تکذیب برکناری ژنرال «احمد قاید صالح» از سوی بوتفلیقه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
تکذیب برکناری ژنرال «احمد قاید صالح» از سوی بوتفلیقه

تکذیب برکناری ژنرال «احمد قاید صالح» از سوی بوتفلیقه

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
وزارت دفاع الجزایر با صدور بیانیه‌ای اخبار مربوط به برکناری رئیس ستاد ارتش این کشور از سوی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر را رد کرد.

اعتمادآنلاین|وزارت دفاع الجزایر با صدور بیانیه‌ای اخبار مربوط به برکناری احمد قاید صالح رئیس ستاد ارتش این کشور از سوی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر را رد کرد.

به گزارش النشره،؛ وزارت دفاع الجزایر اخبار مربوط به برکناری احمد قاید صالح و انتخاب فرد دیگری به جای وی از سوی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر را تکذیب کرد.

این در حالی است که روز گذشته منابع وابسته به ریاست جمهوری الجزایر اعلام کردند که عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر پیش از ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) از مقام خود کناره گیری می‌کند.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

شایان ذکر است که اخیرا «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری الجزایر به دنبال تداوم تظاهرات‌های ضد دولتی، دولت جدید این کشور را تعیین کرد.

بر اساس این گزارش، بوتفلیقه «نور الدین بدوی» وزیر کشور سابق الجزایر را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور معرفی کرد.

ریاست جمهوری الجزایر تأکید کرده بود که دولت جدید شامل ۲۷ وزیر است.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس ستاد ارتش و احمد قاید از تلگرام

🔵 مخالفان رئیس جمهور الجزایر کوتاه نمی‌آیند

هزاران الجزایری در سومین جمعه متوالی به اعتراضات خود علیه عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور ۸۲ ساله الجزایر، ادامه دادند. تظاهرکنندگان با تجمع در خیابان‌های اصلی الجزیره، پایتخت این کشور، شعار سرنگونی بوتفلیقه را دادند.

روز جمعه ۱۷ اسفند (۸ مارس) هزاران تظاهرکننده در مرکز شهر الجزیره در اعتراض به پنجمین مرتبه نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه برای ریاست جمهوری الجزایر به خیابان‌ها رفتند.


ناآرامی در الجزایر

عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهور الجزایر، انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را به تعویق انداخت. /فارس

Asriran. com


➖رقابت لاریجانی و رئیسی بر سر کرسی نایب ریٔیسی هاشمی شاهرودی در مجلس خبرگان رهبری

▫️بازگشت بهار عربی/ عبدالعزیز بوتفلیقه در برابر اعتراض مردم از نامزدی برای پنجمین دوره ریاست جمهوری انصراف داد


💢عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزایر روز دوشنبه اعلام کرد که از حضور در انتخابات ریاست جمهوری این کشور انصراف می‌دهد

❗رئیس جمهوری الجزایر در حالی از رقابت انتخاباتی این کشور کناره‌گیری کرد که اعتراض مخالفان وی نسبت به نامزدی‌اش در انتخابات وارد سومین هفته خود شده بود.

❗بیش از هزار قاضی الجزایر روز دوشنبه اعلام کردند که در صورت نامزدی عبدالعزیز تفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری بر روند رای‌گیری نظارت نخواهند کرد.

❗رئیس جمهوری الجزایر همزمان با انصراف از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد که رای‌گیری روز ۱۸ آوریل به تعویق افتاده است. بنا به اعلام عبدالعزیز بوتفلیقه انتخابات ریاست جمهوری پس از یک «کنفرانس ملی» که برای اصلاح نظام سیاسی و قانون اساسی تا پایان سال ۲۰۱۹ تشکیل می‌شود برگزار خواهدشد.

❗بنا به اعلام ریاست جمهوری الجزایر قانون اساسی جدید این کشور پیش از پایان سال ۲۰۱۹ به همه‌پرسی گذاشته خواهد شد. عبدالعزیز بوتفلیقه همچنین نورالدین بدوی، وزیر کشور کنونی را به نخست وزیری منصوب کرد.

❗رئیس جمهوری الجزایر از سال ۲۰۱۳ تا کنون به ندرت در انظار عمومی حضور یافته است.


♦️بوتفلیقه: الجزایر در آستانه تغییر حکومت قرار دارد

🔹عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزایر گفت که مردم در مورد قانون اساسی از طریق همه پرسی تصمیم گیری خواهند کرد

جزییات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xAE


🔴 تظاهرات میلیونی در پایتخت الجزایر برای کناره‌گیری بوتفلیقه

🔹حدود یک میلیون نفر روز جمعه ۲۹ مارس (۹ فروردین) در الجزیره، پایتخت الجزایر، به خیابان‌ها آمدند. آن‌ها خواستار کناره‌گیری عبدالعزیر بوتفلیقه، رئیس جمهوری این کشور، از قدرت هستند.

🔹بوتفلیقه که به خاطر کهولت و سکته مغزی به شدت بیمار است گفته بود که در ماه آوریل آینده قصد دارد برای پنجمین بار خود را نامزد ریاست جمهوری کشور کند. این موضوع به ناخرسندی و خشم جوانان در کشور دامن زد. از این رو او انصراف خود را از نامزدی انتخابات اعلام کرد اما انتخاباتی که قرار بود در ماه آینده برگزار شود را به تعویق انداخت.

🔹رئیس ستاد ارتش الجزایر و حزب ائتلافی در دولت این کشور نیز خواهان برکناری عبدالعزیز بوتفلیقه ۸۲ ساله هستند.


در ادامه بخوانید

فیلم/ اعلام تعداد آرای نهایی ۱۹ حوزه انتخابیه دیگر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نتایج ۱۹ حوزه انتخابیه

مهرمهر1 روز قبل

کاهش ۱۹ درصدی مشارکت مردم در انتخابات مجلس+ فیلم

رکنارکنا21 ساعت قبل

«نماینده مجلس در اعلام اموالش نباید پنهان‌کاری کند»

مهرمهر2 روز قبل

فیلم/ مردم نگذاشتند ایران، دشمن شاد شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
بر اساس بیانیه گروه ویژه اقدام مالی، در صورت پیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT، نام تهران دوباره از لیست سیاه حذف خواهد شد. این اما تنها تخفیف در نظر گرفته شده از سوی گروه ویژه اقدام مالی به ریاست چین برای ایران نیست. در نقطه مقابل نیز FATF نام ایران را به‌طور موقت از لیست سیاه خارج و اقدامات تقابلی علیه تهران را متوقف کرد. علی احمدی، پرویز داوودی، احمد توکلی و احمد وحیدی از دیگر مجمع‌نشینانی بودند که در اظهاراتی رسمی مخالفت خود با لوایح FATF را اعلام کرده‌اند. بدین‌ترتیب به نظر می‌رسد ایران دست‌کم تا نشست بعدی گروه ویژه اقدام مالی و با اتکا به ۲ تخفیف در نظر گرفته شده توسط FATF فرصت دارد تا نسبت به تصویب این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام کند.

نظرها

اخبار بیشتر