1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

مخالف تلاش‌ها برای به رسمیت شناختن جولان به عنوان بخشی از رژیم صهیونیستی هستیم/کشورهای بزرگ از حمایت رژیم اشغالگر دست بردارند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق در مراسمی به مناسبت روز زندانی سیاسی در عراق تأکید کرد که زندانیان سیاسی نخبگان پیشگامی‌اند که ملت را به حرکت درمی‌آورند.

مخالف تلاش‌ها برای به رسمیت شناختن جولان به عنوان بخشی از رژیم صهیونیستی هستیم/کشورهای بزرگ از حمایت رژیم اشغالگر دست بردارند - 1

به گزارش ایلنا، سیدعمار حکیم، در این مراسم که امروز در بغداد برگزار شد، تأکید کرد که گذشت ۱۶ سال از سرنگونی رژیم دیکتاتوری در عراق همچنان زندانیان سیاسی به حقوق خود دست نیافته‌اند و همچنان بسیاری از آنان از فرصت اشتغال در ادارات دولتی محروم هستند.

حکیم مسئولیت کنونی زندانیان سیاسی را اصلاح مسیر و رفع انحرافات و ساختن عراقی متفاوت دانست و افزود که این گروه از هر کسی برای برافراشتن شعار اصلاح و مبارزه با فساد و شعار خدمت رسانی و بازسازی کشور شایسته‌تر است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین بر لزوم اهتمام مضاعف به زنان زندانی سیاسی تأکید کرد و گفت که زنان به حکم عواطف و ابعاد معنوی وجودشان رنج بیشتری کشیده‌اند و باید در رسیدگی به حقوق آنان دست به تبعیض به معنای مثبت کلمه زد.

وی همچنین خواستار فعالیت‌های غیردولتی برای معرفی و ثبت اسناد مربوط به زندانیان سیاسی و مطرح کردن نام آنان در نهادهای بین المللی غیردولتی شد.

رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق همچنین بر اهمیت دفاع از پروژه‌ای ملی و پایبندی به آن تأکید کرد و افزود که بدون یک پروژه مشخص ملی حفظ عراق قدرتمند و یکپارچه ممکن نیست.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی در بخش دیگری از سخنانش بر اهمیت استفاده از سفر مقامات کشورهای خارجی به عراق و تلاش‌ها برای تقویت روابط با عراق تأکید کرد و منافع عراق را در تبدیل شدن به پل ارتباط به جای میدان نزاع دانست و افزود که عراق باید به دور از سنگربندی‌های منطقه‌ای با همه روابطی سازنده برقرار کند.

سیدعمار حکیم بر مخالفت قاطع با تلاش‌های جاری برای به رسمیت شناختن جولان به عنوان بخشی از رژیم صهیونیستی تأکید کرد و گفت که پاره پاره کردن خاک مسلمانان و دادن آن به رژیم اشغالگر با حمایت کشورهای بزرگ انجام می‌شود و این کشورها باید از تکرار تجربه تحریک عواطف مسلمانان دست بکشند.

وی تأکید کرد که جولان و فلسطین مناطقی عربی هستند و حق چیزی نیست که دچار مرور زمان شود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیدعمار حکیم از تلگرام

✅بهترین دوران مناسبات ایران و عراق

🖋یادداشت دکتر سیدمحمدصادق خرازی در روزنامه ایران

🔻ایران و عراق در حال حاضر استراتژیک‌ترین دوران مناسبات تاریخی خود را سپری می‌کنند. ایران و عراق در دوران نوین مناسبات خود خاطرات شب‌ها و قصه‌های دلنشین بغداد را احیا می‌کنند.

🔻استقبال گرمی که طرف‌های عراقی اعم از عادل عبدالمهدی، نخست وزیر، برهم صالح، رئیس جمهوری، محمدعلی حکیم، وزیر امور خارجه و رهبران ارشد سیاسی عراق مثل سیدعمار حکیم، رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی و ‌هادی عامری، رئیس ائتلاف بنا، دو فراکسیون اصلی و قدرتمند مجلس عراق از ظریف و هیأت همراه او داشتند، نشان می‌دهد که اراده‌ای قوی نزد طرف عراقی برای گسترش بیش از پیش روابط در تمامی سطوح اقتصادی، سیاسی و امنیتی با ایران وجود دارد.

