کردستانی‌ها مراسمات نوروزی برگزار نمی‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
کردستانی‌ها مراسمات نوروزی برگزار نمی‌کنند

کردستانی‌ها مراسمات نوروزی برگزار نمی‌کنند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: مردم این استان به دلیل وقوع سیل اخیر در چند استان کشور به پاس احترام به درگذشتگان این حوادث مراسمات و برنامه های نوروزی خود را برگزار نمی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا عصر امروز در بازدید از مراکز پذیرش و اسکان مسافران نوروزی در سنندج اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال شاهد بروز حادثه دلخراش وقوع سیل در برخی استان‌های کشور بودیم که موجب جان باختن تعدادی از هموطنان و بروز خسارات فراوان مالی شد، که مردم کردستان خود را در غم و مصیب بازماندگان شریک می‌دانند.

وی افزود: امسال به دلیل نامساعد بودن شرایط جویی شاهد کاهش ورود مسافران و گردشگران نوروزی به استان هستیم که با مساعد شدن هوا با توجه به جاذبه‌های گردشگری استان به تعداد مسافران نوروزی ورودی به کردستان افزوده می‌شود.

مرادنیا با اعلام آمادگی تمام دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه اسکان و خدمات رسانی به مسافران نوروزی در ادامه ابراز داشت: امکانات لازم برای رفاه هر چه بیشتر مسافران در سطح استان فراهم شده و امیدواریم که مسافرینی که کردستان را برای مقصد گردشگری خود انتخاب کرده‌اند در نوروز امسال از زیبایی‌های طبیعی و گردشگری کردستان بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: از مسافرینی که در این ایام در استان حضور دارند درخواست می‌شود به علت شرایط نامساعد آب و هوایی در صورت امکان در مناطق حادثه خیز و درحاشیه رودخانه‌های استان توقف نکنند و در محل‌های امن و مراکز اسکان پیش بینی شده استان مستقر شوند.

استاندار کردستان اضافه کرد: در چند روز اخیر به علت افزایش میزان بارندگی‌ها در سطح استان ظرفیت برخی از سدهای استان پر شده و با برنامه ریزی‌های به عمل آمده و تشکیل ستاد بحران استان و با بسیج کلیه امکانات و تجهیزات دستگاههای اجرایی استان آماده مقابله با بروز هرگونه حادثه هستیم.

وی گفت: به دقت همه جوانب را بررسی و زیر نظر داریم و اقدامات پیشگیرانه را انجام می‌دهیم و با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در حریم رودخانه‌ها و مناطق پایان دست سدهای استان که موجب بروز تلفات جانی و مالی شود به شدت برخورد می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، در پی بارش‌های بی سابقه طی روزهای اخیر چندین استان کشور دچار سیلاب شدند؛ در حالی که هنوز بسیاری از شهرها و روستاهای استان‌های مازندران و گلستان درگیر این پدیده طبیعی هستند و خدمات رسانی به آسیب دیدگان این استان‌ها در جریان است، امروز هم بارش‌های شدید منجر به وقوع سیل در چندین استان دیگر در مناطق غربی و جنوب غربی شد.

در پی این حادثه هفتمین جشنواره موسیقی کوردی در دومین روز برگزاری لغو و پس از آن برگزاری جشن نوروز در روستای تنگی سر کامیاران کنسل شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، حادثه سیل، کردستان و استاندار از تلگرام

🔻استاندار تهران:

🔹۱۳۳ نقطه حادثه خیز در شهر تهران و ۱۹۰ نقطه حادثه خیز در شهرهای استان تهران وجود دارد.

🔹فرمانداران باید نسبت به رفع این نقاط حادثه خیز تدابیر لازم را بیاندیشند.

#اجتماعی


🔻مصرف مشروبات الکلی ۲۳ نفر را در بانه روانه بیمارستان کرد

🔹 رییس شبکه بهداشت و درمان بانه (کردستان) گفت که مصرف مشروبات الکلی در چند روز گذشته ۲۳ نفر را روانه بیمارستان کرد و یک فرد مسموم ۲۴ ساله نیز جان باخت/ایرنا

#اجتماعی


🔶 اعلام موجودیت ائتلاف «همبستگی برای آزادی و برابری در ایران»

ده جریان سیاسی، از جمله نیروهایی با پایگاه اجتماعی در کردستان ائتلافی به نام «همبستگی برای آزادی و برابری در ایران» تشکیل دادند. این ائتلاف می‌گوید هدفش «سرنگونی جمهوری اسلامی و برقراری فدرالیسم در ایران» است.

🎧 مصاحبه مریم انصاری، خبرنگار دویچه‌وله فارسی با رئوف کعبی، یکی از اعضای این ائتلاف را در ساندکلاد دویچه‌وله بشنوید:

https: //soundcloud. com/dwfarsi/vbhsuz۲pupe۴


♨️بارش ۳ متری برف در کردستان

🔹در این تصویر ارتفاع حدودا ۳ متری برف در گردنه ژالانه استان کردستان را می‌بینید.

====


💢 تخریب ۲۰ دهنه چشمه آب در سیل #گلستان

🔹 مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گلستان از تخریب ۲۰ دهنه چشمه آب در حادثه #سیل دو روز گذشته خبر داد و گفت: بیش از ۱۵ کیلومتر از خطوط انتقال آب در نقاط مختلف استان از بین رفته است.


🎥توضیح وزیر کشور درباره‌ی غیبت استاندار گلستان هنگام بحران:

🔻وزیر کشور: استاندار گلستان از یک ماه پیش در خارج کشور حضور دارد

👈گلستان زیر آب است و‌ استاندار خارج از کشور …


در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
در این راستا بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری در واقع به عنوان یک جنبش جهانی پدیدار شده است. در واقع بافت‌های فرسوده شهری صرفا محیطهایی دارای بافت کالبدی فرسوده نیستند، بلکه این محله‌ها بازتاب عوامل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، علمی و فنی و عوامل ارزشی و اعتقادی و نیز نوع روابط انسانی موجود در جامعه و محیط بزرگتر هستند. در کشورمان طبق جدیدترین آمارها حدود ۱۴۰هزار هکتار بافت فرسوده در ۴۶۵ شهر کشور شناسایی شده است. در این راستا موضوع بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری در یکی دو دهه اخیر مورد توجه برنامه ریزان و مدیران شهری قرار گرفته است. مطابق بند پ تبصره ذیل ماده ۶۱ قانون برنامه ششم وزارتخانه‌های راه و شهرسازی کشور و شهرداری‌ها موطف اند با اعمال سیاست‌های تشویقی و در چارچوب قانون حمایت از احیای بافت‌های فرسوده از اقدامات بخش غیر دولتی برای احیا و بازسازی بافتهای فرسوده حمایت کنند.

عجایب معماری ایران در ۱۸۰۰ سال قبل؛ نخستین آپارتمان نشینان ایران چه کسانی بودند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری _ زینب کریمی _ به آن ایزدخواست می‌گویند؛ به معنای اراده و خواست خداوند. نقل می‌کنند که یزدگرد و چند سردارش تنها بازماندگان ارتش بزرگی بودند که از سرما کشته شدند و خواست خداوند، زنده ماندن یزدگرد بوده‌است. دژ ایزدخواست روی صخره‌ای عظیم بنا شده که از سه سمت به دره‌ای با ارتفاع بین ۶ تا ۱۵ متر منتهی می‌شود. این گزارش شما را با یکی از عجیب‌ترین معماری‌های ایران آشنا می‌کند. نخستین شهر ایران که آپارتمان‌های چندطبقه‌ای دارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین10 ساعت قبل
کارشناس گیاه پزشکی منابع طبیعی نوشهر: پیام مازند - کارشناس گیاه پزشکی اداره کل منابع طبیعی نوشهر گفت: آفت پروانه تخم انگشتری به برخی از درختان جنگلی میوه‌ای حوزه غرب مازندران خسارت وارد کرد. حسین لزربنی در گفت وگو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه آفت پروانه تخم انگشتری این روزها موجب از بین رفتن برگ درختان زرشک به عنوان میزبان خود در غرب مازندران شد، اظهار کرد: آفت پروانه تخم انگشتری بومی منطقه است که طی مدت چند سال اخیر در منطقه وجود داشت اما مقدار این آفت طی دو سال اخیر با توجه به شرایط آب و هوایی افزایش یافته است. کارشناس گیاه پزشکی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری نوشهر با اشاره به اینکه برای مبارزه با این آفت با برنامه ریزی‌های صورت گرفته حدود ۱۰۰ هکتار از عرصه‌های حوزه اداره کل منابع طبیعی نوشهر به صورت مکانیکی انجام شد، گفت: در این نوع مبارزه سرشاخه هایی که دارای دسته جات تخمی لارو بودند، هرس و از بین رفتند. لزربنی با اشاره به اینکه میزبان اولیه این آفت زرشک است اما به سایر درختان از جمله ولیک، گلابی جنگلی، گیلاس وحشی، توسکا، ممرز، راش و سیب جنگلی نیز خسارت وارد می‌کند، ادامه داد: دلیل نامگذاری این آفت به تخم انگشتری این است که حشره ماده تخم‌های خود را دور یک شاخه درخت به صورت انگشتر می‌گذارد. انتهای پیام
تسنیمتسنیم26 دقیقه قبل
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر سورنا ستاری در مراسم رونمایی از ۷ محصول فناورانه حوزه سلامت که در حاشیه دهمین گردهمایی مدیران فناوری و روسای مراکز رشد فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مرکز همایشهای بینالمللی رازی تهران برگزار شد، اظهار کرد: در کنار فعالیت مراکز رشد و‌ شرکتهای دانش‌بنیان دانشگاه‌های علوم پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به صورت جدی در حوزه بهداشت و تجهیزات پزشکی و دارو فعالیت دارد و در سال‌گذشته بیشترین اعتبارمان را به توسعه فناوری در حوزه سلامت اختصاص دادیم که اعتبار تخصیصی، عدد قابل توجهی برای موارد موثره دارو و داروهای جدید چه در حوزه بیوتکنولوژیک و چه در حوزه شیمیایی است و در حال بستن قراردادها با شرکتهای دانش‌بنیان هستیم. وی یاد آور شد: شرکتهای دانش بنیان که بسیاری از آنها نوپا هستند با فعالیت خود، آینده این حوزه را تضمین می‌کنند تا با ورود محصولات فناورانه آنها به جامعه، زندگی تک تک افراد بهبود و ارتقا یابد؛ همچنین اشتغالزایی که به واسطه فعالیت این شرکتها ایجاد می‌شود قابل توجه است. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه شرکتهای دانش بنیان جدید، آینده حوزه توسعه تکنولوژی و فناوری در حوزه تجهیزات پزشکی و فناوری هستند، گفت: امیدواریم محصولات و تلاشهای این شرکتها، تغییرات خوب و موثری را در زندگی مردم ایجاد شود. ستاری با اشاره به تحریمهای ظالمانه امریکا تصریح کرد: فضای تحریم باعث شد تا شرکتهای دانش‌بنیان در مواردی هم که ورود نداشتند، وارد شوند و فعالیت داشته باشند تا از این طریق، تولید اشتغال شود. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز18 ساعت قبل
قبل از پیوند توانایی بیمار جهت سازگاری با پیوند از طریق بررسی روش‌های سازگاری وی، میزان حمایت اجتماعی و منابع مالی مورد نیاز صورت می‌گیرد. تشخیص پس‌زدگی کلیه بعد از پیوندبرای تشخیص پس زدگی کلیه پیوندی در قدم اول آزمایشات اوره و کراتی نین چک می‌شود. توصیه ها۱- کلیه پیوندی در حفره لگنی گذاشته می‌شود، بنابراین از هر گونه فعالیتی که امکان وارد کردن ضربه به کلیه در آن وجود داشته باشد، اجتناب کنید. ۳- علائم و نشانه‌های پس‌زدگی کلیه از جمله کاهش ادرار، ورم، تب، افزایش فشار خون، افزایش وزن و احساس سفت شدن کلیه پیوندی را همواره به خاطر داشته باشید. ۱۰- از افزایش وزن بپرهیزید، چون میزان برخی از داروها بر اساس وزن شما محاسبه می‌شود و با افزایش وزن باید به مقدار زیادتری استفاده شوند که قطعا به دنبال آن عوارض دارویی خیلی بیشتر خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر