رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده بود/ کوتاهی مسئولین شهرداری شیراز علیرغم هشدارها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده بود/ کوتاهی مسئولین شهرداری شیراز علیرغم هشدارها

رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده بود/ کوتاهی مسئولین شهرداری شیراز علیرغم هشدارها

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: طبق تحقیقات اولیه مشخص شد رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده و علی رغم هشدارهای سازمان هواشناسی متولیان امر در شهرداری پیش بینی و اقدامات پیشگیرانه لازم در این باره مد نظر قرار نداده اند.

به گزارش ایسنا، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان فارس با ابراز تأسف از درگذشت١٨ تن و مجروح شدن ٦٨ تن از هموطنان در حادثه سیلاب بیان کرد: موضوع حادثه امروز در دستور رسیدگی ویژه دستگاه قضائی قرار دارد.

وی گفت: پس از وقوع حادثه بلافاصله با دستور دادستان مرکز استان پرونده قضائی پیرامون بررسی علل و ابعاد حادثه در دادسرای شیراز تشکیل و بازپرس ویژه با نظر دادستان و معاونین دادگستری حاضر در صحنه، تحقیقات اولیه را آغاز کرده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس گفت: طبق تحقیقات اولیه مشخص شد رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده و مجرای عبور آب به طور کامل باز نبوده است که این امر موجب راه افتادن سیلاب مرگبار حاصل از بارندگی در کوه‌های اطراف شده است.

وی افزود: علی رغم اینکه سازمان هواشناسی از یک هفته قبل هشدارهای لازم در خصوص بارش شدید باران را اعلام کرده بود، اما متولیان امر در شهرداری پیش بینی و اقدامات پیشگیرانه لازم در خصوص لایروبی رودخانه مجاور دروازه قرآن و مهار سیلاب ناشی از بارندگی را مد نظر قرار نداده اند.

وی تأکید کرد: این موضوع توسط دستگاه قضائی رسیدگی و بعد از انجام اقدامات کارشناسی با مسئولین و متولیان خاطی قاطعانه برخورد خواهد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

رئیس شورای قضائی استان فارس با بیان اینکه در لحظات اول وقوع حادثه دادستان شیراز و دو تن از معاونین قضائی، بازپرس ویژه و قضات دادسرای جنایی در محل حادثه حضور یافتند، بیان داشت: دستورات اولیه قضائی به متولیان و مسئولان ذیربط صادر و کتبا ابلاغ و از همان دقایق اولیه موضوع توسط دستگاه قضائی با حساسیت دنبال و هماهنگ لازم جهت پیشگیری از خسارات بعدی انجام شد.

القاصی با بیان اینکه از دقایق آغازین حادثه تشکیل ستاد بحران استان را از استاندار خواستار شده است، گفت: با دستورات استاندار و سایر مسئولین تمهیدات لازم در جهت مدیریت صحنه انجام شد.

وی افزود: به پزشکی قانونی استان نیز دستورات لازم برای بررسی وضعیت جانباختگان و مصدومین و اقدامات قانونی پیرو آن صادر شده است.

به گزارش میزان، رئیس کل دادگستری استان فارس تصریح کرد: علاوه بر ورود دادستان مرکز استان به عنوان مدعی العموم به موضوع حادثه امروز چنانچه افراد در این خصوص شکایاتی داشته باشند می‌توانند در شعبه ٨ بازپرسی در دادسرای جنایی و جرایم امنیت شیراز مطرح کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش مهر، در جلسه علنی نوبت عصر دوشنبه ۳ تیر مجلس و در جریان بررسی لایحه حمایت قضایی و بیمه‌ای از مأموران یگان حفاظت دستگاه‌های اجرایی (محیط‌بانان و جنگل‌بانان)، نمایندگان مجلس دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط را مکلف کردند مأموران یگان حفاظت دستگاه مربوطه خود را اعم از کارکنان ثابت، پیمانی و قراردادی در راستای انجام وظایف و مأموریت‌های خود در قبال شهادت، فوت، بیماری صعب‌العلاج، نقص عضو، از کارافتادگی و حوادث بر اساس این قانون و آئین‌نامه اجرایی آن بیمه کند. طبق تبصره یک این ماده مقرر شد، در مواردی که دستگاه‌های اجرایی بر اساس قوانین و حسب مورد برای انجام مأموریت‌های سازمانی از افرادی غیر از مأموران یگان حفاظت استفاده می‌کنند مانند مأموران اجرایی محیط زیست و منابع طبیعی دستگاه مربوطه موظف است نسبت به پوشش بیمه‌ای این دسته از افراد مطابق این ماده اقدام کند. در تبصره دو، سازمان محیط زیست و منابع طبیعی موظف به پرداخت هزینه‌های درمانی، جبران صدمات و خسارات وارده به همیاران طبیعت و محافظان افتخاری و داوطلبان مردمی در اقدامات مرتبط با پیشگیری و اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع کشور شد. همچنین در ماده ۳ مقرر شد، آئین‌نامه اجرایی این قانون مشتمل بر نحوه تأمین و پرداخت وجوه موضوع مواد ۱۳ و ۱۴ قانون به کارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح به مشمولان این قانون و همچنین چگونگی پوشش بیمه‌ای آنها، ظرف مدت ۶ ماه از تصویب این قانون توسط وزارت دادگستری و حسب مورد با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط از جمله سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی تهیه و به تصویب هیئت وزیران برسد. در ماده ۴ نیز سازمان برنامه و بودجه موظف شد، همه ساله اعتبارات مورد نیاز اجرای این قانون را به پیشنهاد دستگاه‌های اجرایی دارای یگان حفاظت در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی نماید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله غلامی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تشکیل جلسه شورای ترافیک استان اصفهان در کاشان اظهار داشت: تصمیمات این شورا بر اساس اسناد بالا دستی یا همان سند جامع شهری است؛ در سند جامع شهرستان کاشان محور قطب راوند محور شریانی درجه یک تعریف شده است و بر همین اساس نیز ما باید به همین سطح حرکت کنیم. وی با بیان اینکه در طرح جامع شهرستان کاشان این محور دارای تقاطع غیر هم سطح است، افزود: جلسات متعددی در مورد پل زیرگذر کاشان برگزار شد و کارشناسان متعددی در این مورد اظهار نظر کردند که در نهایت با توجه به مصوبه شورای ترافیک شهرستان کاشان به تصویب شورای ترافیک استان اصفهان نیز رسید. شهردار کاشان نیز در این جمع حضور مقامات عالی شورای ترافیک استان و کشور را نشان دهنده اهمیت این طرح دانست و اظهار داشت: خوشبختانه با حضور مشاور طرح به تمامی سوالات مطرح شده پاسخ داده شد و تصویب این طرح نیز نشان داد که طرح زیر گذر کاشان قابلیت اجرا دارد. سعید ابریشمی راد ضمن اشاره به مصوبه طرح زیرگذر کاشان در شورای ترافیک این شهرستان افزود: با مصوبه این طرح در شورای ترافیک شهرستان کاشان و استان اصفهان امید است پیشرفت طرح زیر گذر کاشان با سرعت هر چه بیشتر به پیش برود تا در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره برداری از آن باشیم.
مهرمهر3 ساعت قبل
رییس ستاد پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران تصریح کرد: قرار است مردم از طریق شورایاری‌ها بیشترین نظارت و کمترین دخالت را در امور اجرایی محله داشته باشند. به گفته جوادی یگانه، فرایند انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌های محلات شهر تهران به طور رسمی آغاز شده و ثبت نام به صورت الکترونیکی در سامانه شورایاری صورت گرفته است که تاکنون بیش از ۷۰۰ نفر ثبت نام کرده‌اند. رییس هیئت اجرایی برگزاری انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌های شهر تهران با اشاره به ۴ مرداد به عنوان روز برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: بیش از ۸۰۰۰ صندوق رأی در ۱۸۰۰ شعبه اخذ رأی در ۳۵۲ محله در نظر گرفته شده است. جوادی یگانه خطاب به شهرداران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران گفت: باید از همه نخبگان و سرشناسان محلات برای شرکت در انتخابات شورایاری‌ها به عنوان کاندیدا دعوت کنیم چرا که بعدا شهر با همین افراد اداره خواهد شد. وی تأکید کرد: باید مردم را ترغیب به شرکت در این انتخابات کنیم و برگزاری سالم این انتخابات در زمان مقرر بر عهده ما و یک وظیفه است.
رکنارکنا10 ساعت قبل
صبح امروز - چهارشنبه ۵ تیرماه - به مناسبت هفته قوه قضاییه سامانه ورود الکترونیک وکلا و کارشناسان به مراجع قضایی با حضور غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران در مجتمع قضایی شهید بهشتی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
• افزایش گونه‌های دریایی مناطق تحت حفاظت سازمان محیط زیستمعاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با اهمیت حفاظت از زیستگاه‌های دریایی اظهار کرد: حفاظت از زیستگاه‌های دریایی و شناسایی این مناطق در اولویت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد و تمام این زیستگاه‌ها در قالب مطالعات جامع و تعقیب میدانی شناسایی شده‌اند. • در شورای عالی ترافیک نماینده نداریمرئیس شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به پرسشی با موضوع انتقاد‌ها از حلقه دوم طرح ترافیک (زوج یا فرد سابق) ‌با بیان اینکه این طرح (کنترل آلودگی هوا) مصوب شورای عالی ترافیک در وزارت کشور است، گفت: شورای شهر در شورای عالی ترافیک نماینده‌ای ندارد. محسن هاشمی در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه شهروندان نسبت به حلقه دوم طرح انتقاداتی دارند، تاکید کرد: طرح ترافیک موضوع شورای عالی ترافیک است و ما فقط عوارض را تعیین می‌کنیم. وی افزود: طرح با عنوان طرح کنترل آلودگی هوا توسط شورای ترافیک در وزارت کشور با حضور پلیس و اعضا تصویب می‌شود. به گزارش ایلنا، سردار محمد مسعود زاهدیان درباره تعیین‌تکلیف اموال قاچاقچیان مواد مخدر افزود: قانون تعیین‌تکلیف اموال کشف و ضبط شده از قاچاقچیان دارای مشکلاتی است.
ایلناایلنا1 روز قبل
محمدحسن زدا با صدور پیامی، انتصاب مصطفی سالاری به عنوان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی را تبریک گفت. به گزارش ایلنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، متن پیام صادر شده از سوی زدا بدین شرح است: در ابتدا انتصاب برادر ارجمند جناب آقای دکتر مصطفی سالاری را به عنوان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تبریک عرض می‌کنم و برای ایشان در تصدی این مسئولیت خطیر و خدمت رسانی به جامعه شریف کارگران، بارنشستگان و تولیدکنندگان و کارآفرینان آرزوی توفیق و سربلندی دارم. خداوند منان را شکرگزارم که در دوره ۶ ماهه سرپرستی این سازمان تلاش کردم که خدمت‌رسانی به شرکای اجتماعی و ذی‌نفعان ارجمند به دور از مسائل حاشیه‌ای، روند پیشرفت و ارتقاء را طی کند. در این مدت از هر فرصتی برای خدمت صادقانه به جامعه هدف و افزایش انگیزه و کارایی کارکنان محترم سازمان که بزرگترین سرمایه آن محسوب می‌شوند، بهره بردم. امروز که با تشخیص مسئولان و متولیان محترم، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی منصوب شده‌اند ضمن احترام به این تصمیم، به عنوان فردی که زندگی شغلی‌اش را در این سازمان گذرانده و خود را فرزند آن می‌داند، کمافی‌السابق و با تمام قوا و با انگیزه مضاعف در خدمت این مجموعه عظیم اجتماعی و اقتصادی خواهم بود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سخنان روحانی در نشست امروز هیئت دولت + فیلم

خبری5 ساعت قبل

ماجرای کودک‌آزاری در بوشهر که برای آن پرونده قضایی تشکیل شد چیست؟

خبری6 ساعت قبل

از مدرسه تا مسجد؛ استخراج هر واحد بیت‌کوین، معادل مصرف برق سالانه 24 واحد مسکونی!

خبری7 ساعت قبل

استخدام مدیر عامل یا سرپرست واحد‌های تابعه (رشته مدیریت) -تهران

اقتصاد آنلاین5 دقیقه قبل

حاشیه مراسم معارفه سرمربی تراکتورسازی؛ دور افتخار دنیزلی با تشویق هواداران

تسنیم5 دقیقه قبل

روسیه از تحریم‌ها و تهدیدات آمریکا علیه ایران انتقاد کرد

اقتصاد آنلاین5 دقیقه قبل

عکس | گوزن‌ مازندران

آفتاب‌نیوز6 دقیقه قبل

نگاهی به روش‌های مختلف تولید فیبرکربن در خودروسازی

زومیت7 دقیقه قبل

ویدیو/ چطور جنگ با ایران ممکن است «ناخواسته» رخ دهد؟ / وزیر دفاع اسبق آمریکا پاسخ می‌دهد #زیرنویس_فارسی

انتخاب7 دقیقه قبل

استخدام مدیر تولید آشنا با فرآیند‌های برشکاری، خمکاری‌، جوشکاری

اقتصاد آنلاین7 دقیقه قبل