1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
آماده باش شهرداری اصفهان / دو برابر شدن ظرفیت امداد رسانی

آماده باش شهرداری اصفهان / دو برابر شدن ظرفیت امداد رسانی

مهرخبرگزاری مهر |
اصفهان - با دستور ویژه شهردار، شهرداری اصفهان در آماده باش کامل قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان اعلام کرد: با توجه به تداوم بارش رحمت الهی در اصفهان و احتمال آب گرفتگی معابر به تمامی مدیران و کارکنان شهرداری اعم از واحدهای آتش‌نشانی، واحدهای خدمات شهری، خدمات موتوری، ترافیکی، ١٣٧ و … در تمامی سطوح ستادی، مناطق و سازمان‌ها آماده باش کامل اعلام می‌شود.

در این خصوص مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: با توجه به شرایط جوی حاکم بر شهر اصفهان و احتمال آبگرفتگی در شهر ظرفیت امدادرسانی آتش نشانی شهر ۲ برابر شده است.

محسن گلابی با اشاره به اقدامات آتش نشانی شهر اصفهان برای حفظ ایمنی شهر در شرایط جوی حاکم، اظهار کرد: نیروهای آتش نشانی از روز گذشته در حالت آماده باش صددرصد هستند. هرچند نیروهای آتش نشانی همیشه آمادگی مقابله با حوادث را دارند اما در شرایط جوی کنونی ستاد سیل در آتش نشانی فعال شده است.

وی با بیان اینکه تمام نیروهای شیفت و استراحت آتش نشانی اصفهان آماده باش هستند، تصریح کرد: نیروهای ما به صورت دائم بر ورزشگاه‌ها نظارت می‌کنند تا ایمنی مسافران حفظ شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان افزود: آتش نشانی اصفهان اخطارهای کتبی و رسانه‌ای خود را به بخش‌های مربوطه برای آماده باش در خصوص بارندگی‌های شدید ارسال کرده است.

وی با اشاره به اینکه پمپ‌های آتش نشانی برای به کارگیری در زمان بروز آبگرفتگی در سطح شهر آماده سازی شده، افزود: ما به خانه‌های منهای ۶۰ برای احتمال آبگرفتگی اخطار داده‌ایم.

گلابی با بیان اینکه به نظر می‌رسد در ساعات آینده تعداد حوادث ناشی از آبگرفتگی بیشتر شود، گفت: تاکنون هیچ آبگرفتگی در سطح شهر اصفهان به آتش نشانی گزارش نشده است که یکی از دلایل آن مسافرت بخشی از شهروندان و خالی بودن فاضلاب خانه هاست که سبب می‌شود بارش‌های کنونی را در خود جذب کرده و مانع آبگرفتگی شود.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر ۲۴ ایستگاه ثابت آتش نشانی در شهر که آماده باش کامل هستند، ۲۶ خودروی پیش رو همراه با فرمانده نیز در حال گشت زنی در ورزشگاه‌ها و محل‌های اسکان مسافران است تا ایمنی همه مسافران شهر اصفهان حفظ شود، گفت: با این کار ظرفیت امدادرسانی آتش نشانی تقریبا دو برابر شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: برخلاف تصور عموم که نشت گاز co را تنها دلیل خفگی در چادرهای مسافرتی می‌دانند اما اگر خانواده‌ای در یک چادر برای بیش از دو ساعت خواب باشند به دلیل اتمام اکسیژن چادر با خطر خفگی مواجه هستند که به منظور پیشگیری از این خطر به مسافران توصیه می‌کنیم پنجره‌ای کوچک روی چادر خود تعبیه کنند تا جریان هوا رد و بدل و مانع بروز حادثه شود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی، محسن گلابی، بارندگی و آتش نشانی از تلگرام

انفجار مواد محترقه جان جوان مشهدی را گرفت

سازمان آتش نشانی مشهد:

🔹جوانی در حادثه انفجارمواد محترقه در یک منزل مسکونی در این کلانشهر در دم جان باخت/ایرنا


ترخیص تجهیزات آتش‌نشانی و مترو از گمرک

حناچی:

🔹امروز مجموعه‌ای از تجهیزات واگن‌های مترو و ۲۲ دستگاه سنگین آتش نشانی از گمرک ترخیص شد و برای خدمت رسانی در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت. /جماران


آتش سوزی کارگاه مبل سازی در جنوب تهران یک کشته داشت

🔹سخنگوی آتش نشانی تهران می‌گوید که در آتش سوزی انبار و کارگاه مبل و مصنوات چوبی شهرک گلریز واقع در جنوب پایتخت یک جوان ۲۷ ساله کشته شد. / ایرنا


واژگونی پراید در آزادراه کرج - قزوین

. در این حادثه راننده ۶۰ ساله خودرو که در اتاقک پراید محبوس و مصدوم شده بود با تلاش آتش نشانی و مردم بیرون آمد/ ایران


♦️ واژگونی ماشین آتش نشانی شهرستان رامسر در حین آبگیری

🔺این حادثه تلفات جانی نداشت.

حوادث👇


♦️خودکشی دسته جمعی در مرکز ترک اعتیاد هرمزگان/ ۱۱مصدوم و یک کشته

🔹مدیرعامل آتش نشانی بندرعباس گفت: خودکشی دسته جمعی در مرکز ترک اعتیاد آبشورک ۱۱ مصدوم و یک کشته بر جای گذاشت


نظرها

اخبار بیشتر