1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
سنگینی سایه کابوس ناامنی بر سر اشغالگران/دردسر بزرگ رژیم صهیونیستی در پی اثبات ناکارامدی گنبد آهنین

سنگینی سایه کابوس ناامنی بر سر اشغالگران/دردسر بزرگ رژیم صهیونیستی در پی اثبات ناکارامدی گنبد آهنین

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
یک رسانه رژیم صهیونیستی فاش کرد که وزارت جنگ این رژیم اخیرا مقادیر زیادی موشک‌های ویژه سامانه رهگیری گنبد آهنین خریداری کرده است که ناکارامدی آن بارها در برابر موشک‌های محلی مقاومت فلسطین اثبات شده است .

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بر اساس گزارش پایگاه خبری اسرائیل دیفنس، سخن درباره قرارداد سنگینی به ارزش یک میلیارد شیکل است که بر اساس آن، وزارت ارتش، موشک‌های تامیر ویژه سامانه گنبد آهنین وابسته به سامانه‌های دفاع هوایی اسرائیل را خریداری کرده است.

موشک‌های تامیر ویژه گنبد آهنین که البته هزینه‌های بالایی برای رژیم صهیونیستی دارد، با مشارکت و همکاری شرکت صنایع امنیتی رژیم صهیونیستی (رافائل) و شرکت رایتون آمریکا ساخته می‌شود.

انتقادهای شدید صهیونیست‌ها از یکدیگر در پی شلیک موشک به تل آویو

رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی در پی ناتوانی ارتش این رژیم در نبرد با مقاومت نوار غزه و ناکامی در رسیدن به اهداف ترسیم شده با انتقادهای شدید محافل صهیونیستی روبرو شدند.

عاموس یادلین ژنرال ذخیره و رئیس مرکز مطالعات امنیتی رژیم صهیونیستی با اعتراف به ناکامی ارتش رژیم در برابر مقاومت و انتقاد از مقامات رژیم گفت ارتش اسرائیل در برهه اخیر فقط به دادن پاسخ به آتش حماس بسنده کرده، ارتش ما ابتکار عمل و قدرت غافلگیرکنندگی و فریب را از دست داده است.

یادلین افزود اسرائیل خواهان پیروزی است، ولی می‌داند که بهای این پیروزی چیست. اگر دلیل پیروزی ما، سیطره مجدد بر دو میلیون فلسطینی (در منطقه تحت محاصره نوار غزه) و اعزام گردان‌ها و لشگرهای فراوان به منظور سیطره بر اردوگاه‌های آوارگان است، ما چنین چیزی را نمی‌خواهیم.

این ژنرال ارتش صهیونیست اظهار داشت اسرائیل تصمیم گرفته است که نمی‌خواهد حماس شکست بخورد و به طور مستقیم به آن خدشه وارد شود، ۱۱ مورد درگیری در برهه اخیر رخ داده و اسرائیل به پرجمعیت‌ترین مناطق خاورمیانه (در اشاره به منطقه نوار غزه) حمله کرده است، اما در کشتن یک نیروی حماس ناتوان بوده است، طرفین تمایل دارند که به سمت جنگ نروند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این نکته را درک می‌کند که اگر به سمت جنگ برود، مسیر سیاسی‌اش پایان خواهد یافت، دو طرف برای عدم رسیدن به جنگ تلاش می‌کنند، ولی به نظرم آنها خواهند رسید.

یادلین ابراز عقیده کرد راهبردی کابینه (امنیتی)، ‌تقسیم تشکیلات خودگردان به دو نیروی ضعیف است، این مسئله نمی‌تواند رخ دهد، بلکه گام درست، ضربه زدن به حماس و تلاش برای بازگرداندن تشکیلات خودگردان به نوار غزه به منظور حل بحران انسانی است.

احساس ناامنی اشغالگران را رها نمی‌کند

کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی با تصویب بودجه حدود ۱۹۱ میلیون دلاری برای آنچه تحکیم و مصون سازی جبهه داخلی رژیم خوانده نشان داد که رژیم صهیونیستی با وجود عربده‌کشی‌های فراوان در صحنه بین المللی، در صحنه داخلی خود به سبب ناتوانی و ضعف در برابر ملت بی دفاع و مقاومت فلسطین از معضل و چالش بزرگی به نام احساس نامنی رنج می‌برد.

بر اساس گزارش روزنامه صهیونیستی معاریو، این بودجه به تقویت شهرک‌های اسرائیلی اختصاص یافته است، اما به طور خاص بر طرح چند ساله برای استحکام و تقویت شمال (فلسطین اشغالی) و تقویت راه‌های ارتباطاتی و زیرساخت‌های اسرائیلی در کرانه باختری (اشغالی) متمرکز است.

معاریو آورده است اساسا این بودجه برای تامین مالی اهداف ذیل اختصاص یافته است: حمایت از عناصر امنیتی، حمایت از سازمان‌های هشدار دهنده و هشدار اضطراری، ایجاد مدیریت آموزش اضطراری

این بودجه همچنین برای استحکام پناهگاه‌های رژیم صهیونیستی و نهادهای آموزشی رژیم هزینه خواهد شد.

خاطر نشان می‌شود شلیک یک راکت از نوار غزه و اصابت آن به شمال تل آویو عمق رژیم صهیونیستی، موجی از نگرانی و وحشت را در میان سرمداران و محافل رژیم صهیونیستی به وجود آورده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اسرائیل از تلگرام

⁦✴️⁩ کنفرانس خبری مشترک #نتانیاهو و #پامپئو

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی:

🔹 #اسرائیل دوستی بهتر از #آمریکا ندارد و آمریکا هم دوستی بهتر از اسرائیل ندارد.

وزیر خارجه آمریکا:

🔸 سالانه ۳٫۸ میلیارد #دلار به اسرائیل کمک می‌کنیم.

🔸 اسرائیل جای خاصی در قلب من دارد.

🔸 با نتانیاهو درباره تلاش‌هایمان برای مقابله با ایران، #روسیه و #چین گفتگو کردم.

🔸 بخشی از تلاش‌های ما بر تشکیل ائتلاف‌های منطقه‌ای متمرکز خواهد بود.


وزارت خارجه آمریکا به مالکیت اسرائیل بر «جولان» رسمیت داد؟

وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود در مورد وضعیت حقوق بشر در جهان، توصیف معمول خود از منطقه جولان را از «بلندی‌های تحت اشغال» به «بلندی‌های تحت کنترل» اسرائیل تغییر داد/ یورونیوز

منطقه جولان متعلق به سوریه و در اشغال اسرائیل است


🎥 پایان راست‌گرایی در رژیم اسرائیل

🔹آیا چپ‌ها، سیاست‌‌های اسرائیل را تغییر می‌دهند؟ / ایرنا


♨️ سفیر روسیه در ایران: برخورد مستقیم بین ایران و اسرائیل بعید نیست

🔹حمله نیروی هوایی اسرائیل به سوریه با شعار ممانعت از تقویت نظامی ایران

====


🔵 اسرائیل: حزب‌الله در بلندی‌های جولان واحد رزمی تشکیل می‌دهد

ارتش اسرائیل حزب‌الله لبنان را به تشکیل یک واحد رزمی جدید در بلندی‌های جولان در سوریه متهم کرد و هدف از آن را آماده‌سازی پیکارجویان سوری برای حمله علیه اسرائیل خواند.

ارتش اسرائیل چهارشنبه ۲۲ اسفند (۱۳ مارس) در بیانیه‌ای از تشکیل یک واحد رزمی تازه توسط حزب‌الله لبنان در بلندی‌های جولان در سوریه در نزدیکی مناطق تحت کنترل اسرائیل خبر دارد.


🔶 اظهارات وزیر خارجه اسرائیل مناقشه با لهستان را تشدید کرد

اسرائیل و لهستان در مجادله‌ای لفظی درگیر شده‌اند که به فحش و ناسزا کشیده است. نخست وزیر لهستان سفر خود به اسرائیل را لغو کرده و وزیر خارجه جدید اسرائیل به لهستان حمله کرده است.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DZOf&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب22 ساعت قبل
با نگاه به تاریخ عراق می‌توان بیش از آن‌که از دوران صلح، ثبات و توافق یاد کرد اگر نه «ده هزار» بلکه «هزار» مرتبه بیشتر می‌توان قتل، اعدام، توطئه، کشتار، آشوب و بحران را بر شمارد. از یک سو، در بغداد، دولت عادل عبدالمهدی با مشکلات زیادی همراه شده است. همچنین، فشارهای زیادی از سوی احزاب و جریان‌های مختلف برای مجبور شدن عبدالمهدی به کناره‌گیری به راه افتاده است. همچنین، شکاف‌های قومی در عراق چند مرحله جنگ داخلی میان بغداد با کردها در شمال را در پی داشت. نمود بارز این امر را می‎‌توان در تعلل چندین ماهه عراقی‌ها در حکومت مرکزی و حکومت اقلیم برای تشکیل حکومت جدید مورد اشاره قرار داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت فدراسیون ووشو، جلسه هیئت رئیسه فدراسیون ووشو آسیا، امروز (شنبه) در هنگ کنگ برگزار شد و «مهدی علی نژاد» به عنوان نایب رئیس آسیا در این اجلاس حضور داشت. اعضای هیئت رئیسه در این نشست در خصوص بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ به بحث و تبادل نظر پرداختند که مقرر شد تلاش بی شائبه‌ای برای افزایش مدال‌های این رشته در بازی‌های آسیایی صورت پذیرد. در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در رشته ووشو ۱۴ مدال طلا توزیع شد و اکنون هیئت رئیسه قاره کهن در تلاش برای افزایش تعداد مدال‌های طلا است. با توجه به اینکه چین به عنوان مهد رشته ووشو، میزبان بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ است، شانس بسیار زیادی برای افزایش مدال‌های ووشو وجود دارد. در نشست هیئت رئیسه فدراسیون آسیا، دبیر کل آسیا گزارشی از عملکرد یکساله ارائه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما نمایندگان در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی ادامه بررسی راهکارهای رونق تولید در سال جاری را با حضور نمایندگان دستگاههای مختلف در دستور کار دارند. در کمیسیون اقتصادی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار می‌شود و علاوه بر آن تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی نیز در این کمیسیون بررسی خواهد شد. وزیر اطلاعات نیز دوشنبه برای بررسی آخرین اخبار و تحولات امنیتی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خواهد رفت. کمیسیون بهداشت میزبان وزیر آموزش و پرورش خواهد بود تا بطحایی به پرسش شهریاری نماینده زاهدان و ۸ نفر دیگر از نمایندگان پاسخ دهد و علاوه بر آن رئیس جمعیت هلال احمر نیز درباره اقدامات صورت گرفته به منظور کمک رسانی به سیل زدگان به اعضا گزارش ارائه می‌کند. همچنین وزیر نیرو به کمیسیون عمران خواهد رفت تا علاوه بر اینکه به پرسش‌های نمایندگان خرم آباد، اهواز، بروجرد، دشتی و تنگستان، تهران و شهر بابک پاسخ دهد به اعضای کمیسیون در خصوص سیل‌های اخیر گزارش ارائه کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون بسکتبال؛ کاروان تیم گروه بهمن بعد از نائب قهرمانی غرب آسیا دیشب به ایران بازگشت. بانوان گروه بهمن هفته قبل در مسابقات انتخابی باشگاه‌های غرب آسیا در اردن شرکت کردند و با یک باخت و سه برد به مقام نایب قهرمانی رسیدند. تیم هومنتمن لبنان که در روز نخست گروه بهمن را شکست داده بود، ​ قهرمان این دوره از مسابقات شد. تیم‌های فحیص و ارتدکس اردن و الثوره سوریه دیگر تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات بودند و که تیم ارتدکس در اعتراض به شرایط دیدار مقابل فحیص از روز سوم مسابقات کناره گیری کرد. تیم گروه بهمن فصل قبل در لیگ برتر بسکتبال سوم شده بود؛ اما با توجه به نایب قهرمانی سال ۹۷ به عنوان نماینده ایران در این دوره از مسابقات غرب آسیا شرکت کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عمران خان که به دعوت رسمی آقای روحانی به ایران سفر می‌کند در این سفر دو روزه علاوه بر رییس جمهور با برخی از مقامات عالی رتبه کشورمان هم دیدار و گفتگو خواهد کرد. نخست وزیر پاکستان فردا ابتدا به مشهد مقدس سفر می‌کند و پس از زیارت بارگاه مطهر امام رضا (ع) و دیدار و گفتگو با مقامات استانی از جمله استاندار خراسان رضوی، ­­ یکشنبه شب به تهران می‌آید و روز دوشنبه دیدارها و مذاکرات خود را با مقامات ایرانی آغاز خواهد کرد. دیدار و گفتگو با جمعی از تجار و سرمایه گذاران ایرانی و پاکستانی بخش دیگری از برنامه‌های عمران خان در سفر به ایران را تشکیل می‌دهد. گسترش همکاری‌های تجاری بین دو کشور، ترویج همکاری در بخش گردشگری و مذهبی، تقویت سرمایه گذاری و تکمیل هر چه سریع‌تر خط انتقال گاز ایران به پاکستان موسوم به خط لوله صلح و تقویت شبکه جاده‌ای و ریلی بین دو کشور محور اصلی مذاکرات مقامات ایرانی و پاکستانی در این سفر خواهد بود. «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه، «عبدالرزاق داوود» مشاور بازرگانی، «خسرو بختیار» وزیر برنامه ریزی، «اسد عمر» وزیر دارایی، «فواد چوهدری» وزیر تبلیغات و «غلام سرور خان» وزیر پتروشیمی نخست وزیر پاکستان را در این سفر همراهی خواهند کرد.
الفالف22 ساعت قبل
۰ نظر، ۶ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه سیاسی الف، ۳۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۲۴ ۳۹۸۰۱۳۰۰۸۱عزت الله ضرغامی در حساب اینستاگرامی خمیازه در مطلبی با عنوان «اشتباهات مدیریتی من۱» نوشت: آدم برفی! اخیرا به این نتیجه رسیدم که خوب است این تجارب مفید که برای کشور هزینه هم داشته را به طور عمومی در اختیار صاحب نظران قرار دهم. هر چند #قضاوت_پسینی دارای اشکالاتی است که انسان را از واقعیات صحنه در آن تاریخ مشخص دور می‌کند ولی سر جمع می‌تواند مفید و راهگشا باشد. البته عدم همکاری مدیریت محترم وقت حوزه هنری سازمان تبلیغات هم در این تصمیم گیری بی‌تأثیر نبود ولی می‌توانستم با اجتهاد رسانه‌ای و هنری تصمیم درست‌تری بگیرم. هر چند در سال‌های مدیریتم در رسانه ملی آن را جبران کردم.

نظرها

اخبار بیشتر