1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
پاکسازی ریزش کوه و برفروبی راه‌های روستایی آستارا

پاکسازی ریزش کوه و برفروبی راه‌های روستایی آستارا

ایسناخبرگزاری ایسنا |
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بندر مرزی آستارا از پاکسازی دو مورد ریزش کوه و برف روبی ۵۰ کیلومتر از راه کوهستانی بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.

رمضان دانش در گفت و گو با ایسنا – منطقه گیلان، اظهار کرد: در پی بارش‌های اخیر، شاهد دو مورد ریزش کوه در مناطق بالادست بخش مرکزی شهرستان بودیم که با اقدام به موقع مأموران راهداری پاکسازی شد.

وی با بیان اینکه این ریزش‌ها در منطقه «بهارستان» جاده آستارا در غرب استان گیلان به شهرستان نمین در استان اردبیل و روستای هلستون رخ داده بود، ادامه داد: در حال حاضر جاده‌ها از هرگونه سنگ، درخت و گل پاکسازی شده و تردد در این مسیرها در حال انجام است.

وی اضافه کرد: ریزش کوه هیچگونه خسارت جانی و مالی را برای شهروندان در پی نداشت.

دانش به بارش برف در روستاهای بالادست شهرستان اشاره کرد و گفت: از نخستین ساعات بارش‌ها، حدود ۲۰ سانتی متر برف در روستاهای ونه بین، حیران، حاجی امیر، چملر و سایر مناطق بخش مرکزی به زمین نشسته است.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش شبانه روزی مأموران راهداری، حدود ۵۰ کیلومتر از راه‌های کوهستانی این روستاها که مسدود شده بود، بازگشایی شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تردد در این محورها برقرار است و هموطنان در صورت تردد در مناطق کوهستانی، ضمن رعایت همه نکات ایمنی، زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر