1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نود
  4. ورزشی
صدرنشین یا قعرنشین/ علی‌منصور بزرگ‌ترین سد راه تیم‌های مدعی کسب قهرمانی

صدرنشین یا قعرنشین/ علی‌منصور بزرگ‌ترین سد راه تیم‌های مدعی کسب قهرمانی

نودخبرگزاری نود |
ذوب آهن با تساوی برابر سپاهان به روند کسب نتایج خوبش ادامه داد و فرصت صدرنشینی را هم از تیم همشهری اش گرفت تا علی منصور نشان دهد که راه متوقف کردن تیم های مدعی را خوب بلد است.

به گزارش اختصاصی وبسایت نود، شاگردان علی منصوریان در دقایق پایانی توانستند دروازه زردپوشان دیار زاینده رود را باز کنند و مانع صدرنشینی آنها در جدول رده بندی شوند. علیرضا منصوریان که هفته‌های شروع کارش در اصفهان با نتایج بسیار ضعیفی همراه بود، شاگردان همبازی و مربی سابقش در استقلال را متوقف کرد تا بار دیگر یک تیم مدعی را در راه کسب عنوان قهرمانی متوقف کند. در ادامه عملکرد منصوریان در متوقف کردن تیم‌های مدعی قهرمانی را مرور می‌کنیم.

تراکتورسازی (لیگ برتر چهاردهم)

دو تیم از مثلث قهرمانی در هفته پایانی در تبریز مقابل هم صف آرایی کردند؛ تراکتورسازی بسیار امیدوار بود تا با حمایت هوادارانش اولین قهرمانی در لیگ برتر را همراه با مربی محبوب جشن بگیرند. نفت و علی منصور هم نمی‌خواستند بهترین فرصت برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر از دست بدهند، اما گل زود هنگام شاگردان منصوریان، با پاسخ محکمی از سوی میزبان تبریزی همراه شد و قرمزپوشان تراکتور تا دقیقه ۶۰ با نتیجه سه بر یک پیش افتادند و جام قهرمانی را در دستان خود حس می‌کردند. به دنبال اخراج آندو تیموریان کاپیتان تراکتورسازی و حضور ارسلان مطهری در ترکیب نفت در نیمه دوم، ناگهان همه چیز به سود نفتی‌ها تغییر کرد. آنها توانستند دو گل را جبران کنند و بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید. همه مدعیان، چه در تبریز و چه در اصفهان، جشن قهرمانی به پا کردند اما دیری نگذشت که تونی و بازیکنانش متوجه واقعیت شدند و اصفهان بر بام فوتبال ایران نشست. منصوریان در حالی مانع قهرمانی تراکتورسازی شد که خودش هم نتوانست به افتخار تاریخی دست یابد.

استقلال (لیگ برتر پانزدهم)

تیم مظلومی باز هم لیگ را بسیار خوب شروع کرد و هفته‌های زیادی بر صدر جدول تکیه زده بود؛ در چند دیدار آخر، مرد محبوب هواداران که برای حضورش روی نیمکت استقلال لحظه شماری می‌کردند، چپ و راست استقلال را شکست داد و مغلوب کرد. در دیدار برگشت دو تیم در هفته بیستم، نفت منصوریان صدرنشین لیگ برتر را شکست داد تا آبی‌های خوزستان از این فرصت نهایت استفاده را برده و جای تهرانی‌ها را در صدر گرفتند. این اولین هشدار جدی و شوک به شاگردان مظلومی در راه کسب عنوان قهرمانی بود؛ شکستی که صدر جدول را از سیطره شاگردان مظلومی در آورد و پایانی تلخ را برای این فصل رقم زد. پس از پایان بازی، منصوریان در مصاحبه‌ای گفت هواداران استقلال مطمئن باشند که یک روز این سه امتیاز را به آنها بر می‌گردانم و به خاطر ناراحتی از این شکست، آنها را خوشحال خواهم کرد.

پرسپولیس (لیگ برتر پانزدهم)

علی منصوریان انگار طاقت ناراحتی هواداران تیم محبوبش را نداشت و دلش می‌خواست خیلی زود وعده خود را برای آنها عملی کند. فصل دراماتیک پرسپولیس به روزهای آخر نزدیک شد و این تیم پس از برد شیرین در دربی، حالا مدعی اول قهرمانی بود. سرنوشت قهرمانی پرسپولیسی‌ها به دست خودشان بود و با پیروزی در دو سه هفته آخر، بدون توجه به نتایج دو تعقیب کننده آبی پوش، جشن قهرمانی به پا می‌کرد. هفته بیست و هشتم، منصوریان و نفت به مصاف پرسپولیس برانکو رفتند. هشتاد هزار هواداری که آزادی را کاملا به رنگ قرمز درآوردند، شاهد یکی از بدترین شکست‌های پرسپولیس در دوران حضور پروفسور کروات بودند. در فاصله ۸ دقیقه به پایان، وحید امیری با ظرافت خاصی توپ را به کنج دروازه سوشا مکانی فرستاد؛ بازیکنان پرسپولیس برای جبران این گل همه کار کردند، اما مجتبی حقدوست با فرار عالی و شلیک دقیق، کار پرسپولیس را پیش از پایان فصل تمام کرد. منصوریان به وعده خود عمل کرد، اما استقلال مظلومی بارها و بارها با صدای بلند فریاد کشیده بود که قهرمانی را دوست ندارد.

خبری: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

پرسپولیس (لیگ برتر شانزدهم)

صدرنشین یا قعرنشین/ علی‌منصور بزرگ‌ترین سد راه تیم‌های مدعی کسب قهرمانی - 10

در این فصل، گذر منصوریان و پرسپولیس در دربی پایتخت به هم افتاد؛ گرچه هفته بیست و یکم برای تشخیص تیم قهرمان خیلی زود بود، اما فاصله پرسپولیس برانکو با تیم‌های تعقیب کننده آنقدر زیاد بود که شاید خود تراکتورسازی و استقلال هم قهرمانی ارتش سرخ را پذیرفته بودند. منصوریان با جوانانی که در نیم فصل دوم خوش درخشیدند و عملکرد خوبی داشتند، به مصاف پرسپولیسی رفت که ۹ امتیاز بیشتر از تراکتورسازی قلعه نویی داشت و هفته‌های طولانی از آخرین گل خورده آنها در ورزشگاه آزادی می‌گذشت. سروش رفیعی در همان ابتدای کار دروازه آبیها را باز کرد تا هواداران پرسپولیس به یک پیروزی دلچسب دیگر در دربی بسیار امیدوار باشند. در همان نیمه نخست که پرسپولیس می‌توانست باز هم دروازه کاپیتان رحمتی را باز کند، دقایق عجیبی بر برانکو گذشت و اوضاع برای منصوریان رؤیایی پیش رفت. دو گل در کمتر از دو دقیقه، باعث بهت برانکو شد؛ گل کاوه رضایی هم کار پرسپولیس را برای فرار از شکست بسیار سخت و دشوار کرد که در نهایت هم این امر محقق نشد. تراکتورسازی هم در این هفته پیروز شد تا فاصله با صدر به شش امتیاز کاهش یابد و امیدهای ژنرال و تیمش برای جبران فاصله با پرسپولیس بیشتر و بیشتر شود.

منصوریان در دیدار امروز ذوب آهن اصفهان و سپاهان باز هم توانست یک تیم مدعی دیگر را متوقف کند تا نشان دهد صرفنظر از شرایط تیمش و جایگاه آنها در جدول رده بندی، راه مقابله و متوقف کردن تیم‌های مدعی را به خوبی می‌داند. اگر سپاهان در ادامه راه به دردسر بیفتد و قهرمانی را تقدیم رقبا کند، بدون شک یکی از عوامل اصلی آن، از دست رفتن ۳ امتیاز بازی برابر ذوب آهن خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با ذوب آهن، علیرضا منصوریان، داخلی و اسلایدر از تلگرام

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک9 ساعت قبل
در این روز‌ها یک گفتگو هم در فضای مجازی منتشر شده که ادعا می‌شود، بین فردوسی پور و مدیر شبکه سه رد و بدل شده است. در این گفتگو فردوسی پور تاکید می‌کند که برنامه‌اش بین مردم محبوب است و چرا باید حذف شود، اما فروغی جواب می‌دهد: «بگو همون مردم بهت آنتن بدن!». دوشنبه شب دیگری از سال ۹۸ هم بدون عادل فردوسی پور و برنامه پرمخاطبش شب گذشته سپری شد. برنامه‌ای که حدود دو دهه محبوب‌ترین برنامه تلویزیون بود، اما این محبوبیت برای بعضی قابل قبول نبود تا پروژه حذف عادل فردوسی پور کلید بخورد. در این گفتگو فردوسی پور تاکید می‌کند که برنامه‌اش بین مردم محبوب است و چرا باید حذف شود، اما فروغی جواب می‌دهد: «بگو همون مردم بهت آنتن بدن!».
نودنود59 دقیقه قبل
تیمهای استقلال و الهلال از ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف هم رفتند. به گزارش وب سایت نود، استقلال ایران در چهارمین بازی خود از مرحله‌ی گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الهلال عربستان رفت. ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، خسرو حیدری، محمد دانشگر، پژمان منتظری، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، روزبه چشمی، امید نورافکن، آیاندا پاتوسی، داریوش شجاعیان و گادوین منشاترکیب الهلال: عبدالله المعیوف، محمد البریک، محمد جحفلی، علی آل بلیهی، یاسر الشهرانی، میلوش دگنک، عبدالله الخبیری، کارلوس ادواردو، نواف العابد، بافیتمبی گومیس و سباستین جووینکو۲۰۵۱
ورزش۳ورزش۳21 ساعت قبل
السد قطر دو – پاختاکور یکنتیجه دیدار اول این گروه، دوباره تکرار شد و حالا السد با ۷ امتیاز صدرنشین گروه است. پرسپولیس با دو برد صدرنشین می‌شود؟ جواب این سوال مشخص نیست زیرا الاهلی نیز شانس کسب دو برد را دارد و می‌تواند حتی اگر قرمزها ۱۰ امتیازی شوند، با یازده امتیاز صدرنشین باشد. در ادامه مسابقات پاختاکور ۵ امتیاز اولین حریف پرسپولیس است و بازنده این دیدار، شانسی برای صعود نخواهد نداشت و نتیجه مساوی نیز تقریبا کار هر دو تیم را سخت خواهد کرد. قرمزها در دیدار پایانی خود با حمایت پر شور هواداران میزبان السد قطر خواهند بود؛ السد با ۷ امتیاز صدرنشین است و با کسب برد برابر الاهلی ۱۰ امتیاز می‌شود تا صعود خود را قطعی کند و همین موضوع می‌تواند برای پرسپولیس بهترین حالت باشد. این اتفاق برای پرسپولیس صد در صد و قطعی است و برای دیگر تیم‌ها نیز احتمال بالایی دارد؛ حالا همه تیم‌های این گروه به دور از مصلحت اندیشی باید برنده باشند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
«میرمصطفی جوادی» در حرکت یکضرب وزنه‌های ۱۴۳، ۱۵۰ و ۱۵۴ کیلویی را با موفقیت پست سر گذاشت تا در حرکت یکضرب در رده ششم قرار گیرد. وی در حرکت دوضرب نیز فقط وزنه ۱۸۲ کیلوگرم را مهار کرد و در ثبت وزنه‌های ۱۹۴ و ۱۹۵ کیلویی ناموفق بود تا در حرکت دوضرب هم در جایگاه ششم بایستد و در مجموع نیز با حدنصاب ۳۳۶ کیلوگرم در جایگاه ششم قرار گرفت. «دایین لی» وزنه بردار چینی نیز با ثبت وزنه‌های ۱۶۸ کیلوگرم در حرکت یکضرب (مدال طلا)، ۱۹۵ کیلوگرم در حرکت دوضرب رده چهارم و ۳۶۳ کیلوگرم مدال طلای مجموع را به دست آورد. همچنین، از ساعت ۱۳ ظهر به وقت تهران امروز (سه شنبه ۳ اردیبهشت) «مریم زارع» در گروه A دسته ۵۹ کیلوگرم بانوان به روی تخته رفت. (پیش از این رکورد دسته ۵۹ کیلوگرم در حرکت دوضرب ۱۳۶ کیلوگرم و در مجموع ۲۳۷ کیلوگرم بود).
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وقتی علی ضیا از شاه‌حسینی درباره همجنسگرایی در فوتبال ایران پرسید، او گفت: «متاسفانه برخی از مدیران ناآگاه به محتویات پرونده همجنسگرایی، چنین ادعاهایی کردند. یکی از رسانه‌ها از من پرسید واقعا چنین پدیده‌ای وجود دارد؟ گفتم گزارشی از یکی از نهادهای امنیتی به دست من رسیده که حدود سی صفحه است. یکی از مدیران وقت فدراسیون، گفت از من بعید است چنین گزارشی را قضاوت کنم. خب اگر برخی از مسائل را ریزبینی کنیم، شاید این پرونده دچار مشکل شود. از رییس وقت و فعلی کمیسیون اصل نود می‌خواهم این پرونده را رسیدگی کنند.» ۲۵۵ ۴۱
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، ماریو بودیمیر با توجه به مصدومیتی که داشت از برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم پرسپولیس اجازه گرفت تا راهی کرواسی شود. او در این سفر علاوه بر اینکه کنار خانواده خود خواهد بود، مراحل درمانش را پیگیری خواهد کرد و در این ارتباط هماهنگی به عمل آمد. ماریو بودیمیر اوایل هفته آینده به ایران باز می‌گردد تا به جمع سرخپوشان ملحق شود. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر