صدرنشین یا قعرنشین/ علی‌منصور بزرگ‌ترین سد راه تیم‌های مدعی کسب قهرمانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نود
  4. ورزشی
صدرنشین یا قعرنشین/ علی‌منصور بزرگ‌ترین سد راه تیم‌های مدعی کسب قهرمانی

صدرنشین یا قعرنشین/ علی‌منصور بزرگ‌ترین سد راه تیم‌های مدعی کسب قهرمانی

نودخبرگزاری نود |
ذوب آهن با تساوی برابر سپاهان به روند کسب نتایج خوبش ادامه داد و فرصت صدرنشینی را هم از تیم همشهری اش گرفت تا علی منصور نشان دهد که راه متوقف کردن تیم های مدعی را خوب بلد است.

به گزارش اختصاصی وبسایت نود، شاگردان علی منصوریان در دقایق پایانی توانستند دروازه زردپوشان دیار زاینده رود را باز کنند و مانع صدرنشینی آنها در جدول رده بندی شوند. علیرضا منصوریان که هفته‌های شروع کارش در اصفهان با نتایج بسیار ضعیفی همراه بود، شاگردان همبازی و مربی سابقش در استقلال را متوقف کرد تا بار دیگر یک تیم مدعی را در راه کسب عنوان قهرمانی متوقف کند. در ادامه عملکرد منصوریان در متوقف کردن تیم‌های مدعی قهرمانی را مرور می‌کنیم.

تراکتورسازی (لیگ برتر چهاردهم)

دو تیم از مثلث قهرمانی در هفته پایانی در تبریز مقابل هم صف آرایی کردند؛ تراکتورسازی بسیار امیدوار بود تا با حمایت هوادارانش اولین قهرمانی در لیگ برتر را همراه با مربی محبوب جشن بگیرند. نفت و علی منصور هم نمی‌خواستند بهترین فرصت برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر از دست بدهند، اما گل زود هنگام شاگردان منصوریان، با پاسخ محکمی از سوی میزبان تبریزی همراه شد و قرمزپوشان تراکتور تا دقیقه ۶۰ با نتیجه سه بر یک پیش افتادند و جام قهرمانی را در دستان خود حس می‌کردند. به دنبال اخراج آندو تیموریان کاپیتان تراکتورسازی و حضور ارسلان مطهری در ترکیب نفت در نیمه دوم، ناگهان همه چیز به سود نفتی‌ها تغییر کرد. آنها توانستند دو گل را جبران کنند و بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید. همه مدعیان، چه در تبریز و چه در اصفهان، جشن قهرمانی به پا کردند اما دیری نگذشت که تونی و بازیکنانش متوجه واقعیت شدند و اصفهان بر بام فوتبال ایران نشست. منصوریان در حالی مانع قهرمانی تراکتورسازی شد که خودش هم نتوانست به افتخار تاریخی دست یابد.

استقلال (لیگ برتر پانزدهم)

تیم مظلومی باز هم لیگ را بسیار خوب شروع کرد و هفته‌های زیادی بر صدر جدول تکیه زده بود؛ در چند دیدار آخر، مرد محبوب هواداران که برای حضورش روی نیمکت استقلال لحظه شماری می‌کردند، چپ و راست استقلال را شکست داد و مغلوب کرد. در دیدار برگشت دو تیم در هفته بیستم، نفت منصوریان صدرنشین لیگ برتر را شکست داد تا آبی‌های خوزستان از این فرصت نهایت استفاده را برده و جای تهرانی‌ها را در صدر گرفتند. این اولین هشدار جدی و شوک به شاگردان مظلومی در راه کسب عنوان قهرمانی بود؛ شکستی که صدر جدول را از سیطره شاگردان مظلومی در آورد و پایانی تلخ را برای این فصل رقم زد. پس از پایان بازی، منصوریان در مصاحبه‌ای گفت هواداران استقلال مطمئن باشند که یک روز این سه امتیاز را به آنها بر می‌گردانم و به خاطر ناراحتی از این شکست، آنها را خوشحال خواهم کرد.

پرسپولیس (لیگ برتر پانزدهم)

علی منصوریان انگار طاقت ناراحتی هواداران تیم محبوبش را نداشت و دلش می‌خواست خیلی زود وعده خود را برای آنها عملی کند. فصل دراماتیک پرسپولیس به روزهای آخر نزدیک شد و این تیم پس از برد شیرین در دربی، حالا مدعی اول قهرمانی بود. سرنوشت قهرمانی پرسپولیسی‌ها به دست خودشان بود و با پیروزی در دو سه هفته آخر، بدون توجه به نتایج دو تعقیب کننده آبی پوش، جشن قهرمانی به پا می‌کرد. هفته بیست و هشتم، منصوریان و نفت به مصاف پرسپولیس برانکو رفتند. هشتاد هزار هواداری که آزادی را کاملا به رنگ قرمز درآوردند، شاهد یکی از بدترین شکست‌های پرسپولیس در دوران حضور پروفسور کروات بودند. در فاصله ۸ دقیقه به پایان، وحید امیری با ظرافت خاصی توپ را به کنج دروازه سوشا مکانی فرستاد؛ بازیکنان پرسپولیس برای جبران این گل همه کار کردند، اما مجتبی حقدوست با فرار عالی و شلیک دقیق، کار پرسپولیس را پیش از پایان فصل تمام کرد. منصوریان به وعده خود عمل کرد، اما استقلال مظلومی بارها و بارها با صدای بلند فریاد کشیده بود که قهرمانی را دوست ندارد.

خبری: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

پرسپولیس (لیگ برتر شانزدهم)

صدرنشین یا قعرنشین/ علی‌منصور بزرگ‌ترین سد راه تیم‌های مدعی کسب قهرمانی - 10

در این فصل، گذر منصوریان و پرسپولیس در دربی پایتخت به هم افتاد؛ گرچه هفته بیست و یکم برای تشخیص تیم قهرمان خیلی زود بود، اما فاصله پرسپولیس برانکو با تیم‌های تعقیب کننده آنقدر زیاد بود که شاید خود تراکتورسازی و استقلال هم قهرمانی ارتش سرخ را پذیرفته بودند. منصوریان با جوانانی که در نیم فصل دوم خوش درخشیدند و عملکرد خوبی داشتند، به مصاف پرسپولیسی رفت که ۹ امتیاز بیشتر از تراکتورسازی قلعه نویی داشت و هفته‌های طولانی از آخرین گل خورده آنها در ورزشگاه آزادی می‌گذشت. سروش رفیعی در همان ابتدای کار دروازه آبیها را باز کرد تا هواداران پرسپولیس به یک پیروزی دلچسب دیگر در دربی بسیار امیدوار باشند. در همان نیمه نخست که پرسپولیس می‌توانست باز هم دروازه کاپیتان رحمتی را باز کند، دقایق عجیبی بر برانکو گذشت و اوضاع برای منصوریان رؤیایی پیش رفت. دو گل در کمتر از دو دقیقه، باعث بهت برانکو شد؛ گل کاوه رضایی هم کار پرسپولیس را برای فرار از شکست بسیار سخت و دشوار کرد که در نهایت هم این امر محقق نشد. تراکتورسازی هم در این هفته پیروز شد تا فاصله با صدر به شش امتیاز کاهش یابد و امیدهای ژنرال و تیمش برای جبران فاصله با پرسپولیس بیشتر و بیشتر شود.

منصوریان در دیدار امروز ذوب آهن اصفهان و سپاهان باز هم توانست یک تیم مدعی دیگر را متوقف کند تا نشان دهد صرفنظر از شرایط تیمش و جایگاه آنها در جدول رده بندی، راه مقابله و متوقف کردن تیم‌های مدعی را به خوبی می‌داند. اگر سپاهان در ادامه راه به دردسر بیفتد و قهرمانی را تقدیم رقبا کند، بدون شک یکی از عوامل اصلی آن، از دست رفتن ۳ امتیاز بازی برابر ذوب آهن خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با ذوب آهن، علیرضا منصوریان، داخلی و اسلایدر از تلگرام

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو12 ساعت قبل
ظاهرا باشگاه پرسپولیس سرانجام جانشین مناسبی برانکو پیدا کرده و قصد دارد تا پایان امشب سرمربی جدید سرخ‌ها را معرفی کند. شنیده‌ها حاکی از این است که الکساندر نوری سرمربی جوان و ایرانی که سابقه سرمربی‌گری تیم‌ وردربرمن آلمان را دارد، با مدیران پرسپولیس برای هدایت این تیم به توافق رسیده است و تا ساعات دیگر رسما سرمربی سرخ‌پوشان خواهد شد.
روزنوروزنو8 ساعت قبل
پیشنهاد وسوسه کننده پرسپولیس برای جذاب‌ترین خرید فصل اگر چه طارمی اعلام کرده اولویت اولش بازی در اروپا است اما او هنوز به طور کامل از پرسپولیس دور نشده است. به گزارش خبرورزشی، رفتن برانکو از ایران و عقد قرارداد با الاهلی عربستان دردسر بزرگی برای مدیران باشگاه پرسپولیس به وجود آورده است. ستاره تیم ملی کشورمان که به تازگی مقابل سوریه هت‌تریک کرد نشان داد در آمادگی خوبی به سر می‌برد. اگر مهدی طارمی با مبلغ پیشنهادی مدیران تیم قهرمان به پرسپولیس برگردد گران‌ترین بازیکن این تیم در لیگ نوزدهم خواهد شد. گفته می‌شود مهدی طارمی به تهران می‌آید تا با نمایندگان پرسپولیس پای میز مذاکره بنشیند.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱12 ساعت قبل
اختصاصی | باشگاه استقلال در نهایت موفق شد فوق‎ستاره لیگ برتر را جذب کند. اما ظاهرا اتفاقی که چند روز پیش رخ داد، شرایط را به یکباره عوض کرد و باعث تغییر اوضاع باشگاه استقلال شد. پس از آن که تیام ستاره سابق آبی‌ها به تیم کاسم پاشا پیوست، ۲۰ درصد از مبلغ انتقالش که ۳۰۰ هزار یورو می‌باشد به باشگاه استقلال پرداخت خواهد شد. آیاندا پاتوسیبدین ترتیب پول دائمی کردن قرارداد پاتوسی فراهم شد تا این فوق‌ستاره ارزشمند که مورد توجه تیم‌هایی چون سپاهان و پرسپولیس نیز بود، رسما به استقلال بپیوندد و فصل آینده هم آبی‌‌پوش باقی بماند. بیشتر بخوانیدفوری و رسمی؛ ستاره استقلال سرانجام سرخ‌پوش شد + عکسفوری؛ توافق نهایی استقلال با جانشین رحمتی + عکسدرخواست ناباورانه پیش‌کسوت استفلال از وزیر ورزش!
وانانیوزوانانیوز22 ساعت قبل
مدیران باشگاه پرسپولیس که جهت مذاکره با گزینه‌های سرمربیگری خود راهی ترکیه شده‌اند دور تازه‌ای از مذاکرات را با یک سرمربی و یک وکیل آغاز کردند و این مذاکرات هم اکنون در جریان است. به گزارش وانانیوز، در حالیکه امروز خبر مذاکره مدیران اعزامی باشگاه پرسپولیس به ترکیه با لمونیس تاکیس سرمربی سابق المپیاکوس منتشر شد و مدال نیز از جدی بودن این گزینه خبر داد، آخرین خبرها از ترکیه حاکی از این است که بعد از رفتن این مربی، دور تازه‌ای از مذاکرات البته اینبار با نماینده یک گزینه و همچنین ماسیمو کاررا آغاز شده است. بر اساس اطلاعات یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس اینک مذاکره با کاررا سرمربی ایتالیایی که در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ بهترین مربی سال لیگ روسیه شده بوددر جریان است. مدیران باشگاه پرسپولیس که با وکیل الکساندر نوری نیز مذاکراتی داشته‌اند در دور بعدی مذاکرات خود سراغ وکیل زورانمامیچسرمربی مطرح کروات رفته‌اند. یکی از اعضای باشگاه پرسپولیس با تائید این موارد به خبرنگار ما گفت: خیلی بعید است که امشب هم سرمربی معرفی شودزیرا مقرر شده مدیران باشگاه امشب و در پایان مذاکرات درباره گزینه‌ها به جمع بندی برسند و فردا (چهارشنبه) نظر نهایی شان را اعلام کنند.
روزنوروزنو8 ساعت قبل
سایت «nogometne vijesti» کرواسی مدعی شده پرسپولیس با چاچیچ سرمربی پیشین تیم ملی کرواسی به توافق رسیده و در آستانه بازگشت به فوتبال قرار دارد. این سایت کروات نوشت: سرمربی سابق تیم ملی کرواسی در ۶۵ سالگی در آستانه بازگشت به فوتبال قرار دارد چرا که او با یک پیشنهاد خوب خارجی مواجه شده است. چاچیچ نیمکت پرسپولیس را از برانکو به ارث خواهد برد. توافقات نهایی صورت گرفته و این مربی امروز یا فردا با باشگاه ایرانی قراردادش را در استانبول امضا خواهد کرد.
وانانیوزوانانیوز4 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، فصل نقل و انتقالات و جذب بازیکن به طور رسمی برای پرسپولیسی‌ها آغاز شد و درحالیکه وضعیت سرمربیگری این تیم پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ مشخص نیست، اما شایعات و خبر‌های زیادی از نقل و انتقالات بازیکنان و انتخاب سرمربی این تیم به گوش می‌رسد. همچنین آخرین اخبار از نقل و انتقالات سرخپوشان این است که علی علیپور راهی بلژیک خواهد شد و ماریو بودیمیر نیز علاقه‌ای دیگر به ماندن در پرسپولیس ندارد تا پرسپولیس بدون مهاجم نوک باشد. البته او درحال حاضر با پرسپولیسی‌ها به توافق نسبی رسیده و منتظر است تا ابتدا سرمربی تیم مشخص شود تا سپس نهایی و اعلام شود. به جز این بازیکنان، پرسپولیسی‌ها در صدد جذب چند بازیکن جوان و … هستند و باید دید در پایان فصل نقل و انتقالات چه بازیکنانی جذب سرخپوشان خواهند شد. لازم به ذکر است، تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس از امروز (چهارشنبه ۵ تیرماه) با حضور کریم باقری آغاز می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر