عدم تشکیل جلسه امروز شورای شهر تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
عدم تشکیل جلسه امروز شورای شهر تهران

عدم تشکیل جلسه امروز شورای شهر تهران

ایسناخبرگزاری ایسنا |
با توجه به حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران در مراسم افتتاح خط 6 مترو تهران با حضور رییس جمهور و به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضای حاضر در صحن ، یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران تشکیل نشد.

به گزارش ایسنا، زهرا نژاد بهرام پس از عدم تشکیل یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه در تشریح عدم تشکیل این جلسه گفت: ما تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه منتظر شدیم اما این جلسه به حد نصاب نرسید. در حال حاضر ۱۰ نفر در صحن بودند و دو نفر هم در اتاق بودند و گفتند هر موقع سایرین بیایند ما هم می‌آییم.

وی افزود: مراسم افتتاح خط ۶ مترو تهران که با هماهنگی شهردار تهران نبود و این هماهنگی به دلیل حضور رئیس جمهور از طریق دفتر ریاست جمهوری این وقت داده شده بود. اما با توجه به اهمیتی که اعضا و ریاست شورا به تشکیل جلسات دارند می‌دهند اصرار بر تشکیل این جلسه داشتند. اما نهایتا جلسه به حد نصاب نرسید.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی تاکید کرد: جلسه هم اندیشی صبح اعضا تشکیل شد چرا که جلسات هم اندیشی نیاز به حد نصاب ندارد. ما تصور نمی‌کردیم که تعداد اعضا برای حضور در مراسم افتتاح خط شش مترو این تعداد باشد و بیشتر از حد انتظار ما بود.

به گزارش ایسنا، در ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه محسن هاشمی به همراه مرتضی الویری، میرلوحی، و رسولی وارد صحن شورا شدند اما تا لحظه‌ی انتشار این خبر هنوز جلسه‌ی شورای اسلامی شهر تهران تشکیل نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با شورای شهر تهران از تلگرام

🔻زهرا صدراعظم نوری، عضو شورای شهر تهران در صحن شورا:

🔹آنانی که شهرداری و شورای شهر تهران را به دروغ متهم می‌کنند، امروز پاسخ بدهند که چه سرنوشتی را برای باغات تهران و فضای سبز رقم زدند/ اعتمادآنلاین


♦️حبیب‌زاده، عضو شورای شهر تهران: تابوی استیضاح شهردار، سال آینده می‌شکند

🔹افشین حبیب‌زاده، عضو شورای شهر تهران گفت: آیین‌نامه‌ای در کمیته نظارت شورای شهر تهران برای بررسی تذکرات به شهرداری در سال آینده تنظیم خواهد شد. اگر از سوال قانع نشدیم استیضاح می‌کنیم. استیضاح و سوال تابو شده و ما در سال آینده این تابو را می‌شکنیم!

جزئبات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱x۹I


🔻موافقت اعضای شورای شهر تهران با تشکیل سازمان گردشگری در شهرداری

🔹اعضای شورای شهر تهران با پیشنهاد ارائه لایحه تشکیل سازمان گردشگری در برنامه سوم شهر تهران موافقت کردند و مقرر شد که این لایحه از سوی شهرداری به شورا ارائه شود. /مهر

جزییات بیشتر:


➖ گریز از رادیکالیسم/ رئیس شورای شهر تهران از کارنامه این نهاد در سال گذشته گزارش می‌دهد

▫ محسن هاشمی‌رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران و رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران


در ادامه بخوانید

متهم رضوی در دومین روز محاکمه

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در پانزدهمین شب از ماه مبارک رمضان (سه شنبه ۳۱ اردیبهشت) در جشنواره «باغ رمضان» برنامه زنده خواننده مطرح محمد اصفهانی در بوستان آب و آتش برگزار و سفره افطاری ساده روی پل طبیعت تهران گسترده می‌شود. اجرای محمد اصفهانی یکی از بخش‌های جشنواره «باغ رمضان» این مجموعه فرهنگی بوده و سه شنبه ۳۱ اردیبشهت ساعت ۲۱:۳۰ در بوستان آب و آتش هم برنامه ریزی شده است. همچنین سفره افطاری ساده روی پل طبیعت پهن می‌شود و این پل غیر خودرویی میزبان روزه داران تهرانی خواهد بود. بنا بر این گزارش برپایی سفره افطار ساده روی پل طبیعت با بهره گیری از پتانسیل خیرین محلی و با هدف حذف اسراف و تجمل گرایی برای آن دسته از افراد که در لحظه افطار به هر دلیل از منزل دور هستند به اجرا در می‌آید. این برنامه‌ها از ساعت ۲۰:۳۰ همزمان با افطار شروع می‌شود و تا ساعت ۲۳ در یک برنامه ریزی مدون میزبان روزه داران عزیز است.
تابناکتابناک8 ساعت قبل
سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است. محققان می‌گویند: به زودی دوز بسیار اندکی از پروزاک می‌تواند آلام جسمی و استرس‌های احساسی ناشی از سندرم پیش از قاعدگی در زنان را بهبود بخشد. به گزارش ایسنا، شواهد جدید پزشکی حاکیست: دوز بسیار کمی از پروزاک می‌تواند به رنج و درد ماهانه ناشی از سندرم پیش از قاعدگی یا PMS که امروزه میلیون‌ها زن در سراسر جهان به آن مبتلا هستند، خاتمه دهد. محققان می‌گویند پروزاک می‌تواند مقدار «آلو» را بالا نگه دارد. بنا براین گزارش، سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است.
فراروفرارو1 ساعت قبل
براساس ماده ۱۳۲ قانون آیین دادرسی مدنی، متهمان می‌توانند قرار وثیقه تعیین شده از سوی دادگاه را تأمین کرده و در این صورت با لباس شخصی در دادگاه حاضر شوند. به گزارش فارس، برای پاسخ دادن به این که «چرا سید هادی رضوی در جلسات محاکمه لباس زندان به تن نمی‌کند؟» باید به قانون رجوع شود چراکه در جریان رسیدگی به پرونده‎های متهمان در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی، دیده می‌شود که برخی متهمین با لباس شخصی و برخی با لباس زندان حاضر می‌شوند. در قانون، مجرم کسی است که در دادگاه، جرم او به اثبات رسیده و حکم در مورد او صادر شده است. بر اساس قانون، اگر برای متهمی قرار وثیقه صادر شود و متهم از عهده تأمین وثیقه برآید دیگر بازداشت نشده و زندانی نمی‌شود. بنابراین فردی که با قرار وثیقه آزاد است می‌‌تواند با لباس شخصی در دادسرا یا دادگاه حاضر شود و دیگر نیازی نیست که لباس زندانی به تن کند.
فارسفارس7 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۱۲، از ورود مقام قضایی به پروژه مسقف سازی بازار آهنگران خبر داد. حسینی کومله گفت: در بازدیدی که اخیرا با یکی از اعضای شورای شهر تهران از بازار آهنگران داشتیم، بدعهدی پیمانکار به خوبی مشخص بود؛ به طوری که محدوده شرقی بازار را مسقف و بخش دیگر را نیمه کاره رها کرده بود. در حال حاضر هم در دستگاه قضایی در مرحله تامین دلیل هستیم و در صورتی که از مقام قضایی اجازه بگیریم خودمان کار را ادامه می‌دهیم چراکه کار باقی مانده و در نقاطی هم منتج به خطراتی شده است. وی درباره خطرات احتمالی در بازار آهنگران هم گفت: اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد و خطرناک باشد مثلا دیوار شکسته‌ای وجود داشته باشد، ما موظف هستیم بدون رضایت مالک یا مالکان اقدام کنیم، اما این به معنی تکمیل پروژه مسقف سازی نیست و نباید اشتباه گرفته شود. در نقاطی که خطر وجود دارد کمیسیون رفع خطر تشکیل دادیم و تدابیری اندیشیدیم.

نظرها

اخبار بیشتر