مشکلی برای برگزاری بازی تیم ملی امید در آزادی وجود ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. حوادث
مشکلی برای برگزاری بازی تیم ملی امید در آزادی وجود ندارد

مشکلی برای برگزاری بازی تیم ملی امید در آزادی وجود ندارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره برگزاری دیدار تیم ملی امید در ورزشگاه آزادی گفت: طبق آخرین پیگیری‌های ما مشکلی برای برگزاری این دیدار وجود نداشته و برابر آخرین گزارش‌ها این دیدار برگزار خواهد شد.

احمد صادقی در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت مراکز تفریحی و تفرجگاهی پایتخت در شرایطی بارانی گفت: طبق پیش بینی هواشناسی بارش شدید باران در تهران احتمال وقوع سیلاب را نیز افزایش داده است و در همین راستا نیز تمهیداتی برای حفظ جان شهروندان اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین نگرانی در مورد سیلاب تهران مربوط به روددره‌ها می‌شود، گفت: در همین راستا نیز شش رود دره در تهران مورد توجه قرار گرفته و ابلاغ شد تا تمامی مراکز تفرجگاهی و تفریحی در محدوده این روددره‌های دربند، فرحزاد، گلابدره، خرگوش دره، کن و درکه تعطیل شود.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: بر این اساس بوستان‌های نهج‌البلاغه، جوانمردان، جمشیدیه و دیگر پارک‌های این محدوده تا اطلاع ثانوی تعطیل است، همچنین رستوران‌ها و سفره خانه‌های حاشیه رود کن، دربند و درکه و … نیز تعطیل است.

در سایت خبری بخوانید: حوادث واقعی و تکان دهنده در ایران

صادقی درباره اینکه آیا پارک‌های چیتگر، لویزان، سرخه حصار و … نیز تعطیل است، گفت: این پارک‌ها در حریم روددره‌ها قرار ندارند اما توصیه می‌کنیم که شهروندان امروز از خانه خارج نشده و در فضاهای مشجر نیز حضور نداشته باشند.

صادقی بار دیگر تاکید کرد شهروندان از تردد غیرضروری در معابر شهر تهران خودداری کنند زیرا هم احتمال جاری شدن سیلاب وجوددارد و هم وزش شدید باد پیش بینی شده است که در همین راستا نیز بهترین توصیه به شهروندان این است که امروز را در منازل خود سپری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با تیم ملی امید فوتبال و سازمان مدیریت بحران از تلگرام

بانک مرکزی به بانک‌ها ابلاغ کرد:

امهال تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه در سال زراعی ۱۳۹۷‏-۱۳۹۶

بانک مرکزی موضوع بند (خ) ماده «۳۳» قانون برنامه ششم توسعه کشوردر خصوص امهال تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه در سال زراعی ۱۳۹۷‏-۱۳۹۶ به مدت سه‌سال را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بخشنامه به شماره ۲۱۷۸۸۹‏/۹۷ مورخ ۲۵‏/۰۶‏/۱۳۹۷ و بر اساس تصویب‌نامه‌های شماره ۴۹۷۵۰‏/ت۵۵۵۵۸هامورخ ۲۱‏/۴‏/۱۳۹۷ هیأت محترم وزیران و اصلاحیه آن به شماره ۷۴۱۶۶‏/ت۵۵۶۹۵ها مورخ ۶‏/۶‏/۱۳۹۷ صادر و به شرح زیر به شبکه بانکی ابلاغ شده است:

«کارگروه موضوع بند (خ) ماده (۳۳) قانون برنامه ششم توسعه موظف است صرفا پس از اعلام استان هایی که در سال زراعی ۱۳۹۷-۱۳۹۶ تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه قرار گرفته و توسط سازمان مدیریت بحران کشور به استانداری‌ها اعلام شده‌اند، مشمولین واجد بهره مندی از امهال تسهیلات موضوع این تصویب نامه را به بانک‌های عامل جهت امهال سه ساله تسهیلات متقاضیان معرفی نمایند.»

بر این اساس از بانک‌ها خواسته شده با معرفی مشمولین واجد شرایط امهال تسهیلات از طریق کارگروه مندرج در مصوبه دولت، مراتب را در چارچوب ضوابط بانکی اجرا و عملکرد تصویب‌نامه‌های موصوف در مقاطع سه ماهه را به بانک مرکزی ارسال کنند تا متعاقبا مراتب جهت تأمین هزینه سه ساله امهال به سازمان برنامه و بودجه کشور منعکس شود.


♦️ نکاتی جالب توجه از تخصیص اعتبارات در بودجه ۹۸

✍️ محمد آقارضی

🔹 لایحه بودجه سال ۹۸ صبح امروز تقدیم مجلس شد و تا زمان نهایی شدن هنوز راهی طولانی وجود دارد اما همانند سال‌های گذشته از همین حالا درباره جزییات این طرح حرف و حدیث‌های زیادی مطرح شده است. در این نوشته به مهم‌ترین اعتباراتی که به دستگاه‌های اجرایی تخصیص یافته می‌پردازیم.

🔹 در میان نهادهای نظامی بیشترین بودجه به سپاه پاسداران تخصیص یافته است. میزان بودجه تخصیص یافته برای این نهادها به شرح زیر است:

▫️ستاد مشترک سپاه ۲۵ هزار و ۴۷۱ میلیارد تومان

▫️نیروی انتظامی ۱۵ هزار و ۷۴ میلیارد تومان

▫️ستاد مشترک ارتش ۱۰ هزار و ۲۰۵ میلیارد تومان

▫️سازمان بسیج ۱ هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان

🔹 نکته جالب در رابطه با بودجه نهادهای نظامی این است که برای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که از بودجه همه وزارتخانه‌ها به جز آمورش و پرورش، بهداشت و رفاه بیشتر است!

🔹 اما در میان وزارتخانه‌ها بیشترین بودجه به ترتیب زیر تخصیص یافته است:

▫️آموزش و پرورش ۴۵ هزار و ۸۳۱ میلیارد تومان

▫️تعاون، کار و رفاه ۴۳ هزار و ۱۶۸ میلیارد تومان

▫️بهداشت ۱۴ هزار و ۴۸۹ میلیارد تومان

▫️نیرو ۸ هزار و ۷۴۳ میلیارد تومان

▫️راه ۸ هزار و ۳۸۱ میلیارد تومان

🔹 همچنین بودجه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های اقتصادی به شرح زیر است:

▫️سازمان برنامه و بودجه ۲ هزار و ۷۷ میلیارد تومان

▫️وزارت اقتصاد ۲ هزار و ۳۶ میلیارد تومان

▫️صمت ۲ هزار و ۲۸۵ میلیارد تومان

▫️سازمان امور مالیاتی ۵ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان

▫️گمرک ۱ هزار و ۲۱۳ میلیارد تومان

🔹 نکته دیگر که تاسف بار است این است که برای سازمان زندان‌ها ۱۷۲۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که چند ده برابر بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی است. نتیجه اولیه این تخصیص بودجه که عمدتا هزینه نگهداری زندانیان می‌شود این است که مراجعین زندان‌ها بسیار بیشتر از مراجعین نهادهای فرهنگی است! (مثال: بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومی ۱۷۸ میلیارد تومان)

🔹 نکته جالب دیگر در رابطه با بودجه سازمان ملی بهره وری است! علی رغم اینکه بر اساس برآوردهای همین سازمان روند بهره وری در ایران در سال‌های اخیر نزولی بوده و هنوز به سطح شاخص بهره وری در سال ۱۳۹۰ نرسیده‌ایم، اما بودجه این سازمان از ۶/۱ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۸/۱ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسید و در بودجه سال ۹۸ برای این سازمان ۱۱/۱ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و مشخص نیست دقیقا در این سال‌ها این اعتبارات صرف چه چیزی شده است!

🔹 اما سهم دانشگاه‌ها از تخصیص اعتبارات بودجه ۹۸ چیست؟ بررسی لایحه بودجه نشان می‌دهد بیشترین بودجه برای دانشگاه‌ها به ترتیب زیر تخصیص یافته است:

▫️دانشگاه تهران ۱۱۰۴ میلیارد تومان

▫️دانشگاه شهید بهشتی ۴۱۷ میلیارد تومان

▫️دانشگاه فردوسی ۴۰۸ میلیارد تومان

▫️دانشگاه صنعتی شریف ۳۸۷ میلیارد تومان

▫️دانشگاه تربیت مدرس ۳۶۳ میلیارد تومان

🔹 در این میان شاید مرور بودجه برخی دستگاه‌ها و نهادهای دیگر نیز قابل توجه باشد. به عنوان مثال (اعداد به میلیارد تومان):

▫️صدا و سیما ۱۹۸۸

▫️نهاد ریاست جمهوری ۶۲۷

▫️دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ۵۷

▫️دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ۵۷

▫️مرکز ملی فضای مجازی ۴۵

▫️سازمان مدیریت بحران ۱۲

▫️دادستان ویژه روحانیت ۳۵

▫️بنیاد سعدی ۱۲

▫️موسسه نشر آثار امام خمینی ۲۶

▫️آستان امام خمینی ۲۴

▫️موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ۱۴

▫️فرهنگستان زبان و ادب فارسی ۱۷

🔹 و جای این سوال باقی است که دقیقا در جهت کدام اقدام مفید یا تخصیص بهینه، پول نفت و مالیات مردم صرف این نهادها می‌شود! و آیا واقعا این نهادها به این مقدار بودجه برای مدیریت مجموعه شان نیاز است


به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، وینفرد شفر سرمربی استقلال، امشب به دعوت رسمی زلاتکو کرانچار سرمربی تیم ملی امید فوتبال ایران، در مراسم ضیافت شام تیم ملی امید شرکت کرد.

در این مراسم محمدرضا ساکت، ابراهیم شکوری دبیر فدراسیون فوتبال، حمید استیلی مدیر تیم امید، سرمربی پرسپولیس و بازیکنان و دیگر اعضای کادرفنی تیم امید حاضر بودند.

محمدرضا ساکت از حضور سرمربیان استقلال و پرسپولیس در این مراسم تقدیر و تشکر کرد.

در این مراسم یک پیراهن که به امضای همه بازیکنان تیم ملی امید رسیده بود، به نشانه یادگاری به شفر و سرمربی پرسپولیس اهدا شد.


♦️نماینده تهران: غافلگیرشدن سازمان مدیریت بحران بی معنا است

🔹پروانه مافی در حساب توییتری خود نوشت: وظیفه ذاتی سازمان مدیریت بحران آمادگی در برابر حوادث است لذا غافلگیری در این حوزه بی معناست. زلزله کرمانشاه و سیل گلستان و مازندران، بی برنامگی، ضعف و عدم اقتدار در مدیریت این سازمان را کاملا علنی کرده است

جزییات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xLq


در ادامه بخوانید

فیلمی از نجفی بعد از قتل میترا استاد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم شهردار پیشین تهران صبح امروز چهارشنبه ۲۶ تیرماه به صورت علنی در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

فیلمی از رد کردن قتل عمد توسط نجفی

مهرمهر1 روز قبل
دومین جلسه دادگاه محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران، به جرم قتل همسر دومش درحال برگزاری است. وی با قرار گرفتن در جایگاه متهم، قتل عمد را رد کرد.

فیلم/ عاقبت جوگیرشدن جلوی ماشین عروس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نجفی: قتل عمد را قبول ندارم! / وکیل خانواده میترا حق توهین به من را ندارد!

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، محمدعلی نجفی در ادامه جلسه رسیدگی به پرونده قتل عمد میترا استاد با اجازه قاضی کشکولی رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران برای ارائه دفاعیات در جایگاه قرار گرفت. رئیس دادگاه در ابتدا اتهامات نجفی دائر بر قتل عمد میترا استاد ۳۶ ساله، حمل و نگهداری غیرمجاز سلاح و مهمات مربوطه و ایراد جنایات عمدی غیرمنتهی به فوت به واسطه شلیک گلوله به کف دست چپ مقتوله را عنوان کرد و خطاب به متهم گفت: ‌ آیا اتهامات خود را قبول دارید؟ نجفی در ابتدا با قرائت آیه‌ای از قرآن کریم گفت: آنچه اتفاق افتاده را قبول دارم اما اتهام قتل عمد را به هیچ عنوان قبول ندارم و از این حادثه دردناک و جانسوز بسیار متأسف هستم و مجددا به خانواده محترم استاد تسلیت می‌گویم و امیدوارم خداوند به آنها صبر بدهد. نجفی افزود: ‌آنچه در کیفرخواست آمد، بخشی نادرست بود. نجفی در ادامه به اشاره به اظهارات وکیل اولیای دم گفت: در ابتدا از رئیس دادگاه تشکر دارم که براساس قانون به وکیل اولیای دم تذکر داد زیرا وکیل حق توهین ندارد و استفاده از الفاظی ناجوانمردانه درباره من و صحبت کردن درباره دوران وزارت من در آموزش و پرورش با طعنه درست نیست. وی همچنین با اشاره به اظهارات مهیار صفری فرزند میترا استاد گفت: شرایط روحی و روانی مهیار را درک می‌کنم و به مطالبی که اشاره شد زیاد وارد نمی‌شوم زیرا شرایط روحی و روانی او را درک می‌کنم اما در هیچ زمانی همسر مرحومه خود را به قتل تهدید نکردم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

انتشار اولین فیلم از لحظه فرار نجفی از صحنه قتل میترا استاد + جزییات

رکنارکنا1 روز قبل
هنگام انتشار این فیلم نجفی دست به زیر چانه به تماشای آن پرداخت و عجیب اینکه هم در فیلم و هم در جلسه دادگاه ایشان خیلی خونسرد بوده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لحظه خطرناک سقوط جنگنده عمودپرواز در نزدیکی ساحل دریا + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، جنگنده هریر، یک جنگنده عمودپرواز ساخت بریتانیا است و در یک نمایش هوایی با سانحه مواجه شده و در نزدیکی مردم در دریا سقوط کرد. خلبان این جنگنده به سرعت اجکت کرده و جان خود را نجات داد. این حادثه تلفات جانی در پی نداشت. بیشتر بخوانید: ورود نخستین محموله سامانه موشکی S۴۰۰ به ترکیهانتهای پیام/سانحه حین پرواز + فیلم

نظرها

اخبار بیشتر