1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. حوادث
مشکلی برای برگزاری بازی تیم ملی امید در آزادی وجود ندارد

مشکلی برای برگزاری بازی تیم ملی امید در آزادی وجود ندارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره برگزاری دیدار تیم ملی امید در ورزشگاه آزادی گفت: طبق آخرین پیگیری‌های ما مشکلی برای برگزاری این دیدار وجود نداشته و برابر آخرین گزارش‌ها این دیدار برگزار خواهد شد.

احمد صادقی در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت مراکز تفریحی و تفرجگاهی پایتخت در شرایطی بارانی گفت: طبق پیش بینی هواشناسی بارش شدید باران در تهران احتمال وقوع سیلاب را نیز افزایش داده است و در همین راستا نیز تمهیداتی برای حفظ جان شهروندان اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین نگرانی در مورد سیلاب تهران مربوط به روددره‌ها می‌شود، گفت: در همین راستا نیز شش رود دره در تهران مورد توجه قرار گرفته و ابلاغ شد تا تمامی مراکز تفرجگاهی و تفریحی در محدوده این روددره‌های دربند، فرحزاد، گلابدره، خرگوش دره، کن و درکه تعطیل شود.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: بر این اساس بوستان‌های نهج‌البلاغه، جوانمردان، جمشیدیه و دیگر پارک‌های این محدوده تا اطلاع ثانوی تعطیل است، همچنین رستوران‌ها و سفره خانه‌های حاشیه رود کن، دربند و درکه و … نیز تعطیل است.

در سایت خبری بخوانید: حوادث واقعی و تکان دهنده در ایران

صادقی درباره اینکه آیا پارک‌های چیتگر، لویزان، سرخه حصار و … نیز تعطیل است، گفت: این پارک‌ها در حریم روددره‌ها قرار ندارند اما توصیه می‌کنیم که شهروندان امروز از خانه خارج نشده و در فضاهای مشجر نیز حضور نداشته باشند.

صادقی بار دیگر تاکید کرد شهروندان از تردد غیرضروری در معابر شهر تهران خودداری کنند زیرا هم احتمال جاری شدن سیلاب وجوددارد و هم وزش شدید باد پیش بینی شده است که در همین راستا نیز بهترین توصیه به شهروندان این است که امروز را در منازل خود سپری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با تیم ملی امید فوتبال و سازمان مدیریت بحران از تلگرام

بانک مرکزی به بانک‌ها ابلاغ کرد:

امهال تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه در سال زراعی ۱۳۹۷‏-۱۳۹۶

بانک مرکزی موضوع بند (خ) ماده «۳۳» قانون برنامه ششم توسعه کشوردر خصوص امهال تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه در سال زراعی ۱۳۹۷‏-۱۳۹۶ به مدت سه‌سال را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بخشنامه به شماره ۲۱۷۸۸۹‏/۹۷ مورخ ۲۵‏/۰۶‏/۱۳۹۷ و بر اساس تصویب‌نامه‌های شماره ۴۹۷۵۰‏/ت۵۵۵۵۸هامورخ ۲۱‏/۴‏/۱۳۹۷ هیأت محترم وزیران و اصلاحیه آن به شماره ۷۴۱۶۶‏/ت۵۵۶۹۵ها مورخ ۶‏/۶‏/۱۳۹۷ صادر و به شرح زیر به شبکه بانکی ابلاغ شده است:

«کارگروه موضوع بند (خ) ماده (۳۳) قانون برنامه ششم توسعه موظف است صرفا پس از اعلام استان هایی که در سال زراعی ۱۳۹۷-۱۳۹۶ تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه قرار گرفته و توسط سازمان مدیریت بحران کشور به استانداری‌ها اعلام شده‌اند، مشمولین واجد بهره مندی از امهال تسهیلات موضوع این تصویب نامه را به بانک‌های عامل جهت امهال سه ساله تسهیلات متقاضیان معرفی نمایند.»

بر این اساس از بانک‌ها خواسته شده با معرفی مشمولین واجد شرایط امهال تسهیلات از طریق کارگروه مندرج در مصوبه دولت، مراتب را در چارچوب ضوابط بانکی اجرا و عملکرد تصویب‌نامه‌های موصوف در مقاطع سه ماهه را به بانک مرکزی ارسال کنند تا متعاقبا مراتب جهت تأمین هزینه سه ساله امهال به سازمان برنامه و بودجه کشور منعکس شود.


به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، وینفرد شفر سرمربی استقلال، امشب به دعوت رسمی زلاتکو کرانچار سرمربی تیم ملی امید فوتبال ایران، در مراسم ضیافت شام تیم ملی امید شرکت کرد.

در این مراسم محمدرضا ساکت، ابراهیم شکوری دبیر فدراسیون فوتبال، حمید استیلی مدیر تیم امید، سرمربی پرسپولیس و بازیکنان و دیگر اعضای کادرفنی تیم امید حاضر بودند.

محمدرضا ساکت از حضور سرمربیان استقلال و پرسپولیس در این مراسم تقدیر و تشکر کرد.

در این مراسم یک پیراهن که به امضای همه بازیکنان تیم ملی امید رسیده بود، به نشانه یادگاری به شفر و سرمربی پرسپولیس اهدا شد.


♦️نماینده تهران: غافلگیرشدن سازمان مدیریت بحران بی معنا است

🔹پروانه مافی در حساب توییتری خود نوشت: وظیفه ذاتی سازمان مدیریت بحران آمادگی در برابر حوادث است لذا غافلگیری در این حوزه بی معناست. زلزله کرمانشاه و سیل گلستان و مازندران، بی برنامگی، ضعف و عدم اقتدار در مدیریت این سازمان را کاملا علنی کرده است

جزییات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xLq


♦️ نکاتی جالب توجه از تخصیص اعتبارات در بودجه ۹۸

✍️ محمد آقارضی

🔹 لایحه بودجه سال ۹۸ صبح امروز تقدیم مجلس شد و تا زمان نهایی شدن هنوز راهی طولانی وجود دارد اما همانند سال‌های گذشته از همین حالا درباره جزییات این طرح حرف و حدیث‌های زیادی مطرح شده است. در این نوشته به مهم‌ترین اعتباراتی که به دستگاه‌های اجرایی تخصیص یافته می‌پردازیم.

🔹 در میان نهادهای نظامی بیشترین بودجه به سپاه پاسداران تخصیص یافته است. میزان بودجه تخصیص یافته برای این نهادها به شرح زیر است:

▫️ستاد مشترک سپاه ۲۵ هزار و ۴۷۱ میلیارد تومان

▫️نیروی انتظامی ۱۵ هزار و ۷۴ میلیارد تومان

▫️ستاد مشترک ارتش ۱۰ هزار و ۲۰۵ میلیارد تومان

▫️سازمان بسیج ۱ هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان

🔹 نکته جالب در رابطه با بودجه نهادهای نظامی این است که برای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که از بودجه همه وزارتخانه‌ها به جز آمورش و پرورش، بهداشت و رفاه بیشتر است!

🔹 اما در میان وزارتخانه‌ها بیشترین بودجه به ترتیب زیر تخصیص یافته است:

▫️آموزش و پرورش ۴۵ هزار و ۸۳۱ میلیارد تومان

▫️تعاون، کار و رفاه ۴۳ هزار و ۱۶۸ میلیارد تومان

▫️بهداشت ۱۴ هزار و ۴۸۹ میلیارد تومان

▫️نیرو ۸ هزار و ۷۴۳ میلیارد تومان

▫️راه ۸ هزار و ۳۸۱ میلیارد تومان

🔹 همچنین بودجه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های اقتصادی به شرح زیر است:

▫️سازمان برنامه و بودجه ۲ هزار و ۷۷ میلیارد تومان

▫️وزارت اقتصاد ۲ هزار و ۳۶ میلیارد تومان

▫️صمت ۲ هزار و ۲۸۵ میلیارد تومان

▫️سازمان امور مالیاتی ۵ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان

▫️گمرک ۱ هزار و ۲۱۳ میلیارد تومان

🔹 نکته دیگر که تاسف بار است این است که برای سازمان زندان‌ها ۱۷۲۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که چند ده برابر بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی است. نتیجه اولیه این تخصیص بودجه که عمدتا هزینه نگهداری زندانیان می‌شود این است که مراجعین زندان‌ها بسیار بیشتر از مراجعین نهادهای فرهنگی است! (مثال: بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومی ۱۷۸ میلیارد تومان)

🔹 نکته جالب دیگر در رابطه با بودجه سازمان ملی بهره وری است! علی رغم اینکه بر اساس برآوردهای همین سازمان روند بهره وری در ایران در سال‌های اخیر نزولی بوده و هنوز به سطح شاخص بهره وری در سال ۱۳۹۰ نرسیده‌ایم، اما بودجه این سازمان از ۶/۱ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۸/۱ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسید و در بودجه سال ۹۸ برای این سازمان ۱۱/۱ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و مشخص نیست دقیقا در این سال‌ها این اعتبارات صرف چه چیزی شده است!

🔹 اما سهم دانشگاه‌ها از تخصیص اعتبارات بودجه ۹۸ چیست؟ بررسی لایحه بودجه نشان می‌دهد بیشترین بودجه برای دانشگاه‌ها به ترتیب زیر تخصیص یافته است:

▫️دانشگاه تهران ۱۱۰۴ میلیارد تومان

▫️دانشگاه شهید بهشتی ۴۱۷ میلیارد تومان

▫️دانشگاه فردوسی ۴۰۸ میلیارد تومان

▫️دانشگاه صنعتی شریف ۳۸۷ میلیارد تومان

▫️دانشگاه تربیت مدرس ۳۶۳ میلیارد تومان

🔹 در این میان شاید مرور بودجه برخی دستگاه‌ها و نهادهای دیگر نیز قابل توجه باشد. به عنوان مثال (اعداد به میلیارد تومان):

▫️صدا و سیما ۱۹۸۸

▫️نهاد ریاست جمهوری ۶۲۷

▫️دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ۵۷

▫️دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ۵۷

▫️مرکز ملی فضای مجازی ۴۵

▫️سازمان مدیریت بحران ۱۲

▫️دادستان ویژه روحانیت ۳۵

▫️بنیاد سعدی ۱۲

▫️موسسه نشر آثار امام خمینی ۲۶

▫️آستان امام خمینی ۲۴

▫️موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ۱۴

▫️فرهنگستان زبان و ادب فارسی ۱۷

🔹 و جای این سوال باقی است که دقیقا در جهت کدام اقدام مفید یا تخصیص بهینه، پول نفت و مالیات مردم صرف این نهادها می‌شود! و آیا واقعا این نهادها به این مقدار بودجه برای مدیریت مجموعه شان نیاز است


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
حسین لشگری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: موکب حضرت فاطمه الزهرا (س) وابسته به سپاه محمد رسول الله (ص) از ۲۰ روز پیش کمک‌های مردمی را به سیل زدگان جمع آوری کرده است. وی ادامه داد: اقلامی که قرار است امروز ارسال شود فقط کمک‌های ۵ روز اخیر مردم است و کمک‌های روزهای قبل به مناطق سیل زده ارسال و توزیع شده است. لشگری گفت: برای اینکه کمک‌های مردمی سریع‌تر و سامان یافته‌تر به سیل زدگان استانهای گلستان، خوزستان و لرستان برسد تلاش کردیم کمک‌ها را در قالب اقلام پوشاکی، بهداشتی و مواد غذایی بسته بندی کنیم. وی افزود: تقریبا هر بسته از این کمک‌ها برای یک ماه می‌تواند به مصرف هر خانوار سیل زده برسد. بسته اقلام بهداشتی شامل شامپو، صابون، اسکاچ، مایع ظرفشویی، پوشک و نوار بهداشتی، مایع دستشویی، مسواک و خمیردندان، دستمال کاغذی، پودر دستی و دستمال توالت است. بسته مواد غذایی شامل ۱۰ کیلو برنج، ماکارونی، روغن مایع، رب گوجه فرنگی، قند، چای، لیمو عمانی، حبوبات، کنسرو ماهی و دیگر کنسروهاست. بسته اقلام پوشاک نیز شامل حوله دستی، پوشاک زنانه، مردانه و بچه گانه و لباسهای زیر و دیگر اقلام پوشاکی است که همه این اقلام در قالب هزار کارتن عصر امروز به مناطق سیل زده سه استان ارسال می‌شود.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
وکیل حسین هدایتی گفت: قتل حاجیان هیچ ارتباطی به این پرونده ندارد. وکیل حسین هدایتی در ارتباط با این موضوع که آیا رابطه‌ای بین حاجیان که شب گذشته به ضرب گلوله به قتل رسیده بود و پرونده آقای هدایتی که در دادگاه از وی نام برده بود وجود دارد یا خیر، گفت: قتل حاجیان هیچ ارتباطی به این پرونده ندارد. در واکنش به انتشار خبر قتل حاجیان وکیل پایه یک دادگستری و اینکه نام وی در یکی از دادگاه‌های موکل شما (حسین هدایتی) آورده شده بود، گفت: از خبر قتل وی اطلاع ندارم. حاجیان گفت بود که اگر اسمش را در دادگاه ببرم از من شکایت می‌کند»، آیا ارتباطی بین این قتل و این موضوع وجود دارد؟ گفت: به هیچ عنوان ارتباطی میان موکل من و حاجیان وجود ندارد. اما آن چیزی که می‌دانم این است که بین هدایتی و قتل حاجیان ارتباطی وجود ندارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
ساعت ۲۴- سخنگوی آتش نشانی شیراز گفت: کودک ۶ ساله‌ای در درون چاه در دشت ارژن غرق شد. محمد هادی قانع سخنگوی آتش نشانی شیراز گفت: عصر امروز به دنبال گزارش افتادن پسر بچه ۶ ساله‌ای داخل چاه در دشت ارژن، سریعا تیم غواص و چاه نورد از ایستگاه‌های عملیاتی ۱۷ و ۱۴ عازم محل شدند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع تصادف مرگبار در بزرگراه همدانی تهران خبر داد. این خودرو پس از تصادف به دو نیم تقسیم، و طی این حادثه یک نفر از سرنشینان به بیرون پرتاب شده بود و سه سرنشین دیگر نیز در وضعیت بسیار خطرناکی داخل خودرو محبوس بودند. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: آتش نشانان بلافاصله ایمن سازی‌های لازم را انجام دادند و همزمان با هدف رهاسازی سرنشینان قطعات خودرو را برش دادند که در نهایت این افراد از خودرو خارج شدند. دو نفر دیگر نیز که وضعیت بسیار وخیمی داشتند برای ادامه روند درمان به مراکز درمانی منتقل شدند. ملکی افزود: با توجه به اینکه اطلاعات دقیقی از تعداد سرنشینان این خودرو در دسترس نیست آتش نشانان در حال جست و جوی محل حادثه برای یافتن دیگر حادثه دیدگان احتمالی هستند.

تصادف هولناک در بزرگراه لشگری تهران / تیبا از وسط نصف شد / ۴ جوان در دم کشته شدند + فیلم و عکس

رکنارکنا5 ساعت قبل
این خودرو پس از تصادف به دو نیم تقسیم، و طی این حادثه یک نفر از سرنشینان به بیرون پرتاب شده بود و سه سرنشین دیگر نیز در وضعیت بسیار خطرناکی داخل خودرو محبوس بودند. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: آتش نشانان بلافاصله ایمن سازی‌های لازم را انجام دادند و همزمان با هدف رهاسازی سرنشینان قطعات خودرو را برش دادند که در نهایت این افراد از خودرو خارج شدند. دو نفر دیگر نیز که وضعیت بسیار وخیمی داشتند برای ادامه روند درمان به مراکز درمانی منتقل شدند اما متاسفانه تلاش پزشکان برای نجات جان آن دو به نتیجه نرسید. ملکی افزود: با توجه به اینکه اطلاعات دقیقی از تعداد سرنشینان این خودرو در دسترس نیست آتش نشانان در حال جست و جوی محل حادثه برای یافتن دیگر حادثه دیدگان احتمالی هستند. به گفته وی در پی وقوع این تصادف ترافیک سنگینی در محور محل تصادف ایجاد شده بود که با حضور عوامل پلیس راهور ترافیک به حالت عادی بازگشت و محل تا دقایق آینده برای بررسی علت حادثه به کارشناسان تحویل داده خواهد شد.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
سرپرست دادسرای امور جنایی پایتخت، از قتل یک وکیل دادگستری در منطقه کامرانیه تهران خبر داد. قاضی شهریاری در گفت وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: حمید حاجیان، از وکلای دادگستری است که شب گذشته (چهارشنبه) بر اثر تیراندازی در کامرانیه تهران کشته شد. وی افزود: یک نفر مهاجم به این وکیل و یک زن همراه وی تعداد زیادی گلوله شلیک کرده است و مشخص شد فرد مضروب دچار مرگ مغزی شده و فوت کرده است. سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت که علت و انگیزه مهاجم یا مهاجمان مشخص نیست. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر