1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نود
  4. ورزشی
بزرگترین ناکامان لیگ برتر انگلیس؛ تو محکوم به نایب قهرمانی هستی!

بزرگترین ناکامان لیگ برتر انگلیس؛ تو محکوم به نایب قهرمانی هستی!

نودخبرگزاری نود |
گاهی وقت ها کسب حدود 90 امتیاز هم برای قهرمانی کفایت نمی‌کند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از وان‌فوتبال، لیگ برتر انگلیس در فصل ۱۹-۲۰۱۸ از هفته سی‌ام عبور کرده و با کنار کشیدن تاتنهام، اکنون جنگ قهرمانی رسما به یک کورس دو اسبه تبدیل شده است.

لیورپول بعد از ۳۱ بازی با ۷۶ امتیاز در صدر جدول حضور دارد و منچسترسیتی با انجام یک بازی کمتر، با ۷۴ امتیاز در تعقیب قرمزهای مرسی ساید است. جام تنها به یک تیم خواهد رسید و در صورت ادامه روند موجود، ممکن است تیمی با کسب ۹۵ امتیاز هم نتواند قهرمانی را جشن گیرد.

تکلیف قهرمانی لیگ برتر انگلیس در بسیاری از فصول با امتیازاتی بین ۸۳ تا ۹۰ مشخص شده و در این بین بوده‌اند تیم هایی که در برخی فصول با امتیازاتی عجیب و غریب قهرمان شده‌اند. منچستریونایتد در فصل ۹۷-۱۹۹۶ با کسب تنها ۷۵ امتیاز از ۳۸ بازی (۱٫۹۷ امتیاز به ازای هر بازی) ضعیف‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را جشن گرفت و حتی با همین امتیاز کم نیز، ۷ امتیاز با نیوکاسل در رده دوم جدول اختلاف داشت.

مثالی دیگر فصل تاریخی ۱۶-۲۰۱۵ است؛ جایی که در فصل ضعف تمامی مدعیان، لسترسیتی با کسب ۸۱ امتیاز (۲٫۱۳ امتیاز به ازای هر بازی) با اختلافی ۱۰ امتیازی نسبت به آرسنال، یک قهرمانی مقتدرانه را جشن گرفت و شگفتی سال ۲۰۱۶ را رقم زد.

اما داستان همواره این طور نبوده است. در برخی فصل‌ها نیز جنگ قهرمانی منجر به افزایش امتیازات و در نهایت قهرمان نشدن یک تیم حتی با کسب بیش از ۸۰ امتیاز شده است. در ادامه قصد داریم به ۵ تیم نایب قهرمانی بپردازیم که با کسب بیشترین امتیازات ممکن، دست خود را از جام کوتاه شده دیدند. نام لیورپول یا منچسترسیتی نیز در پایان این فصل قطعا در این بین قرار خواهد گرفت:

۵-منچستریونایتد (۱۰-۲۰۰۹): ۸۵ امتیاز

امتیاز تیم قهرمان (چلسی): ۸۶

بعد از کسب سه قهرمانی متوالی، منچستریونایتد جام فصل ۱۰-۲۰۰۹ را به شکلی عجیب از دست داد. چلسی با یک امتیاز برتری نسبت به یونایتد گام به هفته پایانی فصل گذاشت. در هفته آخر یونایتد در اولدترافورد میزبان استوک بود و چلسی نیز در استمفوردبریج باید از ویگان پذیرایی می‌کرد. یونایتد با برتری ۴-۰ کار خود را انجام داد اما چلسی نیز در لندن ۸-۰ ویگان را خرد کرد تا با همان یک امتیاز برتری، اولین قهرمانی خود از سال ۲۰۰۶ را با کارلو آنچلوتی جشن گیرد.

اتفاق تلخ دیگر برای هواداران یونایتد در جنگ دو نفره وین رونی-دیدیه دروگبا رخ داد. این دو بازیکن با ۲۶ گل به هفته پایانی رسیدند. دیدیه دروگبا از مصدومیت و افت رونی در هفته‌های پایانی این فصل استفاده کرد و با هت‌تریک در مقابل ویگان، جنگ آقای گلی را نیز ۲۹-۲۶ به سود خود به پایان رساند.

۴-تاتنهام (۱۷-۲۰۱۶): ۸۶ امتیاز

امتیاز تیم قهرمان (چلسی): ۹۳

بهترین فصل تاریخ تاتنهام در لیگ برتر از نظر امتیازی نیز این تیم را به جام نرساند. بهترین فصل اسپرز با بهترین روزهای چلسی آنتونیو کونته همزمان شد تا آبی‌ها پنجمین قهرمانی لیگ برتری خود را در فاصله دو هفته تا پایان فصل جشن گیرند. تنها اتفاق دلگرم کننده برای هواداران لیلی وایتس، تثبیت کفش طلای هری کین در این فصل با هت‌تریک در جریان پیروزی ۷-۱ مقابل هال سیتی سقوط کرده در روز پایانی فصل بود.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار ورزشی ایران،اروپا و سراسر نقاط دنیا

۳-لیورپول (۰۹-۲۰۰۸): ۸۶ امتیاز

امتیاز تیم قهرمان (منچستریونایتد): ۹۰

تا به امروز، لیورپول رافا بنیتس در فصل ۰۹-۲۰۰۸ بهترین تیم تاریخ قرمزها در لیگ برتر از نظر امتیازی بوده اما همین تیم نیز نتوانست این باشگاه را قهرمان لیگ برتر کند. لیورپول در آن فصل یونایتد را در آنفیلد ۲-۱ و در اولدترافورد ۴-۱ شکست داد و در پایان فصل نیز تفاضل گل بهتری نسبت به منچستریونایتد داشت. (۵۰ در مقابل ۴۴) اما تساوی‌های پرتعداد این تیم باعث شد تا یونایتد با تساوی خانگی مقابل آرسنال، یک هفته زودتر یازدهمین قهرمانی لیگ برتری اش را هم جشن گیرد.

۲-منچستریونایتد (۹۵-۱۹۹۴): ۸۸ امتیاز

امتیاز تیم قهرمان (بلکبرن راورز): ۸۹

ششمین تیم موفق منچستریونایتد در تاریخ لیگ برتر از نظر امتیازی، نتوانست این تیم را قهرمان لیگ برتر کند. جنگ قهرمانی در آن فصل به هفته پایانی کشیده شد. بلکبرن در آنفیلد مهمان لیورپول بود و یونایتد نیز در آپتون پارک باید به مصاف وستهم می‌رفت. پیروزی یونایتد اگر با شکست بلکبرن همراه می‌شد، این تیم را به قهرمانی می‌رساند. در صورت پیروزی یونایتد و تساوی بلکبرن نیز، این یونایتد بود که با برتری در تفاضل گل قهرمانی را جشن می‌گرفت.

لیورپول خواسته طرفداران یونایتد را اجابت کرد و بلکبرن را با گل‌های جان بارنز و جیمی ردنپ ۲-۱ شکست داد، اما یونایتد نتوانست ماموریت خود در لندن را انجام دهد و مقابل وستهم ۱-۱ متوقف شد تا بلکبرن با هدایت کنی دالگیش، اولین و تا به امروز آخرین قهرمانی لیگ برتری خود را جشن گیرد.

۱-منچستریونایتد (۱۲-۲۰۱۱): ۸۹ امتیاز

امتیاز تیم قهرمان (منچسترسیتی): ۸۹

هواداران منچستریونایتد با شنیدن این نکته که تیمشان مقتدرترین نایب قهرمان تاریخ لیگ برتر است، خوشحال نخواهند شد. دو تیم هفته آخر را با امتیاز برابر ۸۶ آغاز کردند. یونایتد به ورزشگاه لایت رفت تا به مصاف ساندرلند برود و منچسترسیتی در اتحاد میزبان کویینز پارک رنجرز بود. کسب نتایج مشابه، حکم به قهرمانی سیتی با توجه به تفاضل گل بهتر این تیم می‌داد.

منچستریونایتد با گل دقیقه ۲۰ رونی پیش افتاد و این نتیجه را تا پایان حفظ کرد. اما بازی ورزشگاه اتحاد در شرایطی به پایان وقت‌های قانونی رسید که سیتی ۲-۱ عقب بود. سیتی با گل دقیقه ۹۲ ژکو بازی را به تساوی کشاند اما پایان بازی ورزشگاه لایت با نتیجه ۱-۰، به معنای قهرمانی یونایتد بود. سرخیو آگوئرو در دقیقه ۹۴ گل سوم را هم زد تا مردان روبرتو مانچینی دراماتیک‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را جشن گیرند. این تنها فصلی است که تفاضل گل، قهرمان لیگ برتر را مشخص کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با خارجی، لیگ برتر انگلیس، منچسترسیتی، لیورپول و منچستریونایتد از تلگرام

خلاصه بازی دیدار‌های امروز فوتبال اروپا

🎥 آرسنال - منچستریونایتد (لینک ویدئو)

🎥 چلسی - ولورهمپتون (لینک ویدئو)

🎥 لیورپول - برنلی (لینک ویدئو)

🎥 وایادولید - رئال مادرید (لینک ویدئو)

🎥 اینتر - اسپال (لینک ویدئو)

🎥 ساسولو - ناپولی (لینک ویدئو)

🎥 فیورنتینا - لاتزیو (لینک ویدئو)

@varzesh۳


#آمار

رکورد عجیب و استثنایی چلسی؛

لیورپول در یک قدمی رکورد منچسترسیتی و برابر با رکورد منچستریونایتد

@varzesh۳


#منهای_پرسپولیس؛ قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

یوونتوس - آژاکس

لیورپول - پورتو

تاتنهام - منچسترسیتی

بارسلونا - منچستریونایتد

برنده تاتنهام - منچسترسیتی در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف برنده آژاکس - یوونتوس و برنده لیورپول - پورتو به مصاف برنده بارسلونا - منچستریونایتد خواهد رفت


🔹قرعه کشی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۹

▪️آژاکس- یوونتوس

▪️لیورپول- پورتو

▪️تاتنهام- منچسترسیتی

▪️بارسلونا- منچستریونایتد

🔹بازی‌های رفت این مرحله روزهای سه شنبه ۲۰ و چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه برگزار می‌شود و دیدارهای برگشت نیز ۲۷ و ۲۸ فروردین ماه برگزار خواهد شد.


برنده تاتنهام - منچسترسیتی به مصاف برنده آژاکس - یوونتوس در نیمه نهایی خواهد رفت

برنده لیورپول - پورتو به مصاف برنده بارسلونا - منچستریونایتد در نیمه نهایی خواهد رفت.


🔴 قرعه کشی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۹

🔸آژاکس- یوونتوس

🔸لیورپول- پورتو

🔸تاتنهام- منچسترسیتی

🔸بارسلونا- منچستریونایتد

🔸بازی‌های رفت این مرحله روزهای سه شنبه ۲۰ و چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه برگزار می‌شود و دیدارهای برگشت نیز ۲۷ و ۲۸ فروردین ماه برگزار خواهد شد.


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
کشتی گیر وزن ۶۱ کیلوگرم کشورمان با شکست حریف چینی خود در فینال مسابقات قهرمانی کشتی آزاد، آسیا، مدال طلای این وزن را به دست آوردبه گزارش خبرگزاری صدا وسیما، در دیدار نهایی و رده بندی ۵ وزن دوم مسابقات کشتی قهرمانی آسیا که عصر امروز در شی آن چین برگزار شد درفینال وزن ۶۱ کیلو گرم بهنام احسان پور ۲ بر یک مقابل لیو کشتی گیر چینی به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با تأیید این خبر گفت: این قهرمانی زودهنگام در رقابت‌های آسیایی که با اقتدار کشتی گیران کشورمان بدست آورد را از طرف خود، کادر فنی و اعضای تیم ملی به تمامی مردم عزیز کشورمان که در حوادث سیل اخیر دچار صدمات، خسارات و گرفتاری‌های بسیاری شدند تقدیم می‌کنیم. تیم ملی کشتی آزاد ایران با احتساب کسب ۳ مدال طلا و دو مدال برنز در روز نخست و همچنین حضور ۴ نماینده در دیدار فینال و یک آزادکار در رده بندی مسابقات روز دوم، به عنوان قهرمان زودهنگام آسیا معرفی شد. این رقابتها هم اکنون در شهر شیان چین در حال برگزاری است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
ب ه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ​ مسابقات جهانی تنیس روی میز در بوداپست مجارستان با حذف همه ملی پوشان ایران برای کاروان کشورمان به پایان رسید. نوشاد عالمیان که به همراه برادرش نیما در دور مقدماتی با توجه به رده بالای جهانی استراحت داشت، ​ در نخستین مسابقه خود ۴ بر یک از حریف اهل اسلوونی شکست خورد به جمع ۶۴ نفر نرسید. نیما عالمیان که به جمع ۶۴ نفر برتر رسیده بود، در این مرحله ۴ بر ۳ از حریف اهل نیجریه شکست خورد و حذف شد. میعاد لطفی و امیرحسین هدایی در بخش مردان و مهشید اشتری و ندا شهسواری در بخش زنان دیگر نمایندگان ایران بودند که در مسابقات انفرادی زود حذف شدند. نمایندگان ایران در بخش دو نفره هم موفقیتی به دست نیاوردند و به مراحل بالا نرسیدند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ فهرست ابتدایی تیم‌های بسکتبال سه نفره مردان و زنان برای مسابقات کاپ آسیا ۲۰۱۹ ثبت شد. براساس قوانین فیبا ۳x۳ تیم‌ها تا روز قبل از مسابقات (اواخر اردیبهشت) مهلت دارند تا لیست نهایی چهار بازیکن خود را با توجه به تغییرات احتمالی اعلام کنند؛ اما فهرست ابتدایی باید از یک ماه قبل ثبت شود. فهرست ابتدایی ایران به این شرح است: آقایان: علی الله وردی، ​ نوید خواجه زاده، ​ محمد اوجاقی و شایان پورکاوهبانوان: ​ سعیده علی، ​ مژگان خدادادی، دلارام وکیلی و معصومه اسماعیل زادهمسابقات کاپ آسیا از ۳ تا ۵ خرداد به میزبانی چانگشا چین برگزار می‌شود.
ورزش۳ورزش۳6 ساعت قبل
در روز نخست مسابقات شنا بین‌المللی مالزی مهدی انصاری، علیرضا یاوری و مهرشاد افقری در ماده ۱۰۰ متر پروانه با حریفان خود به رقابت خواهند پرداخت. این رقابت‌ها با حضور چهار شناگر از ایران تا نهم اردیبهشت ۱۳۹۸ پیگیری خواهد شد. مهدی انصاری، بنیامین قره حسنلو، علیرضا یاوری و مهرشاد افقری چهار شناگر اعزامی ایران در این رقابت‌ها هستند که در مسابقات لیگ و جایزه بزرگ حد نصاب‌های تعیین شده را کسب کرده‌اند. ملی‌پوشان ایران در روز نخست این مسابقات باید در ماده ۱۰۰ متر پروانه با حریفان خود به رقابت بپردازند و برای کسب سهمیه المپیک و مسابقات جهانی تلاش کنند. مهدی انصاری، علیرضا یاوری و مهرشاد افقری سه نماینده ایران در ماده ۱۰۰ متر پروانه هستند که فردا (پنج‌شنبه) به آب می‌زنند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون بسکتبال، روز گذشته رامین طباطبایی رئیس فدراسیون، مسعود عماری دبیر، مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال و مسعود قاسمی مدیر تیم‌های ملی بسکتبال با صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار طباطبایی ضمن یادآوری اهمیت جام جهانی چین که دروازه‌ای به سوی المپیک است، درباره آخرین وضعیت تیم ملی بسکتبال مردان و برنامه‌های پیش روی این تیم برای حضور موفق در جام جهانی گزارشی ارائه داد. شاهین طبع نیز درباره تدارکات و مسابقاتی که برای ملی پوشان در نظر گرفته شده است، صحبت کرد. صالحی امیری نیز در این گفت‌وگو قول داد کمیته ملی المپیک با تمام ظرفیت خود به بسکتبال کمک کند تا در مسیر جام جهانی موفق باشد. در پایان این نشست چند کاپ قهرمانی از افتخارات بسکتبال در میادین مختلف به موزه کمیته ملی المپیک اهدا شد.

نظرها

اخبار بیشتر