اولویت اصلی حفظ جان مردم در برابر سیل است/ تسلیت برای خانواده‌های جانباختگان سیل شیراز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
اولویت اصلی حفظ جان مردم در برابر سیل است/ تسلیت برای خانواده‌های جانباختگان سیل شیراز

اولویت اصلی حفظ جان مردم در برابر سیل است/ تسلیت برای خانواده‌های جانباختگان سیل شیراز

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
جلسه ستاد مدیریت بحران کشور عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش‌های سازمان هواشناسی و پیش بینی‌های موجود درباره استمرار بارش‌ها طی چند روز آینده، از همه دستگاهها، استانداران، فرمانداران و مسئولین ذیربط خواست در حالت آماده باش کامل باشند و به طور ۲۴ ساعته در محل کار خود حضور داشته باشند و تدابیر لازم را برای مواجهه با وقوع سیل و دیگر حوادث طبیعی بیاندیشند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه اولویت اصلی دولت حفظ جان مردم در برابر سیل است چرا که خسارات جانی مانند خسارات مالی قابل جبران نیست، حادثه سیلاب ناگهانی شیراز و جانباختن و مجروح شدن تعدادی از هموطنانمان را تاسف بار و تکان دهنده توصیف کرد و ضمن تسلیت این حادثه ناگوار افزود: لازم است با اقدامات فوری و پیشگیرانه در نقاط آسیب پذیر که در معرض سیل قرار دارند، هر تصمیم و اقدام لازم با اولویت حفظ جان مردم انجام شود و از مردم هم می‌خواهیم هشدارهای دستگاه‌های ذیربط را جدی بگیرند و با مسئولان همکاری کامل داشته باشند.

دکتر جهانگیری با تاکید بر لزوم آمادگی همه جانبه دستگاهها، مدیران و شهرداری‌های مناطق مختلف تهران برای مواجهه با سیل در یکی دو روز آینده، تصریح کرد: بدلیل تراکم جمعیت تهران و وجود برخی اتوبان‌ها و تفرجگاهها در حاشیه رودخانه‌ها، وقوع سیل می‌تواند خسارات سنگین و غیرقابل جبرانی وارد کند و لازم است با حساسیت ویژه و آماده باش کامل و در نظر گرفتن کوچکترین احتمال، تمام اقدامات لازم برای پیشگیری از بروز خسارات جانی و مالی به مردم انجام شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به اعزام برخی از وزرا به استانهایی که طی ساعات و روزهای آینده احتمال وقوع سیل در آنها وجود دارد، افزود: تعدادی از وزرا برای کمک به مدیریت هرچه بهتر اوضاع و کاهش آثار منفی ناشی از بارش شدید باران، در استانهای در معرض خطر سیل حضور یافته‌اند تا تمهیدات لازم برای جلوگیری از آثار زیانبار سیل اندیشیده شود.

دکتر جهانگیری ادامه داد: ستاد مدیریت بحران کشور و استانداران و دستگاههای مسئول، باید با شناسایی نقاط حادثه خیز و در مسیر جریان سیل که تبدیل به معبر شده‌اند، از تجمع مردم و تراکم جمعیت در این مسیرها جلوگیری کنند تا شاهد تکرار اتفاقات دردناک و ناگوار مثل اتفاق شیراز در سایر مناطق نباشیم.

معاون اول رییس جمهور از همه دستگاهها، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و گروههای امداد و نجات خواست هماهنگی لازم را با ستاد مدیریت بحران کشور انجام دهند تا مدیریت اوضاع هرچه بهتر و با کیفیت بهتر انجام شود.

وی از وزارت نیرو نیز خواست گروههای اضطراری در استانهای مختلف و بخصوص استانهای در معرض خطر سیل مستقر کند تا از قطع آب و برق جلوگیری کنند تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

دکتر جهانگیری ضرورت آماده باش نیروهای امدادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را نیز ضروری دانست و اظهار داشت: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی باید به موقع و در اسرع وقت به مردم و کسانی که در معرض سیل قرار می‌گیرند، انجام شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر امدادرسانی گسترده‌تر نیروهای مسلح، گفت: خوشبختانه ظرفیت گسترده نیروهای مسلح کشور با فرمان رهبر معظم انقلاب پای کار آمده و بخشی از امور توسط نیروهای مسلح در حال انجام است.

دکتر جهانگیری خواستار آسیب شناسی دقیق در خصوص سیل اخیر در استانهای مختلف کشور به ویژه حادثه سیلاب شیراز شد و گفت: بخشی از دلایل مربوط به ساخت و سازها و تجاوز به حریم طبیعت است و باید بررسی شود که با وجود هشدارهای سازمان هواشناسی آیا قصور و خطای انسانی نیز وجود داشته و در صورتی که سهل انگاری و کوتاهی افراد تایید شود باید با آنها برخورد جدی صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به بازدید خود از مناطق سیل زده استانهای گلستان و مازندران، از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دبیرخانه ستاد مدیریت بحران کشور خواست در اسرع وقت گزارش ارزیابی خسارات وارده به این دو استان را تدوین و ارائه کند تا در جلسه چهارشنبه هیات دولت تصمیمات لازم برای تخصیص اعتبار و اعطای کمک‌های بلاعوض و تسهیلات مورد نیاز برای بازسازی اتخاذ شود.

در این جلسه که وزرای نیرو، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان امور اداری و استخدامی، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نمایندگان دستگاههای ذیربط نیز حضور داشتند، معاون وزیر کشور به تشریح گزارش‌های دریافتی از استانهای مختلف در ارتباط با سیل و اقدامات پیشگیرانه پرداخت و از هماهنگی ایجاد شده با استانداران، ستاد مدیریت بحران، نیروهای مسلح و دستگاههای مختلف برای مدیریت اوضاع و پیشگیری از بروز خسارات ناشی از سیل خبر داد.

در این نشست نماینده نیروهای مسلح کشور هم از آمادگی کامل برای کمک به مهار سیل و مدیریت اوضاع خبر داد و گفت: نیروهای مسلح آمادگی کامل دارند تا همه تجهیزات، امکانات و ظرفیت‌های خود را در اختیار قرار دهند.

در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاههای مختلف گزارش هایی از اقدامات صورت گرفته و پیشنهادات موجود برای مدیریت هرچه بهتر اوضاع ارائه کردند و مقرر شد تمامی دستگاههای امدادی، استانداری‌ها، شهرداری‌ها و نیروهای مسلح با آماده باش کامل و با هماهنگی با ستاد مدیریت بحران کشور، تمام تلاش خود را برای کاهش آسیب‌های ناشی از سیل و بارش باران بکار گیرند. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اسحاق جهانگیری، سیل، شیراز، سیلاب و ستاد مدیریت بحران از تلگرام

📸توییت اسحاق جهانگیری در واکنش به حادثه تروریستی در نیوزیلند


♦️جهانگیری: همه امکانات برای کمک به سیل زدگان بکار گرفته شود

🔹اسحاق جهانگیری در گفتگوهای تلفنی جداگانه با استانداران گلستان و مازندران ضمن دریافت گزارش آخرین وضعیت سیل و خسارات وارده به این دو استان، گفت: لازم است همه امکانات استان برای کمک به مردم و جبران خسارات بکار گرفته شود

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xD۴


♦️ادامه بحران سیل؛ قطع ارتباط حدود ۷۰ روستا در شرق مازندران

🔹براساس گزارش ستاد مدیریت بحران مازندران این سیلاب حدود ۲۰۰ روستای استان را درگیر کرد و یکهزار و ۵۰۰ واحد مسکونی درمناطق شهری و روستایی بین ۳۰ تا ۵۰ درصد خسارت وارد شد و علاوه بر آن ده‌ها دهنه پل ارتباطی در محور‌های فرعی و روستایی تخریب و یا دچار خسارت کلی شدند

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xJP


🔻 ادامه بحران سیل؛ قطع ارتباط حدود ۷۰ روستا در شرق مازندران

🔹 براساس گزارش ستاد مدیریت بحران مازندران این سیلاب حدود ۲۰۰ روستای استان را درگیر کرد و یکهزار و ۵۰۰ واحد مسکونی درمناطق شهری و روستایی بین ۳۰ تا ۵۰ درصد خسارت وارد شد و علاوه بر آن ده‌ها دهنه پل ارتباطی در محور‌های فرعی و روستایی تخریب و یا دچار خسارت کلی شدند

جزییات بیشتر:


