مخالف تلاش‌ها برای به رسمیت شناختن جولان به عنوان بخشی از رژیم صهیونیستی هستیم/کشورهای بزرگ از حمایت رژیم اشغالگر دست بردارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

مخالف تلاش‌ها برای به رسمیت شناختن جولان به عنوان بخشی از رژیم صهیونیستی هستیم/کشورهای بزرگ از حمایت رژیم اشغالگر دست بردارند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق در مراسمی به مناسبت روز زندانی سیاسی در عراق تأکید کرد که زندانیان سیاسی نخبگان پیشگامی‌اند که ملت را به حرکت درمی‌آورند.

مخالف تلاش‌ها برای به رسمیت شناختن جولان به عنوان بخشی از رژیم صهیونیستی هستیم/کشورهای بزرگ از حمایت رژیم اشغالگر دست بردارند - 1

به گزارش ایلنا، سیدعمار حکیم، در این مراسم که امروز در بغداد برگزار شد، تأکید کرد که گذشت ۱۶ سال از سرنگونی رژیم دیکتاتوری در عراق همچنان زندانیان سیاسی به حقوق خود دست نیافته‌اند و همچنان بسیاری از آنان از فرصت اشتغال در ادارات دولتی محروم هستند.

حکیم مسئولیت کنونی زندانیان سیاسی را اصلاح مسیر و رفع انحرافات و ساختن عراقی متفاوت دانست و افزود که این گروه از هر کسی برای برافراشتن شعار اصلاح و مبارزه با فساد و شعار خدمت رسانی و بازسازی کشور شایسته‌تر است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین بر لزوم اهتمام مضاعف به زنان زندانی سیاسی تأکید کرد و گفت که زنان به حکم عواطف و ابعاد معنوی وجودشان رنج بیشتری کشیده‌اند و باید در رسیدگی به حقوق آنان دست به تبعیض به معنای مثبت کلمه زد.

وی همچنین خواستار فعالیت‌های غیردولتی برای معرفی و ثبت اسناد مربوط به زندانیان سیاسی و مطرح کردن نام آنان در نهادهای بین المللی غیردولتی شد.

رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق همچنین بر اهمیت دفاع از پروژه‌ای ملی و پایبندی به آن تأکید کرد و افزود که بدون یک پروژه مشخص ملی حفظ عراق قدرتمند و یکپارچه ممکن نیست.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی در بخش دیگری از سخنانش بر اهمیت استفاده از سفر مقامات کشورهای خارجی به عراق و تلاش‌ها برای تقویت روابط با عراق تأکید کرد و منافع عراق را در تبدیل شدن به پل ارتباط به جای میدان نزاع دانست و افزود که عراق باید به دور از سنگربندی‌های منطقه‌ای با همه روابطی سازنده برقرار کند.

سیدعمار حکیم بر مخالفت قاطع با تلاش‌های جاری برای به رسمیت شناختن جولان به عنوان بخشی از رژیم صهیونیستی تأکید کرد و گفت که پاره پاره کردن خاک مسلمانان و دادن آن به رژیم اشغالگر با حمایت کشورهای بزرگ انجام می‌شود و این کشورها باید از تکرار تجربه تحریک عواطف مسلمانان دست بکشند.

وی تأکید کرد که جولان و فلسطین مناطقی عربی هستند و حق چیزی نیست که دچار مرور زمان شود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیدعمار حکیم از تلگرام

✅بهترین دوران مناسبات ایران و عراق

🖋یادداشت دکتر سیدمحمدصادق خرازی در روزنامه ایران

🔻ایران و عراق در حال حاضر استراتژیک‌ترین دوران مناسبات تاریخی خود را سپری می‌کنند. ایران و عراق در دوران نوین مناسبات خود خاطرات شب‌ها و قصه‌های دلنشین بغداد را احیا می‌کنند.

🔻استقبال گرمی که طرف‌های عراقی اعم از عادل عبدالمهدی، نخست وزیر، برهم صالح، رئیس جمهوری، محمدعلی حکیم، وزیر امور خارجه و رهبران ارشد سیاسی عراق مثل سیدعمار حکیم، رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی و ‌هادی عامری، رئیس ائتلاف بنا، دو فراکسیون اصلی و قدرتمند مجلس عراق از ظریف و هیأت همراه او داشتند، نشان می‌دهد که اراده‌ای قوی نزد طرف عراقی برای گسترش بیش از پیش روابط در تمامی سطوح اقتصادی، سیاسی و امنیتی با ایران وجود دارد.

http: //www. irna. ir/fa/News/۸۳۱۷۳۴۳۷

@nedafori


در ادامه بخوانید

فیلمی که نشان می‌دهد پهپاد ایرانی سالم به پایگاه برگشته است

مهرمهر18 ساعت قبل
نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تازگی فیلمی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی که امریکا ادعا می‌کرد ساقط شده است، کاملا سالم به پایگاه برگشته است.

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر18 ساعت قبل
ایلناایلنا18 ساعت قبل
ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه با تأکید بر عدم تمایل به ورود به جنگ با ترکیه به رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از النشره، ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه تأکید کرد که خواهان جنگ با ترکیه نیست اما به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که در صورت حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات، آتش جنگ سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت. «مظلوم عبدی»، ‌ فرمانده کل نیروهای دموکرات سوریه در مصاحبه با روزنامه کرد زبان «ازگو پلتیکا» در هلند اعلام کرد که شرایط کاملا فراهم است و نیروهایش آماده مقابله با تحریک‌­ها و توطئه­‌های دولت ترکیه هستند که نیروهای فراوانی را در مرزهای شمال سوریه بسیج کرده است. وی تأکید کرد که امکان ندارد حادثه «عفرین» در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد، اگر ارتش ترکیه قصد حمله به یکی از مناطق ما را داشته باشد، جنگ بزرگی برافروخته خواهد شد. عبدی گفت: ‌ «فرماندهی نیروهای دموکرات سوریه، کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش از جمله آمریکا و فرانسه را در جریان تصمیم­‌های خود قرار داده است.» وی تأکید کرد که وقوع چنین جنگی قطعا به بروز درگیری داخلی دوم در سوریه منجر شده و تا خروج ترکیه ادامه خواهد داشت.

آمریکایی‌ها از ترس پهپاد ایرانی توهم می‌زنند

برنابرنا1 روز قبل

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.

نظرها

اخبار بیشتر