http: //www. irna. ir/fa/News/۸۳۱۷۳۴۳۷

@nedafori


در ادامه بخوانید

الفالف21 ساعت قبل
علی مطهری از نظر سابقه سیاسی مانند فرزند برخی از اعضای مجمع است. شایسته بود علی مطهری استدلال مخالفین لوایح را نقد می‌کرد نه‌اینکه به ایشان توهین کند. محور بحث‌های وی در این یادداشت به FATF اختصاص داده شده است. امروز سه‌شنبه هم با توجه به اخباری که از گذشته درباره سفر رییس‌جمهوری به مناطق سیل‌زده وجود داشت، اخباری منتشر و براساس آن اعلام شد رییس‌جمهوری پنجشنبه به کرمانشاه سفر می‌کند. با توجه به روش‌هایی که وزارت نفت برای فروش در نظر گرفته به نظر نمی‌رسد، بود و نبود معافیت‌ها تغییری در فروش نفت داشته باشد.»
نامه‌نیورنامه‌نیور8 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
به تازگی و پس از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معارفه سردار سرتیپ فتح‌الله جمیری شایعه‌ای در فضای مجازی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه در کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند منتشر شد. سردار علی نصیری فرمانده سابق حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیرامون شایعات منتشر شده در رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر خروج وی از کشور گفت: مراسم تودیع بنده در روز شنبه انجام شد و این مسئله‌ی عادی سازمانی است. سردار نصیری افزود: آن چیزی که اعلام شد صرفا یک شیطنت رسانه‌ای بوده است. ما پاسدار نظام و سرباز ولایت هستیم و جانمان را برای نظام و انقلاب و رهبرمان گذاشته و هرگز از این مسیر کنار نخواهیم رفت. دشمنان علاقه دارند از هر موضوعی به نفع خود بهره‌برداری کنند، اما ماه هم‌چنان پاسدار این نظام و انقلاب هستیم.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در آئین تکریم و معارفه فرمانده کل سپاه ولایتمداری را محور همه فضائل و ویژگی‌های انسان‌های مؤمن توصیف و تصریح کرد: ولایت عامل حیات جامعه و دستیابی به حیات طیبه است؛ ولایت خنثی کننده تمامی توطئه‌ها و ضامن حرکت در صراط مستقیم می‌باشد. وی مهمترین عامل چهل ساله شدن انقلاب اسلامی را ولایتمداری و پیوند امت با ولایت دانست و خاطرنشان کرد: جمع‌بندی دشمنان انقلاب اسلامی این است، مادامی که امت با ولایت پیوند داشته باشد، شکست ندارد؛ از این رو مهمترین مطالبه از تمامی مسئولین در نظام جمهوری اسلامی ایران این است که تبعیت مطلق فکری و عملی از ولی فقیه را مبنا قرار داده و همگان سرباز ولایت باشند. نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه تأکید کرد: این ویژگی برجسته برای پاسداران و سنگر نشینان خط مقدم انقلاب به ویژه فرماندهان عزیزی که همواره خود را سرباز ولایت می‌دارند اهمیت مضاعف دارد. حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه سپاه پاسداران تکلیف گرایی، روحیه انقلابی و جهادی و فرهنگ عاشورایی را بر محور ولایت فراگرفته است، گفت: به فضل الهی در گام دوم انقلاب که دوران تکامل و تحقق مطالبات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در منشور مهم ایشان می‌باشد و در دورانی که انقلاب اسلامی زمینه سازی نهضت ظهور را فراهم می‌کند، ولایتمداری بیش از پیش خود را نشان می‌دهد. نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با تقدیر از مجاهدت‌های صادقانه و دلسوزانه سرلشکر جعفری در دوران تصدی مسئولیت فرماندهی کل سپاه، اظهار کرد: به نمایندگی از آحاد پاسداران اعلام می‌کنم؛ تلاش می‌کنیم تا سرلشکر سلامی در فرمانبری از مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) در تحقق آرمانهای انقلاب و سنگر نشینی آن توفیق بیش از پیش داشته باشد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از افق، منابع محلی در ایالت فراه افغانستان از حمله موشکی طالبان به پایگاه هوایی تروریست‌های امریکایی خبر داده‌اند. بر اساس این گزارش، در جریان این حمله منازل مسکونی تروریست‌های آمریکایی هدف اصابت موشک‌های طالبان قرار گرفته است. تا کنون اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
تصویب چندین لایحه موافقت‌نامه حقوقی بین ایران و برزیل در دولت. هیأت دولت در ادامه، با تصویب چندین لایحه موافقت‌نامه حقوقی بین دولت‌های ایران و برزیل موافقت کرد. لایحه معاهده انتقال محکومین به حبس و نیز لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل از موارد مصوب هیأت وزیران بود. همچنین دو لایحه معاهده معاضدت حقوقی متقابل در امور کیفری و مدنی بین دو کشور، به تصویب اعضای دولت رسید. هیأت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.

نظرها

اخبار بیشتر