سنگینی سایه کابوس ناامنی بر سر اشغالگران/دردسر بزرگ رژیم صهیونیستی در پی اثبات ناکارامدی گنبد آهنین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
سنگینی سایه کابوس ناامنی بر سر اشغالگران/دردسر بزرگ رژیم صهیونیستی در پی اثبات ناکارامدی گنبد آهنین

سنگینی سایه کابوس ناامنی بر سر اشغالگران/دردسر بزرگ رژیم صهیونیستی در پی اثبات ناکارامدی گنبد آهنین

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
یک رسانه رژیم صهیونیستی فاش کرد که وزارت جنگ این رژیم اخیرا مقادیر زیادی موشک‌های ویژه سامانه رهگیری گنبد آهنین خریداری کرده است که ناکارامدی آن بارها در برابر موشک‌های محلی مقاومت فلسطین اثبات شده است .

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بر اساس گزارش پایگاه خبری اسرائیل دیفنس، سخن درباره قرارداد سنگینی به ارزش یک میلیارد شیکل است که بر اساس آن، وزارت ارتش، موشک‌های تامیر ویژه سامانه گنبد آهنین وابسته به سامانه‌های دفاع هوایی اسرائیل را خریداری کرده است.

موشک‌های تامیر ویژه گنبد آهنین که البته هزینه‌های بالایی برای رژیم صهیونیستی دارد، با مشارکت و همکاری شرکت صنایع امنیتی رژیم صهیونیستی (رافائل) و شرکت رایتون آمریکا ساخته می‌شود.

انتقادهای شدید صهیونیست‌ها از یکدیگر در پی شلیک موشک به تل آویو

رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی در پی ناتوانی ارتش این رژیم در نبرد با مقاومت نوار غزه و ناکامی در رسیدن به اهداف ترسیم شده با انتقادهای شدید محافل صهیونیستی روبرو شدند.

عاموس یادلین ژنرال ذخیره و رئیس مرکز مطالعات امنیتی رژیم صهیونیستی با اعتراف به ناکامی ارتش رژیم در برابر مقاومت و انتقاد از مقامات رژیم گفت ارتش اسرائیل در برهه اخیر فقط به دادن پاسخ به آتش حماس بسنده کرده، ارتش ما ابتکار عمل و قدرت غافلگیرکنندگی و فریب را از دست داده است.

یادلین افزود اسرائیل خواهان پیروزی است، ولی می‌داند که بهای این پیروزی چیست. اگر دلیل پیروزی ما، سیطره مجدد بر دو میلیون فلسطینی (در منطقه تحت محاصره نوار غزه) و اعزام گردان‌ها و لشگرهای فراوان به منظور سیطره بر اردوگاه‌های آوارگان است، ما چنین چیزی را نمی‌خواهیم.

این ژنرال ارتش صهیونیست اظهار داشت اسرائیل تصمیم گرفته است که نمی‌خواهد حماس شکست بخورد و به طور مستقیم به آن خدشه وارد شود، ۱۱ مورد درگیری در برهه اخیر رخ داده و اسرائیل به پرجمعیت‌ترین مناطق خاورمیانه (در اشاره به منطقه نوار غزه) حمله کرده است، اما در کشتن یک نیروی حماس ناتوان بوده است، طرفین تمایل دارند که به سمت جنگ نروند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این نکته را درک می‌کند که اگر به سمت جنگ برود، مسیر سیاسی‌اش پایان خواهد یافت، دو طرف برای عدم رسیدن به جنگ تلاش می‌کنند، ولی به نظرم آنها خواهند رسید.

یادلین ابراز عقیده کرد راهبردی کابینه (امنیتی)، ‌تقسیم تشکیلات خودگردان به دو نیروی ضعیف است، این مسئله نمی‌تواند رخ دهد، بلکه گام درست، ضربه زدن به حماس و تلاش برای بازگرداندن تشکیلات خودگردان به نوار غزه به منظور حل بحران انسانی است.

احساس ناامنی اشغالگران را رها نمی‌کند

کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی با تصویب بودجه حدود ۱۹۱ میلیون دلاری برای آنچه تحکیم و مصون سازی جبهه داخلی رژیم خوانده نشان داد که رژیم صهیونیستی با وجود عربده‌کشی‌های فراوان در صحنه بین المللی، در صحنه داخلی خود به سبب ناتوانی و ضعف در برابر ملت بی دفاع و مقاومت فلسطین از معضل و چالش بزرگی به نام احساس نامنی رنج می‌برد.

بر اساس گزارش روزنامه صهیونیستی معاریو، این بودجه به تقویت شهرک‌های اسرائیلی اختصاص یافته است، اما به طور خاص بر طرح چند ساله برای استحکام و تقویت شمال (فلسطین اشغالی) و تقویت راه‌های ارتباطاتی و زیرساخت‌های اسرائیلی در کرانه باختری (اشغالی) متمرکز است.

معاریو آورده است اساسا این بودجه برای تامین مالی اهداف ذیل اختصاص یافته است: حمایت از عناصر امنیتی، حمایت از سازمان‌های هشدار دهنده و هشدار اضطراری، ایجاد مدیریت آموزش اضطراری

این بودجه همچنین برای استحکام پناهگاه‌های رژیم صهیونیستی و نهادهای آموزشی رژیم هزینه خواهد شد.

خاطر نشان می‌شود شلیک یک راکت از نوار غزه و اصابت آن به شمال تل آویو عمق رژیم صهیونیستی، موجی از نگرانی و وحشت را در میان سرمداران و محافل رژیم صهیونیستی به وجود آورده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اسرائیل از تلگرام

🎥 پایان راست‌گرایی در رژیم اسرائیل

🔹آیا چپ‌ها، سیاست‌‌های اسرائیل را تغییر می‌دهند؟ / ایرنا


🔵 اسرائیل: حزب‌الله در بلندی‌های جولان واحد رزمی تشکیل می‌دهد

ارتش اسرائیل حزب‌الله لبنان را به تشکیل یک واحد رزمی جدید در بلندی‌های جولان در سوریه متهم کرد و هدف از آن را آماده‌سازی پیکارجویان سوری برای حمله علیه اسرائیل خواند.

ارتش اسرائیل چهارشنبه ۲۲ اسفند (۱۳ مارس) در بیانیه‌ای از تشکیل یک واحد رزمی تازه توسط حزب‌الله لبنان در بلندی‌های جولان در سوریه در نزدیکی مناطق تحت کنترل اسرائیل خبر دارد.


🔶 اظهارات وزیر خارجه اسرائیل مناقشه با لهستان را تشدید کرد

اسرائیل و لهستان در مجادله‌ای لفظی درگیر شده‌اند که به فحش و ناسزا کشیده است. نخست وزیر لهستان سفر خود به اسرائیل را لغو کرده و وزیر خارجه جدید اسرائیل به لهستان حمله کرده است.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DZOf&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


وزارت خارجه آمریکا به مالکیت اسرائیل بر «جولان» رسمیت داد؟

وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود در مورد وضعیت حقوق بشر در جهان، توصیف معمول خود از منطقه جولان را از «بلندی‌های تحت اشغال» به «بلندی‌های تحت کنترل» اسرائیل تغییر داد/ یورونیوز

منطقه جولان متعلق به سوریه و در اشغال اسرائیل است


♨️ سفیر روسیه در ایران: برخورد مستقیم بین ایران و اسرائیل بعید نیست

🔹حمله نیروی هوایی اسرائیل به سوریه با شعار ممانعت از تقویت نظامی ایران

====


⁦✴️⁩ کنفرانس خبری مشترک #نتانیاهو و #پامپئو

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی:

🔹 #اسرائیل دوستی بهتر از #آمریکا ندارد و آمریکا هم دوستی بهتر از اسرائیل ندارد.

وزیر خارجه آمریکا:

🔸 سالانه ۳٫۸ میلیارد #دلار به اسرائیل کمک می‌کنیم.

🔸 اسرائیل جای خاصی در قلب من دارد.

🔸 با نتانیاهو درباره تلاش‌هایمان برای مقابله با ایران، #روسیه و #چین گفتگو کردم.

🔸 بخشی از تلاش‌های ما بر تشکیل ائتلاف‌های منطقه‌ای متمرکز خواهد بود.


در ادامه بخوانید

اولین تصاویر از حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه

مهرمهر1 روز قبل

انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار

الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۵۳ ۳۹۸۰۳۲۷۲۵۷به گزارش فارس، ۱۷ خردادماه سال ۱۳۹۶ و در یک روز گرم بهاری حملات تروریستی تهران اتفاق افتاد. پس از اتمام عملیات تروریستی و در همان روز ۱۷ خردادماه، سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای وعده انتقام از این عملیات تروریستی را به ملت ایران داد و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثابت کرده است ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد. در این عملیات تعداد ۶ فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین که از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه شلیک شد، پس از عبور از آسمان عراق، به صورت دقیق به اهداف خود در دیرالزور اصابت کرد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین تاکید کرد: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله ۷۰۰ کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست. اکنون و در دومین سالگرد این عملیات غرورآفرین، تصاویری از محل برخورد موشک‌های سپاه به مقر تروریست‌های تکفیری منتشر شده است که در آن به خوبی موقعیت قبل و بعد از برخورد مشخص شده است.

بررسی حوادث فوتبال در مجلس

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ همانطور که انتظار داریم بازیکنان در وسط میدان یک بازی جوانمردانه از خود به نمایش بگذارند این انتظار نیز از هواداران روی سکوها وجود دارد، هرچند که باید زیرساخت‌های ورزشگاه‌ها تامین شود.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر عراق برای تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عبدالمهدی مهلت ۱۰ روز تعیین کرد. به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، رئیس جریان صدر عراق به عادل عبدالمهدی ۱۰ روز فرصت داد تا تشکیل کابینه خود را تکمیل کند. از سوی دیگر، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق به گروه‌های سیاسی و فراکسیون‌های پارلمانی تا بیستم ماه جاری میلادی مهلت داده است تا اسامی نامزدهای خود برای تصدی چهار پست وزارتی باقی‌مانده را ارائه کنند. هنوز هم درباره نامزدهایی که نخست‌وزیر عراق برای تکمیل کابینه خود به پارلمان پیشنهاد کرده اختلاف‌هایی وجود دارد. جریان‌های سیاسی درباره فالح الفیاض نامزد وزارت کشور و نامزدهای وزارت دفاع و دادگستری اختلاف دارند.

مصوبات مجلس شورای اسلامی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نمایندگان مجلس تردد حمل بار و مسافر توسط وسائط نقلیه موتوری پس از رسیدن به سن فرسودگی در کلانشهر‌ها را ممنوع کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما نمایندگان مجلس تردد حمل بار و مسافر توسط وسائط نقلیه موتوری پس از رسیدن به سن فرسودگی در کلانشهر‌ها را ممنوع کردند.

رونمایی از رقیب ترامپ

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر