1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. ورزشی
سال ۹۷برای فوتبال بانوان متفاوت بود/می‌توانیم جزو بهترین‌ها باشیم

سال ۹۷برای فوتبال بانوان متفاوت بود/می‌توانیم جزو بهترین‌ها باشیم

مهرخبرگزاری مهر |
از نگاه ملی پوش فوتبال بانوان تیم ملی سالی متفاوت را پشت سر گذاشته است و حال در اندیشه صعود به مرحله نهایی مسابقات انتخابی المپیک است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مرحله دوم رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ از ۱۴ فروردین ماه به مصاف رقبا خواهد رفت تا برای صعود تلاش کند. زهرا قنبری بازیکن تیم شهرداری بم که نیم فصل خوبی در تیمش دارد در اردوهای ملی حضور دارد تا به همراه سایر ملی پوشان برای صعود به مرحله سوم انتخابی المپیک تلاش کنند.

مشروح گفتگو زهرا قنبری در آستانه سال جدید به شرح زیر است:

* تأثیر خوبی در تیم باشگاهی و ملی داشته‌ام

خدا را شکر در نیم فصل نخست مسابقات لیگ برتر تیم شهرداری بم وضعیت خوبی داشت و موفق شدیم با همدلی بازیکنان نیم فصل نخست را با قهرمانی پشت سر بگذاریم. امیدواریم همین روند ادامه دار باشد و در پایان رقابت‌های لیگ بتوانیم قهرمانی را دوباره برای این تیم کسب کنیم. تا به اینجا از عملکرد خودم راضی هستم و تأثیر خوبی برای تیم ملی و تیم باشگاهی ام داشتم.

* سال ۹۷ سال متفاوتی برای فوتبال زنان ایران بود

عملکرد تیم ملی در سال ۹۷ متفاوت‌تر از گذشته بود چرا که استارت اردوهای ملی از فروردین ماه زده و به صورت منظم برگزار شد. سال ۹۷ سال متفاوتی برای فوتبال زنان ایران بود چرا که تغییر و تحولات بسیاری به همراه داشت. تیم ملی موفق شد از مرحله نخست رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ صعود کند و راهی دور دوم شود. همین رشد و پیش باعث فشردگی رقابت‌ها در مسابقات لیگ نیز شد. در کل سال ۹۷ سال خوبی برای تیم ملی بود. امیدوارم در سال جدید نیز این روند رو به رشد ادامه دار باشد و بتوانیم به اهدافمان برسیم و جزو تیم‌های خوب آسیا قرار گیریم.

* وضعیت قراردادها افتضاح است

وضعیت قراردادها افتضاح است. امیدوارم اسپانسرهای خوبی جذب فوتبال بانوان شود تا رقم قراردادها کمی بهتر شود. این کمبودها باعث دلسردی بازیکنان می‌شود. بازیکن نیز هزینه‌های شخصی دارد و باید از یک راهی مخارج خود را تأمین کند. اگر می‌خواهیم فوتبال زنان حرفه‌ای باشد باید به مسائل مالی نیز توجه کنیم. نیاز به جذب اسپانسر داریم تا بازیکنان زندگی و فوتبال خود را حرفه‌ای‌تر دنبال کنند. وضعیت قراردادهای ما با مردان اصلا قابل مقایسه نیست و همین معضل باعث دلسردی می‌شود.

* مردم نمی‌دانستند که زنان فوتبال هم بازی می‌کنند

نگاه مردم در حال حاضر با توجه به قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان در آسیا بسیار تغییر کرده است. تا دو سال گذشته شاید کسی نمی‌دانست که فوتبال وجود دارد اما در حال حاضر ۸۰ درصد مردم از فوتبال بانوان آگاهی دارند. تیم ملی می‌تواند جزو بهترین‌های آسیا باشد به شرط اینکه توجه بیشتری به آن شود. در گذشته مردم نمی‌دانستند که زنان هم می‌توانند فوتبال بازی کنند. اگر رسانه حمایت بیشتری از فوتبال بانوان داشته باشد قطعا مردم می‌توانند صحنه‌های جذابی از بازی دختران تماشا کنند و ببینند که هیچ تفاوتی وجود ندارد. اگر فوتبال زنان شناخته شود استعدادها نیز شناسایی خواهند شد و همین کمک خواهد کرد تا اسپانسرها جذب و نگاه مردم به فوتبال بانوان حرفه‌ای شود. امیدوارم یک روز این اتفاق رخ دهد.

* نگاه تبعیضی آزار دهنده است

تبعیضی که بین زنان و مردان وجود دارد باعث اذیت و ناراحتی ام می‌شود. به هر حال فوتبال مردان از نظر کیفی بالاتر از زنان است اما فاصله آن خیلی نیست. به همین دلیل تفاوت و تبعیضی که بین زنان و مردان اعمال می‌کنند آزاردهنده است. بهترین بازیکن فوتبالیست زن ایران ۶۰ میلیون دریافتی دارد در حالی که بازیکنان مرد قراردادهای میلیاردی می‌بینند و بازیکنی که تمام فصل روی نیمکت قرار می‌گیرد ۴۰۰ میلیون تومان قرارداد می‌بندد. واقعا این نگاه‌های تبعیض آمیز اذیت کننده است. امیدوارم روزی فرا برسد که این شرایط به حداقل برسد و تبعیض کمتر باشد.

* نظرت راجع به مریم آزمون: مریم آزمون سرمربی تیم ملی زحمات بسیاری می‌کشد و تمام تلاشش این است تا نتایج خوبی در مسابقات انتخابی المپیک و آسیایی کسب کنیم. هدف او کمک به تیم ملی فوتبال بانوان است. هر چه در توان دارد برای تیم ملی می‌گذارد. تمام سعی خود را می‌کند تا به چیزی که حقمان است برسیم.

* تلخ‌ترین خاطره ورزشی: آسیبی که در سال ۸۸ دیدم منجر شد تا به مدت یکسال از فوتبال دور باشم. این دوری برایم بسیار سخت بود و یکی از تلخ‌ترین خاطرات ورزشی ام است.

* شیرین‌ترین خاطره ورزشی: سال ۹۴ عنوان بهترین بازیکن فوتبال زنان ایران را کسب کردم و از اینکه پاسخ تمام زحمات خود و خانواده‌ام را دیدم خوشحال شدم. با این عنوان تمام سختی‌هایی که کشیده بودم را فراموش کردم و این شیرین‌ترین خاطره ورزشی‌ام است.

* در ناامیدی با چه چیزی آرام می‌شوی: در زمان ناامیدی به خودم انرژی می‌دهم و سعی و تلاشم را مضاعف می‌کنم تا هر آنچه را که باعث ناراحتی ام شده را کنار بزنم. افکار منفی را از ذهنم بیرون می‌کنم و نمی‌گذارم اسیر آنها شوم. برای بدست آوردن چیزی که می‌خواهم تلاش می‌کنم.

* اگر بازگشت به عقب داشته باشید باز هم فوتبال را انتخاب می‌کنید: از کودکی عاشق فوتبال بازی کردن بودم. در کوچه و خیابان فوتبال بازی می‌کردم. به این رشته علاقه شدیدی دارم. هر بار که به عقب بازگردم قطعا حرفه‌ای‌تر این رشته را دنبال خواهم کرد و از اینکه فوتبالیست شده‌ام ناراحت نیستم.

* دوست داشتید پسر باشید: هر بار که مسابقات مردان را تماشا می‌کنم از حضور تعداد زیادی تماشاگران به این فکر می‌روم که‌ای کاش من هم پسر بودم تا به همین اندازه مورد حمایت قرار می‌گرفتیم و دیده می‌شدیم.

* نظرت درباره ورزشگاه آزادی: تیم ملی زنان نیز می‌تواند در ورزشگاه آزادی فوتبال بازی کند و بانوان نیز به تماشای آن بنشیند. این به رشد فوتبال کمک می‌کند و فرهنگ سازی نیز خواهد شد. قطعا اگر بازی‌های ما را از نزدیک تماشا کنند بسیار تأثیرگذار‌تر است. امیدوارم این فرهنگ سازی صورت گیرد و روزی در ورزشگاه آزادی حاضر شویم.

*الگوی ورزشی دارید: کریستیانو رونالدو، علی کریمی و علی دایی الگوهای ورزشی ام هستند.

* طرفدار استقلال یا پرسپولیس هستید: طرفدار تیم ملی فوتبال بانوان هستند. استقلال و پرسپولیس برایم فرقی ندارم و عرق خاصی نسبت به هیچکدام ندارم.

* اهدافت در سال ۹۸ چیست: یکی از اهدافم در سال ۹۸ این است که تا از دور دوم رقابت‌های انتخابی المپیک صعود و راهی مرحله نهایی شویم. اگر این اتفاق رخ دهد تغییری اساسی در فوتبال زنان بوجود می‌آید. در حال حاضر شرایط برای تیم ملی بسیار بهتر از گذشته است. این تحولات به تیم ملی و مسابقات لیگ کمک می‌کند.

* نظرت درباره مشکلات اقتصادی کشور: امیدوارم مشکلات اقتصادی هر چه سریع‌تر برطرف شود چرا که گریبانگیر همه شده است. ما ورزشکاران نیز جزئی از مردم هستیم و شرایط برای ماهم سخت است. زندگی کردن با این شرایط سخت شده. امیدوارم مسئولان فکری برای این وضعیت کنند.

* صحبت پایانی: سال جدید بازی‌های مهم انتخابی المپیک را در پیش داریم. سال نو در کنار خانواده‌هایمان نیستیم و در اردوهای تیم ملی حضور داریم. تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا راهی مرحله نهایی رقابت‌ها شویم که اگر این اتفاق رخ دهد برای نخستین بار است. تمام تلاش خود را می‌کنیم تا باعث افتخار آفرینی شویم. از خانواده‌ام بویژه پدر و مادرم که همیشه مرا حمایت کرده‌اند تشکر می‌کنم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با زهرا قنبری - فوتبال بانوان، فوتبال بانوان و مریم آزمون - تیم فوتبال بانوان از تلگرام

❌رکورد جدید در فوتبال بانوان اروپا

🔸 ۶۰ هزار و ۷۳۹ نفر دیدار تیم‌های بانوان اتلتیکومادرید و بارسلونا را در استادیوم واندا متروپولیتانو شهر مادرید تماشا کردند.

🔸 این یک رکورد جدید برای یک بازی فوتبال بانوان در اروپا محسوب می‌ شود.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


📷 گزارش تصویری اختصاصی؛ دیدار دوم تیم‌های ملی فوتبال بانوان ایران و بلاروس / بیتا جلالی و سمیرا بابایی


📷 گزارش تصویری دیدار تیم‌های شهرداری بم و ذوب آهن در لیگ برتر فوتبال بانوان - همه تصاویر

👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻


تیم فوتبال پارس جنوبی این هفته برای بازی با تیم همیاری آذربایجان غربی در لیگ برتر فوتبال بانوان به دلیل مشکلات مالی به ارومیه سفر نمی‌کند. این، دومین انصراف از بازی در نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال بانوان است. افزایش هزینه‌های جاری و مخارج سفر فشار سنگینی روی دوش تیم‌های حاضر در لیگ‌های ورزشی زنان وارد می‌کند


⚽️مرضیه جعفری: استان کرمان قطب فوتبال بانوان است/ زندگی من در بم جریان دارد

▫️صدرنشینی مقتدرانه تیم فوتبال بانوان شهرداری بم همانند گذشته ادامه دارد و شاگردان مرضیه جعفری به دنبال تکرار قهرمانی خود هستند. مرضیه جعفری مربی کاربلد و محبوب شهرداری بم اوضاع تیمش را تشریح کرده است. 👇🏻


در ادامه بخوانید

روزنوروزنو14 ساعت قبل
تیم فوتبال پرسپولیس در حالی این روزها با جدیت به دنبال هت‌تریک در قهرمانی لیگ برتر است که یکی از اخباری که هواداران این تیم را نگران کرده بود عدم پرداخت مطالبات برانکو و در عین حال مشکلی بود که برخی رسانه‌ها منتشر کردند و آن هم رفتن برانکو ایوانکوویچ در پایان فصل بود. البته برانکو اعلام کرد یک سال دیگر با این تیم قرارداد دارد اما عدم پرداخت مطالبات گویا به قدری شده بود که دست او را برای رفتن باز می‌گذاشت. در این میان و بر اساس اعلام یک منبع آگاه در جلسه هیات مدیره پرسپولیس راه‌های پرداخت پول پروفسور مطرح شده و محمدنبی نیز بعد از جلسه این موضوع را تایید کرد. خبر خوشی که از این جلسه به بیرون راهی پیدا نکرد، این بود که هیات مدیره پرسپولیس تصمیم گرفته پس از واریز مطالبات برانکو یک بار دیگر با او پای مذاکره بنشیند و قرارداد او را که هم اکنون تا سال ۱۳۹۹ است حداقل یک‌سال دیگر و تا سال ۱۴۰۰ تمدید کنند؛ موضوعی که می‌تواند موفقیت پرسپولیس را به نوعی حداقل تا سال ۱۴۰۰ بیمه کند و حتی مدیران باشگاه پرسپولیس می‌توانند قرارداد برانکو را بیش از دو سال نیز تمدید کنند. به هرحال درصورت محقق شدن این موضوع خبر آن می‌تواند برای هواداران پرسپولیس از عسل هم شیرین‌تر باشد.
روزنوروزنو23 ساعت قبل
باشگاه تراکتورسازی با محسن فروزان وارد دعوای علنی شده است. دفاعیه را بخوانید متوجه می‌شود موضوع تذکر حجاب است.» دفاعیه‌ای که دیروز منتشر شد صحت ادعای وکیل فروزان را تأیید می‌کند. محسن فروزان قصد دارد از مالک باشگاه تراکتورسازی شکایت کند. شجاعی و دژاگه عکسی گذاشتند که فروزان داخلش بود، اما اسمی از او نیاوردند و فقط گفتند فوتبال روز بد و خوب دارد. احتمالا آن‌ها می‌خواستند هم دل محسن را به دست بیاورند و هم با مالک باشگاه سرشاخ نشوند.
روزنوروزنو14 ساعت قبل
پس از قطعی شدن ماندن شفر در استقلال برای فصل بعد حالا هواداران مطابق معمول باید خود را برای جابجایی‌های بزرگی در پنجره نقلا‌وانتقالاتی تابستان آماده کنند. جدیدترین شایعه در خصوص تیم فصل بعد استقلال به سورپرایز بزرگ مدیران این تیم روی نیمکت اختصاص داده می‌شود، گویا شفر با درخواست فرهاد مجیدی مبنی بر اضافه شدن فابیو جانواریو به کادر فنی استقلال موافقت کرده و این مربی محبوب فصل بعد به جمع آبی‌پوشان اضافه خواهد شد. فابیو جانواریو، یکی از محبوب‌ترین بازیکنان خارجی استقلال در طول تاریخ به حساب می‌آید که با این تیم سابقه قهرمانی را در کارنامه دارد.
روزنوروزنو10 ساعت قبل
در همین راستا مسئولان باشگاه استقلال به طور ضمنی لیستی را از وینفرد شفر گرفته‌اند تا در راستای جذب بازیکنان جدید بلافاصله وارد عمل شوند. در این لیست نام بازیکنان متعددی به چشم می‌خورد که اولویت‌بندی شده‌اند تا بعد از پایان فصل، یارگیران باشگاه در راستای جذب آنها اقدام کنند. یکی از بازیکنانی که در لیست خرید استقلال دیده می‌شود امین قاسمی‌نژاد است. قاسمی‌نژاد که شم گلزنی مطلوبی دارد به احتمال فراوان جزو اولین بازیکنانی خواهد بود که باشگاه استقلال در راستای جذب آن اقدام خواهد کرد. اما دیگر بازیکنی که به احتمال زیاد باشگاه استقلال به سراغش خواهد رفت ایوب والی است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، تیم‌های بسکتبال نفت آبادان و شهرداری گرگان با صعود به فینال لیگ برتر، معادلات ابتدای فصل را به هم زدند. تیم شهرداری گرگان در چهارمین مسابقه نیمه نهایی بار دیگر با چند هزار تماشاگر میزبان شیمیدر بود و شیمیدری‌ها بدون محمد جمشیدی ستاره ملی پوش خود در این دیدار به میدان رفتند. در سوی دیگر نیمه نهایی، تیم نفت آبادان هم از ابتدا به طور کامل مقابل پتروشیمی برتر بود و در پایان با نتیجه ۷۴ بر ۶۵ حریف خود را شکست داد تا با پیروزی ۳ بر یک در سری نیمه نهایی راهی فینال شود. پتروشیمی در سری نیمه نهایی، سجاد مشایخی را در اختیار نداشت و فرید اصلانی با وجود مصدومیت دیروز به بازی چهارم نیمه نهایی رسید. سری نیمه نهایی به صورت سه برد از پنج مسابقه برگزار شد.
مهرمهر11 ساعت قبل
البته نباید فراموش کنیم ذوب آهن تیمی قدرتمند را تشکیل داده است. پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: پرسپولیس نیمه اول خوب نبود و این مشکل بزرگی برای این تیم محسوب می‌شود که در فشردگی تقویم بازی‌ها نمی‌تواند از تمام توان خود استفاده کند. بهتر است فکری به حال نحوه تعویض‌های تیم کند. تراکتورسازی جدی‌ترین رقیب برای پرسپولیس بود اما این تیم به حاشیه رفت و دیگر نمی‌تواند برای قهرمانی مدعی اصلی باشد. پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به دیدار پیش روی پرسپولیس مقابل الاهلی عربستان افزود: من فکر می‌کنم این بازی می‌تواند تکلیف صعود را روشن کند.

نظرها

اخبار بیشتر