1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی

تخمین قیمت خانه شما با سیستم ارزیابی هوشمند کیلید

الفخبرگزاری الف |

سرمایه‌گذاری در بخش مسکن این روزها رونق بسیاری گرفته است. بسیاری از افراد بعد از بحران‌های بوجود آمده در بخش موسسات اعتباری و از طرف دیگر دستور کاهش نرخ سود بانکی، سرمایه‌های خود را به بخش مسکن وارد و اقدام به فروش یا خرید آپارتمان در تهران کرده‌اند. اما برای بسیاری از افرادی که تازه می‌خواهند وارد این بازار شوند چند سوال اساسی وجود دارد. سوالاتی مانند اینکه قیمت خانه شما چگونه و توسط کدام مرجع تعیین می‌شود؟ ‌ و یا اینکه در صورت خرید ملک هزینه اجاره آپارتمان در تهران و یا شهرهای دیگر چگونه تعیین و ارزش‌گذاری می‌شود؟ ‌ این‌ها برخی از سوالاتی است که این روزها سیستم ارزیابی هوشمند کیلید به راحتی و بصورت رایگان پاسخ آن‌ها را برای مخاطبان فراهم کرده است.

سامانه ارزیابی هوشمند کیلید

تعیین قیمت ملک در گذشته بیشتر بر اساس تجربه، قیمت فروش خانه‌های مشابه و البته نظر و رای مشاوران املاک صورت می‌گرفت. در این روش حتما خانه شما باید توسط یک کارشناس مسکن یا همان مشاوران حاضر در بنگاه‌های املاک مورد بازدید قرار می‌گرفت و با دریافت نظر فروشنده و برآیند فروش سایر خانه‌ها در آن منطقه یک ارزش تخمینی برای ملک شما در نظر گرفته می‌شد.

اکنون اما با روی کار آمدن فناوری اطلاعات و ارتباطات و بحث هوش مصنوعی و دانش جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل دیتا در کنار ایجاد استانداردهای جهانی و اقتصادی در بخش تعیین ارزش ملک و دارایی‌ها، این سایت‌های هوشمند هستند که به راحتی و بصورت رایگان می‌توانند تمام این فرآیند را انجام دهند. به عنوان مثال سایت کیلید اکنون برای نخستین بار اقدام به طراحی و انتشار یک سامانه ارزیابی هوشمند قیمت مسکن کرده است که شما با مراجعه به آن می‌توانید بصورت رایگان و در هر زمان از شبانه روز قیمت تخمینی ملک خود را محاسبه کنید.

این سیستم مبتنی بر روش‌های پیچیده هوش مصنوعی بوده و براساس مشخصات ظاهری ملک، تاریخچه معاملات و رصد روند تغییرات بازار مسکن، قیمت خانه‌ی شما را به صورت خودکار محاسبه می‌کند. این سیستم لبه دانشی با بهره‏‎گیری از به‎روزترین پژوهش‎ها در حوزه‎های فوق طراحی شده و به صورت تمام خودکار توسط کامپیوتر اجرا می‎شود. سامانه هوشمند کیلید که با قابلیت یادگیری ماشینی طراحی شده است، برای تخمین قیمت خانه شما اطلاعات ظاهری خانه (سن بنا، متراژ، مکان و …)، تاریخچه معاملات، وضعیت کنونی بازار مسکن و دیگر عوامل موثر را رصد کرده و تخمینی با دقت بالا از قیمت خانه شما ارائه می‎دهد. نکته مهم اینست که تیم کیلید دائما در حال بهبود کارایی این سامانه در جهت افزایش دقت تخمین بوده و پژوهش در این زمینه را از اصول کاری خود می‎داند.

سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چه مزیتی دارد؟ ‌

همانطور که گفته شد برای ارزیابی قیمت خانه شما و یا خرید آپارتمان در تهران و یا شهرهای دیگر اولین گام تعیین و یا اطلاع از قیمت ملک مورد نظر است. در گذشته تعیین قیمت یا توسط فروشنده صورت می‌گرفت و یا مشاوران املاک روی ملک مورد نظر قیمت‌گذاری می‌کردند. اکنون شما می‌توانید با کمک این سیستم منحصر بفرد کیلید بدون صرف هزینه‌ی زمانی و مالی قیمت خانه‌ی خود را به صورت ۲۴ ساعته و در هر موقع از سال مشاهده کنید.

قیمت ملک شما بدون مراجعه حضوری توسط حتی یک مشاور املاک در اختیارتان قرار می‌گیرد و تخمینی از ارزش دارایی‌تان به شما ارائه می‌دهد. همچنین با کمک سیستم ارزیابی هوشمند کیلید دید کلی از قیمت مسکن در تهران و منطقه‌ی خود بدست می‌آورید و قیمت ملک‌های اطرافتان را در کنار تاریخچه معاملات ملکتان در ۷ سال گذشته مشاهده می‌کنید. اطلاعاتی که با به کارگیری سیستم کیلید بدست می‌آورید، می‌تواند شما را در مدیریت هر چه بهتر دارایی‌تان یاری کند و امکان‌هایی از قبیل تبدیل به احسن، شرایط رهن و اجاره و مقایسه با روند قیمت بازار مسکن پیش روی شما قرار دهد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چگونه کار می‌کند؟

کار کردن با سامانه ارزیابی هوشمند کیلید بسیار ساده و راحت است. برای مشاهده قیمت خانه خود در شهر تهران فقط کافی است، کدپستی خانه‌ی خود را در کادر بالای صفحه وارد کنید. با وارد کردن کدپستی، به صفحه‌ی ملک خود وارد می‌شوید و اطلاعات ارزشمندی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

اولین اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می‎گیرد، تاریخ ارزیابی است. این تاریخی است که در آن قیمت این خانه به‎روزرسانی شده است. یکی از اساسی‎ترین اجزا یک سیستم که با هدف تخمین طراحی شده است، محاسبه دقت تخمین آن سیستم است.

سامانه هوشمند کیلید نیز که با هدف تخمین قیمت مسکن ایجاد شده، با یک دقت مشخصی قیمت مسکن را تخمین می‎زند. این دقت تخمین برای هر خانه متفاوت بوده و در صفحه آن خانه با عنوان بازه ارزیابی قیمت نشان داده شده است. بازه‎ی ارزیابی قیمت حدود کمترین و بیشترین قیمت هر مترمربع آن خانه را نمایش می‎دهد و در کنار آن، درصد اطمینان ارزیابی نشانگر کیفیت تخمین آن خانه است.

یکی دیگر از اطلاعاتی که سامانه ارزیابی هوشمند کیلید در اختیار شما می‌گذارد، قیمت متراژ منطقه است. این محور بیانگر بازه کمترین و بیشترین قیمت معاملات منطقه، میانگین قیمت همان منطقه و قیمت فعلی خانه‎ی شما است. این محور به شما نشان می‎دهد که ملک شما چه جایگاهی در قیمت منطقه دارد.

یکی دیگر از امکاناتی که از طریق این صفحه در اختیار شما قرار می‎گیرد، تاریخچه معاملات خانه شماست که تصویر روشنی از روند تغییر قیمت این خانه‎ چه به صورت تخمین قیمت و چه به صورت قیمت واقعی معامله‎شده در اختیار کاربر قرار می‎دهد. املاک مشابه از جمله اطلاعاتی است که به خوبی به شما اجازه می‎دهد یک مقایسه بین خانه‎ی خود و دیگر خانه‎های مشابه در نزدیکی ملک خود داشته باشید. همچنین شما در این صفحه مکان تقریبی خانه‎ی خود را مشاهده می‎کنید. نمودار شاخص نیز روند تغییرات قیمت منطقه شما را بیان می‎کند که می‎توان از مقایسه این نمودار با تاریخچه قیمت خانه‎ی خود، برداشت جالبی از روند تغییرات قیمت ملکتان با رفتار قیمتی منطقه داشت.

به این نکته توجه داشته باشید که این سامانه بر اساس کدپستی کار می‌کند. این بدان معنا است که اگر شما کدپستی ملک مورد نظر خود برای خرید را داشته باشید نیز می‌توانید با وارد کردن کدپستی آن ملک در این سامانه به اطلاعات ذکر شده در بالا دست پیدا کرده و از تخمین ارزش ملک مورد نظر مطلع شوید. به این ترتیب می‌فهمید که قیمت ارایه شده از سوی فروشنده چقدر با واقعیت و ارزش اصلی آن ملک نزدیک است.

در پایان ذکر یک نکته دیگر در این بخش نیز خالی از لطف نیست. قیمتی که سامانه کیلید به عنوان تخمین قیمت خانه‎ی شما ارائه می‎دهد، بسیار وابسته به درستی داده‎های اولیه ملک شماست. این داده‎های اولیه می‎تواند شامل متراژ، عمر بنا، تاریخچه معاملات و … باشد. عموما این داده‎ها در مراجع دیگری تولید شده است و تیم کیلید هیچ دخل و تصرفی در آن‎ها ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجاره آپارتمان، اجاره آپارتمان در تهران، خرید خانه و قیمت خانه از تلگرام

📌افزایش ۳۰ درصدی تقاضای تسهیلات خرید خانه با وجود سقوط ارزش ریال

🔸استقبال از وام مسکن در شهرهای کوچک

💢به دلیل جهش قیمت مسکن شهر تهران طی یک سال اخیر و رسیدن متوسط قیمت به متری ۹ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان، قدرت پوشش‌دهی تسهیلات مسکن که تا همین یک سال و نیم قبل حدود ۵۰ درصد قیمت یک آپارتمان ۷۵ متری در تهران را در‌بر می‌گرفت به ۲۱ درصد معادل یک پنجم کاهش یافته است.

💢قیمت مسکن در پایتخت به میانگین ۹ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان در هر متر‌مربع رسیده و تنها طی پنج ماه اخیر متری یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان گران‌تر شده است. در این شرایط وام ۱۶۰ میلیونی خانه‌اولی‌ها که از سال ۱۳۹۴ تا کنون بدون تغییر مانده و تنها سود آن به تدریج از ۱۴ به ۸ درصد کاهش یافته، تنها ۲۱ درصد از ارزش یک واحد ۷۵ متری در تهران با توجه به الگوی مصرف مسکن را پوشش می‌دهد.

↙️برای دیدن ادامه این مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

🌐 https: //jahanesanat. ir/?p=۱۶۷۱۱


📌افزایش ۳۰ درصدی تقاضای تسهیلات خرید خانه با وجود سقوط ارزش ریال

🔸استقبال از وام مسکن در شهرهای کوچک

🌐 https: //jahanesanat. ir/?p=۱۶۷۱۱


🔺قیمت خانه بعد از مسکن مهر حدودا ۱۰ برابر شد

🔹از سال ۱۳۸۶ که طرح مسکن مهر کلید زده شد قیمت خانه در تهران ۸۷۸ درصد معادل ۹٫۷ برابر افزایش یافته و این در حالی است که یکی از اهداف اجرای این پروژه پایین آوردن قیمت مسکن عنوان می‌شد. /ایسنا

#اسکان_نیوز


♨️وزیر راه: وام مسکن افزایش نمی‌یابد

🔹قصد افزایش وام مسکن را نداریم، دلیل آن هم این است که افزایش وام مسکن به افزایش و رشد قیمت خانه کمک می‌کند.

====


♨️قیمت خانه بعد از مسکن مهر حدودا ۱۰ برابر شد

🔹از سال ۱۳۸۶ که طرح مسکن مهر کلید زده شد قیمت خانه در تهران ۸۷۸ درصد معادل ۹٫۷ برابر افزایش یافته و این در حالی است که یکی از اهداف اجرای این پروژه پایین آوردن قیمت مسکن عنوان می‌شد.

====


✅ رکود در انتظار بازار مسکن است؟

بورس ٢۴: بازار خرید و فروش مسکن در سالی که تا چند روز دیگر به پایان می‌رسد دو حالت متضاد را به خود دید.

معاملات خرید خانه در شهر تهران بعد از رشد محسوس و رونق در زمستان سال ٩۶ در بهار سال ٩٧ نیز تا حدودی به فرآیند رشد فروش ادامه داد.


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دبیرخانه اوپک، قیمت سبد نفتی این سازمان را ۷۲ دلار و ۴۴ سنت برای هر بشکه اعلام کرد. تصمیم آمریکا مبنی بر پایان معافیت نفتی ایران سبب شد قیمت نفت در بازار‌های جهانی با افزایش همراه شود. قیمت هر بشکه نفت خام برنت بر اساس آمار اویل پرایس روز سه‌شنبه، سوم اردیبهشت و تا لحظه درج این خبر با ۲۷ سنت افزایش به ۷۴ دلار و ۳۱ سنت و هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز با ۴۲ سنت افزایش به ۶۵ دلار و ۹۷ سنت برای هر بشکه رسید. برخی آمار‌ها نشان می‌دهد، به ازاء هر یک دلار افزایش قیمت نفت خام در بازار‌های جهانی، هزینه حمل ونقل در آرمریکا، ۵ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان موسسات اعتباری البرز ایرانیان، ولیعصر، فردوسی و آرمان به ریاست قاضی صلواتی آغاز شدبه گزارش خبرنگار­ به گزارش خبرنگار­ خبرگزاری صداوسیما؛ روز گذشته و در پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده موسسه مالی البرز ایرانیان، متهم ردیف دوم این پرونده حسن قریانی دفاعیات خود را ارائه کرد. همچنین همسر حامد کرمی که سال گذشته و در تجمعات سپرده گذاران موسسه به قتل رسیده بود در جلسه دادگاه حاضر شد. بر اساس این گزارش؛ این پرونده ۳۵۳ جلد دارد و سرمایه گذاران ۹۱ هزار نفر هستند که تاکنون بیش از ۶ هزار نفر از شکات به دادسرا مراجعه کرده و دادخواست ارائه داده‌اند. به گفته قاضی صلواتی، از تیر ۹۱ تا آذر ۹۶، گردشکار مالی البرز ایرانیان ۴۳ هزار میلیارد تومان و از اردیبشهت ۹۴ تا اسفند ۹۶، گردشکار مالی شرکت تعاونی ولیعصر ۱۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است. رئیس دادگاه همچنین تعهد باقیمانده البرز ایرانیان را تا روز دستگیری متهمان، ۱۴۰۰ میلیارد تومان و شرکت تعاونی ولیعصر را ۲۵۹ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بانک مرکزی از طریق بانک تجارت ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری ایجاد کرد که ۶۳۰ میلیارد توسط بانک تجارت پرداخت و ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر از سپرده‌گذاران البرز ایرانیان تسویه شدند.
الفالف9 ساعت قبل
بر اساس بیانیه منتشر شده هدف به صفر رساندن صادرات نفت است تا منابع درآمدی ایران از بین برود. برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران نیز مدعی شد که صادرات نفت ایران در سال میلادی کاملا قطع خواهد شد. پیش بینی می‌شود با اجرایی شدن پایان معافیت‌ها، صادرات نفتی ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش یابد. به نظر می‌رسد پایان معافیت‌ها توسط دولت دونالد ترامپ در راستای سیاست حداکثر فشار برای گرفتن نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. پاسخ ایران چه خواهد بود؟ همان طور که گفته شد پاسخ ایران تاثیر تعیین کننده‌ای بر اجرایی شدن پایان معافیت‌ها و قیمت نفت و ادامه سیاست فشار حداکثری ترامپ خواهد داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- صبح امروز در دومین روز از دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه، سازمان بورس و اوراق بهادار با انجمن جهانی روابط عمومی (Ipra) تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد. به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در تفاهم‌نامه صبح امروز، در قالب یکی از برنامه‌های دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با حضور یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس و اسوتلانا استاوروا، رییس هیات مدیره انجمن بین‌المللی روابط عمومی و عالی‌رتبه‌ترین مقام این نهاد بین‌المللی به امضای طرفین رسید. این تفاهمنامه به منظور ارتقا دیپلماسی عمومی ایران، انتقال تجارب بین طرفین و ارتقای سواد مالی به عنوان نخستین تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین انجمن بین‌المللی روابط عمومی با یک نهاد ایرانی منعقد شد. با این تفاهم‌نامه آخرین دستاورد‌های بازار سرمایه و صنعت مالی کشور به اطلاع جامعه جهانی می‌رسد. انجمن بین‌المللی روابط عمومی قدمتی ۸۰ ساله دارد و ۱۲ هزار نهاد یا شخص از ۷۰ کشور عضو آنند.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر قدیمی‌ترین دانشگاه صنعتی کشور به شمار می‌رود و از نظر قدمت نیز جز قدیمتی‌ترین دانشگاه صنعتی کشور است. وی افزود: موفقیت حوزه کارآفرینی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر علاوه براینکه برای این دانشگاه مزیت‌های زیادی دارد برای کل کشور نیز مفید خواهد بود. رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این پروژه صرفا تحقیقاتی نیست و یک پروژه مشاوره قوی به شمار می‌رود. همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ایمیدرو در چارچوب مرکز تحقیقات و فناوری معدنی مستقر در پژوهشکده عمران و زمین انجام می‌شود. این تفاهم نامه بین رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو امضا شد.

نظرها

اخبار بیشتر