رونق تولید|‌ اقتصاد ایران با «رونق تولید» از تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن مصون می‌ماند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
رونق تولید|‌ اقتصاد ایران با «رونق تولید» از تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن مصون می‌ماند

رونق تولید|‌ اقتصاد ایران با «رونق تولید» از تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن مصون می‌ماند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس گفت: اقتصاد ایران با "رونق تولید" از تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن مصون می‌ماند.

- اخبار استانها -

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، با اشاره به شعار سال مبنی بر «رونق تولید» اظهار داشت: نامگذاری امسال به نام رونق تولید حکایت از هوشمندی مقام معظم رهبری دارد.

وی با اشاره به اینکه در این انتخاب و رویکرد تکلیف دولت و مجلس روشن است که اهتمام آنان باید به چه سمت و سویی برود افزود: مطمئنا رونق تولید با برگزاری همایش، جلسه، سخنرانی و تحلیل رسانه‌ای اتفاق نمی‌افتد بلکه با برنامه‌ریزی، مدیریت، رفع موانع و مسائلی از این قبیل که اجرایی باشد اتفاق می‌افتد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب وقتی بحث رونق تولید را مطرح می‌کنند قطعا بعد از رونق تولید مسائلی از قبیل بازار مصرف آن، استفاده از امکانات و تولیدات داخل کشور، رونق اشتغال و مصونیت سازی اقتصاد ایران از تکانه‌هایی که دشمن برای ما ایجاد می‌کند را مدنظر قرار می‌دهند.​​​​​​​فلاحتی تصریح کرد: باید بررسی کنیم تولید در کشور گرفتار چه موانع و مشکلاتی است و احصاء شدن اینها باید مدنظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت و معدن نیز موظف است در این زمینه ورود جدی پیدا کند و برنامه‌ای برای این منظور تهیه و تمامی کارگاه‌های تولیدی و کارخانجاتی که نیمه تعطیل، تعطیل یا به هر دلیلی توان رقابت با تولید را در بازار ندارند شناسایی و بسته‌های حمایتی را برای آنان روشن کند.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: جاهایی که نیاز به برنامه و یا قانون خاصی دارد و خلأ قانونی در آن دیده می‌شود دولت با فوریت به مجلس ارائه دهد و مطمئنا مجلس شورای اسلامی نیز با تمام توان ورود خواهد کرد.

فلاحتی با تاکید بر اینکه مقررات دست و پاگیر باید حذف و قوانینی که برای اجرا لازم است مصوب شود اظهار داشت: مطمئنا برنامه زمانبندی چند ماهه‌ای را باید مشخص کنیم و مخصوصا دولت نیز در این راستا باید پیشتاز باشد.

وی با بیان اینکه باید ظرف یک زمان کوتاهی مشکلات احصاء و موانع تا جایی که در اختیار دولت است رفع شود افزود: جاهایی که نیاز به حمایت مجلس و حمایت‌های قضایی دارد این امر باید صورت گیرد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر سه قوه در کنار یکدیگر باشند مطمئنا ما می‌توانیم هم توان تولید را افزایش دهیم و هم رونق تولید را شاهد باشیم گفت: رونق تولید به معنای رفع مشکلات معیشتی جامعه کارگری، رضایتمندی کارفرمایان، فعال شدن بازار اقتصادی، بالا بردن راندمان تولید در کشور و رضایت مشتری و مصونیت از تکانه‌های اقتصادی است که بر کشور تحمیل می‌شود.

فلاحتی با اشاره به اینکه همه این موارد در زیر سایه رونق تولید محقق می‌شود بیان کرد: امید است سال ۹۸ سال پر خیر و برکتی باشد و با این نام‌گذاری مخصوصا کسانی که مستقیما در این عرصه ورود دارند مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت و کلیات دولت بیشتر تلاش شود و رضایتمندی را در این راستا شاهد باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مصوبات مجلس شورای اسلامی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نمایندگان مجلس تردد حمل بار و مسافر توسط وسائط نقلیه موتوری پس از رسیدن به سن فرسودگی در کلانشهر‌ها را ممنوع کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما نمایندگان مجلس تردد حمل بار و مسافر توسط وسائط نقلیه موتوری پس از رسیدن به سن فرسودگی در کلانشهر‌ها را ممنوع کردند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
چنین فرایندی نتیجتا مقاومت را در اشکال تخیلی و غیرحقیقی‌اش نمودار کرده و مانع از بروز مقاومت حقیقی در داخل می‌شود. این مطالبه زمانی اشکال رادیکال پیدا کرد که تیم‌های مهمان در ایران توانستند تماشاگران زن را با خود به ورزشگاه بیاورند، ولی از حضور زنان ایرانی در آن دیدارها ممانعت به عمل آمد. سوم - انهدام مقاومت به سبک اخته‌هایکی دیگر از عیوب و نقصان‌های موجود در فرایند مطالبه‌گری و مقاومت در جامعه ایرانی تقلیل امر کلی و جمعی به امور فردی و اخلاقی و خصوصی است. بگذارید با یک مثال، بحث را شفاف‌تر کنیم؛ چندی پیش رامبد جوان به همراه همسرش برای به دنیا آوردن بچه‌شان به کانادا رفتند! این همان چیزی است که در کشور ما و فضای عمومی جامعه ایرانی فراگیر شده و در همین زمینه است که مع الاسف با عادی‌سازی گسترده فرهنگ مزورانه مبتنی بر ریا و نفاق مواجه‌ایم.

ببینید | خشم جاده‌ای در بزرگراه جورجیا

همشهریهمشهری17 ساعت قبل
در این ویدئو راننده ۳۶ ساله سیاه پوست (امیت گروبز) در جاده شلوغ از شانه خاکی جلوی اتومبیل جوان ۱۸ ساله‌ای می‌پیچد و در این لحظه خودروی جوان ۱۸ ساله به عقب خودروی گروبز می‌خورد. گروبز با عصبانیت پیاده شده و ضمن زدن جوان سوئیچ را برداشته و با خود می‌برد. جوان نیز با توپ بیسبال وارد شیشه خودروی گروبز می‌شود تا سوئیچ خود را پس بگیرد اما گروبز پایش را روی گاز گذاشته و جوان را کشان کشان با خود می‌برد. حالا پلیس راننده سیاه پوست را بازداشت کرده و سه اتهام سرقت، حمله شدید و رانندگی تهاجمی را علیه وی در دادگاه مطرح کرده است.

(تصاویر) سبک زندگی متفاوت مردم کره شمالی

16+
فراروفرارو1 روز قبل

لزوم بررسی راهکار‌های بهبود فضای کسب و کار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نماینده مردم شاهین شهر با بیان اینکه بحث فضای کسب و کار یکی از موضوعات مهمی بوده که باید به آن پرداخته شود، تصریح کرد: بند ۱۲ اصل ۳ قانون اساسی بر پی ریزی اقتصاد صحیح تاکید دارد و اصل ۲۸ این قانون بر انتخاب آزادانه شغل تاکید کرده همچنین بند ۵ اصل ۴۳ نیز به منع انحصار اشاره کرده است که این قوانین باید اجرایی شود. وی با اشاره به تصویب قانون فضای کسب و کار در مجلس ادامه داد: وزرای اقتصادی موظف هستند این قانون را اجرایی و کمیسیون‌های مربوطه را فعال کنند تا ببینند موانع کسب و کار در کدام بخش است و بر این اساس این موانع و بحث‌های انحصاری را برطرف کند. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بحث فارغ التحصیلان یکی از مواردی بوده که انحصار آن برطرف نمی‌شود، تاکید کرد: موضوع تربیت و آموزش پزشکان متخصص هیچ هزینه‌ای برای کشور ندارد، اما اجرایی نمی‌شود، بنابراین پیشنهاد می‌شود که در یکی از جلسات صبح مجلس با حضور دولت، موضوع شکسته شدن انحصار و بهبود فضای کسب و کار در داخل کشور بررسی شود تا بخش تولید فعال شود. نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با بیان اینکه رونق اقتصادی به معنای ایجاد شغل و درآمدزایی برای مردم است، تصریح کرد: باید یک جلسه برای ایجاد شغل پایدار و مقاوم مردم در صحن مجلس برگزار شود. رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: موضوع بهبود فضای کسب و کار بحث مهمی بوده که پیگیری می‌شود تا هیات رئیسه زمانی برای بررسی آن در نظر بگیرد و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی نیز متن منقحی در این باره تهیه کند تا در صحن مجلس مطرح شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان امروز سه شنبه بی اشاره به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت توسط آمریکا اعلام کرد که عدم پایبندی به توافق هسته‌ای پیامدهایی را برای ایران به همراه خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر