انتقاد عضو شورای شهر تهران از رودخانه‌خواری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اجتماعی
انتقاد عضو شورای شهر تهران از رودخانه‌خواری

انتقاد عضو شورای شهر تهران از رودخانه‌خواری

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
عضو شورای شهر تهران با انتقاد از رودخانه خواری توئیت کرد: مدیریت غلط که مجوز رودخانه خواری را صادر کرد امروز موجب بینوایی مردم شده است؛ کسانی که هیچگاه قانون یقه آنان را نمی گیرد.

اعتمادآنلاین| شهربانو امانی شامگاه سه شنبه (ششم فروردین) در توئیتر خود نوشت: بارها شنیدم از مسیر رودخانه‌ای که خشک شده تا صدسال دیگر ممکن است دوباره آب و سیلاب جاری شود.

وی ادامه داد: مدیریت غلط که مجوزهای رودخانه خواری و ساخت و ساز در بستر رودخانه را صادر کرد و عده‌ای به نان و نوا رسیدند، امروز موجب بینوایی مردم است.

امانی بدون اشاره به نام هیچ فرد یا گروهی نوشته: «کسانی که هیچگاه قانون یقه آنها را نمی‌گیرد.»

بارش باران‌های شدید و وقوع سیل همزمان با آغاز سال جدید خسارت‌های مالی و جانی جبران ناپذیری را به چندین استان کشور از جمله گلستان، مازندران و فارس وارد کرد؛ در کلانشهر تهران نیز مدیریت شهری با رصد وضعیت هوا فعال و طی ۲ روز گذشته همزمان با وقوع باران‌های شدید با لایروبی رودخانه‌ها و انهار و برخی محدودیت‌های تردد از جمله در بزرگراه امام علی از وقوع سیل جلوگیری شد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

گفته می‌شود که ۶ رود دره تهران در دوره‌های گذشته مدیریت شهری پایتخت بسته شده و جای خود را به ساخت و ساز داده و این موضوع وقوع سیل در پایتخت را بیش از پیش محتمل کرده است.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با شورای شهر، شهربانو امانی و سیل از تلگرام

➖ماجرای برج و باغ / برج‌باغ‌ها از زمان شورای دوم تصویب شده است و این شورای پنجم است که مصوبه برج باغ را لغو کرد

▫️یادداشت شهربانو امانی، عضو شورای مرکزی کارگزاران و عضو شورای شهر تهران را در #سازندگی بخوانید 👇


🔻واکنش یاشار سلطانی به اجازه ساخت و ساز شورای شهر در ۶۲ باغ در تهران:

‏▫️همزمان با #روز_درختکاری، شورای شهر اصلاح‌طلب اجازه ساخت وساز در ۶۲ ⁧ #باغ⁩ را داد!

‏موافقان ⁧ #باغ‌_کشی⁩ درشورا:

‏زهرا نژادبهرام

‏محسن هاشمی

‏افشین حبیب زاده

‏محمد علیخانی

‏حسن رسولی

‏مرتضی الویری

‏محمد سالاری

‏شهربانو امانی

‏علی اعطا

‏ابراهیم امینی

‏مجید فراهانی

‏صدراعظم نوری

‏خلیل آبادی

‏حق‌شناس

#اسکان_نیوز


🔻#باغ‌کشی در شورای شهر اصلاح طلب/ اعضای شورا با ۱۴ رای موافق به ساخت‌وساز در ۶۲ باغ مجوز دادند

▪️چه کسانی به صدور مجوز ساخت در ۶۲ باغ رای ندادند؟

🔹امروز در شورای شهر تهران تصمیم گیری درخصوص پرونده باغاتی که پس از لغو مصوبه برج باغ‌ها بلاتکلیف مانده بودند روشن شد و اعضای شورا به این استفساریه «یعنی ساخت وساز در ۶۲ باغ» رای مثبت دادند

🔹موافقان صدور مجوز ساخت در ۶۲ باغ:

زهرا نژاد بهرام

محسن هاشمی

افشین حبیب زاده

محمد علیخانی

حسن رسولی

مرتضی الویری

محمد سالاری

شهربانو امانی

علی اعطا

ابراهیم امینی

مجید فراهانی

صدر اعظم نوری

حسن خلیل آبادی

محمدجواد حق شناس

🔹مخالفان صدور مجوز ساخت در ۶۲ باغ:

محمودمیرلوحی

ناهید خداکرمی

آرش میلانی

الهام فخاری

🔹حجت نظری و بهاره آروین علی رغم حضور در جلسه شورا در این رای گیری شرکت نکردند و همچنین احمد مسجد جامعی هم در این جلسه حاضر نبود. /اسکان نیوز


🔻واکنش شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران به حکم حبس یاشار سلطانی:

‏🔹در پرونده ⁧ #املاک_نجومی⁩ تخلف قطعی است.

▫️اساسا چرا انتشار اسناد تخلفاتی چنین گسترده جرم تلقی شده؟ درحالیکه متخلفان به مردم معرفی نشده وسرنوشت خانه‌ها مشخص نیست، فردی که این تخلفات را افشا کرده به حبس محکوم میشود، این برخورد چه پیامی دارد جز اینکه فساد نباید افشا شود؟

#اسکان_نیوز


چه کسانی به پیروز حناچی رای دادند؟

🔹شنیده‌ها حکایت از آن دارد اسامی اعضای شورای شهر که به حناچی رأی دادند تا شهردار تهران شود، به شرح زیر است:

🔹محسن هاشمی

🔹علی اعطا

🔹حجت نظری

🔹افشین حبیب زاده

🔹علیخانی

🔹شهربانو امانی

🔹محمدجواد حق‌شناس

🔹ابراهیم امینی

🔹الهام فخاری

🔹مجید فراهانی

🔹احمد مسجدجامعی

🔹بر اساس شنیده‌ها علی اعطا بر خلاف سایر اتحاد ملتی‌ها به حناچی رای داده و رای او تعیین‌کننده بوده است/ اعتمادآنلاین


❇️ کرایه تاکسی، بلیت اتوبوس و مترو در سال جدید چقدر گران می‌شود؟

🔺 شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران: در جلسه کمیسیون عمران شورا، میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی، بلیت اتوبوس و مترو در سال ۹۸ بررسی شد و درخصوص اتوبوسرانی ۲۴ درصد، تاکسی مشابه پیشنهاد شهرداری یعنی برابر با نرخ تورم و مترو نیز در بلیط تک سفره ۱۲۰۰ تومان یعنی افزایشی مشابه با سال گذشته به تایید رسید.

اخبار لحظه‌ای #تهران 👇


در ادامه بخوانید

مازن آنلاینمازن آنلاین17 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تاکنون چهار مورد مثبت ابتلا به کرونا ویروس در استان ثبت شده است. به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس موسوی شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست قرارگاه زیستی استان با بیان اینکه روند شیوع کرونا ویروس با اقدامات صورت گرفته در استان متوقف شده است، اظهار داشت: در یک هفته گذشته فقط ابتلای چهار نفر به این ویروس مثبت بوده است و تنها یک فوتی ناشی از کرونا ویروس در استان ثبت شده است. وی با بیان اینکه شناسایی افراد مبتلا به کرونا ویروس راههای علمی دارد، تصریح کرد: انجام آزمایش مربوط به تست و تأیید این ویروس در مراکز محدودی از کشور انجام می‌شود اما بیمارستان‌ها براساس ضوابط و دستورالعمل‌های خود اقدام به تب سنجی می‌کنند. موسوی با تاکید بر رعایت بهداشت فردی و عمومی از شهروندان خواست در صورت داشتن علائم اولیه ابتدا به پزشک خانواده مراجعه کنند و در آنجا تصمیم گرفته می‌شود که بیمار چه اقدامات بعدی را انجام دهد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: سیستم بهداشت خانواده شهری و روستایی در استان تکمیل شده است.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
نشستی با حضور نماینده سازمان جهانی بهداشت، مقام‌های وزارت بهداشت ایران با دعوت از سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران بعد از ظهر چهارشنبه به ابتکار وزارت امورخارجه در محل این وزارتخانه برگزار شد. نماینده سازمان جهانی بهداشت در این نشست اظهار کرد: ایران از ظرفیت‌های لازم بنیادین برای مدیریت این بیماری برخوردار است. نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) در این نشست توانمندی و عملکرد ایران را یک نمونه موفق و مثال زدنی در جهان و منطقه ذکر کرد. مدیران وزارت بهداشت ایران نیز ضمن ارائه آخرین وضعیت مقابله با ویروس کرونا در ایران، بر تعهد و پایبندی ایران به مقررات شناخته شده بین‌المللی در حوزه بهداشت تاکید کردند. همچنین بر این نکته تاکید شد که ایران واجد تمامی توانمندی‌های فنی و تخصصی لازم برای مقابله با کرونا است.
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان، گفت: شایعات مربوط به ابتلای پرستار فوت شده لاهیجانی به ویروس کرونا بی اساس است. دکتر سعید صباحی رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان درباره درگذشت پرستار بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد با اظهار تأسف از درگذشت «نرجس خانعلی زاده»، افزود: بی شک تلاش‌های ارزنده وی در طول دوران همکاری، در راستای اعتلای اهداف نظام سلامت و نجات جان دردمندان و نیازمندان همواره در اذهان همه ما ماندگار خواهد بود. وی در ادامه ضمن تسلیت درگذشت وی به خانواده و جامعه درمان و پرستاران و همکاران بیمارستان به بخصوص بخش اورژانس، گفت: شایعاتی مربوط به ابتلای وی به ویروس کرونا در فضای مجازی منتشر شده که بی اساس است. دکتر صباحی تأکید کرد: قطعا بعد از مشخص شدن نتیجه نهایی آزمایشات ایشان موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
خطری که جان کودکان کار را تهدید می‌کندمدیرعامل موسسه مهروماه (موسسه توانمندسازی زنان و کودکان کم برخوردار) با بیان اینکه همه جا صحبت از ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری و مقابله با آن است، می‌گوید: آنچه که در میان هیاهوی کرونا گم شده است «کودکان کار» و به خصوص «کودکان زباله گرد» است. انواع توصیه‌های پزشکی و بهداشتی دست به دست می‌چرخد اما دریغ از یک دستورالعمل یا توجه ویژه به کودکان کار. به این فهرست اما می‌توان کودکان زباله گرد که شب‌ها در گودها (محل جمع آوری و دپوی زباله‌ها) به سرمی برند را نیز اضافه کرد. انتخابش یکسان است اما شرایطی که کودکان کار در آن مبتلا شوند چندین برابر یک کودک عادی است. در این میان وزارت بهداشت چه برنامه‌ای برای پوشش بهداشتی کودکان کار و زباله گرد دارد؟ کودکان کار و زباله گرد به علت عدم تمکن مالی امکان بهره گیری از خدمات بهداشتی غیر رایگان را ندارند.

نظرها

اخبار بیشتر