1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
استانهای که فردا خطر آب‌گرفتگی و سیل تهدیدشان می‌کند

استانهای که فردا خطر آب‌گرفتگی و سیل تهدیدشان می‌کند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا (هفتم فروردین ۹۸) احتمال آب‌گرفتگی معابر، سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استانهای هرمزگان، جنوب کرمان، جزایر خلیج‌فارس و مناطقی از خراسان رضوی و شمالی وجود دارد.

امیرحسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویادرباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: هم‌اکنون در استانهای زنجان، کردستان، مرکزی، کرمانشاه، لرستان، ارتفاعات گیلان، مازندران و قزوین بارش برف گزارش شده و به دنبال این بارش برف، کاهش دید رخ داده است.

امروز و امشب از ناپایداری‌ها در شمال غرب کشور کاسته می‌شود

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه انتظار داریم امروز و امشب از ناپایداری‌ها در شمال غرب کشور کاسته شود، گفت: امروز شدت بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس مرکزی، جنوبی و البرز مرکزی و شرقی خواهد بود، در بخشهایی از جنوب، مرکز و شمال شرق نیز به تدریج بارشها آغاز شده و در این مناطق شدت می‌گیرد.

وی افزود: غرب کرمان و بخش‌هایی از یزد نیز امروز بارش خواهند داشت، همچنین امروز احتمال سیلابی شدن و طغیان رودخانه‌ها در استانهای لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، همدان، کرمانشاه و ایلام خواهیم داشت؛ رگبار، رعد و برق، باد شدید و احتمال سیلابی شدن را در استانهای مرکزی، کردستان، قزوین، البرز، قم، سمنان، تهران، اصفهان، یزد، نیمه غربی کرمان، خراسان رضوی، مازندران و امشب برای استانهای گلستان و خراسان شمالی خواهیم داشت.

نقشینه با اشاره به پیش‌بینی بارش برف در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی زاگرس، البرز و شمال غرب، تصریح کرد: امروز و امشب باد شدید در استانهای هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، نیمه شرقی اصفهان، جنوب سمنان و خراسان جنوبی خواهیم داشت.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی فردا (هفتم فروردین ۹۸) احتمال آب‌گرفتگی معابر، سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استانهای هرمزگان، جنوب کرمان، جزایر خلیج‌فارس و مناطقی از خراسان رضوی و شمالی وجود دارد.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

وی ادامه داد: فردا در سمنان و قم شاهد باد شدید خواهیم بود و برای دو استان سیستان و بلوچستان و شرق کرمان این باد شدید می‌تواند سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا نیز شود.

نقشینه خاطرنشان کرد: بارشهای دو روز آینده گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید و تگرگ همراه خواهد بود و در مناطق سردسیر بارش برف رخ می‌‌دهد همچنین در ارتفاعات استانهای لرستان، کردستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان، البرز، تهران، مازندران، سمنان، گلستان، خراسان رضوی و شمالی، بارش برف، مه‌آلودگی و اختلال در تردد ایجاد می‌شود و این شرایط با شدت کمتری در شمال غرب کشور رخ می‌دهد.

وزش باد شدید در جنوب غرب، جنوب شرق و شرق کشور

این کارشناس سازمان هواشناسی متذکر شد: امشب خلیج‌فارس، دریای عمان و تنگه هرمز مواج و طوفانی است و انتظار داریم در جنوب غرب، جنوب شرق و شرق کشور باد شدید شود.

وی درباره وضعیت جوی تهران نیز گفت: امشب تهران بارانی است و در ساعاتی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در تهران رخ می‌دهد، احتمال تگرگ نیز در مناطق مستعد تهران وجود دارد و فردا برای تهران کاهش ابر و بارشهای پراکنده و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌کنیم.

نقشینه تصریح کرد: برای روز پنجشنبه (هشتم فروردین ۹۸) نیز هوای تهران نیمه‌ابری خواهد بود و در برخی ساعات افزایش ابر، رگبار و وزش باد شدید در این روز در تهران محتمل است.

این کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: بیشینه دمای مهرآباد امروز ۱۳، فردا ۱۴ و پنجشنبه ۱۵ درجه می‌شود همچنین کمینه دمای فردا صبح مهرآباد به ۵ درجه خواهد رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
اینجا کلانتری وزراست و این پیامک هم برای کسانی است که احتمالا حجابشان در خودرو شل بوده، این آدم‌ها در خیابان وزرا جمع شده بودند تا ببینند تکلیف چیست؟ متن پیامک را هم که ملاحظه می‌کنید، دفعه اول اخطار و دفعات بعدی برخورد. برترین‌ها: اینجا کلانتری وزراست و این پیامک هم برای کسانی است که احتمالا حجابشان در خودرو شل بوده، این آدم‌ها در خیابان وزرا جمع شده بودند تا ببینند تکلیف چیست؟ متن پیامک را هم که ملاحظه می‌کنید، دفعه اول اخطار و دفعات بعدی برخورد. ضمنا تصاویر مربوط به امروز صبح است.
فردا نیوزفردا نیوز15 ساعت قبل
انتشار فیلمی از محمد سرافراز و شهرزاد میرقلی خان به همراه اسنادی در دست شهرزاد میرقلی‌خان باعث شده است که گمانه زنی‌های زیادی در مورد ماهیت این اسناد توسط کاربران فضای مجازی ایجاد شودپایگاه خبری فردا: انتشار فیلمی از محمد سرافراز و شهرزاد میرقلی خان به همراه اسنادی در دست شهرزاد میرقلی‌خان باعث شده است که گمانه زنی‌های زیادی در مورد ماهیت این اسناد توسط کاربران فضای مجازی ایجاد شودیاشار سلطانی با انتشار این فیلم نوشته است که اسناد مذکور اسناد محرمانه است که توسط سرافراز از ایران خارج شد و در اختیار شهرزاد میرقلی‌خان قرار گرفته استدرس این اخبار گفته شده است که این اسناد از سازمان صدا و سیما به بیرون درز کرده است با این حال محمد سرافراز در گفت و گو با جام نیوز این مسئله را رد کرده است و شهرزاد میرقلی‌خان نیز در فایلی هرگونه صحت این مسئله را تکذیب نموده است و گفته است این اسناد مرتبط با دوران زندان او در آمریکا است
الفالف11 ساعت قبل
نرسیده به این گذر خیلی‌ها قدم کند می‌کنند؛ کیف پول را از جیب‌ها و کیف دستی‌ها بیرون می‌کشند تا هنگام ورود به زیارتگاه امام‌زاده عبدالله دست‌خالى نباشند. یک موزه سر بازآرامستان امامزاده عبدالله بی‌برو برگرد یکی از نخستین مدفن‌های تهرانی‌های قدیم بوده است. از رواق طویل تازه ساخته شده امامزاده گذر می‌کنیم. مسیرهای دسترسی به امام‌ زادهاستفاده از ایستگاه متروی شهر ری به راحتی می‌تواند شما را به بقعه امامزاده عبدالله در سه راه ورامین برساند. اگر با خودروی شخصی به زیارت این امامزاده می‌روید باید از خیابان فداییان اسلام خودتان را به شهر ری و سه راه ورامین برسانید.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 ساعت قبل
به گزارش اصلاحات پرس، جاماسب نوذری روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا در مورد تغییرات جدید در آیین‌نامه انضباطی دانشجویان، اظهار کرد: آیین‌نامه انضباطی دانشجویان با اصلاحیه جدید تغییرات زیادی نکرده است، برخی اصلاحات در حد تغییر کلمات بود و در واقع اصلاحات پیچیده‌ای در آن اعمال نشد. وی خاطرنشان کرد: برخی موارد مانند رسیدگی به تخلفات در فضای مجازی یا پژوهشی و مواردی که از سال ۷۸ تاکنون در این آیین‌نامه تغییر نکرده بود، اصلاح شد. این مسئول سازمان امور دانشجویان در مورد تخلفات دانشجویان در فضای مجازی به برخی موارد اشاره کرد و گفت: انتشار عکس‌های غیراخلاقی یا مرتکب شدن کار خلاف اخلاق در فضای مجازی همچنین انتشار تصاویر نامناسب در کانال‌های اطلاع‌رسانی، شامل برخوردهای انضباطی با دانشجویان می‌شود. نوذری در مورد تخلفات پژوهشی، اظهار کرد: آیین‌نامه انضباطی دانشجویان پیش از این به تخلفات پژوهشی نپرداخته بود و صرفا تخلفات آموزشی و اخلاقی را مدنظر داشت که با اصلاحیه جدید، تخلفات پژوهشی و علمی در پایان‌نامه و مقاله که قانون آن هم مصوب شده است، در این آیین‌نامه گنجانده شد. به گزارش ایرنا، جلسه ۳۲۵ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، آیین‌نامه انضباطی دانشجویان را اصلاح کرد.

تخلف در فضای مجازی به آیین‌نامه انضباطی دانشجویان افزوده شد+ویدئو

خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
پیشنهاد ماتعدد احزاب نشان دهنده روحیه استبداد زدگی است/ مسیح علی‌نژاد زبان گویای جامعه زنان نیست/ لزوم نگرش جنسیتی برای حل آسیب‌های اجتماعیروایت خبرفوری از زندگی‌هایی که به گل نشستند/ «او» که آمد، انگار آخرالزمان شدواکنش هادی غفاری به صحبت‌های جنجالی سعید قاسمی/ امثال ایشان خاله خرسه‌هایی هستند که انقلاب را به زیر می‌کشند/ به مردم بگوید زمان جنگ کجا بوده؟ شعارهای دولت در زمینه زنان قابلیت اجرا نداشت/ آقای روحانی در شرایط یاس مفرط کار را بر عهده گرفت/ دولت باور و اعتقاد قلبی به مشارکت زنان نداشت/ انتخاب خانم ابتکار برای حفظ دوز اصلاح‌طلبی کابینه بودمروی: سال ۵۳ یک حالت عاطفی بین من و آقای رئیسی به وجود آمد/ آقای رئیسی اگر اراده می‌کرد، از راه قانونی می‌توانست خانه آنچنانی داشته باشد اما …ما حتی به بیت رهبری هم پیامک ارسال کردیم/ کجای قانون پیام دادن را جرم تلقی کرده است؟ / وقتی کارد به استخوان مردم برسد، فعالیت‌هایمان را عمومی می‌کنیم

نظرها

اخبار بیشتر