین کودتای ترکیه و فرجام دولتمردان ساقط شده در «جزیره شوم» پرداخته می‌شود. نویسنده به موازات حوادث کودتای ۱۵ جولای به پیش‌درآمدهای آن نیز پرداخته است. مقامات کشور نیز کودتای ۱۵ جولای ترکیه را محکوم و مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور به خاطر پیگیری هایش در آن شب قدردانی کرده بود.

«۳۹ سال دیدبانی انقلاب»

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، معرفی شورای نگهبان به عنوان ناقض دموکراسی و انتخابات آزاد همواره از القائات رسانه‌های معاند بوده و هست و حال آن که مشابه همین شورا، بخش لاینفک نظام‌های حکومتی غرب است. امسال، انتخابات مجلس در پیش است و اسفند ماه بار دیگر برگ دیگری از شکوه مردم سالاری در ایران رقم خواهد خورد اما از هم اکنون اتهامات تکراری رسانه‌های لندنی و سعودی و برخی دنباله‌های داخلی انها آغاز شده است، تلاشی بیهوده که به سرانجامی نخواهد رسید و بی نتیجه بودن آن در انتخابات اسفند آشکار خواهد شد. شورای نگهبان در دهه پنجم انقلاب و در آغاز گام دوم، با تجربه‌ای گرانبها از چهار دهه گذشته، تازه نفس‌تر به دیدبانی و حفاظت از جمهوریت و اسلامیت نظام ادامه می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر