1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
انتقاد شهردار تبریز از بسته بودن بازار تبریز در ایام گردشگر پذیر عید نوروز

انتقاد شهردار تبریز از بسته بودن بازار تبریز در ایام گردشگر پذیر عید نوروز

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
شهردار تبریز گفت: گلایه گردشگران از این بود که بازار تبریز به عنوان میدان نقش جهان اصفهان تداعی می‌شود ولی در این ایام نوروز همچنان بسته است و امکان بازدید نداریم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، ایرج شهین باهر در جلسه ستاد سفرهای نوروزی آذربایجان شرقی که در خانه تاریخی صدقیانی تبریز برگزار شد، با اشاره به آماده کردن شهر برای ورود میهمانان نوروزی اظهار داشت: کمیته استقبال از بهار در تمامی مناطق شهرداری ۴۰ روز قبل از عید آغاز شد و همه مناطق شهر به ویژه ورودی شهر تا پلیس‌راه‌ها نظافت و نخاله برداری انجام شد.

وی با بیان اینکه ۷ ایستگاه نوروزی در ورودی‌های شهر تبریز آماده راهنمایی و ارائه خدمات به مسافران نوروزی است، افزود: راهنمای گردشگری، کارواش رایگان، نمازخانه، اینترنت رایگان، بسته‌های نقشه گردشگری، تاکسی از من بپرس و غرفه‌های فروش صنایع دستی و سوغات در ورودی‌ها برپا شده است.

شهردار تبریز استقبال مردم و مسافران نوروزی از موزه‌های شهرداری را مورد اشاره قرار داد و گفت: تعداد گردشگران بازدیدی از این ۵ موزه، فقط در روز گذشته نزدیک به ۸ هزار نفر بود.

وی از فعالیت ۱۵ دستگاه تاکسی «از من بپرس» در تبریز خبر داد و اضافه کرد: ۲۲ دستگاه اتوبوس تور تبریزگردی هم در دو شیفت گردشگران نوروزی را با آثار و ابنیه تاریخی تبریز آشنا می‌کنند.

ایرج شهین باهر موضوع تعطیلی بازار را مورد اشاره قرار داد و گفت: در ساماندهی عمرانی، به بازار نگاه ویژه داشتیم اما در ایام نوروز علی رغم تقاضای ما، اکثر راسته‌های بازار بسته بود و فقط راسته کفاشان باز بود ولی بازارهای امیر و حیاط‌های بازار که برای بازدید نوروز آماده شده بود، بسته بودند، ضمن اینکه مساجد بازار همه بسته بودند.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: گلایه گردشگران از این بود که بازار تبریز به عنوان میدان نقش جهان اصفهان تداعی می‌شود ولی در این ایام نوروز همچنان بسته است و امکان بازدید نداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر