نوجوان ۱۷ ساله که سایت کانون وکلا را هک کرد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. سیاسی

نوجوان ۱۷ ساله که سایت کانون وکلا را هک کرد!

فراروخبرگزاری فرارو |
این نوجوان همچنین سایت شهرداری بابل را هک کرده و با تعدادی از سایت‌های معاند نیز همکاری می‌کرد
نوجوان ۱۷ ساله که سایت کانون وکلا را هک کرد! - 0

پسر نوجوان که سایت کانون وکلای دادگستری خراسان رضوی را هک کرده بود دستگیر شد.

قاضی مهدی حقدادی- سرپرست دادسرای فضای مجازی خراسان رضوی - با اعلام این خبر به تسنیم گفت: حدود یک ماه پیش خبر حمله سایبری به سایت کانون وکلای مرکز استان خراسان رضوی به دادسرا اعلام شد.این ماجرا با توجه به اهمیتی که داشت، به سرعت در این مرکز مطرح و پس از آن تعدادی از کارشناسان هم برای بررسی به کانون وکلای استان اعزام و اقدامات سایبری و ردزنی‌های خود را برای عامل و یا عاملان این اقدام آغاز کردند.

در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد ارائه‌دهنده خدمات به سایت کانون وکلای استان یک شرکت خصوصی است و فردی که در این محل مسئول پشتیبانی بود، نتوانست اطلاعات دقیقی به کارشناسان بدهد.

وی تصریح کرد: بررسی‌های دقیق کارشناسان نشان داد، بین متهم و اعضای یک کانال تلگرامی معروف به اشرار تیم، ارتباط نزدیکی وجود دارد، چرا که پس از هک کردن سایت مذکور، در کانال تلگرامی خبر هک شدن سایت کانون وکلا منتشر شد.سرپرست دادسرای فضای مجازی استان خراسان رضوی بیان داشت: در ادامه دستور دستگیری متهم که در مشهد سکونت داشت، صادر و از مأموران خواسته شد، به گونه‌ای وارد عمل شوند تا امکان هرگونه از بین بردن ادله دیجیتالی از متهم گرفته شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی با بیان اینکه این نوجوان همچنین سایت شهرداری بابل را هک کرده و با تعدادی از سایت‌های معاند نیز همکاری می‌کرد، افزود: متهم پس از دستگیری در بازجویی‌ها به تلاش برای هک سایت دادگستری نیز اعتراف کرد که به خاطرنداشتن اطلاعات کافی نتوانسته بود به آن ورود کند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با هکر، هک کردن سایت و پلیس سایبری از تلگرام

#تحلیل_روز

✋ همه‌آن‌چه باید درباره داستان فنی تقلب در رای‌گیری انتخاب محبوب‌ترین برنامه صداوسیما بدانید

👈 آیا حالا نباید بترسیم که چه‌کسانی به گوشی ما دسترسی دارند و با آن پیامک‌ می‌زنند و رای می‌دهند؟

۱️⃣ باید بدانیم‌که؛

▫️وقتی که مشترک کد * را می‌گیرد، فارغ از اینکه عدد بعدش چیست، به گذرگاهی در اپراتور تلفن‌همراه یا اصطلاحا USSD Gateway هدایت می‌شود.

▫️اطلاعات که‌ به این گذرگاه می‌رسد، مثل یک مسیریاب، براساس کدی که بعد از ستاره گرفته شده، بسته‌ها را به‌سوی این کد می‌فرستد.

▫️بعد از این کد دستوری، اگر مربع باشد یعنی پایان دستور و اگر یک ستاره دیگر بیاید یعنی شرکت دارنده‌ی کد دستوری، زیرمجموعه‌هایی دارد و آن هم هم‌چون مسیریاب اطلاعات را برای نفر یا بخش بعدی می‌فرستد.

۲️⃣ وزارت‌ارتباطات‌ فهمیده‌که؛

▫️در این ماجرا، سه گذرگاه وجود داشته؛ یکی ۳* که کد دستور اصلی بوده و ستاره‌های بعدی که به‌سوی سامانه نظرسنجی که در صدا‌و‌سیما مستقر است، می‌رود.

▫️در سنجش آمار و اطلاعات اپراتورها با اطلاعات دریافت‌شده از درگاه ۳* آشکار شده اطلاعات در درگاه ۳* دست‌کاری‌شده.

▫️یعنی سه‌روز پشت‌سر هم حجم زیادی از اطلاعات ناگهان وارد سامانه و به‌جای داده‌های واقعی نشسته؛ همه ‌رای‌ها هم به یک برنامه داده‌شده.

▫️وقتی سامانه رأ‌ی‌گیری، شماره‌ای دریافت کند، به آن‌شماره پیامک می‌زند؛ همان پیامک‌هایی‌که مردم گلایه داشتند که وقتی رأی نداده‌اند چرا آن‌ها را دریافت‌کرده‌اند.

۳️⃣ صداوسیما یک‌بار گفت؛

▫️سامانه‌ رای‌گیر «هک» شده. اما موقع هک در مدت‌زمان کوتاه نفوذ، هکر می‌تواند به اطلاعاتی دست‌رسی پیدا کند یا دیتابیس را تخریب کند.

▫️ولی این فرض که هکر دقیقا کد را و سازوکاری را که باید دستور بزند، بداند و دستور هم در سامانه بنشیند، بسیار بعید است.

۴️⃣ اما دیروز صداوسیما حرف‌اش را عوض کرد و؛

▫️در بخش‌های گوناگون خبری‌اش اعلام کرد سامانه چند‌ساعتی به‌هم خورده بوده و شرکتی که از وزارت ارتباطات مجوز داشته، در ماجرا دست داشته.

▫️اما جز اپراتورها، هیچ‌یک از این‌شرکت‌ها از وزارت ارتباطات مجوز ندارند.

۵️⃣ یعنی باید نگران امنیت گوشی‌های‌مان باشیم؟

▫️این قضیه به گوشی‌های تلفن مردم ربطی ندارد. چون نه رای‌ها از گوشی‌ها فرستاده شده و نه بدافزاری هم روی گوشی‌های مردم بوده که باعث رای‌دادن بدون‌اطلاع دارنده گوشی شود.

▫️در این ماجرا شماره‌‌های مردم برای افزایش رأی‌گیری، به سامانه نظرسنجی وارد شده.

▫️مردم رای‌ نداده‌اند ولی چون شماره‌شان به سامانه یک نظرسنجی وارد شده، اپراتور به‌درستی و خودکار، صاحب‌شماره را آگاه‌کرده که شماره‌ات در فلان نظرسنجی هست- پس‌جای نگرانی نیست/ براساس گفت‌وگوی امروز روزنامه همشهری با آذری‌جهرمی، وزیرارتباطات

roozArooz_media


🔻کیهان خبر داد: نفوذ ایران به شبکه سایبری کاخ سفید، FBI و ارتش آمریکا

🔹یک شبکه خبری آمریکا می‌گوید اطلاعات سری برخی نهادهای دولتی این کشور از جمله اف‌بی‌آی، اداره ارتباطات کاخ سفید و ارتش، توسط هکرهای ایرانی هک شده است.

🔹ان‌بی‌سی در گزارشی به نقل از شرکت ریسکیوریتی اعلام کرد: یک گروه هکر ایرانی به نام «ایریدیوم» که دسامبر گذشته به یک شرکت آمریکایی حمله کرده، بار دیگر دوشنبه هفته گذشته به این شرکت حمله کرد. /کیهان


📣 رئیس پلیس سایبری: عامل دست‌کاری نظرسنجی جام جم شناسایی شده

▪️وحید مجید، رییس پلیس سایبری گفته: «متهم دست‌کاری در نظرسنجی مردمی جام‌جم یکی از توسعه دهندگان نرم‌افزار و سامانه کدهای دستوری USSD در شرکت پیمان‌کار و مجری نظرسنجی بوده.»

بنابر توضیح‌های پلیس، متهم «مستقل از فرآیند اصلی رای‌گیری پیامکی، به‌صورت اتوماتیک و انبوه»، به‌سود یکی از نامزدهای این نظرسنجی، «دستورهای USSD بر روی سرور سامانه نظرسنجی تولید کرده.»

▫️این مقام‌ارشد پلیس، خبر داده که پلیس به دنبال گزارش رسمی و شکایت واحد حقوقی صداوسیما و یکی از مدیران و تهیه‌کنندگان تلویزیونی به این ماجرا وارد شده.

👈 منظور از USSD روش فرستادن پیام در شبکه موبایل است که برای سرویس نظر‌سنجی و خدمات آنلاین به‌کار می‌رود.

👈 چندروز پیش خبر آمد که در نظرسنجی صداوسیما از مردم برای انتخاب محبوب‌ترین برنامه‌های سال این رسانه، رای‌های داده‌شده به سود برنامه «برنده‌باش» به‌مجری‌گری محمدرضا گلزار، به‌طور تقلبی افزایش پیدا کرده

👈 برای برخی مردم پیامک‌هایی آمده بودکه در این نظرسنجی به برنامه «برنده‌باش» رای داده‌اند، درحالی‌که در نظرسنجی صداوسیما اصلا شرکت نکرده‌بودند.

👈 آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات هم اعلام کرد این دست‌کاری در آرای مردم، با واردکردن شماره‌‌های مردم در دیتابیس نظرسنجی و در سه‌روز روی داده.


اتحادیه اروپا تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران را یک سال دیگر تمدید می‌کند

🔹جمعی از دیپلمات‌های اروپایی گفته‌اند، تداوم تمدید تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران از سوی نمایندگان اتحادیه اروپا در بروکسل اتخاذ شده است.

🔹به نوشته «رادیو آزاد اروپا»، این تحریم‌ها علیه ۸۲ شهروند ایرانی از جمله برخی قضات، دادستان‌ها، اعضای سپاه پاسداران، افسران ارشد پلیس و زندانبانان و یک واحد پلیس سایبری ایران است.

🔹این تحریم‌ها ابتدا سال ۲۰۱۱ علیه ایران وضع و هر سال تمدید شده است. /فارس

Asriran. com


📌#تیتراخبارفناوری‌امروز

(دوشنبه ۲۷ اسفند ۹۷)

📍ایران:

✔️شناسایی هویت جنایتکاران به کمک تلفن همراه

✔️تلفن‌های همراه توقیفی چگونه در بازار عرضه شد

✔️فیس بوک و حذف ۱٫۵ میلیون ویدئو از حمله تروریستی نیوزیلند

✔️برنامه ریزی ۲ تا ۵۰ روزه پیام‌های جی میل

✔️اپل محکوم به پرداخت غرامت ۳۱ میلیون دلاری شد

📍جهان صنعت:

✔️پوشش پایدار شبکه تلفن همراه در ایام نوروز

✔️اعتراض‌ها نتیجه نداد

✔️آیفون به کف فروش خود در ۶ سال اخیر رسید

✔️سرقت ۱۳۰ هزار دلار ارز دیجیتال توسط هکر ۱۸ ساله ژاپنی

📍دنیای اقتصاد:

✔️فصل جدید از رسوایی فیس‌بوک

✔️مراقب هزینه‌های رومینگ باشید

✔️حذف ۵/ ۱ میلیون ویدئو از حمله تروریستی نیوزیلند

✔️تسهیلات ارزان برای شرکت‌های دانش‌بنیان مناطق محروم

✔️ویدئو کنفرانس ۵۰ نفره در اسکایپ

✔️حمله ترامپ به گوگل


‍ ❌مایکروسافت ۹۹ وبسایت «هکرهای ایرانی» را بست

شرکت مایکروسافت، اعلام کرد توانسته است از دادگاهی در آمریکا حکم بستن مجموعه‌ وبسایت‌های یک گروه هکر ایرانی را دریافت کند.

«واحد جرائم دیجیتال مایکروسافت» به همراه «مرکز اطلاعات تهدید» این شرکت اعلام کردند که از سال ۲۰۱۳ فعالیتهای مخرب سایبری گروهی که با نام‌ فسفر (Phosphorus) یا APT ۳۵ شناخته می‌شود را زیر نظر داشته‌اند.

مایکروسافت اعلام کرد فعالیت این گروه که در قالب ۹۹ وبسایت مختلف انجام می‌شده، عمدتا بر راهیابی به رایانه‌های‌ شرکت‌های تجاری و آژنس‌های دولتی و سرقت اطلاعات حساس متمرکز بوده است.

این گروه حملات سایبری که با نام‌های Charming Kitten و Ajax Security Team نیز شناخته می‌شود به کل مربوط به هکرهای ایرانی است که همچنین تلاش داشته‌اند به کامپیوترهای شخصی کنشگران و روزنامه‌نگاران فعال در حوزه خاورمیانه نیز دسترسی پیدا کنند.

این گروه از ترفند‌های مختلفی نظیر قلاب‌اندازی (spear-phishing) استفاده می‌کرده که با فرستادن لینک یا ایمیلی در ظاهر آشنا فرد را ترغیب به کلیک کردن می‌کند و بعد بدافزاری (ویروسی) را وارد رایانه فرد نموده اطلاعات وی را سرقت می‌کند

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

فیلم | زیرنویس شبکه خبر درباره اعتراضات در برخی شهرهای کشور

همشهریهمشهری16 ساعت قبل

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شمول بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین، گفت: طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می‌شود. دریافت ۶۵ MB۴۴*۴۳برچسب‌هابنزین محمدباقر نوبخت دولت ایرانپروندهٔ خبریسهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر19 ساعت قبل

نظرها

(1)

درحالی که شایان ادمین تیم هست و این یک چیز مخفی نیست بررسی های فنی و دقیق! کارشناسان نشون داد که بین شایان و کانال تلگرامی خودش (اشرار) ارتباط نزدیکی وجود دارد. نوبرشه

5 ماه قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری15 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری17 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری20 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

گام‌های لرزان پیرمردها و بازیگران جوان سیاست

الف35 دقیقه قبل

نقل و انتقالات تراکتور کلید خورد

الف35 دقیقه قبل

تصویر ناسا از یک کهکشان

عصر ایران42 دقیقه قبل

مردم قبلا طمع گرفتن یارانه همراه با افزایش تورم را کشیده‌اند/ مصوبه افزایش قیمت بنزین در مجلس رد خواهد شد؟

آفتاب‌نیوز42 دقیقه قبل

صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸

خبرآنلاین49 دقیقه قبل

از فروش دمنوش‌های تلگرامی تا مزاحمت برای دختر جوان

خبرآنلاین50 دقیقه قبل