کسب و کارهایی که با مردم سروکار دارند، امسال رونق می‌یابند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
کسب و کارهایی که با مردم سروکار دارند، امسال رونق می‌یابند

کسب و کارهایی که با مردم سروکار دارند، امسال رونق می‌یابند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان اینکه برخی مسائلی در سطح کلان وجود داد و در محدوده اختیارات وزارت ICT نیست، گفت: منابع دولت در سال ۱۳۹۸ کم است و کسب‌وکارهایی که تکیه بر پروژه‌ها و منابع دولتی داشته باشند، سال سختی را خواهند داشت.

محمدباقر اثنی‌عشری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه برخی مسائل خارج از توان وزارت ICT است، اظهار کرد: یکی از مشکلات این است که کل بودجه‌ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای سال ۱۳۹۸ حدود هزار میلیارد تومان است. از طرفی بخش سخت‌افزار و مسائل ارزی در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) است و وزارت ارتباطات در آنها نقشی ندارد و حتی برخی مسائل، مشکلات کلان ملی هستند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات ارزی در ماه‌های گذشته بیان کرد: برای مثال ما در زمینه‌ ارز یک سری بحران‌ از جمله قراردادهایی که با نرخ قبلی بسته شده بود یا کالاهایی که در گمرک مانده بود و برای آنها پرداخت مابه‌التفاوت طلب می‌شد یا مشکلاتی درباره سهمیه‌ی شرکت‌ها داشتیم که در حال حاضر با پیگیری‌هایی که در هفت ماه گذشته شده، بیشتر آنها حل شده است.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ادامه داد: در موضوع در دسترس نبودن ارز و انتقال ارز که فروشندگان هم باید بتوانند همکاری کنند، مسائلی هست که در سطح کلان وجود داد و در محدوده اختیارات وزارت ICT نیست.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

بخش‌هایی که با مردم سروکار دارند، رشد می‌کنند

اثنی‌عشری درباره‌ چشم‌انداز سال ۱۳۹۸ بخش خصوصی در زمینه‌ی ICT توضیح داد: یکی از ویژگی‌های بخش ICT این است که مدل تجاری‌اش بیشتر «بی تو سی» است و با مردم سروکار دارد. در سال جاری بخش‌هایی که با مردم سروکار دارند، رشد و توسعه می‌یابند.

وی ادامه داد: اما بخش‌هایی که با دولت سروکار دارد، دچار تنگناهایی خواهند شد، زیرا منابع دولت در سال ۱۳۹۸ بسیار کم است و پروژه‌ای ندارد؛ بنابراین کسب‌وکارهایی که تکیه بر پروژه‌ها و منابع دولتی داشته باشند، سال سختی را خواهند داشت و بخش‌های خصوصی که با دولت سروکار دارند، گرفتار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

تعطیلی مدارس تهران به دلیل پیشگیری ار شیوع کرونا

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
اسحاق جهانگیری در بیست و هشتمین مراسم تجلیل از دانشجویان برگزیده اظهار کرد: گذشته از تحریم جدید FATF و لیست سیاهی که متاسفانه مجددا ناجوانمردانه ایران در آن قرار داده شد و همچنین شرایط اقتصادی و سیاسی کشور که بخواهم به آن‌ها بپردازم وکرونا؛ همه موضوعات مهمی هستند که الان جای طرح آن‌ها نیست. معاون اول رئیس‌جمهوری دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحریم گفت: بنگاه‌های بزرگی در ایران هستند و اقتصاد ایران اقتصاد بزرگی است. ۲ سال دیگر، نفت در تحریم است، نفت در شدیدترین تحریمی که می‌توانسته وضع شود، قرار گرفته است و خصوصا روی نفت ایران فشار خاصی گذاشته شده است تا فروخته نشود. بنابراین آن طور که پیداست بنگاه‌ها مجموعه‌هایی از رشته‌های مختلف از پتروشیمی، فولاد، صنایع معدنی تا صنایع غذایی هستند. همچنین جهانگیری در بیست و هشتمین جشنواره تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری از ۳۰ دانشجو تجلیل به عمل‌آورد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
همزمان آیت‌الله جعفر سبحانی از دیگر مراجع تقلید نیز با تاکید ضرورت توجه به هشدار‌ها و توصیه‌های پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا گفته بود: توصیه پزشکان و مسوولان بهداشتی و درمانی کشور برای مقابله با کرونا از جمله عدم حضور در اجتماعات برای ما حجت است. همچنین به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس پلیس فتا گفت: حجم وسیعی از کلیپ‌های بازنشر شده در فضای مجازی درباره وضعیت انتشار بیماری کرونا ویروس در کشور جعلی و غیرواقعی بوده است. ابتلای مسافر بازگشته از ایران به لبناندر ادامه خبرهای مرتبط با کرونا، وزارت بهداشت لبنان روز جمعه اعلام کرد که یک زن لبنانی که به تازگی از ایران بازگشته است، به ویروس کرونا مبتلا شده است. افت ترافیک جهانی پس از ۱۲ سالاز سوی دیگر سازمان بین‌المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) هشدار داد کاهش تقاضای جهانی به علت شیوع ویروس کرونا، می‌تواند ده‌ها هزار دلار به ایرلاین‌های جهان خسارت بزند. طبق بیانیه یاتا شیوع کرونا ترافیک هوایی جهانی را تا ۵ درصد کاهش خواهد داد که این اولین افت تقاضا در این بخش پس از بحران مالی ۲۰۰۸-۲۰۰۹ است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
بعضی به دنبال عوض کردن وسایل قدیمی یا خرید وسایل فانتزی بوده و بعضی دیگر هم درصدد خرید لباس جدید. وسایل فانتزی مانند شمع از نمونه‌هایی هستند که کمتر به چشم می‌آیند اما قرار دادن یکی از آن‌ها می‌تواند تغییر مناسبی در خانه ایجاد کند. خیلی از فروشگاه‌های تزیینی، از طریق فروش شمع درآمد دارند. حداقل ۲۰۰ هزار تومان فقط برای خرید وسایل لازم است. بقیه موارد از جمله پارافین، رنگ، فتیله و … را می‌توان در هر پروژه‌ای و بر اساس مقدار نیاز خریداری کرد.

نظرها

اخبار بیشتر