در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
روزنامه ایران نوشت: اوایل زمستان سال گذشته، زن جوانی هراسان با پلیس تماس گرفت و از حادثه تلخی که برایش رقم خورده بود خبر داد. شکایت‌های سریالیبا شکایت زن جوان تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت با شماره‌هایی که زن جوان در اختیارشان قرار داده بود، به بررسی برای شناسایی خودروی مورد نظر پرداختند. در تمامی شکایت‌ها راننده خودروی پراید دختران و زنان جوان را تحت عنوان مسافر سوار کرده و با کشاندن به محلی خلوت آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. با توجه به مشخصاتی که قربانیان در اختیار پلیس قرار دادند مشخص شد که نقشه آزار و اذیت‌ها از سوی یک نفر اجرا شده است. همین مسأله باعث شد از زنان و دختران کینه به دل بگیرم و به فکر انتقام از آن‌ها بیفتم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴9 ساعت قبل
ساعت۲۴ -یک کودک ٤ ساله به دلیل پرت شدن از روی قطار کودک در یکی از پارک‌های رشت کشته شد‎. یک کودک ٤ ساله به دلیل پرت شدن از روی قطار کودک در یکی از پارک‌های رشت کشته شد‎. مأموران پاسگاه زیباکنار در پی ‏دریافت خبری مبنی بر فوت کودک ٤ ساله حین بازی در یکی از پارک‌های شهرستان رشت برای بررسی موضوع به محل اعزام ‏شدند‎. ‎ماموران پلیس پس از حضور در محل مشاهده کردند یک دختر بچه ٤ ساله اهل یزد حین بازی از قطارکودک به دلیل رعایت ‏نشدن موارد ایمنی از قطار بازی به بیرون پرت شده و بر اثر این حادثه فوت کرده است‎. ‎این کودک برای تعیین علت تامه فوت به ‏پزشکی قانونی معرفی شد. پرونده اولیه تشکیل و مقصران حادثه به مراجع قضائی معرفی شدند‎. ‎
فارسفارس23 ساعت قبل
معاون عملیات آتش نشانی مشهد گفت: با اعلام آتش‌سوزی در یک کارگاه تزریق پلاستیک بیش از ۵۰ آتش نشان به همراه ۲۰ خودروی اطفای حریق سبک و سنگین به محل آتش‌سوزی اعزام شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل آتش نشانی مشهد، مهدی رضایی گفت: همزمان با ساعت ۱۵:۳۹ عصر امروز آتش‌سوزی در کارگاه تزریق پلاستیک در بلوار توس به آتش نشانی گزارش شد که در پی دریافت این خبر ستاد فرماندهی سازمان با توجه به اعلام گستردگی حریق، همزمان بیش از ۵۰ آتش‌نشان را به همراه ۲۰ دستگاه خودروی عملیاتی سبک و سنگین عازم محل حریق کرد. وی ضمن اشاره به تداوم عملیات اطفای آتش، ادامه داد: این آتش‌سوزی که علت وقوع آن به علت گستردگی در دست بررسی است، به سرعت به سایر مواد قابل اشتعال درون کارگاه سرایت کرده بود و شعله‌های آتش کل کارگاه حدودا یک هزار متری را فرا گرفته بود. رضایی افزود: آتش نشانان در اقدامی ضربتی از پیشروی آتش به اماکن مجاور جلوگیری و در تلاشی نفس‌گیر نیز هم اکنون موفق به مهار کامل آتش شدند. گفتنی است؛ بروز این آتش سوزی خوشبختانه خسارت جانی در بر نداشت.
فراروفرارو1 روز قبل
او زن میان سالی بود و در منزلش مواد مخدر سنتی مصرف می‌کرد تا این که روزی در ۲۰ سالگی لوزه‌ام متورم شد و چیزی نمی‌توانستم بخورم. من هم برای اولین بار ابزار استعمال مواد را به دست گرفتم و احساس رضایت کردم. از آن روز به بعد دیگر همنشین بساط استعمال مواد مخدر «لیلا خانم» شده بودم و به بهانه تسکین درد هر روز به استعمال مواد مخدر می‌پرداختم. طولی نکشید که به یک معتاد حرفه‌ای تبدیل شدم و به مصرف مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه روی آوردم. بعد از خودکشی شوهرم دوباره به منزل مادرم بازگشتم چرا که از عهده مخارج اعتیادم برنمی آمدم.
تابناکتابناک1 روز قبل
قضات دادگاه او را به اتهام رابطه نامشروع به تحمل ۹۹ضربه تازیانه و دو سال تبعید محکوم کردند و کودک حاصل از این ارتباط هم با نظر دادگاه دراختیار پدرخوانده و مادرخوانده قرار گرفت. حاشیه و اخبار عجیب و غریب در فوتبال ایران کم نیست. تازه‌ترین این خبرها حاکی است که سال قبل دختر نوجوانی به همراه مادرش نزد پلیس رفت و طی شکایتی مدعی شد که جوان فوتبالیستی به او تعرض کرده است. به گزارش تابناک ورزشی، این دختر که باردار بود، به مأموران و ضابطین قضایی گفت: قصد نداشتم موضوع را علنی کنم، اما وقتی زندگی خانوادگی‌ام تحت تأثیر این ماجرا قرار گرفت تصمیم به شکایت گرفتم. هنوز به طور دقیق مشخص نیست چرا حکم محکومیت علیه فوتبالیست مذکور، تا این حد سبک و بدون اعلام حبس یا جرایم سنگین‌تر صادر شده است؟

نظرها

اخبار بیشتر