واکنش جنبش انصارالله یمن به اقدام اخیر ترامپ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

واکنش جنبش انصارالله یمن به اقدام اخیر ترامپ

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصاد نیوز: سخنگوی جنبش انصارالله تاکید کرد، اقدام ترامپ درباره جولان سوریه و به رسمیت شناختن آن به عنوان بخشی از اراضی اشغالی، تنشی خطرناک را علیه کشورهای منطقه ایجاد می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت العهد، محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی در توییتی نوشت: اینکه ترامپ پس از به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان «پایتخت» اسرائیل، جولان سوریه را به عنوان بخشی از اراضی اشغالی به رسمیت شناخت، به منزله تنش خطرناکی برای تمامی کشورهای منطقه بوده و آنها را به منطقه‌ای باز تبدیل می‌کند و ترامپ می‌تواند آن را به هر شکلی در راستای منافع اسرائیل درآورد.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

عبد السلام همچنین تاکید کرد: موضع‌گیری‌ها باید در راستای حمایت از امنیت ملی کشورهای عربی و در جهت درستی قرار گیرند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سوریه، یمن، ترامپ و جولان از تلگرام

⭕ اتحادیه اروپا، فرانسه و آلمان در واکنش‌های جداگانه، از مواضع #ترامپ علیه جولان اشغالی #سوریه انتقاد کردند و آن را نقض قوانین بین‌المللی خواندند.


♦️اتحادیه اروپا، فرانسه و آلمان از مواضع ترامپ درباره جولان انتقاد کردند

🔹اتحادیه اروپا، فرانسه و آلمان در واکنش‌های جداگانه از مواضع رئیس‌جمهور آمریکا درباره به رسمیت شناختن حاکمیت تل‌آویو بر بلندی‌های جولان اشغالی سوریه انتقاد کردند و آن را نقض قوانین بین‌المللی خواندند

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xKg


♦️واکنش سوریه به ترامپ؛ بلندی‌های جولان را از اسرائیل بازپس می‌گیریم

🔹دولت سوریه در واکنشی به موضع رئیس جمهوری آمریکا در قبال حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان ضمن محکوم کردن این رویکرد یادآور شد که دمشق از طریق راه‌ها و امکانات در دسترس این منطقه اشغالی را بازپس خواهد گرفت / انتخاب

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xKF


واکنش وزارت خارجه در خصوص تصمیم ترامپ درباره جولان اشغالی:

🔹تصمیمات رئیس جمهور آمریکا، خاورمیانه را به سمت بحران‌های جدیدی سوق می‌دهد

🔹جولان جزو سرزمین سوریه است و جز خاتمه اشغال هیچ راه حل دیگری ندارد

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xJl


♦️اتحادیه اروپا، فرانسه و آلمان در واکنش‌های جداگانه، از مواضع ترامپ علیه جولان اشغالی سوریه انتقاد کردند و آن را نقض قوانین بین‌المللی خواندند.


♦️واکنش شدید ایران به تصمیم شخصی و خلق الساعه ترامپ در مورد جولان اشغالی:

🔹جولان بخش اشغال شده سرزمین سوریه به شمار می‌رود و جز خاتمه اشغال هیچ راه حل دیگری ندارد

🔹تصمیمات خلق‌الساعه ترامپ از سیاست‌های خطرناک آمریکا پرده برداشته است


در ادامه بخوانید

جریمه ۱۳۴ میلیارد ریالی به علت گرانفروشی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
محمد علی اسفنانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: در یک پرونده، شرکتی به علت گرانفروشی پنج هزار و ۲۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه ۱۷ میلیارد ریال و شرکتی دیگر بابت گران فروشی دو هزار و ۸۴۰ دستگاه تلفن همراه، ۱۱۲ میلیارد ریال و شرکت سوم هم بابت گران فروشی ۱۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه تلفن همراه به مبلغ پنج میلیارد ریال جریمه شدند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیاسفنانی افزود: یک شرکت خارجی مواد سلولزی هم که برای تهیه دستمال کاغذی و امثال آن موادی وارد می‌کرد به علت گران فروشی به ۱۵۲ میلیارد ریال جریمه محکوم شد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا با وجود کاهش تدریجی نرخ دلار ما با کاهش قیمت کالا‌ها مواجه نیستیم؟ گفت: این مطلب بسیار مهم است و خطاب به اقتصاددانان کشور عرض می‌کنم که اتفاق جدیدی در اقتصاد کشور روی داده است. وی گفت: ۱۶۸ کیسه پوشاک خارجی قاچاق هم کشف و متهم این پرونده به پرداخت ۸۳ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد. اسفنانی افزود: یک شرکت خارجی مواد سلولزی هم که برای تهیه دستمال کاغذی و امثال آن موادی وارد می‌کرد به علت گران فروشی به ۱۵۲ میلیارد ریال جریمه محکوم شد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا با وجود کاهش تدریجی نرخ دلار ما با کاهش قیمت کالا‌ها مواجه نیستیم؟ گفت: این مطلب بسیار مهم است و خطاب به اقتصاددانان کشور عرض می‌کنم که اتفاق جدیدی در اقتصاد کشور روی داده است.

۴۰ سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲ تصویب، نهایی و ابلاغ شد و مهم‌ترین محور این قانون بازدارندگی و پیشگیری از قاچاق با توسعه سامانه‌هاست. وی با بیان اینکه حدود ۱۲ دستگاه اجرایی باید این سامانه‌ها را عملیاتی کنند، گفت: بخشی از سامانه‌ها فعال شده، اما ارتباط سامانه‌ها و سرویس‌دهی دستگاه‌های مختلف با یکدیگر دچار اشکال بود. وزیر کشور افزود: با نمایندگان دستگاه‌های حاضر در نشست امروز توافق نامه‌ای امضا کردیم و همه مراحل نهایی کردن حدود ۴۰ سامانه مشخص شد. رحمانی فضلی یادآور شد: هر کدام از این سامانه‌ها دارای زیرسامانه‌های مختلفی هستند که تاریخ قطعی اتمام همه آن‌ها بجز چند مورد انتهای سال ۹۸ خواهد شد و البته از ماه مرداد این سامانه‌ها عملیاتی می‌شود، ولی در انتهای سال ۹۸ همه سامانه‌ها باید فعال شوند. وزیر کشور گفت: با راه اندازی این سامانه‌ها در زمینه پیشگیری بازدارندگی، هدایت مؤثر و نظارت بر روند فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و مالی؛ کنترل‌های خوبی خواهیم داشت. وی بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی این سامانه‌ها از میزان تخلفات کاسته و سرعت عمل دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیشتر شود که دستگاه‌های اجرایی، تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ما با اطمینان و اعتماد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.
فارسفارس9 ساعت قبل
بدین سبب بحران نفتی بزرگی در جهان شکل گرفت و بهای جهانی طلای سیاه به میزان زیادی افزایش یافت. هدف از این دیدار مطمئن شدن از صادرات حداکثری و البته ارزان نفت خام ایران به اروپا برای مقابله با تحریم نفتی اعراب بود. این بحران نفتی در آن سال، دولت انگلیس را واداشت که مصرف انرژی را به سه روز در هفته جیره‌بندی کند. بر اساس این اسناد، دیدارهای متعاقبی نیز بعد از دیدار اولیه (بین محمدرضا پهلوی، وایت و راپورتر) نیز برگزار شد. در دیدارهای بعدی، نمایندگان شرکت ملی نفت ایران نیز حضور داشته و دو طرف توافق کردند این دیدارها و مباحثات در سطح «فوق محرمانه» طبقه‌بندی شوند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
وی افزود: کاهش ۱٫۳ درصدی نرخ بیکاری در بهار ۱۳۹۸ نسبت به بهار ۱۳۹۷ و رسیدن آن به ۱۰٫۸ درصد در بین کارشناسان اقتصادی نیز حساسیت ایجاد کرده است. علوی‌راد خاطرنشان کرد: یکی از دلایل وجود شکاف بین ادراک عمومی جامعه و داده‌های اقتصادی در زمینه اشتغال، چند لایه بودن نرخ بیکاری در کشور است، بدین ترتیب که نرخ بیکاری در میان تحصیل‌کرده دانشگاهی و زنان و مردان بسیار متفاوت است. این دانشیار اقتصاد عنوان کرد: وقتی لایه تحصیل‌کرده در جامعه از آمارهای اشتغال‌زایی کمترین احساس منتفع شدن را داشته باشد، نسبت به داده‌ها دچار تردید می‌شود. رییس دانشگاه آزاد اسلامی ابرکوه ابراز کرد: ارائه آمارهای دوگانه یا چندگانه توسط نهادهای مربوطه، تهیه و پردازش آمارها و عملکرد متولیان امور اقتصادی کشور، به شدت به فضای ذهنی جامعه پیرامون داده‌های اقتصادی حوزه بازار کار آسیب زده است. علوی راد در پایان یادآور شد: به نظر می‌رسد سازمان‌های مرتبط با تهیه و پردازش آمارها، تحلیل گران اقتصادی، متولیان امور اقتصادی کشور، رسانه‌ها و فعالان شبکه‌های مجازی بهتر است ضمن توجه به حساسیت‌های جامعه، روی داده‌های اشتغال، برای کاهش شکاف ذهنی جامعه و آمارهای موجود تلاش کنند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش فارس به نقل از نورنیوز شب گذشته (سه شنبه شب) مجلس شورای اسلامی میزبان برگزاری نشست مشترک مجلس و دولت برای حمایت از رونق تولید بود. در این جلسه نمایندگانی از اتاق بازرگانی نیز حضور داشتند. مهمترین دلیل موفقیت ما در جنگ تحمیلی این بود که فرماندهان شجاع در خطوط مقدم حاضر می‌شدند و از سربازان می‌خواستند که در کنار آنها حاضر شده و خطوط دشمن را منهدم کنند. لازم است امروز نیز فرماندهان جنگ اقتصادی در سنگرهای اصلی نبرد حاضر شوند تا با مصایب بی شمار سربازان این میدان سخت از نزدیک اشنا شوند. در این جنگ، مدیریت از قرارگاه، کارساز و راهگشا نیست.

نظرها

اخبار بیشتر