آماده باش شهرداری اصفهان / دو برابر شدن ظرفیت امداد رسانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
آماده باش شهرداری اصفهان / دو برابر شدن ظرفیت امداد رسانی

آماده باش شهرداری اصفهان / دو برابر شدن ظرفیت امداد رسانی

مهرخبرگزاری مهر |
اصفهان - با دستور ویژه شهردار، شهرداری اصفهان در آماده باش کامل قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان اعلام کرد: با توجه به تداوم بارش رحمت الهی در اصفهان و احتمال آب گرفتگی معابر به تمامی مدیران و کارکنان شهرداری اعم از واحدهای آتش‌نشانی، واحدهای خدمات شهری، خدمات موتوری، ترافیکی، ١٣٧ و … در تمامی سطوح ستادی، مناطق و سازمان‌ها آماده باش کامل اعلام می‌شود.

در این خصوص مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: با توجه به شرایط جوی حاکم بر شهر اصفهان و احتمال آبگرفتگی در شهر ظرفیت امدادرسانی آتش نشانی شهر ۲ برابر شده است.

محسن گلابی با اشاره به اقدامات آتش نشانی شهر اصفهان برای حفظ ایمنی شهر در شرایط جوی حاکم، اظهار کرد: نیروهای آتش نشانی از روز گذشته در حالت آماده باش صددرصد هستند. هرچند نیروهای آتش نشانی همیشه آمادگی مقابله با حوادث را دارند اما در شرایط جوی کنونی ستاد سیل در آتش نشانی فعال شده است.

وی با بیان اینکه تمام نیروهای شیفت و استراحت آتش نشانی اصفهان آماده باش هستند، تصریح کرد: نیروهای ما به صورت دائم بر ورزشگاه‌ها نظارت می‌کنند تا ایمنی مسافران حفظ شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان افزود: آتش نشانی اصفهان اخطارهای کتبی و رسانه‌ای خود را به بخش‌های مربوطه برای آماده باش در خصوص بارندگی‌های شدید ارسال کرده است.

وی با اشاره به اینکه پمپ‌های آتش نشانی برای به کارگیری در زمان بروز آبگرفتگی در سطح شهر آماده سازی شده، افزود: ما به خانه‌های منهای ۶۰ برای احتمال آبگرفتگی اخطار داده‌ایم.

گلابی با بیان اینکه به نظر می‌رسد در ساعات آینده تعداد حوادث ناشی از آبگرفتگی بیشتر شود، گفت: تاکنون هیچ آبگرفتگی در سطح شهر اصفهان به آتش نشانی گزارش نشده است که یکی از دلایل آن مسافرت بخشی از شهروندان و خالی بودن فاضلاب خانه هاست که سبب می‌شود بارش‌های کنونی را در خود جذب کرده و مانع آبگرفتگی شود.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر ۲۴ ایستگاه ثابت آتش نشانی در شهر که آماده باش کامل هستند، ۲۶ خودروی پیش رو همراه با فرمانده نیز در حال گشت زنی در ورزشگاه‌ها و محل‌های اسکان مسافران است تا ایمنی همه مسافران شهر اصفهان حفظ شود، گفت: با این کار ظرفیت امدادرسانی آتش نشانی تقریبا دو برابر شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: برخلاف تصور عموم که نشت گاز co را تنها دلیل خفگی در چادرهای مسافرتی می‌دانند اما اگر خانواده‌ای در یک چادر برای بیش از دو ساعت خواب باشند به دلیل اتمام اکسیژن چادر با خطر خفگی مواجه هستند که به منظور پیشگیری از این خطر به مسافران توصیه می‌کنیم پنجره‌ای کوچک روی چادر خود تعبیه کنند تا جریان هوا رد و بدل و مانع بروز حادثه شود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی، محسن گلابی، بارندگی و آتش نشانی از تلگرام

♦️خودکشی دسته جمعی در مرکز ترک اعتیاد هرمزگان/ ۱۱مصدوم و یک کشته

🔹مدیرعامل آتش نشانی بندرعباس گفت: خودکشی دسته جمعی در مرکز ترک اعتیاد آبشورک ۱۱ مصدوم و یک کشته بر جای گذاشت


آتش سوزی کارگاه مبل سازی در جنوب تهران یک کشته داشت

🔹سخنگوی آتش نشانی تهران می‌گوید که در آتش سوزی انبار و کارگاه مبل و مصنوات چوبی شهرک گلریز واقع در جنوب پایتخت یک جوان ۲۷ ساله کشته شد. / ایرنا


ترخیص تجهیزات آتش‌نشانی و مترو از گمرک

حناچی:

🔹امروز مجموعه‌ای از تجهیزات واگن‌های مترو و ۲۲ دستگاه سنگین آتش نشانی از گمرک ترخیص شد و برای خدمت رسانی در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت. /جماران


واژگونی پراید در آزادراه کرج - قزوین

. در این حادثه راننده ۶۰ ساله خودرو که در اتاقک پراید محبوس و مصدوم شده بود با تلاش آتش نشانی و مردم بیرون آمد/ ایران


♦️ واژگونی ماشین آتش نشانی شهرستان رامسر در حین آبگیری

🔺این حادثه تلفات جانی نداشت.

حوادث👇


انفجار مواد محترقه جان جوان مشهدی را گرفت

سازمان آتش نشانی مشهد:

🔹جوانی در حادثه انفجارمواد محترقه در یک منزل مسکونی در این کلانشهر در دم جان باخت/ایرنا


در ادامه بخوانید

بسکتبال با ویلچر و شروعی دوباره

صدا و سیماصدا و سیما34 دقیقه قبل
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به این علت بارها در ماه‌های گذشته سعی کردند بندهای گوناگون معامله قرن را بیان و اطلاع رسانی کنند. اکبری تصریح کرد: بحث معامله قرن چیزی ورای مسئله فلسطین است و رویکردی منطقه‌ای دارد. او ادامه داد: یکی از نشانه‌های شکست این نشست و معامله این است که قبل از شروع نشست، ​نام این گردهمایی از معامله قرن به فرصت قرن تغییر کرد. اکبری هم گفت: تاکنون آمریکاییها ۵ مرتبه اعلام رونمایی از معامله قرن کرده‌اند و هر بار به دلیلی عقب افتاد. روی هم رفته با توجه به شرایط نامطلوب و نابسامان فعلی آمریکا​، ​ اسرائیل و عربستان آنچه به نظر می‌رسد این است که نتیجه نشستهای معامله قرن به نفع مسلمین خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم مردم با پیکر مطهر ۷۲ شهید وداع کردند البته این تعداد شهید از مجموع ۱۵۰ شهیدی است که قرار است امروز پنجشنبه در تهران تشییع شود. از این ۱۵۰ شهید ۳۴ شهید شناسایی شده‌اند دو شهید مربوط به شهدای مدافع حرم و بقیه گمنام هستند. این ۱۵۰ شهید مربوط به شهدای دفاع مقدس هستند این شهدای گرانقدر در عملیات تفحص در مناطق عملیاتی سال‌های دفاع مقدس در جنوب کشور شناسایی شدند. مراسم تشییع صبح امروز ساعت ۹ از دانشگاه تهران آغاز می‌شود. این ۱۵۰ شهید متعلق به ۱۷ استان است.

مسئله حجاب در جامعه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ «صریح درباره فرهنگ» سراغ وضعیت حجاب و عفاف در جامعه و علل و عوامل شکل دهنده آن رفته است. وضعیت حجاب و عفاف در جامعه، آسیب شناسی آن، نقش دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در این خصوص از جمله موضوعاتی است که در این قسمت «صریح درباره فرهنگ» به آن‌ها پرداخته شده است.

نقش پترو پالایشگاه‌ها در آینده صنعت نفت ایران

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
این فعال صنعت نفت معتقد است احداث پترو پالایشگاه‌ها می‌تواند سود حاصل از پالایش نفت را تا دو برابر افزایش دهد و این حاشیه سود فراوری نفت عامل مهمی است که توجه به پترو پالایشگاه‌ها را ضروری می‌سازد. درهمین رابطه سعید ساویز کارشناس حوزه نفت و انرژی معتقد است تقاضا برای نفت خام در جهان رو به کاهش است و تا چند سال آینده نفت خام بازاری نخواهد داشت. از دیگر سو تاسیس پترو پالایشگاه‌ها و تنوع بخشی به محصولات و فرآورده‌های نفتی و پتروشیمیایی می‌تواند نقش مهمی در مقابله با تحریم‌های نفتی و مقاوم سازی صنعت نفت ایران ایفاکند. برای این مشکل نیز دولت می‌تواند با فروش اوراق مشارکت و جذب سرمایه‌های سرگردان، منابع مالی مورد نیازبرای احداث پترو پالایشگاه‌ها را تامین کند. اما ضروری است در احدث پترو پالایشگاه‌ها و توسعه صنعت پالایشی کشور، به تمامی ابعاد موضوع توجه شود.

صعود

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر