شمخانی به خوزستان می‌رود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
شمخانی به خوزستان می‌رود

شمخانی به خوزستان می‌رود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
دبیر شورای عالی امنیت ملی به منظور بررسی روند اقدامات مدیریتی و امدادی و بررسی مشکلات مردم شهرهای سیل زده به استان خوزستان سفر می‌کند.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی به نمایندگی از سوی رئیس جمهوری، به منظور بررسی روند اقدامات مدیریتی و امدادی و نیز بررسی مشکلات مردم شهرهای سیل زده به استان خوزستان سفر می‌کند.

رئیس جمهور در پی وقوع سیل در برخی از شهرهای کشور با صدور دستور العملی وزارتخانه‌ها، سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های مسؤول را موظف کرد تا با تشکیل یک کارگروه، ضمن هماهنگی بیشتر، تلاش‌های خود را برای حل کامل بحران و ارزیابی خسارت‌های وارده مضاعف کرده و پیشنهادات عملیاتی خود را برای طرح در جلسه چهارشنبه هیئت دولت ارائه کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی | اخبار حوادث واقعی

روحانی همچنین امروز با حضور در جلسه ستاد مدیریت بحران کشور که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف و ارتباط ویدئو کنفرانسی با استانداران استان‌های درگیر با حادثه سیل برگزار شد، بر لزوم تخلیه هرچه سریع‌تر آب از شهرهای سیل زده تاکید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با علی شمخانی از تلگرام

#امروز_چه_خبر_بود

🔺تکلیف قطعی در پنجشنبه

▫️تحریریه جامعه نو: به گزارش فارس جانشین قرارگاه ثارالله گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه آینده نظر خود را در مورد FATF اعلام خواهد کرد.

سردار محمداسماعیل کوثری عصر امروز گفت مجمع تشخیص مصلحت نظام فقط پنجشنبه‌ها تشکیل جلسه می‌دهد که در جلسه آینده نظر خود را در مورد FATF اعلام خواهد کرد.

فارس مشخص نکرده وی این خبر را براساس کدام منبع و از چه جایگاهی اعلام کرده است

🔹۴/۵ ساعت بی نتیجه برای کارگران!

▫️ ۴ساعت و نیم گفتگو بین اعضای کمیته تعیین حد اقل دستمزد به جایی نرسید و قرار شده است اعضای این شورا در جلسه بعدی درباره میزان افزایش حقوق سال ۹۸ پیشنهاد بدهند. بیرون از جلسه محمدرضا تاجیک، نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگران گفت: بدون هیچ برنامه‌ای از سوی شرکای اجتماعی جهت ترمیم مزد و حفظ قدرت خرید، پس از چهار و نیم ساعت مذاکره بی‌نتیجه پایان یافت.

عضو کمیته مزد گفت: با توجه به جلسات کمیته مزد و مشخص شدن اختلاف هزینه زندگی کارگران در سال جاری و سال گذشته، مبلغ اعلامی نمایندگان کارگران برای مشخص شدن حداقل دستمزد، افزایش مبلغ یک میلیون و هشتاد هزار تومانی برای حفظ قدرت خرید ازدست‌رفته در اولین روز شورای‌عالی کار بود که متأسفانه با توجه به عدم ارائه برنامه از سوی شرکای اجتماعی به جلسه آتی موکول گردید. نمایندگان دولت و نمایندگان کارفرمایان هیچ راهکار و مبلغی را جهت ترمیم مزد سال آتی در این جلسه ارائه نکردند.

نماینده کارفرمایی در شورای عالی کار نیز گفت: صحبتی از میزان افزایش حقوق کارگران به میان نیامد و یکی دیگر از مواردی که در جلسه امشب شورای عالی کار به آن اشاره شد، این بود که اگر حقوق سال آینده کارگران بیش از حداقل افزایش پیدا کند، باید در سایر ردیف‌های حقوقی و مزایای کارگران به نوعی این موضوع لحاظ شود تا کارفرمایان بتوانند از عهده تامین مالی و منابع برای پرداخت حقوق کارگران بربیایند.

مساله حداقل دستمزد در سال آینده یک موضوع محوری است که توافق منطقی بر سر آن دشوار خواهد بود و بخشی از بحران اقتصادی محتمل در سال آینده را منعکس میکند.

🔻امارات وحدت ضد ایرانی ندارد

▫️رسانه قطری الجزیره میگویداغلب تحلیلگران مسائل منطقه‌ای بر صحت اطلاعاتی که از سوی علی شمخانی، دبیر شورای علی امنیت ملی ایران در مورد ارسال پیامهای سری دوستانه برخی مسئولان اماراتی به تهران تاکید می‌کنند؛ پیامهایی مبنی بر مخالفت اماراتی‌ها با تنش زایی سیاسی و نظامی با ایران و ضرورت گفتگو بین دو طرف.

به گزارش انتخاب؛ تحلیلگران به الجزیره می‌گویند شیخ نشین‌های الفجیره، الشارجه و دبی، روابط و منافع مستحکمی با تهران دارند و این امارتها از سیاست ابوظبی در قبال ایران راضی نیستند.

🔸چشم انداز مسابقه تسلیحاتی

▫️دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس خلع سلاح ژنو گفت جامعه جهانی باید تمهیدات جدیدی در زمینه کنترل تسلیحاتی را اتخاذ کند که توجه به تسلیحات ابرصوتی، چالش‌های هسته‌ای و رشد فناوری‌های سایبری را شامل می‌شود. وی افزود: فناوری‌های تسلیحاتی جدید، خطرات را به نحوی تشدید می‌کند که ما هنوز به آن پی نبرده‌ایم و حتی نمی‌توان آن را تصور کنیم. گوترش گفت: ما به بینش و روش‌های جدیدی برای کنترل تسلیحاتی در فضای پیچیده امنیتی نیاز داریم. روش هایی که چالش‌های هسته‌ای، پیشرفت‌های فناوری شامل امنیت سایبری، هوش مصنوعی و تسلیحات ابرصوتی مورد استفاده در حملاتی با سرعت بی سابقه را مورد ملاحظه قرار می‌دهد.

دبیر کل سازمان ملل ضمن هشدار در خصوص راه افتادن مسابقه جدید تسلیحات هسته‌ای، تاکید کرد که نابودی ساختار کنترل تسلیحاتی مربوط به دوره جنگ سرد، تبعات عمیقی داشته است.

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه هفته گذشته اعلام کرد که مسکو از موشک‌ها پیشرفته ابرصوتی Zircon از سرعت ۱۱ هزار کیلومتر در ساعت و برد پروازی بیش از یک هزار کیلومتر برخوردار است.

راه انداختن یک مسابقه تسلیحاتی تازه اخیرا مورد توجه نیروهای غیر دمکراتیک حاکم در ایالات متحده و روسیه قرار گرفته است.


🔵 مناقشه قره‌باغ در کانون دیدار وزیر خارجه آذربایجان از ایران

یک هفته پس از سفر نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، به ایران و حاشیه‌های این سفر اکنون المار محمدیارف، وزیر خارجه آذربایجان، به دیدار مقامات ایرانی رفته است. مناقشه قره‌باغ مهم‌ترین موضوع بحث در این دیدارها بوده است.

المار محمدیارف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، روز شنبه، ۱۸ اسفند (۹ مارس) با حسن روحانی، رئیس جمهور، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، و نیز علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی ایران، دیدار کرد.


🔷 علی شمخانی: در سوریه می‌مانیم

🔻 نتانیاهو با پوتین توافق کرده تیم مشترکی برای خروج نیروهای خارجی از سوریه تشکیل شود. پوتین طرح ایجاد یک کارگروه بین‌المللی به این منظور را داده اما دبیر شورایعالی امنیت ملی ایران می‌گوید تا وقتی دولت اسد بخواهد می‌مانیم.

🔻 رئیس جمهوری روسیه پس از ملاقات با نخست‌وزیر اسرائیل، طرحی را برای برون رفت از بحران سوریه ارائه داد و پیشنهاد کرد که یک کارگروه بین‌المللی برای خروج تمام نیروهای خارجی از سوریه تشکیل شود.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EOCH&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


در ادامه بخوانید

فیلمی که نشان می‌دهد پهپاد ایرانی سالم به پایگاه برگشته است

مهرمهر19 ساعت قبل
نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تازگی فیلمی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی که امریکا ادعا می‌کرد ساقط شده است، کاملا سالم به پایگاه برگشته است.

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر18 ساعت قبل

صاعقه‌ای وحشتناک که قایقی بزرگ را در یک چشم بهم زدن پودر کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از خطرناک‌ترین بلایای طبیعی به رعد و برق اختصاص دارد و قدرت ولتاژ برق به حدی زیاد است که می‌تواند یک شی یا حتی یک انسان را در کمتر از یک ثانیه آتش بزند. بیشتر بخوانید: لحظه ترسناک عبور کشتی از مثلث برموداانتهای پیام/

تصاویر پهپاد ایران از ناو آمریکایی

تابناکتابناک1 روز قبل
پس از آنکه آمریکا ادعا کرد یک پهپاد ایرانی را که در هنگام عبور از تنگه هرمز به این ناو نزدیک شده هدف قرار داده، سپاه پاسداران این ادعا را تکذیب کرد و تصاویر این پهپاد را از ناو آمریکایی منتشر کرد. وزارت دفاع آمریکا ادعا کرده بود: «حوالی ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی یک هواپیمای بدون سرنشین از نوع بال ثابت به کشتی آبی-خاکی یواس‌اس باکسر که در حال حرکت به سمت تنگه هرمز بود، نزدیک شد و در محدوده خطرناکی قرار گرفت. کشتی یو‌اس‌اس باکسر نیز به‌منظور حفظ امنیت خود و خدمه اقدام دفاعی انجام داد.» تصاویر ثبت شده در همین ساعت توسط این پهپاد را می‌بینید.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه با تأکید بر عدم تمایل به ورود به جنگ با ترکیه به رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از النشره، ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه تأکید کرد که خواهان جنگ با ترکیه نیست اما به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که در صورت حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات، آتش جنگ سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت. «مظلوم عبدی»، ‌ فرمانده کل نیروهای دموکرات سوریه در مصاحبه با روزنامه کرد زبان «ازگو پلتیکا» در هلند اعلام کرد که شرایط کاملا فراهم است و نیروهایش آماده مقابله با تحریک‌­ها و توطئه­‌های دولت ترکیه هستند که نیروهای فراوانی را در مرزهای شمال سوریه بسیج کرده است. وی تأکید کرد که امکان ندارد حادثه «عفرین» در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد، اگر ارتش ترکیه قصد حمله به یکی از مناطق ما را داشته باشد، جنگ بزرگی برافروخته خواهد شد. عبدی گفت: ‌ «فرماندهی نیروهای دموکرات سوریه، کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش از جمله آمریکا و فرانسه را در جریان تصمیم­‌های خود قرار داده است.» وی تأکید کرد که وقوع چنین جنگی قطعا به بروز درگیری داخلی دوم در سوریه منجر شده و تا خروج ترکیه ادامه خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر