سال ۹۷برای فوتبال بانوان متفاوت بود/می‌توانیم جزو بهترین‌ها باشیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. ورزشی
سال ۹۷برای فوتبال بانوان متفاوت بود/می‌توانیم جزو بهترین‌ها باشیم

سال ۹۷برای فوتبال بانوان متفاوت بود/می‌توانیم جزو بهترین‌ها باشیم

مهرخبرگزاری مهر |
از نگاه ملی پوش فوتبال بانوان تیم ملی سالی متفاوت را پشت سر گذاشته است و حال در اندیشه صعود به مرحله نهایی مسابقات انتخابی المپیک است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مرحله دوم رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ از ۱۴ فروردین ماه به مصاف رقبا خواهد رفت تا برای صعود تلاش کند. زهرا قنبری بازیکن تیم شهرداری بم که نیم فصل خوبی در تیمش دارد در اردوهای ملی حضور دارد تا به همراه سایر ملی پوشان برای صعود به مرحله سوم انتخابی المپیک تلاش کنند.

مشروح گفتگو زهرا قنبری در آستانه سال جدید به شرح زیر است:

* تأثیر خوبی در تیم باشگاهی و ملی داشته‌ام

خدا را شکر در نیم فصل نخست مسابقات لیگ برتر تیم شهرداری بم وضعیت خوبی داشت و موفق شدیم با همدلی بازیکنان نیم فصل نخست را با قهرمانی پشت سر بگذاریم. امیدواریم همین روند ادامه دار باشد و در پایان رقابت‌های لیگ بتوانیم قهرمانی را دوباره برای این تیم کسب کنیم. تا به اینجا از عملکرد خودم راضی هستم و تأثیر خوبی برای تیم ملی و تیم باشگاهی ام داشتم.

* سال ۹۷ سال متفاوتی برای فوتبال زنان ایران بود

عملکرد تیم ملی در سال ۹۷ متفاوت‌تر از گذشته بود چرا که استارت اردوهای ملی از فروردین ماه زده و به صورت منظم برگزار شد. سال ۹۷ سال متفاوتی برای فوتبال زنان ایران بود چرا که تغییر و تحولات بسیاری به همراه داشت. تیم ملی موفق شد از مرحله نخست رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ صعود کند و راهی دور دوم شود. همین رشد و پیش باعث فشردگی رقابت‌ها در مسابقات لیگ نیز شد. در کل سال ۹۷ سال خوبی برای تیم ملی بود. امیدوارم در سال جدید نیز این روند رو به رشد ادامه دار باشد و بتوانیم به اهدافمان برسیم و جزو تیم‌های خوب آسیا قرار گیریم.

* وضعیت قراردادها افتضاح است

وضعیت قراردادها افتضاح است. امیدوارم اسپانسرهای خوبی جذب فوتبال بانوان شود تا رقم قراردادها کمی بهتر شود. این کمبودها باعث دلسردی بازیکنان می‌شود. بازیکن نیز هزینه‌های شخصی دارد و باید از یک راهی مخارج خود را تأمین کند. اگر می‌خواهیم فوتبال زنان حرفه‌ای باشد باید به مسائل مالی نیز توجه کنیم. نیاز به جذب اسپانسر داریم تا بازیکنان زندگی و فوتبال خود را حرفه‌ای‌تر دنبال کنند. وضعیت قراردادهای ما با مردان اصلا قابل مقایسه نیست و همین معضل باعث دلسردی می‌شود.

* مردم نمی‌دانستند که زنان فوتبال هم بازی می‌کنند

نگاه مردم در حال حاضر با توجه به قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان در آسیا بسیار تغییر کرده است. تا دو سال گذشته شاید کسی نمی‌دانست که فوتبال وجود دارد اما در حال حاضر ۸۰ درصد مردم از فوتبال بانوان آگاهی دارند. تیم ملی می‌تواند جزو بهترین‌های آسیا باشد به شرط اینکه توجه بیشتری به آن شود. در گذشته مردم نمی‌دانستند که زنان هم می‌توانند فوتبال بازی کنند. اگر رسانه حمایت بیشتری از فوتبال بانوان داشته باشد قطعا مردم می‌توانند صحنه‌های جذابی از بازی دختران تماشا کنند و ببینند که هیچ تفاوتی وجود ندارد. اگر فوتبال زنان شناخته شود استعدادها نیز شناسایی خواهند شد و همین کمک خواهد کرد تا اسپانسرها جذب و نگاه مردم به فوتبال بانوان حرفه‌ای شود. امیدوارم یک روز این اتفاق رخ دهد.

* نگاه تبعیضی آزار دهنده است

تبعیضی که بین زنان و مردان وجود دارد باعث اذیت و ناراحتی ام می‌شود. به هر حال فوتبال مردان از نظر کیفی بالاتر از زنان است اما فاصله آن خیلی نیست. به همین دلیل تفاوت و تبعیضی که بین زنان و مردان اعمال می‌کنند آزاردهنده است. بهترین بازیکن فوتبالیست زن ایران ۶۰ میلیون دریافتی دارد در حالی که بازیکنان مرد قراردادهای میلیاردی می‌بینند و بازیکنی که تمام فصل روی نیمکت قرار می‌گیرد ۴۰۰ میلیون تومان قرارداد می‌بندد. واقعا این نگاه‌های تبعیض آمیز اذیت کننده است. امیدوارم روزی فرا برسد که این شرایط به حداقل برسد و تبعیض کمتر باشد.

* نظرت راجع به مریم آزمون: مریم آزمون سرمربی تیم ملی زحمات بسیاری می‌کشد و تمام تلاشش این است تا نتایج خوبی در مسابقات انتخابی المپیک و آسیایی کسب کنیم. هدف او کمک به تیم ملی فوتبال بانوان است. هر چه در توان دارد برای تیم ملی می‌گذارد. تمام سعی خود را می‌کند تا به چیزی که حقمان است برسیم.

* تلخ‌ترین خاطره ورزشی: آسیبی که در سال ۸۸ دیدم منجر شد تا به مدت یکسال از فوتبال دور باشم. این دوری برایم بسیار سخت بود و یکی از تلخ‌ترین خاطرات ورزشی ام است.

* شیرین‌ترین خاطره ورزشی: سال ۹۴ عنوان بهترین بازیکن فوتبال زنان ایران را کسب کردم و از اینکه پاسخ تمام زحمات خود و خانواده‌ام را دیدم خوشحال شدم. با این عنوان تمام سختی‌هایی که کشیده بودم را فراموش کردم و این شیرین‌ترین خاطره ورزشی‌ام است.

* در ناامیدی با چه چیزی آرام می‌شوی: در زمان ناامیدی به خودم انرژی می‌دهم و سعی و تلاشم را مضاعف می‌کنم تا هر آنچه را که باعث ناراحتی ام شده را کنار بزنم. افکار منفی را از ذهنم بیرون می‌کنم و نمی‌گذارم اسیر آنها شوم. برای بدست آوردن چیزی که می‌خواهم تلاش می‌کنم.

* اگر بازگشت به عقب داشته باشید باز هم فوتبال را انتخاب می‌کنید: از کودکی عاشق فوتبال بازی کردن بودم. در کوچه و خیابان فوتبال بازی می‌کردم. به این رشته علاقه شدیدی دارم. هر بار که به عقب بازگردم قطعا حرفه‌ای‌تر این رشته را دنبال خواهم کرد و از اینکه فوتبالیست شده‌ام ناراحت نیستم.

* دوست داشتید پسر باشید: هر بار که مسابقات مردان را تماشا می‌کنم از حضور تعداد زیادی تماشاگران به این فکر می‌روم که‌ای کاش من هم پسر بودم تا به همین اندازه مورد حمایت قرار می‌گرفتیم و دیده می‌شدیم.

* نظرت درباره ورزشگاه آزادی: تیم ملی زنان نیز می‌تواند در ورزشگاه آزادی فوتبال بازی کند و بانوان نیز به تماشای آن بنشیند. این به رشد فوتبال کمک می‌کند و فرهنگ سازی نیز خواهد شد. قطعا اگر بازی‌های ما را از نزدیک تماشا کنند بسیار تأثیرگذار‌تر است. امیدوارم این فرهنگ سازی صورت گیرد و روزی در ورزشگاه آزادی حاضر شویم.

*الگوی ورزشی دارید: کریستیانو رونالدو، علی کریمی و علی دایی الگوهای ورزشی ام هستند.

* طرفدار استقلال یا پرسپولیس هستید: طرفدار تیم ملی فوتبال بانوان هستند. استقلال و پرسپولیس برایم فرقی ندارم و عرق خاصی نسبت به هیچکدام ندارم.

* اهدافت در سال ۹۸ چیست: یکی از اهدافم در سال ۹۸ این است که تا از دور دوم رقابت‌های انتخابی المپیک صعود و راهی مرحله نهایی شویم. اگر این اتفاق رخ دهد تغییری اساسی در فوتبال زنان بوجود می‌آید. در حال حاضر شرایط برای تیم ملی بسیار بهتر از گذشته است. این تحولات به تیم ملی و مسابقات لیگ کمک می‌کند.

* نظرت درباره مشکلات اقتصادی کشور: امیدوارم مشکلات اقتصادی هر چه سریع‌تر برطرف شود چرا که گریبانگیر همه شده است. ما ورزشکاران نیز جزئی از مردم هستیم و شرایط برای ماهم سخت است. زندگی کردن با این شرایط سخت شده. امیدوارم مسئولان فکری برای این وضعیت کنند.

* صحبت پایانی: سال جدید بازی‌های مهم انتخابی المپیک را در پیش داریم. سال نو در کنار خانواده‌هایمان نیستیم و در اردوهای تیم ملی حضور داریم. تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا راهی مرحله نهایی رقابت‌ها شویم که اگر این اتفاق رخ دهد برای نخستین بار است. تمام تلاش خود را می‌کنیم تا باعث افتخار آفرینی شویم. از خانواده‌ام بویژه پدر و مادرم که همیشه مرا حمایت کرده‌اند تشکر می‌کنم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با زهرا قنبری - فوتبال بانوان، فوتبال بانوان و مریم آزمون - تیم فوتبال بانوان از تلگرام

📷 گزارش تصویری اختصاصی؛ دیدار دوم تیم‌های ملی فوتبال بانوان ایران و بلاروس / بیتا جلالی و سمیرا بابایی


📷 گزارش تصویری دیدار تیم‌های شهرداری بم و ذوب آهن در لیگ برتر فوتبال بانوان - همه تصاویر

👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻


تیم فوتبال پارس جنوبی این هفته برای بازی با تیم همیاری آذربایجان غربی در لیگ برتر فوتبال بانوان به دلیل مشکلات مالی به ارومیه سفر نمی‌کند. این، دومین انصراف از بازی در نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال بانوان است. افزایش هزینه‌های جاری و مخارج سفر فشار سنگینی روی دوش تیم‌های حاضر در لیگ‌های ورزشی زنان وارد می‌کند


⚽️مرضیه جعفری: استان کرمان قطب فوتبال بانوان است/ زندگی من در بم جریان دارد

▫️صدرنشینی مقتدرانه تیم فوتبال بانوان شهرداری بم همانند گذشته ادامه دارد و شاگردان مرضیه جعفری به دنبال تکرار قهرمانی خود هستند. مرضیه جعفری مربی کاربلد و محبوب شهرداری بم اوضاع تیمش را تشریح کرده است. 👇🏻


❌رکورد جدید در فوتبال بانوان اروپا

🔸 ۶۰ هزار و ۷۳۹ نفر دیدار تیم‌های بانوان اتلتیکومادرید و بارسلونا را در استادیوم واندا متروپولیتانو شهر مادرید تماشا کردند.

🔸 این یک رکورد جدید برای یک بازی فوتبال بانوان در اروپا محسوب می‌ شود.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
از کدام تیم پیشنهاد دارید؟ از چند تیم لیگ برتری برای دستیاری و از تیم‌های لیگ یکی پیشنهاد سرمربیگری دارم. حرف‌های این آقا بی‌انصافی است و قطبی که پرسپولیس را یک بار قهرمان کرده، بد تیم را نمی‌خواهد. می‌گویند علی دایی گفته بود به سپهر حیدری رأی بدهید. مرزبان دوست نداشت پرسپولیس قهرمان شود و هر کاری کرد که تیم به قهرمانی نرسد، حتی لپ‌تاپ قطبی را شکست، ولی فایده‌ای نداشت! سپهر حیدری در این رابطه گفت: «بعد از باخت پرسپولیس به سپاهان و دیدن گریه هواداران گفتم به پرسپولیس می‌آیم و شادتان می‌کنم.

پشت پرده جدایی برانکو از زبان میناوند

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
مهرداد میناوند که پس از انتشار خبر جدایی برانکو از پرسپولیس طی اظهار نظری جنجالی تهدید به افشاگری کرده بود امروز از برخی اتفاقات پشت پرده باشگاه پرسپولیس که در نهایت به جدایی برانکو از این تیم انجامید، پرده برداشت.

تجمع هواداران خشمگین پرسپولیس+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

تهدید هواداران پرسپولیس: اگر برانکو برنگردد …

ایلناایلنا1 روز قبل
هواداران معترض پرسپولیس مقابل درب باشگاه شعارهای تهدید آمیز علیه مدیریت سر می‌دهند. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تجمع هواداران پرسپولیس که به جدایی برانکو از این تیم معترض هستند همچنان ادامه داد. هواداران عصبانی و معترض پرسپولیس که مقابل دفتر باشگاه حضور دارند مسئولان را تهدید می‌کنند که تا زمان بازگشت برانکو به تجمع اعتراضی خود ادامه خواهند داد.

ویدیو؛ تبریک تولد فابیو کاپلو توسط باشگاه میلان

طرفداریطرفداری1 روز قبل
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
* با کاوه رضایی، بشار رسن و فرشاد احمدزاده تنها مذاکراتی را به صورت ابتدایی و غیر مستقیم داشته‌ایم. * ما با محمد منصوری قرارداد بستیم که از بهترین مدافعین کناری فوتبال ایران در فصل قبل بود و ما براساس رزومه با او قرارداد بستیم. * طبیعی است که اهدای سوپرجام به پرسپولیس ناراحت باشیم اما اعتراضی نداریم. ضمن اینکه سپاهان قهرمانی‌های زیادی در فوتبال ایران دارد و در واقع ما جام ندیده نیستیم. * حدود ۱۰۰ میلیارد بودجه داریم اما این مبلغ برای همه مجموعه سپاهان است.

نظرها

اخبار بیشتر