1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

رمان «به نام یونس» به مخاطب می‌گوید روحانی نباید قومش را رها کند/ ماجرای این رمان تخیلی است

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- نویسنده «به نام یونس» گفت: در این رمان به مخاطب نشان می‌دهم که یک روحانی نباید فکر کند، چون دیگران وی را آزار و اذیت می‌کنند، تبلیغش برای مردم تاثیری ندارد.
رمان «به نام یونس» به مخاطب می‌گوید روحانی نباید قومش را رها کند/ ماجرای این رمان تخیلی است - 0

علی آرمین که از طلبه‌های جوان است، رمانی با عنوان «به نام یونس» نوشته است. وی در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره این کتاب توضیحاتی ارائه کرده است.

میزان-نگارش این رمان چطور آغاز شد؟

ده سال پیش که آغاز دوره طلبگی‌ام بود، برای تبلیغ دین به روستایی دور افتاده رفته بودم. در آن زمان هیچگاه فکر نمی‌کردم این سفر زمینه‌ای برای نوشتن رمانم شود.

میزان-چقدر از فضای این روستا و ویژگی‌هایش در کتاب آمده است؟

حال و هوای آدم‌هایی که در رمان به آن‌ها اشاره می‌شود، در آن روستا حضور داشتند وگرنه اتفاقات و داستان بیشتر تخیلی است.

کلیت فضای روستا خوب و بکر بود و من با سفر مجدد به آنجا بیشتر سعی کردم لهجه، فرهنگ، شخصیت و فضای روستا را در رمان منعکس کنم.

میزان-موضوع این رمان چیست؟

قصه روحانی است که دخترش دچار بیماری شده و مجبور می‌شود بخاطر شرایط مالی فقط همسرش را برای مداوا در خارج از کشور با دختر راهی می‌کند. وی نذر می‌کند که برای تبلیغ به روستایی دورافتاده برود تا عمل دختر موفقیت‌آمیز باشد و با ورود به روستا با موضع‌گیری‌ها و سنگ‌اندازی‌هایی مواجه می‌شود که تصمیم به ترک روستا می‌گیرد، اما در زمان اجرای این امر اتفاقی می‌افتد که مانع ترک آنجا می‌شود.

میزان-این اتفاق چیست؟

دختری در روستا گم می‌شود که وقوع این حادثه از چشم حاج آقا دیده می‌شود و مردم وی را مسبب وقوع آن می‌دانند.

رمان «به نام یونس» به مخاطب می‌گوید روحانی نباید قومش را رها کند/ ماجرای این رمان تخیلی است - 11

میزان-چقدر از این داستان برایتان در دنیای واقعی اتفاق افتاده؟

ماجرای داستان تخیلی است، اما پایه آن بر اساس واقعیت نوشته شده است.

میزان-در این کتاب چقدر به فضاسازی و لهجه‌ها توجه شده؟

فکر می‌کنم با توجه به نظر مخاطبان این کتاب توانسته در فضاسازی و لهجه‌ها موفق باشد البته، چون رفتار روستائیان چندان مثبت نیست، من لهجه‌ها و اسم روستا را عمدا طوری قرار دادم که به جای خاصی ارتباط داده نشود. من نمی‌خواستم این رفتار متوجه مکان خاصی باشد، اگرچه مخاطب وقتی کتاب را مطالعه می‌کند درک می‌کند و خود را با فضای روستایی و فرهنگ روستایی و سنتی مواجه می‌بیند.

میزان-زبان کتاب چیست؟

داستان «به نام یونس» از زبان سوم شخص مطرح می‌شود، البته محدود به شخص یونس نیست بلکه گاه داستان از نگاه افراد دیگر هم روایت شده است.

میزان-از نگارش «به نام یونس» هدف خاصی داشتید؟

شاید برخی از افراد تصورات دیگری از اهدافم داشته باشند، ولی کلیت آن این است که می‌خواستم به این نکته اشاره کنم که یک روحانی در سفر تبلیغی‌اش ممکن است با مشکلات زیادی روبه‌رو شود، ولی این دلیل نمی‌شود که محل تبلیغش را ترک کند.

دوم آنکه قصه «به نام یونس» با داستان حضرت یونس شباهت‌هایی دارند. در داستان حضرت یونس هم وقتی قوم بنی‌اسرائیل پیامبرشان را مورد آزار و اذیت قرار دادند حضرت فرمود که نیازی نیست که اینجا بمانم و به جای دیگری برای تبلیغ خواهم رفت و در نهایت هم گرفتار شکم ماهی شد. این که یک رسول قومش را ترک کند، کار درستی نیست. در کتاب «به نام یونس» هم وقتی روحانی می‌خواهد قومش را ترک کند، دختر روستا گم می‌شود و …

در این کتاب می‌خواستم بگویم یک روحانی نباید قومش را رها کند و فکر کند، چون دیگران وی را آزار و اذیت می‌کنند، تبلیغش برای مردم تاثیری ندارد.

میزان-در این کتاب چقدر به اصطلاحات بومی پرداخته‌اید؟

در کتاب «به نام یونس» سعی کردم زبان قصه قابل فهم باشد و برخی از کلمات کلیشه‌ای را کنار بگذارم و ضرب‌المثل‌های جدید را وارد رمان کنم. فکر نمی‌کنم خواندن این رمان برای مخاطب اثر سنگین باشد.

میزان-چاپ چندم این کتاب وارد بازار شده؟

تاکنون کتاب تجدید چاپ نشده و چاپ اول آن در بازار است.

میزان-کتاب «به نام یونس» تاکنون با چه موفقیت‌هایی مواجه بوده؟

این رمان سال ۱۳۹۶ در جشنواره قلم زرین نامزد شد و توانست توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با کتاب، رمان، حضرت یونس و بنی اسرائیل از تلگرام

➖ رام‏ کننده‏ ی ارواح/ درباره‌ی رمان شکوفه‏‌های عناب نوشته‏ ی رضا جولایی

▫ پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی روایی و فکری رضا جولایی با رمان «شکوفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های عناب» به بخش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بسیار تاثیرگذاری رسیده است.


ویرجینیا ولف؟ متفرعن! ریچارد رایت؟ جنسیت‌زده! داستایفسکی؟ یهودی‌ستیز! 🔻

✍️ چند وقت پیش، در سفری با قطارهای آمتراک، به یکی از دانشجویان دانشکده برخوردم که می‌گفت داستان‌نویس شده؛ از او پرسیدم که چه چیزهایی می‌نویسد و می‌خواند. جواب داد که دارد رمانی درباره‌ی سفر در زمان می‌نویسد؛ و چه چیزهایی می‌خواند؟ خب، داشته خانه‌ی بخت نوشته‌ی ایدیت وارتون را می‌خوانده، اما بعد از ۵۰ صفحه، کتاب را روانه‌ی سطل آشغال کرده است. خانه‌ی بخت، که در سال ۱۹۰۵ منتشر شد، تلاش‌های زنی به نام لی‌لی بارت برای پیدا کردن یک شوهر مورد پسند را روایت می‌کند. آن دانشجو می‌گفت که داشته با کتاب پیش می‌رفته، تا این که به توصیفی از یکی از خواستگاران لی‌لی، مردی به اسم سایمون رزدیل، می‌رسد: «یک مرد چاق سرخ‌وسفید از جنس آن یهودی‌های موبور، با … چشم‌های کجکی کوچک که قیافه‌ی آدمی را به او می‌داد که دارد دیگران را قیمت‌گذاری می‌کند، انگار که یک مشت خرت‌وپرت‌اند.» این‌جا بود که آن دانشجو همدلی‌اش را نه فقط با لی‌لی بلکه با کل رمان از دست داده بود.

✍️ فایده‌ای نداشت که درباره‌ی تفاوت دیدگاه یک شخصیت داستانی و دیدگاه نویسنده برای او نطق کنم. هرجا که سروکله‌ی رزدیل پیدا شده، وارتون با چنان اشتیاقی به شرح مشمئزکننده بودن او پرداخته که پیدا است صرفا احساسات لی‌لی را وصف نمی‌کند، احساسات خودش را وصف می‌کند. آن دانشجو می‌گفت یهودستیزی وارتون وجود او را پر از خشم کرده، می‌گفت: «نمی‌خواهم آدمی مثل او را به خانه‌ی خودم راه بدهم.»

✍️ من فکر می‌کنم که همه‌ی ما خوانندگان بهتری خواهیم شد اگر این را بفهمیم: آن کسی که در زمان سفر می‌کند نویسنده نیست، خواننده است. به سراغ یک رمان قدیمی که می‌رویم، کاری که می‌کنیم این نیست که رمان‌نویس را به دنیای خودمان بیاوریم و مشخص کنیم که آن نویسنده آن‌قدر روشن‌اندیش بوده که به این‌جا تعلق داشته باشد یا نه؛ این ما هستیم که به دنیای او سفر می‌کنیم و سرگرم سیاحت آن دنیا می‌شویم.

⏱ زمان مطالعه: ۷ دقیقه

🖇 این مقاله را همین‌جا در Instant View بخوانید:


‍📚میهن فروش (نویسنده پل بیتی)

برنده جایزه من بوکر سال ۲۰۱۹

امتیاز:۵ از ۱۰

✍🏻محمدرضا شعبانی

✅احتمالا هر مخاطب سینما و ادبیاتی با مفهوم نژادپرستی در فیلم یا رمان به خوبی آشناست. همه ما فیلم هایی نظیر ۱۲ سال بردگی یا ریشه‌ها را دیده‌ایم. لازم نیست کتابخوانی حرفه‌ای باشید تا آثار خانوم تونی موریسون برنده نوبل را بشناسید و قطعا هر ایرانی تحصیل کرده‌ای کتاب کلبه عمو تام اثر هریت پیچر استو برایش نامی آشناست. ما در آثار معاصر نگاهی گذشته نگر به مقوله نژادپرستی داریم. البته به دلیل بحث در مورد این کتاب خاص بیشتر مطالب و مثالهایی که تا به اینجا عنوان شده است مربوط به نژادپرستی آپارتایدیست. اما ما تقریبا در تمام کشورهای مستعمر از جانب استعمارگران با پدیده نژادپرستی روبرو هستیم. فجیع‌ترین جنگ تاریخ بشریت یعنی جنگ جهانی دوم اساسا بر پایه فلسفه‌ای نژادپرستانه بنا شده بود. اما همان طور که پیشتر گفتیم غالب آثار هنری در این زمینه نژادپرستی را رویدادی شریرانه در گذشته می‌بینند. برده‌ها در انتهای داستان آزادی خود را بدست می‌آورند (همچون ۱۲ سال بردگی) یا در صورت کشته شدن به دست ارباب ستمگر انتهای داستان با یک عبور مواجه‌ایم نویسنده یا کارگردان گویی همچون انسانی جنگ زده تنها به دنبال این است که به ما نشان دهد انسان تا چه حد توانایی توحش دارد (تا حد به بردگی گرفتن دیگری و با او همچون حیوان آن هم حیوانی بدون احساس برخورد کردن کاری که من در هیچ موجود شریر و وحشی ای سراغ ندارم)

✅میهن فروش از این حیث اثری کاملا متفاوت است. این کتاب در زمان حال و در مهد آزادی و تمدن جهان امروز آن هم در دوران سکان داری باراک اوباما می‌گذرد. نویسنده به ظن من توانسته است یک تصویر خوب و دقیق از تبیعض نژادی در آمریکا به مخاطب ارائه کند. کتاب از لحاظ ادبی نثر فاخری ندارد و البته ترجمه فارسی نچندان مطلدب نیز مزید بر علت است. اگر اهل رمان‌های کلاسیک با داستانی مشخص هستید و از خواندن رمان هایی که پر از اسم و گوشه و کنایه‌های سیاسی و اجتماعی است لذت نمی‌برید به سراغ میهن فروش نروید. میهن فروش را بیش از همه از دو منظر ستایش می‌کنم:

📌۱- تسلط خوب نویسنده به وضعیت جامعه آمریکا و آشنایی کامل جامعه شناسانه و تاریخی از باور‌ها، سنت‌ها و حتی ادبیات شفاهی سیاه پوستان آمریکایی. ما به خوبی می‌توانیم با شخصیت اصلی داستان و سایر شخصیت‌ها نظیر هومینی یا مارسپا ارتباط برقرار کنیم. ما می‌توانم باور کنیم با شخصیت هایی سیاه پوست طرف هستیم هر چند این شخصیت‌ها کمی کج و معوج باشند که با هنر طنازی نویسنده قابل تحمل شده‌اند.

📌۲- آشنایی کامل نویسنده با مفاهیم و ادبیات طنز آمریکایی. طنز این کتاب به شدت مرا به یاد آثار بوکوفسکی می‌اندازد. اگر از کتاب عامه پسند لذت برده‌اید نثر این کتاب به دل شما می‌نشیند. مطمئنم نویسنده علاقه بسیار زیادی به مارک تواین داشته است چرا که هم اشارات زیادی در قالب خوشمزگی و شوخی به مارک تواین دارد و هم رگه‌های طنازی نثر مارک تواین را در او می‌بینیم.

✅با تمام این تفاسیر ایت کتاب به عنوان یک رمان درجه ۱ و برنده یکی از معتبرترین جوایز ادبی جهان برای من قابل پذیرش نیست و بیشتر نویسنده را به خاطر توانایی بالایی که در بیان مطلب داشته است تحسین می‌کنم. امیدوارم ترجمه‌های بهتری از این نویسنده و کتاب هایش در سالهای آینده ببینم.

‏@BekhanBaman

http: //up. upinja. com/wqp۵p. jpeg


سلطان کتاب دستگیر شد

🔹 یکی از قاچاقچیان کتاب که از او به‌عنوان «سردسته قاچاقچیان کتاب» یاد می‌شود بعد از شش ماه متواری بودن، دستگیر شد.

🔹 گفته می‌شود از ۱۹ انبار کتاب قاچاق کشف‌شده، حدود ۱۰ انبار به این فرد تعلق دارد.

🔹 پسران این فرد نیز با اتهام قاچاق کتاب با قید وثیقه ۸۰ میلیون تومانی آزاد هستند. /ایسنا


🌀عقب ماندگی ما ایرانیان

✍️ مصطفی ملکیان

نباید یک سلسله حرف‌های کلیشه‌ای را تکرار کنیم که باعث عقب ماندن ما می‌شود

🔹ما با تکرار در حرف‌های گذشته رشد نمی‌کنیم، بلکه باید رشد کنیم و نباید یک سلسله حرف‌های کلیشه‌ای را تکرار کنیم که باعث عقب ماندن ما می‌شود، چون عالم در حال گذر است. به قول حافظ: دور فلک درنگ ندارد، شتاب کن.

ممکن است اگر در یک قطار ما واگن سوم باشیم و نسبت به واگن سی‌ام ۲۷ واگن جلوتر باشیم اما اگر یک قطاری آمد و از کل این قطار جلو بزند ما عقب مانده‌ایم. لذا نباید به کمترین‌ها نسبت به خودمان نگاه کنیم و خودمان را با آنها مقایسه کنیم و دلخوش به این باشیم که از آنها جلوتریم درحالی که از قطارهای دیگر عقب مانده‌ایم.

✔️راه حل رشد مطالعه است.

راه حل رشد، مطالعه است و باید کتاب بخوانیم و با هم بحث کنیم.

پرداختن به مسائل فرهنگی نیاز به مادهٔ خام دارد و مادهٔ آن مطالعه است. باید کتاب‌هایی بخوانیم که فرهنگ ما را عوض کند. مطالب فیزیک، شیمی و جغرافیا و … معلومات ما را افزایش می‌دهد ولی فرهنگ ما را تغییر نمی‌دهد. ما باید در حوزهٔ روانشناسی، فلسفه، ادبیات (خصوصا رمان، داستان کوتاه و شعر)، عرفان و حوزهٔ دین مطالعه کنیم. این حوزه‌ای است که فرهنگ‌ساز است و ما را فرهیخته‌تر می‌کند.

کتاب خواندن با سرچ کردن در سایت‌ها متفاوت است. یادگیری با مطالعهٔ کتاب میسر می‌شود. حتی در حوزهٔ سیاست کتاب بخوانید و با هم بحث کنید تا رشد کنید.

▪️سخنرانی: اختلاف‌ها را با قواعد اخلاقی رفع کنیم


🔶 پیامدهای دامن‌گیر فتوای قتل سلمان رشدی

فتوایی که آیت‌الله خمینی روز ۲۵ بهمن ۱۳۶۷ (برابر ۱۴ فوریه ۱۹۸۹) منتشر کرد، پس از سی سال هنوز طنینی مرگبار دارد.

رهبر وقت جمهوری اسلامی آشکارا خواهان قتل نویسنده یک کشور خارجی شد و به قاتلان او وعده جزای اخروی در بهشت را داد.

به علاوه در فتوا تمام افرادی که به نحوی در ترجمه و نشر کتاب «آیه‌های شیطانی» دخالت داشتند نیز سزاوار قتل شناخته شده بودند.

این فتوا توسط آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر کنونی ایران، تأیید شده است و همچنان معتبر شناخته می‌شود.

با فتوا سلمان رشدی، نویسنده کتاب، به همراه دست‌اندرکاران انتشار رمان او در خطر مرگ قرار گرفتند، اما ابعاد این فتوای تاریخی و پیامدهای آن در سراسر جهان بسی بیش از آن بود که در ابتدا گمان می‌رفت.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DNQ۰?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
علت پخش نشدن برنامه برنده باش پنجشنبه ۵ فروردین ۹۸ چیست؟ به گزارش فردا مسابقه برنده باش چند ماه است که از شبکه سه پخش میشودروند این مسابقه از ابتدا با انتقادات زیادی روبرو شد چرا که ساختار آن از نظر بسیاری از کارشناسان شباهت زیادی با مسابقات قمار داشت برای شرکت در مسابقه برنده باش باید اقدام به خرید سوال کنید همین مسئله باعث می‌شود که برخی اعتقاد داشته باشند که این مسابقه قمار استحتی اگر این مسابقه قمار نیز نباشد ساختارش بسیار شباهت به مسابقات بخت آزمایی دارد. علیرغم همه این انتقادات شبکه ۳ همچنان به پخش این مسابقه ادامه می‌داد با این حال سخنان رهبر انقلاب درباره لزوم جلوگیری از پخش برنامه‌های مشابه بخت آزمایی باعث شده است که اما اگر‌های پیرامون پخش مسابقه برنده باش به وجود بیایدهمانطور که از کنداکتور شبکه سه مشخص است از مسابقه برنده باش امشب پخش نمیشود و احتمالا فردا شب نیز این مسابقه از شبکه سه پخش نخواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر افتخاری استاد دانشگاه در برنامه گفتگوی ویژه قرآنی افزود: اسلام دین مشورت است حتی در بالاترین رده یعنی پیامبر (ص) که عقل کل است زیرا سخن ایشان از وحی است، خداوند می‌فرماید: من گوش و زبان او هستم اما باز هم به دلیل اینکه مردم یاد بگیرند و غرور را کنار بگذارند و در کنار پیامبر (ص) کارورزی کنند خداوند به ایشان دستور می‌دهد که با مردم مشورت کنند. وی با اشاره به آیات مختلف در قرآن گفت: در مورد خانواده هم همین طور است زمانی که دچار اختلاف می‌شوند بهتر است با دیگران مشورت کنند، مشورت در آیات قرآن کریم چندین بار تکرار شده است پس مشورت امر مهمی است حتی برای پیامبر اکرم (ص) در جاهای مختلف که ابعاد مختلفی هم دارد. این استاد دانشگاه با اشاره به یکی از روایات امام علی (ع) افزود: هرکسی که خود رأی باشد آن شخص به یقین از بین می‌رود اما اگر کسی با صاحب نظران مشورت کند با عقل آنها خود را شریک کرده است. دکتر افتخاری گفت: وقتی کسی مشورت کند و شکست بخورد هیچ کس نمی‌گوید شکست خورد و در آن مشکل کمکش می‌کنند و اگر مشورت کند و موفق شود به او حسادت نمی‌کنند زیرا خود را در این موفقیت سهیم می‌دانند پس مشورت جلوی حسد، کارشکنی‌ها و رقابت‌های ناصحیح را می‌گیرد. وی با اشاره به جایگاه مشورت در مجلس شورای اسلامی افزود: در اصل ۱۰ قانون اساسی و در فصل هفتم به موضوع شوراها پرداخته شده است. هدفی که در مورد شوراها در قانون اساسی آمده است در حقیقت در جهت هم افزایی و حل مشکلات مردم است. پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور از طریق همکاری مردم است. دکتر افتخاری گفت: به نظرم شوراها تا حدودی به وظایف خود عمل کرده‌اند، قانون اساسی در این خصوص مشکلی ندارد اما گاهی ممکن است ما قانون را درست عمل نکنیم. وی درخصوص جایگاه مشورت در حل مسایل نظام افزود: امریکا در این اواخر تهدیدهایی می‌کند، وقتی در قوه مجریه، قضاییه، مقننه، در نیروهای مسلح، سپاه و بسیج همه هم صدا شدند دشمن عقب نشینی می‌کند چون دشمن نگاه می‌کند ما چقدر همبستگی و مشورت داریم، گاهی اوقات قرار نیست مشورت در فضای باز صورت بگیرد. این استاد دانشگاه با اشاره به حدیثی مبنی بر اینکه با دشمن هم مشورت کنید، گفت: این به آن معنا نیست که دشمن هرچه گفت عمل کنیم مشورت می‌کنیم تا از اهدافش مطلع شویم. بدانیم در ذهن دشمن چیست و می‌خواهد در آینده چه کار کند، پس در همه جوامع باید از بحث مشورت استفاده کنیم تا به نتایج مطلوب برسیم.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، مستر کلاس آنسامبل سازهای بادی (چوبی و برنجی) برای نوازندگان ارکسترهای ملی و سمفونیک، هنرجویان هنرستان‌ها، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های آزاد در نظر گرفته شده است. همچنین با توجه به حمایت بنیاد رودکی از نوازندگان سازهای بادی، کلیه شرکت کنندگان از ۳۰ درصد تخفیف و دانشجویان و هنرجویان هنرستان‌های موسیقی از ۵۰ درصد تخفیف ویژه بهره‌مند خواهند شد. در پایان این دوره، برای گروه‌های برگزیده کنسرتی در تالار رودکی برنامه ریزی شده است. بنیاد رودکی مستر کلاس رهبری ارکستر (تکنیک و اصول رهبری ارکستر) را نیز برگزار خواهد کرد. سمفونی شماره ۳ مندلسون برای رپرتوار این دوره در نظر گرفته شده است. شرکت کنندگان می‌توانند در تمرینات ارکستر سمفونیک به رهبری نصیر حیدریان حضور یابند. همچنین سایر علاقه مندان می‌توانند به صورت غیر فعال در این مستر کلاس شرکت کنند. شرکت کنندگان در این دوره‌ها گواهی پایان دوره از بنیاد رودکی را دریافت خواهند کرد. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز آموزش بنیاد رودکی به نشانی www. bramoozesh. ir، اینستاگرام این مرکز به نشانی roudaki-education مراجعه و یا برای مشاوره و ثبت نام با شماره‌های ۶۱ و ۹-۶۶۷۴۳۳۵۸، ۰۹۱۲۵۷۸۹۹۵۷ تماس حاصل کنند. نصیر حیدریان ساز ترومبون را در هنرستان موسیقی فرا گرفت و سپس در وین اتریش به تحصیل رهبری ارکستر و اپرا پرداخت. وی رهبری ارکسترهای آندره زایته، سازهای بادی دانشگاه گراتس، اپرای شهر گراتس، ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر سمفونیک جوانان ونزوئلا، ارکستر سمفونیک بازل، ارکستر سمفونیک جوانان جهان، و رهبری ارکستر چند اپرا در شهرهای بازل، زوریخ، بن، مونیخ و بارسلون، تالار بتهوون و ارکستر مجلسی مونیخ را در کارنامه کاری خود دارد. حیدریان همچنین جایزه‌ای از بنیاد ریشارد واگنر در سال ۱۹۹۹ دریافت کرده است. حیدریان اکنون به عنوان استاد موسیقی در دانشگاه موسیقی گراتس فعالیت دارد.
انتخابانتخاب15 ساعت قبل
آی سینما: نشریه هالیوود ریپورتر در مطلبی پیش بینی کرده ۱۳ تن از شخصیت‌های مهم در جنگ با وایت واکرها کشته خواهند شد. ۲- میساندی: گفت‌وگوی او با کرم خاکستری درباره بازگشت به ناث بعد از نبرد به وضوح نشانه مرگ احتمالی بود. نگهبانی فرمانده فعلی نگهبانان شب در نبرد وینترفل به پایان می‌رسد. ۹- پادریک پین: ترانه خواندن او در شب نبرد وینترفل به سختی از یاد می‌رود. او آخرین جان خود را در نبرد وینترفل فدا خواهد کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات در همایش روز جهانی دختران درپاسخ به سوالی مبنی بر ارتباط همایش با سند ۲۰۳۰ بیان کرد: متاسفانه از دو روز قبل از شروع همایش یک سری شیطنت هایی در حال انجام شدن است که بنده اطلاعی ندارم که در پشت صحنه این شیطنت‌ها چه موضوعاتی پنهان شده است. یکی از بدترین شیطنت هایی که انجام شده همین پوستری است که به اسم همایش ما درست شده و در پوستر اسم سند ۲۰۳۰ قید شده است که بنده پوستر را دیروز از جانب آقای جهرمی وزیر ارتباطات دریافت کردم و ایشان هم از انتشار این پوستر متعجب شده بودند. وی ادامه داد: در راستای انتشار این پوستر تحقیقاتی صورت گرفت که معلوم شد که این پوستر از طرف سازمان و از طرف پارتنر‌های همکار با سازمان و همایش منتشر نشده و کاملا جعلی است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ دکتر محمد مهران امینی فرد رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: اکنون موارد ابتلا به مالاریا کاهش چشمگیر و قابل توجهی داشته و پارسال، تعداد موارد انتقال محلی مالاریا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به کمتر از ۱۰ مورد رسیده است که برای این منطقه که یکی از کانون‌های مالاریا بوده، افتخار آمیز است. وی یادآور شد: تعداد کل بیماران مالاریا در کشور کمتر از ۳۰ مورد و در جنوب استان سیستان و بلوچستان ۹ مورد بوده و در آستانه حذف مالاریا قرار داریم. رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به جدایی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر از سال ۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، گفت: مناطق تحت پوشش این دانشکده، ابتدا شهرستان‌های ایرانشهر و دلگان بود اما شهرستان‌های نیکشهر، فنوج، قصر قند و سرباز و سپس چابهار و مهرستان نیز به این دانشکده اضافه و در دی ماه سال گذشته، ارتقای این دانشکده به دانشگاه در شورای گسترش تصویب و توسط رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی تایید شد. دکتر امینی فرد گفت: وسعت مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر حدود ۹۵ هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر معادل ۴۰ درصد از جمعیت استان سیستان و بلوچستان است. وی با اشاره به وجود ۸۰۰ تخت بیمارستانی و ۵ بیمارستان در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، گفت: عملیات ساخت ۲ بیمارستان بزرگ در چابهار و ایرانشهر با ظرفیت بیش از ۵۰۰ تخت بیمارستانی آغاز شده و چندین بیمارستان محلی نیز در مناطق مختلف جنوب این استان ساخته خواهد شد تا ظرف چند سال آینده به شاخص کشوری تخت بیمارستانی یعنی یک و ۶ دهم تخت به ازای هر هزار نفر برسیم.

نظرها

اخبار بیشتر