1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های بالادست شهر تهران

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های بالادست شهر تهران

مهرخبرگزاری مهر |
تهران- استاندار تهران گفت: احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های بالادست شهر تهران وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تهران طی سخنانی گفت: بنابر پیش بینی اداره کل هواشناسی سامانه بارشی تا اواخر هفته در استان تهران فعال است و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های بالادست شهر تهران وجود دارد.

وی افزود: در ابتدای سال شاهد شرایط ناپایدار جوی در سطح کشور و استان تهران بودیم و لازم است با آمادگی کامل در این خصوص اقدام کنیم.

استاندار تهران افزود: استان و شهر تهران دارای حساسیت‌های خاصی در خصوص مدیریت بحران است و باید با برنامه عملیاتی در مدیریت بحران عمل کنیم، در مدیریت بحران در استان و شهر تهران باید اصل بر پیشگیری باشد و این یک اصل راهبردی است.

محسنی بندپی افزود: تجارب مدیریت بحران در ادوار گذشته و سیل کن نشان می‌دهد که باید اعضای شورای هماهنگی با هوشیاری کامل ایفای نقش کنند و قبل از وقوع حادثه باید با تصمیمات کارشناسی حوادث طبیعی را به نوعی مدیریت کنیم.

استاندار تهران گفت: افرادی که تخصصی در خصوص مدیریت بحران ندارند از اظهار نظر غیرکارشناسی که موجب نگرانی مردم می‌شوند اجتناب کنند.

وی ادامه داد: طلس جامع نقاط بحرانی و آسیب پذیر استان تهران تهیه می‌شود.

محسنی بندپی گفت: استانداری تهران با همکاری شهرداری‌های استان تهران یکی از استان‌های پیشتاز برای امداد رسانی به مناطق سیل زده در استان گلستان و مازندران بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با انوشیروان محسنی بندپی، استانداری تهران و وقوع سیلاب از تلگرام

🔹احتمال وقوع سیلاب در شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان

♦️برف در آذربایجان شرقی و غربی و باران در هرمزگان، سیستان‌وبلوچستان، کرمان، کرمانشاه و فارس پیش‌بینی می‌شود


🌧 اخطاریه هواشناسی درباره احتمال وقوع سیلاب

◀️ در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: «فردا (۲۶ اسفندماه) احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها دراستان‌های شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، غرب و جنوب فارس، نیمه جنوبی کرمان، شمال و شرق هرمزگان و غرب کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود

جزییات در👇👇


🔻استاندار تهران: ریزش بشکه حاوی مرکاپتان منشا بوی بد تهران بود

🔹انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در کنفرانس خبری با اصحاب رسانه گفت: منشاء بوی نامطبوع تهران طبق تحقیقات از ترکیبات شیمیایی سولفور بود که در ماده مرکاپتان وجود دارد. ماده‌ای که در صنعت پلاستیک‌سازی و خط لوله گاز به اندازه زیادی وجود دارد.

🔹طبق گزارش سازمان محیط زیست به ستاد مدیریت بحران و شهرداری تهران تنها منشأ بو همین ماده بوده است.

🔹شایعاتی که درباره چاه پلاسکو، فاضلاب، خط گسل و گدازه‌های دماوند مطرح شده بود سندیت علمی نداشت

🔹پیش‌تر این اتفاق در اصفهان هم رخ داده بود و عاملش ریزش یک بشکه ۱۰۰ لیتری از همین ماده مرکاپتان بوده است و حدود ۴ ساعت در سطح شهر این بو حس می‌شد/ اعتمادآنلاین


♦️هشدار وقوع سیلاب در استان‌های جنوبی کشور

🔹در اطلاعیه هواشناسی آمده است: امروز شنبه ۳ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها دراستان‌های شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان وجود دارد

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xM۰


♦️اخطاریه هواشناسی درباره احتمال وقوع سیلاب

🔹در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: «فردا (۲۶ اسفندماه) احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها دراستان‌های شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، غرب و جنوب فارس، نیمه جنوبی کرمان، شمال و شرق هرمزگان و غرب کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود

جزییات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱x۲G


🔵 «میزان بارش در ایران یک سوم میانگین جهانی است»

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، گفته است میزان بارش در ایران یک سوم میانگین جهانی است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا استاندار تهران گفته است: «یک سوم بارش جهانی و سه برابر تبخیر جهانی را در کشور داریم.»

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //bit. ly/۲EOQD۰v


نظرها

اخبار بیشتر