۷۹۹۶۵ مسافردر مدرسه‌های استان بوشهر اسکان یافتند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
۷۹۹۶۵ مسافردر مدرسه‌های استان بوشهر اسکان یافتند

۷۹۹۶۵ مسافردر مدرسه‌های استان بوشهر اسکان یافتند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
بوشهر- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: از 28 اسفند تا کنون 79هزار و 965 مسافر نوروزی در قالب 22 هزار و 213 خانوار در مدرسه های این استان اسکان یافتند.

به گزارش ایرنا، ناصر کرمی سه شنبه شب در بازدید از ستاد اسکان فرهنگیان شهرستان گناوه در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد ۷۲هزار و ۲۳۸ نفر در قالب ۲۰هزار و ۶۷ خانوار فرهنگی و مابقی غیرفرهنگی هستند.

وی بیان کرد: بر این اساس آمار اسکان مسافران نوروزی تاکنون به ۲۲۴ هزار و ۲۵۸ نفرروز می‌رسد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط جوی، اسکان هرچه بیشتر مسافران از اولویت‌های آموزش و پرورش استان است.

کرمی اضافه کرد: آموزش و پرورش استان بوشهر با پیگیری و نظارت بر تمامی ستادهای اسکان سعی بر رفاه حال گردشگران در بحث اسکان را دارد تا مسافران سفر خوبی در استان تجربه کنند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناوه گفت: تاکنون ۱۷ هزار و ۹۴۳ مسافر نوروزی در قالب پنج هزار و ۴۵ خانوار در مدرسه‌های این شهرستان اسکان یافتند.

اسکندر احمدی افزود: علاوه بر اماکن پیش بینی شده برای اسکان مسافران نوروزی، با توجه به ضرورت اسکان اضطراری تمام سالن‌های ورزشی سرپوشیده، نمازخانه مدرسه‌ها، سالن‌های امتحان و مسجدها در اختیار مهمانان نوروزی است.

۶۰۴۷/۶۰۴۵

گفتنی است مدیرکل آموزش و پرورش استان به صورت سرزده در شهرستان گناوه حضور یافت و نحوه خدمت رسانی ستاد اسکان این شهرستان را بررسی کرد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، اسکان، آموزش و پرورش و بوشهر از تلگرام

🔹بیمه، چتر آرامش؟!

🖌رضا داودی «فعال صنفی معلمان»

▫️ارائه خدمات بیمه‌ای که قرار بود چتر آرامش را برای اقشار مختلف اجتماعی فراهم کند، سالهاست که استرس و فشارهای عصبی بسیاری را به جامعه فرهنگیان کشور تحمیل کرده و همچنان نیز ادامه دارد. در ادامه روند سالهای گذشته امسال هم، تشریح جزییاتی پیرامون قرارداد جدید آموزش و پرورش در ارتباط با بیمه تکمیلی درمان، معلمان را در بهت و نگرانی فرو برد.

بی‌مهری‌هایی که فرهنگیان در طول سالیان گذشته از وزارت آموزش و پرورش دیده‌اند بسیار است. وزارتخانه‌ای که ظاهرا باید به دفاع از حقوق فرهنگیان به عنوان تاثیرگذارترین و بزرگترین نهاد اجتماعی بپردازد، متاسفانه جفای جدیدی را در حق فرهنگیان اعمال کرده که زمینه‌ساز دامن زدن به تبعیض هر چه بیشتر علیه آنها شده است. قرارداد جدید بیمه تکمیلی درمان که شامل دو طرح «الف» و «ب» است در ابتدا بیانگر عدم توجه به مشکلات معیشتی و سطح دستمزدهای موجود در آموزش و پرورش و سپس تشدید فاصله طبقاتی بین جامعه فرهنگیان است.

عدم توجه به سطح دستمزدها و تشدید فاصله طبقاتی بین معلمان رسمی، شرکتی، پیمانی و …. سلامت معلمان با دستمزدهای پایین‌تر و دارای مشکلات اقتصادی مضاعف را نشانه گرفته و زمینه را برای گریبانگیر شدن هر چه بیشتر این قبیل معلمان با مشکلات درمانی مهیا ساخته است. بی‌شک سلامتی به عنوان رکن اول و پایه‌ای‌ترین نیاز انسان از ضروری‌ترین نیازهای معلمان برای ادامه فعالیت در فضای آموزشی کشور و پرورش نسلی پویا و ماهر است. معلم بیمار و ناتوان از پرداخت هزینه‌های درمان نمیتواند در جهت تحقق اهداف بلند و عالی آموزش و پرورش تلاش کند، چراکه پایه‌ای‌ترین نیاز وی مورد تهدید قرار گرفته است.

مشاهده جامعه آماری فرهنگیان نشان‌دهنده این امر است که آموزش و پرورش بزرگترین نهاد اجتماعی به لحاظ تعداد کارکنان است. با یک حساب سرانگشتی میتوان دریافت که آموزش و پرورش با این تعداد جمعیت م‌یتواند سالانه صدها میلیارد ریال پرتفوی (کل مبلغی که شرکت بیمه‌گر از بیمه‌گذار دریافت می‌کند) برای شرکت‌های بیمه‌ای فراهم کند.

به جرات می‌توان ادعا کرد حجم پرتفوی آموزش و پرورش برای شرکت‌های بیمه در زمینه بیمه تکمیل درمان، بزرگترین حجمی است که تاکنون یک نهاد توانسته برای شرکت‌های بیمه فراهم آورد. حال با توجه به این پرتفوی عظیم سوال اساسی که باقی میماند اینست که چرا با این حجم پرتفوی، قراردادهای آموزش و پرورش در زمینه تکمیل درمان در قیاس با سایر نهادها بسیار غیر منصفانه است و حاوی خدمات بسیار ضعیفی است؟!

دلیل پرداخت‌ها طولانی‌مدت چند ماهه در طرح «ب» قرارداد جدید بیمه تکمیلی با توجه به این پرتفوی زیاد چیست؟! چرا برخی خدمات در طول چند سال گذشته یا حذف شده‌اند و یا هزینه پرداختی تقبل شده توسط شرکت «آتیه‌سازان حافظ» با لحاظ تورم موجود ثابت مانده است؟! و سوال مهمتر؛ چرا سهم دولت از پرداخت درصدی از حق بیمه در قرارداد جدید حذف شده است؟! آیا حذف سهم دولت نشانه نگاه مصرفی به آموزش و پرورش نیست؟! آیا نگاه مصرفی به آموزش و پرورش متاثر از سیاست‌های نئولیبرال‌ مبتذل نیست؟!

تمدید قرارداد بیمه تکمیلی طی سالیان گذشته با یک شرکت؛ اعتراضات جامعه فرهنگیان به شرایط قرارداد بیمه‌ای و عدم برگزاری مناقصه شفاف از سوی وزرات آموزش و پرورش؛ تقویت‌کننده این شک است که در پشت این قرارداد چه کسی یا کسانی قرار دارند و چه منافعی از عقد این نوع قرارداد با توجه به پرتفوی بزرگ این قرارداد می‌برند؟!


🔻روایت وزیر آموزش و پرورش از دیدار اخیرش با مراجع و حمایت‌ها از روند تغییر و تحول در آموزش و پرورش

#آموزش


🔵 «۶۱ درصد مدارس مسجد سلیمان فرسوده است»

جانمراد داوودی، مدیر آموزش و پرورش مسجد سلیمان، گفته است ۶۱ درصد مدارس مسجد سلیمان فرسوده است. به گزارش خبرگزاری ایرنا، مدیر آموزش و پرورش مسجد سلیمان گفته است ۳۲ کلاس کانکسی در این شهرستان وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش مسجد سلیمان همچنین گفته است: «در بارندگی اخیر یک دانش‌آموز در یکی از کلاس‌های کانکسی این شهرستان دچار برق گرفتگی شد که لازم است هر چه زودتر برای حفظ امنیت و سلامت دانش‌آموزان این مدارس جمع‌آوری شوند.»

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //bit. ly/۲EOQD۰v


🔵 وزیر آموزش و پرورش: ۹۹ درصد از اعتبارات آموزش و پرورش، صرف پرداخت حقوق می‌شود

محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، گفته است مدارس با بحران محرومیت مواجه هستند و کمبود زیادی در رابطه با امکانات وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» وزیر آموزش و پرورش گفته است: «۹۹ درصد از اعتبارات وزارت آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق می‌شود در حالی که فرهنگیان رضایتی از حقوق خود ندارند.»

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲TmVtfL


واکنش بطحایی به جایزه خودروی سواری برای نفر برتر کنکور ۹۸

وزیر آموزش و پرورش:

🔹آموزش و پرورش که خودروی سواری نمی‌تواند به کسی بدهد.

🔹تأکید می‌کنم که آموزش و پرورش نباید خودش به موضوع کنکور دامن بزند و من درباره هرمزگان پیگیری می‌کنم.


دکتر چلداوی معاون پژوهش و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان در جلسه بررسی وضعیت آموزش و پرورش استان خوزستان به میزبانی حزب ندای ایرانیان بیان کردند.

⏺ در هیچ دولتی در تاریخ حتی زمان امیر کبیر آموزش و پرورش در اولویت نبوده است

⏺ سدکنکور، مشکلات مالی، انتظارات خانواده، بی انگیزگی دانش آموز و نظام اموزشی پنج چالش بزرگ آموزش و پرورش هستند.

⏺ در آزمون تیمز ایران رتبه ۵۱ را در بین ۶۴ کشور دارد.

⏺ میل به مهاجرت، بازنشستگی و کمبود نیروی انسانی و فضای اموزشی ابر مشکلات آموزش و پرورش استان هستند.

⏺ اداره کل آموزش و پروش استان خوزستان با چنگ و دندان معلمان را در استان نگه می‌دارد.

🔽گزارش کامل جلسه را در لینک زیر مطالعه نمایید.

http: //www. irnedakhz. ir/?p=۲۵۹۰


در ادامه بخوانید

مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه فنی استان فارس، محمد جامعی اظهار داشت: در این دوره آموزشی که توسط دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با حضور ۳۷ نفر از اعضای هیئت علمی رشته‌های عمران و مکانیک دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور در دانشکده فنی شهید باهنر شیراز برگزار شد، شرکت کنندگان به صورت تخصصی به صورت تئوری و عملی با بازرسی جوش آشنا می‌شوند. وی بیان کرد: اعضای هیأت علمی شرکت کننده در این دوره آموزشی، مراحل عملی آموزش بازرسی جوش را در دو واحد بزرگ صنعتی کشور از جمله فاتح صنعت کیمیا و تیربتون فارس که در شرکت صنعتی بزرگ شیراز واقع شده آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند. رئیس دانشکده فنی شهید باهنر شیراز تصریح کرد: این دوره آموزشی در راستای توانمندسازی و ارتقا پایه اعضای هیأت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای از ۲۹ تیرماه آغاز و تا ۳۱ تیرماه ۹۸ ادامه یافت. براساس این گزارش، قرار است سه دوره آموزشی دیگر تا ۹ مرداد ۹۸ در شهر شیراز ویژه اعضای هیأت علمی گروه‌های عمران و مکانیک دانشگاه فنی و حرفه‌ای با عناوین آزمایشگاه مقاومت مصالح، برنامه ریزی فرآیند تولید و همچنین سیستم‌های اندازه گیری برگزار شود.
سینماپرسسینماپرس21 ساعت قبل
سینماپرس: مستند «شکار جاسوس‌ها» جدیدترین ساخته شبکه پرس تی وی امشب از شبکه یک سیما پخش می‌شود. به گزارش سینماپرس، «شکار جاسوس‌ها» که به تازگی به تهیه کنندگی مهدی عرب در شبکه پرس تی وی تولید شده است، ضمن مروری کوتاه بر گزارش چند ماه قبل یاهونیوز مبنی بر ضربه مهلک ایران به شبکه جاسوسی سیا در سال ۹۲، به بررسی جدیدترین ضربه وارده بر پیکر این سازمان جاسوسی در سال ۹۷ می‌پردازد و نشان می‌دهد که در این سال، جامعه اطلاعاتی ایران و در راس آن وزرات اطلاعات توانست شبکه جدیدی از جاسوس‌های سیا که در مراکز حساس کشور فعالیت می‌کردند شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی دهد. در این مستند همچنین با برخی از جاسوس‌های سیا که در عملیات اخیر دستگیر شده‌اند گفت و گو صورت گرفته است که این افراد در اعترافات خود، از نحوه جذب، آموزش‌های دیده شده، حوزه جاسوسی و دیگر موارد مرتبط با جاسوسی پرده برمی دارند. مستند شناسایی و دستگیری جاسوسان آمریکایی که شامگاه گذشته یکشنبه ۳۰ تیر برای نخستین بار از شبکه پرس تی وی به روی آنتن رفت، امروز دوشنبه ۳۱ تیر ماه در ساعت‌های ۱۷ و ۲۴ به وقت تهران از این شبکه بازپخش دارد و در روز سه شنبه نیز در ساعت ۱۷، پنجشنبه ساعت ۱۱، جمعه ساعت ۸ و شنبه ساعت ۱۹ مجددا روی آنتن خواهد رفت. «شکار جاسوس‌ها» امشب از طریق شبکه یک سیما به روی آنتن می‌رود.
فارسفارس2 ساعت قبل
عضو فقهای شورای نگهبان افزود: علمای سلف، مختصر علوم را به زبان شعر بیان کردند و افراد با حفظ این اشعار این قواعد را در هر زمانی دوباره به یاد می‌آوردند. وی با بیان اینکه سال‌ها محافل علمی منتظر نشر نظرات مقام معظم رهبری بودند ادامه داد: تدوین درسنامه فقه و غنا کار باارزشی بود و این اثر در اختیار مراکز علمی قرار می‌گیرد. عضو فقهای شورای نگهبان افزود: فقه ارزشمند است و علم فقه نورانیت و برکت را در وجود انسان به وجود می‌آورد، شناختن فقه اهل‌بیت (ع) اگر با قصد قربت همراه باشد، صفا و جلای قلبی برای انسان به دنبال دارد. آیت‌الله شب زنده دار با اشاره به ویژگی کتاب‌های فقهی اظهار کرد: تجربه نشان داده است کتاب‌های فقهی که با اخلاص نوشته شده باقی مانده است. عضو فقهای شورای نگهبان افزود: نوشتن تقریر از درس برای یک طلبه، کار مکمل در زمینه آموزش است، البته مراد از تقریر نوشتن صرفا یادداشت برداری سخنان استاد نیست.

اقلیت هنرمند و سپیدپوش جنوب ایران را می‌شناسید؟ +عکس

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل

کدام مشاهیر فارغ التحصیل دانشگاه صدا و سیما هستند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، ­شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما به مناسبت پنجاه سالگی تاسیس دانشگاه صدا و سیما با حضور در برنامه امروز «سلام صبح بخیر» درباره این دانشگاه و خروجی‌هایش و با اشاره به تاریخچه آن افزود: دانشگاه صدا و سیما از پنجاه سال پیش که تحت عنوان مدرسه عالی سینما و تلویزیون تاسیس شد (که آن زمان جزو اولین مدارس سینما - تلویزیون آسیا بود) تاکنون بیش از ۴۵۰۰ نفر فارغ التحصیل داشته است. وی افزود: بسیاری از این افراد جزو تدوینگران، فیلمبرداران و کارگردانان بنام هستند. برای نمونه در رشته صدابرداری فقط در این دانشکده نیرو پرورش داده شده و این دانشگاه بخش مهمی از نیروی فنی و تخصصی تلویزیون و سینما را تامین کرده است. رئیس دانشگاه صدا و سیما گفت: تعداد زیادی از مسئولان ارشد رسانه ملی از دانش آموختگان همین دانشگاه بوده‌اند وهمچنین افراد دیگری نامشان در پایگاه دانشگاه صدا و سیما در قسمت مشاهیر وجود دارد. سال گذشته نیز دیوار مشاهیر در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر