1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
استقرار واحدهای بیمه‌ای در مناطق آسیب دیده ناشی از سیل

استقرار واحدهای بیمه‌ای در مناطق آسیب دیده ناشی از سیل

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس کل بیمه مرکزی طی نامه‌ای به شرکت‌های بیمه تاکید کرد در استان‌های سیل زده کشور کارگروه بیمه تشکیل و نسبت به«شناسایی وجبران خسارات وارده در اثر سیل به زیان دیدگان و بیمه شدگان»اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیمه مرکزی، غلام رضا سلیمانی در نامه‌ای به مدیران عامل شرکت‌های بیمه‌ای تاکید کرد که شرکت‌های بیمه در اسرع وقت واحدهای بیمه‌ای را در مناطق آسیب دیده مستقر کرده و با برآورد و جبران خسارات وارده به زیان دیدگان و ذی نفعان بیمه شده، نقش خود را در کاهش آلام سیل زدگان ایفا نمایند.

بر اساس همین گزارش پس از وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور، بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه‌ای را مکلف کرد که این کارگروه را با هماهنگی سندیکای بیمه‌گران ایران و رؤسای شوراهای هماهنگی استان‌های ذی ربط، تشکیل داده و نتیجه اقدامات کارگروه به تفکیک هر استان را به بیمه مرکزی ارسال نمایند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

این گزارش می‌افزاید شماره تلفن‌های ۲۴۵۵۱۳۳۰ (اداره کل نظارت فنی بر بیمه‌های غیرزندگی) و ۲۴۵۵۱۱۸۲ (اداره کل نظارت بر شرکت‌های بیمه و امور استان‌ها) و ۲۳۴۲ سامانه پاسخگویی بیمه مرکزی ج. ا. ایران برای هماهنگی‌های لازم آماده پاسخگویی هستند.

گفتنی است با توجه به وسعت و پراکندگی حادثه و لزوم دریافت اطلاعات لازم برای پرداخت خسارتها، اطلاع رسانی لازم در خصوص نحوه پرداخت خسارتها از طرف بیمه مرکزی صورت خواهدگرفت.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با غلامرضا سلیمانی، بیمه مرکزی، خسارات سیلاب و شرکت‌های بیمه از تلگرام

🚨 #مازندران_غرق در #آب و طوفان

🔺 #آب به نزدیک‌ترین سطح سقف #پل_تجن رسید

تصاویر خسارات سیلاب👇


🚨 #طغیان_آب در پایگاه اورژانس ۱۱۵ #نارنجباغ شهرستان #نکا

دوشنبه ٢٧ اسفند ٩٧؛

خسارات سیلاب 👇


♦️ #طغیان آب در زمین‌های کشاورزی

🔹 بابل، جاده هادی نوروزی

دوشنبه ٢٧ اسفند ٩٧؛

خسارات سیلاب 👇


🚨 #گرفتار شدن دو نفر با #پراید در #سیلاب جاده پنبه چوله #ساری

🔹 این دونفر توسط نیروهای امدادی #نجات_یافتند

خسارات سیلاب👇


✅ جزئیات نظارت بیمه مرکزی بر صدور بیمه نامه‌ها

رئیس مرکزICT بیمه مرکزی، با تاکید بر ضرورت الزام صدور کد یکتا از سوی شرکتهای بیمه برای بیمه نامه‌های شخص ثالث، گفت: اگر شرکت‌های بیمه این کد را به مردم ندهند، تخلف کرده و باید پاسخگو باشند.


در ادامه بخوانید

ایبناایبنا1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، شاخص کل امروز با ۵۳ واحد کاهش معادل ۰٫۰۳ درصد به ۲۰۴ هزار ۳۲۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۵ واحد کاهش معادل ۰٫۰۳ درصد به ۵۸ هزار ۸۸۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۹۴ واحد رشد معادل ۰٫۲۳ درصد به ۴۰ هزار و ۷۴۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۶۵ واحد افزایش، معادل ۰٫۲۳ درصد به ۲۸ هزار و ۳۹۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۴۷ واحد افت، معادل ۰٫۱۵ درصد به ۲۳۰ هزار و ۴۷۴ واحد، شاخص بازار اول با ۲۴۲ واحد ریزش معادل ۰٫۱۶ درصد به ۱۵۲ هزار ۹۹۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۴۷ واحد صعود معادل ۰٫۲۱ درصد، به ۳۹۵ هزار و ۱۷۹ واحد رسید. نمادهای تاثیر گذاراز سویی دیگر امروز ۷ نماد «کگل با ۱۷۷ واحد، ومعادن با ۱۵۲ واحد، کچاد با ۱۲۹ واحد، وتجارت ۱۱۱ واحد و رمپنا با ۱۰۹ واحد» بیشترین تاثیر منفی و ۲ نماد «شپدیس با ۱۲۱ واحد و وغدیر با ۱۱۰ واحد» رشد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس برجای گذاشتند. نمادهای پربیننده امروز نیز ۷ نماد «وتجارت (بانک تجارت)، وبملت (بانک ملت)، خساپا (سایپا)، های وب (داده گستر عصر نوین)، خودرو (ایران خودرو)، خپارس (پارس خودرو) و رمپنا (گروه مپنا)» بوده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما44 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما، غلامرضا سلیمانی امیری صبح امروز در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با بیان این مطلب افزود: قرار است برای ۳۰ میلیون واحد مسکونی تا سقف ۳۰ میلیون تومان بیمه نامه صادر شود که حق بیمه هر واحد ۱۲۰ هزار تومان است که از این رقم ۶۰ هزار تومان در قالب ماهانه ۵ هزار تومان از سوی خانوار‌ها در قالب یکسال پرداخت می‌شود. رئیس شورای عالی بیمه درباره اهمیت عملکرد بانک، بورس و بیمه، اظهار داشت: سه حوزه بورس، بانک و بیمه باید در اقتصاد به طور متوازن و هماهنگ رشد کند، زیرا عملکرد بورس، بانک و بیمه متشکل از وضعیت اقتصادی هر کشوری است. وی افزود: صنعت بیمه دو نقش مهم در تأمین مالی دارد به گونه‌ای که بیمه از سرمایه خرد مردم استفاده می‌کند چرا که حق بیمه یا پرتفوی بیمه اکنون ۶۰ هزار میلیارد تومان است که قابل ارتقا به ۱۸۰ هزار میلیارد تومان است. وی ادامه داد: این موضوع البته ریسک بالایی را بر عهده شرکت‌های بیمه قرار داده، ولی منجر به رشد آن‌ها خواهد شد. این در حالی است که از طریق بازار سرمایه باید اوراق بدهی برای برخی شرکت‌های بیمه منتشر کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما32 دقیقه قبل
محمدرضا درگاهی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما اظهار داشت: بااینکه در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان با ریزش‌های جدیدی در خصوص ملخ‌ها مواجه بودیم تمامی اقدامات برای مقابله با این آفت انجام شده و پیش از اینکه به زمین‌های کشاورزی برسند در عرصه منابع طبیعی دفع شده‌اند. وی خاطر نشان کرد: در خصوص تامین اعتبار مبارزه با این آفت نیز مشکلی وجود ندارد و اقدامات لازم جهت تخصیص اعتبار لازم برای این مهم انجام شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، معاون مدیرکل شرکت صادرات و واردات ملی نشر چین با اعلام این خبر گفت: شعار امسال ما در نمایشگاه کتاب «آشنایی با کشور چین» است و هدف این بوده است که ملت بزرگ ایران و چین بتوانند زیبایی‌های همدیگر را از طریق کتابخوانی بیشتر بشناسند. لین لینگ افزود: غرفه چین در نمایشگاه در مساحتی بالغ بر ۶۰۰ متر مربع در طبقه دوم شبستان برپا شده است که در ۵۰۰ متر این فضا، کتاب عرضه می‌شود و در ۱۰۰ متر آن نویسندگان و تصویرگران حضور دارند. وی افزود: ما امسال در بخش تصویرگری ۱۰۰ اثر از ۵۰ تصویرگر چینی خواهیم داشت. معاون مدیر کل شرکت صدادرات و واردات نشر چین گفت: کشور چین امسال در نمایشگاه کتابهای مختلفی ارائه خواهد کرد که از آن جمله می‌توان به کتابهای تالیف شده رهبر جمهوری خلق چین، ترجمه آثار ادبی کلاسیک ایران و کتابهای معاصر چین مانند «کشف رمز»، «دویدن در خیابان پکن» و «سفر باد» اشاره کرد. وی افزود: ما قبل از نمایشگاه ۱۰ عنوان کتاب فارسی را به چینی منتشر کرده‌ایم و در نمایشگاه عرضه می‌کنیم. لین لینگ با اشاره به برنامه‌های غرفه چین در نمایشگاه گفت: ما در کل ۵۰ رویداد را در نمایشگاه خواهیم داشت که یکی از آن‌ها همایش «کمربند و جاده متصل با دل‌های مردم» نام دارد و به معرفی فرهنگ چینی و تبادلات فرهنگی می‌پردازد. وی افزود: نشست مشترک داستان چین، یادبود دوران باستان و داستان چینیان از جمله برنامه‌های دیگر ما در نمایشگاه کتاب است. معاون صادرات و واردات ملی نشر چین گفت: در ایام نمایشگاه فروشگاه خانه کتاب شفق قفسه کتابهای چین را افتتاح می‌کنند که ما در این مراسم شرکت می‌کنیم. نمایشگاه کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌کند. دو سال قبل به دنبال حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه کتاب پکن، مقرر شد کشور چین مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران باشد.
صدا و سیماصدا و سیما56 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ ​ مجتمع سنگ آهن سنگان در حالی برنامه استخراج ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن سنگ آهن در سال جاری را هدفگذاری کرده است که سال گذشته استخراج بیش از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن از این محصول را به ثبت رساند. این گزارش حاکی است، مجتمع سنگان سال گذشته در بخش استخراج، ۸۱ درصد فراتر از برنامه تعیین شده خود عمل کرد. مجتمع سنگان سال ۹۷ برنامه استخراج ۳ میلیون تن ماده معدنی را پیش رو داشت، اما به عملکرد بیش از ۵٫۴ میلیون تنی دست یافت. معادن سنگ آهن سنگان خواف در مجموع با ذخیره یک میلیارد تن یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ آهن جهان است. این معادن تامین کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷٫۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله سنگ آهن است.
صدا و سیماصدا و سیما52 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بورس، بیمه و بانک افزود: همیشه افرادی هستند که نمی‌گذارند مردم از خدمات در دسترس ارزان قیمت استارتاپ‌ها استفاده کنند، اما این استارتاپ‌ها آینده ما هستند و مقاومت در مقابل آن معنایی ندارد. وی با اشاره به اینکه این استارتاپ‌ها هفته‌ای ده درصد رشد دارند گفت: استارتاپ‌ها به دنبال سرمایه گذار می‌گردند و امیدواریم با اتفاقات خوبی که در بورس می‌افتد این شرکت‌ها رشد خوبی داشته باشند. وی ادامه داد: اگر می‌خواهید جوان‌ها در این کشور بمانند باید شرایط را برای رشد استارتاپ‌ها فراهم کنید. وی بااشاره به اینکه بیش از ۶ هزار استارتاپ داریم افزود: استارتاپ‌ها بازار بزرگی هستند که تا دو سه سال پیش حضور چندانی نداشتند. ستاری گفت: بازیگران اصلی و سنتی باید خودشان روی جوان‌ها سرمایه گذاری کنند.

نظرها

اخبار بیشتر