1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
شمخانی به خوزستان می‌رود

شمخانی به خوزستان می‌رود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
دبیر شورای عالی امنیت ملی به منظور بررسی روند اقدامات مدیریتی و امدادی و بررسی مشکلات مردم شهرهای سیل زده به استان خوزستان سفر می‌کند.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی به نمایندگی از سوی رئیس جمهوری، به منظور بررسی روند اقدامات مدیریتی و امدادی و نیز بررسی مشکلات مردم شهرهای سیل زده به استان خوزستان سفر می‌کند.

رئیس جمهور در پی وقوع سیل در برخی از شهرهای کشور با صدور دستور العملی وزارتخانه‌ها، سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های مسؤول را موظف کرد تا با تشکیل یک کارگروه، ضمن هماهنگی بیشتر، تلاش‌های خود را برای حل کامل بحران و ارزیابی خسارت‌های وارده مضاعف کرده و پیشنهادات عملیاتی خود را برای طرح در جلسه چهارشنبه هیئت دولت ارائه کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی | اخبار حوادث واقعی

روحانی همچنین امروز با حضور در جلسه ستاد مدیریت بحران کشور که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف و ارتباط ویدئو کنفرانسی با استانداران استان‌های درگیر با حادثه سیل برگزار شد، بر لزوم تخلیه هرچه سریع‌تر آب از شهرهای سیل زده تاکید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با علی شمخانی از تلگرام

#امروز_چه_خبر_بود

🔺تکلیف قطعی در پنجشنبه

▫️تحریریه جامعه نو: به گزارش فارس جانشین قرارگاه ثارالله گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه آینده نظر خود را در مورد FATF اعلام خواهد کرد.

سردار محمداسماعیل کوثری عصر امروز گفت مجمع تشخیص مصلحت نظام فقط پنجشنبه‌ها تشکیل جلسه می‌دهد که در جلسه آینده نظر خود را در مورد FATF اعلام خواهد کرد.

فارس مشخص نکرده وی این خبر را براساس کدام منبع و از چه جایگاهی اعلام کرده است

🔹۴/۵ ساعت بی نتیجه برای کارگران!

▫️ ۴ساعت و نیم گفتگو بین اعضای کمیته تعیین حد اقل دستمزد به جایی نرسید و قرار شده است اعضای این شورا در جلسه بعدی درباره میزان افزایش حقوق سال ۹۸ پیشنهاد بدهند. بیرون از جلسه محمدرضا تاجیک، نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگران گفت: بدون هیچ برنامه‌ای از سوی شرکای اجتماعی جهت ترمیم مزد و حفظ قدرت خرید، پس از چهار و نیم ساعت مذاکره بی‌نتیجه پایان یافت.

عضو کمیته مزد گفت: با توجه به جلسات کمیته مزد و مشخص شدن اختلاف هزینه زندگی کارگران در سال جاری و سال گذشته، مبلغ اعلامی نمایندگان کارگران برای مشخص شدن حداقل دستمزد، افزایش مبلغ یک میلیون و هشتاد هزار تومانی برای حفظ قدرت خرید ازدست‌رفته در اولین روز شورای‌عالی کار بود که متأسفانه با توجه به عدم ارائه برنامه از سوی شرکای اجتماعی به جلسه آتی موکول گردید. نمایندگان دولت و نمایندگان کارفرمایان هیچ راهکار و مبلغی را جهت ترمیم مزد سال آتی در این جلسه ارائه نکردند.

نماینده کارفرمایی در شورای عالی کار نیز گفت: صحبتی از میزان افزایش حقوق کارگران به میان نیامد و یکی دیگر از مواردی که در جلسه امشب شورای عالی کار به آن اشاره شد، این بود که اگر حقوق سال آینده کارگران بیش از حداقل افزایش پیدا کند، باید در سایر ردیف‌های حقوقی و مزایای کارگران به نوعی این موضوع لحاظ شود تا کارفرمایان بتوانند از عهده تامین مالی و منابع برای پرداخت حقوق کارگران بربیایند.

مساله حداقل دستمزد در سال آینده یک موضوع محوری است که توافق منطقی بر سر آن دشوار خواهد بود و بخشی از بحران اقتصادی محتمل در سال آینده را منعکس میکند.

🔻امارات وحدت ضد ایرانی ندارد

▫️رسانه قطری الجزیره میگویداغلب تحلیلگران مسائل منطقه‌ای بر صحت اطلاعاتی که از سوی علی شمخانی، دبیر شورای علی امنیت ملی ایران در مورد ارسال پیامهای سری دوستانه برخی مسئولان اماراتی به تهران تاکید می‌کنند؛ پیامهایی مبنی بر مخالفت اماراتی‌ها با تنش زایی سیاسی و نظامی با ایران و ضرورت گفتگو بین دو طرف.

به گزارش انتخاب؛ تحلیلگران به الجزیره می‌گویند شیخ نشین‌های الفجیره، الشارجه و دبی، روابط و منافع مستحکمی با تهران دارند و این امارتها از سیاست ابوظبی در قبال ایران راضی نیستند.

🔸چشم انداز مسابقه تسلیحاتی

▫️دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس خلع سلاح ژنو گفت جامعه جهانی باید تمهیدات جدیدی در زمینه کنترل تسلیحاتی را اتخاذ کند که توجه به تسلیحات ابرصوتی، چالش‌های هسته‌ای و رشد فناوری‌های سایبری را شامل می‌شود. وی افزود: فناوری‌های تسلیحاتی جدید، خطرات را به نحوی تشدید می‌کند که ما هنوز به آن پی نبرده‌ایم و حتی نمی‌توان آن را تصور کنیم. گوترش گفت: ما به بینش و روش‌های جدیدی برای کنترل تسلیحاتی در فضای پیچیده امنیتی نیاز داریم. روش هایی که چالش‌های هسته‌ای، پیشرفت‌های فناوری شامل امنیت سایبری، هوش مصنوعی و تسلیحات ابرصوتی مورد استفاده در حملاتی با سرعت بی سابقه را مورد ملاحظه قرار می‌دهد.

دبیر کل سازمان ملل ضمن هشدار در خصوص راه افتادن مسابقه جدید تسلیحات هسته‌ای، تاکید کرد که نابودی ساختار کنترل تسلیحاتی مربوط به دوره جنگ سرد، تبعات عمیقی داشته است.

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه هفته گذشته اعلام کرد که مسکو از موشک‌ها پیشرفته ابرصوتی Zircon از سرعت ۱۱ هزار کیلومتر در ساعت و برد پروازی بیش از یک هزار کیلومتر برخوردار است.

راه انداختن یک مسابقه تسلیحاتی تازه اخیرا مورد توجه نیروهای غیر دمکراتیک حاکم در ایالات متحده و روسیه قرار گرفته است.


🔵 مناقشه قره‌باغ در کانون دیدار وزیر خارجه آذربایجان از ایران

یک هفته پس از سفر نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، به ایران و حاشیه‌های این سفر اکنون المار محمدیارف، وزیر خارجه آذربایجان، به دیدار مقامات ایرانی رفته است. مناقشه قره‌باغ مهم‌ترین موضوع بحث در این دیدارها بوده است.

المار محمدیارف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، روز شنبه، ۱۸ اسفند (۹ مارس) با حسن روحانی، رئیس جمهور، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، و نیز علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی ایران، دیدار کرد.


🔷 علی شمخانی: در سوریه می‌مانیم

🔻 نتانیاهو با پوتین توافق کرده تیم مشترکی برای خروج نیروهای خارجی از سوریه تشکیل شود. پوتین طرح ایجاد یک کارگروه بین‌المللی به این منظور را داده اما دبیر شورایعالی امنیت ملی ایران می‌گوید تا وقتی دولت اسد بخواهد می‌مانیم.

🔻 رئیس جمهوری روسیه پس از ملاقات با نخست‌وزیر اسرائیل، طرحی را برای برون رفت از بحران سوریه ارائه داد و پیشنهاد کرد که یک کارگروه بین‌المللی برای خروج تمام نیروهای خارجی از سوریه تشکیل شود.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EOCH&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


در ادامه بخوانید

الفالف22 ساعت قبل
علی مطهری از نظر سابقه سیاسی مانند فرزند برخی از اعضای مجمع است. شایسته بود علی مطهری استدلال مخالفین لوایح را نقد می‌کرد نه‌اینکه به ایشان توهین کند. محور بحث‌های وی در این یادداشت به FATF اختصاص داده شده است. امروز سه‌شنبه هم با توجه به اخباری که از گذشته درباره سفر رییس‌جمهوری به مناطق سیل‌زده وجود داشت، اخباری منتشر و براساس آن اعلام شد رییس‌جمهوری پنجشنبه به کرمانشاه سفر می‌کند. با توجه به روش‌هایی که وزارت نفت برای فروش در نظر گرفته به نظر نمی‌رسد، بود و نبود معافیت‌ها تغییری در فروش نفت داشته باشد.»
نامه‌نیورنامه‌نیور8 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
به تازگی و پس از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معارفه سردار سرتیپ فتح‌الله جمیری شایعه‌ای در فضای مجازی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه در کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند منتشر شد. سردار علی نصیری فرمانده سابق حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیرامون شایعات منتشر شده در رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر خروج وی از کشور گفت: مراسم تودیع بنده در روز شنبه انجام شد و این مسئله‌ی عادی سازمانی است. سردار نصیری افزود: آن چیزی که اعلام شد صرفا یک شیطنت رسانه‌ای بوده است. ما پاسدار نظام و سرباز ولایت هستیم و جانمان را برای نظام و انقلاب و رهبرمان گذاشته و هرگز از این مسیر کنار نخواهیم رفت. دشمنان علاقه دارند از هر موضوعی به نفع خود بهره‌برداری کنند، اما ماه هم‌چنان پاسدار این نظام و انقلاب هستیم.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در آئین تکریم و معارفه فرمانده کل سپاه ولایتمداری را محور همه فضائل و ویژگی‌های انسان‌های مؤمن توصیف و تصریح کرد: ولایت عامل حیات جامعه و دستیابی به حیات طیبه است؛ ولایت خنثی کننده تمامی توطئه‌ها و ضامن حرکت در صراط مستقیم می‌باشد. وی مهمترین عامل چهل ساله شدن انقلاب اسلامی را ولایتمداری و پیوند امت با ولایت دانست و خاطرنشان کرد: جمع‌بندی دشمنان انقلاب اسلامی این است، مادامی که امت با ولایت پیوند داشته باشد، شکست ندارد؛ از این رو مهمترین مطالبه از تمامی مسئولین در نظام جمهوری اسلامی ایران این است که تبعیت مطلق فکری و عملی از ولی فقیه را مبنا قرار داده و همگان سرباز ولایت باشند. نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه تأکید کرد: این ویژگی برجسته برای پاسداران و سنگر نشینان خط مقدم انقلاب به ویژه فرماندهان عزیزی که همواره خود را سرباز ولایت می‌دارند اهمیت مضاعف دارد. حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه سپاه پاسداران تکلیف گرایی، روحیه انقلابی و جهادی و فرهنگ عاشورایی را بر محور ولایت فراگرفته است، گفت: به فضل الهی در گام دوم انقلاب که دوران تکامل و تحقق مطالبات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در منشور مهم ایشان می‌باشد و در دورانی که انقلاب اسلامی زمینه سازی نهضت ظهور را فراهم می‌کند، ولایتمداری بیش از پیش خود را نشان می‌دهد. نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با تقدیر از مجاهدت‌های صادقانه و دلسوزانه سرلشکر جعفری در دوران تصدی مسئولیت فرماندهی کل سپاه، اظهار کرد: به نمایندگی از آحاد پاسداران اعلام می‌کنم؛ تلاش می‌کنیم تا سرلشکر سلامی در فرمانبری از مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) در تحقق آرمانهای انقلاب و سنگر نشینی آن توفیق بیش از پیش داشته باشد.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
تصویب چندین لایحه موافقت‌نامه حقوقی بین ایران و برزیل در دولت. هیأت دولت در ادامه، با تصویب چندین لایحه موافقت‌نامه حقوقی بین دولت‌های ایران و برزیل موافقت کرد. لایحه معاهده انتقال محکومین به حبس و نیز لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل از موارد مصوب هیأت وزیران بود. همچنین دو لایحه معاهده معاضدت حقوقی متقابل در امور کیفری و مدنی بین دو کشور، به تصویب اعضای دولت رسید. هیأت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.
فارسفارس3 ساعت قبل
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای تعامل و ارتباط هرچه بیشتر با نیروی دریایی بنگلادش، همواره از حضور ناوگروه‌های بنگلادش استقبال می‌کند. به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در چهارمین روز از حضورش درچین که برای شرکت در اجلاس هفتادمین سال تشکیل نیروی دریایی این کشور انجام شده است، با فرمانده نیروی دریایی بنگلادش در بندر چینگدائو دیدار و گفت‌وگو کرد. وی با اشاره به توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های سطحی، زیرسطحی و پروازی گفت: این دو کشور با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود در بخش دریایی می‌توانند در حوزه‌های آموزشی، تحقیقاتی و فنی تعامل و ارتباط بیشتری داشته باشند. امیر دریادار خانزادی با تاکید بر این موضوع که درهای ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به روی ناوگروهای کشور بنگلادش همواره باز است خاطر نشان کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای تعامل و ارتباط هرچه بهتر بین نیروی دریایی دو کشور، همواره از حضور ناوگروهای بنگلادش استقبال می‌کند. وی در ادامه با اشاره به نقش و تجربه کشور بنگلادش در شکل‌گیری اجلاس فرماند‌هان نیروهای دریایی حاشیه اقیانوس هند در قالب اجلاس آیونز افزود: با توجه به برگزاری رزمایش دریایی کشورهای عضو آیونز در سال جاری در کشور ایران، بدون شک می‌توان از تجربیات و آموزش‌های نیروی دریایی ارتش بنگلادش استفاده کرد.

نظرها

اخبار بیشتر