آموزش بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افتصادنیوز
  4. تکنولوژی
آموزش بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون

آموزش بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز |
​اقتصاد نیوز:بازیابی پیامک های پاک شده در صورت داشتن اطلاعات ضروری در آن‌ها امری حیاتی است. در این مطلب به آموزش نحوه بازیابی پیام های کوتاه حذف شده از آیفون می‌پردازیم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، حتی فکر از دست دادن یک سری اطلاعات خاص نیز برایمان دشوار است. از دست دادن یک عکس خاطره‌انگیز، اگرچه بسیار تلخ است، اما در برخی مواقع نمی‌توان آن را با مصیب از دست دادن یک سری اطلاعات متنی حیاتی مقایسه کرد.

به شکلی تعجب‌آور، حذف پیام‌‌های کوتاه در گوشی آیفون ساده است؛ کافی است روی یک پیام خاص، انگشتتان را به جهتی اشتباه بکشید. امروزه، اغلب از طریق اپلیکیشن‌های پیام رسان به گفتگو با دیگران می‌پردازیم. به همین دلیل پیامک‌ها، منحصر به رد و بدل کردن اطلاعات خاص و رسمی باقی مانده‌اند. خوشبختانه امکان بازیابی پیامک‌های پاک شده از گوشی آیفون یا تبلت آیفون وجود دارد.

آموزش بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون - 3

پیش از شروع آموزش، نکته‌ای که در تمامی مطالب آموزشی مربوط به چگونگی بازیابی اطلاعات روی آن تاکید می‌کنیم را یادآور می‌شویم. همیشه پیش از بروز مصیبت، به فکر چاره باشید. گرفتن بکاپ از فایل‌های مهم، اقدامی است که در صورت کوتاهی در آن، ممکن است یک عمر پشیمانی برایتان به ارمغان بیاورد. پس به طور متناوب یا بعد از هر مرتبه دریافت فایل‌ها و اطلاعات مهم همچون عکس‌های جدید یا یک پیامک دارای اهمیت، یک بکاپ از آن تهیه کنید.

بازیابی پیامک‌های پاک شده از آیفون از بکاپ

اگر پیشتر، قابلیت بکاپ‌گیری خودکار را روی سرویس آی‌کلاد خود فعال کرده باشید، اکنون خواهید توانست برای بازیابی پیامک‌های پاک شده به سراغ نسخه پشتیبان بروید. متاسفانه این کار چندان ساده نیست. به این منظور مجبور به ریست کردن کامل گوشی هوشمند و سپس بازیابی از روی فایل بکاپ هستید.بازیابی از آی‌کلاد

در صورت ضرورت، با قبول نیاز به ریست کردن گوشی، به مسیر Settings > General > Reset رفته و گزینه حذف اطلاعات گوشی را انتخاب کنید. با توجه به حذف شدن همه برنامه‌ها و فایل‌ها، می‌بایست پیشتر از تمامی فایل‌ها و اطلاعات مهم ذخیره شده روی گوشی هوشمند بکاپ تهیه کنید، وگرنه بعد از بازیابی پیامک‌های پاک شده باید در پی چگونگی بازیابی بی‌شمار فایل دیگر باشید!

همچنین در نظر داشته باشید نسخه پشتیبان تهیه شده در آی‌کلاد، باید پیش از حذف شدن پیام مورد نظر گرفته شده باشد، در غیر این صورت، با بازیابی بکاپ نیز به آن دسترسی پیدا نخواهید کرد.

آموزش بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون - 9

آموزش بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون - 11

آموزش بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون - 13

می‌توان پیش از بازگرداندن بکاپ، تاریخ تهیه آخرین نسخه پشتیبان را بررسی کرد. به اپلیکیشن Settings رفته و در بالای صفحه، روی نام خود ضربه بزنید. سپس تا رسیدن به iCloud Backup به پایین اسکرول کنید. اگر اسلایدر مربوط به آن روشن (On) است، فرد خوش‌شانسی هستید. روی برچسب iCloud Backup ضربه بزنید. در پایین دکمه Back Up Now، آخرین تاریخی که از گوشی شما، نسخه‌ای پشتیبان روی آی‌کلاد ذخیره شده است را مشاهده خواهید کرد. متاسفانه امکان دیدن تاریخچه کل بکاپ‌ها وجود ندارد.بازیابی از آیتونز

به خاطر آسان‌تر بودن فرآیند بازیابی بکاپ از آیتونز، بازیابی پیامک‌های پاک شده از طریق آن بهتر است. البته مشکل اینجاست که اغلب کاربران، به صورت دستی اقدام به گرفتن نسخه پشتیبانی از اطلاعات گوشی هوشمندشان به وسیله آیتونز، نمی‌کنند. اگر پیامک‌های نسخه پشتیبان، بعد از پاک شدن پیامک یا پیامک‌های مورد نظر همگام‌سازی شده باشند، امکان دسترسی به آن (ها) وجود نخواهد داشت.

به منظور بازیابی پیامک‌های پاک شده از آیفون به وسیله آیتونز، گوشی هوشمندتان را به سیستم کامپیوتری متصل کنید. با این کار، برنامه آیتونز به صورت خودکار اجرا می‌شود. بعد از چند ثانیه، گوشی هوشمندتان تشخیص داده شده و در منوی سمت چپ صفحه نمایش نشان داده خواهد شد.

خبری: جدیدترین اخبار مهم تکنولوژی و فناوری

آموزش بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون - 18

بعد از نمایش، در بخش Settings منو روی گزینه Summary کلیک کنید. اگر بکاپ‌گیری پیشتر فعال‌ شده باشد، گزینه Restore Backup را در پایین قسمت Backups مشاهده خواهید کرد.

آموزش بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون - 20

در صورت نداشتن نسخه پشتیبان در آی‌کلاد و آیتونز، به منظور بازیابی پیامک‌های پاک شده از گوشی آیفون خود باید به سراغ دیگر روش‌ها بروید.تماس با سرویس‌دهنده تلفن همراه

احتمال بازیابی پیام‌های کوتاه حذف شده به این روش پایین است، اما همچنان یک گزینه در دسترس محسوب می‌شود. در برخی مواقع، اپراتور موبایل، در دیتابیس خود پیامک‌های ارسالی و دریافتی اخیر شما را نگهداری می‌کند. البته برای دستیابی به پیام‌های حذف شده از iMessage نمی‌توان از این روش استفاده کرد و تنها محدود به SMS و MMS می‌شود. با توجه به احتمال پایین امکان‌پذیر بودن این گزینه، باید در صورت ناامید شدن از بقیه راهکارها، به سراغ آن بروید.

آموزش بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون - 23

اگر نیاز به بازیابی پیامک‌های پاک شده تنها برای دستیابی مجدد به یک سری اطلاعات مشخص است، از فرد ارسال‌کننده اولیه درخواست کنید مجددا آن‌ها را برایتان ارسال کند. بسته به نحوه ارتباطتان با کاربر مورد نظر، می‌توانید به عنوان اولین یا آخرین گزینه از این روش استفاده کنید!بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون با اپلیکیشن‌های جانبی

برخی ابزارها، وعده بازیابی اطلاعات از دست رفته از روی حافظه را می‌دهند. این اپلیکیشن‌ها، در صورتی که زمان زیادی از حذف شدن فایل‌ها نگذشته و همچنین عملیات نوشتن روی حافظه صورت نگرفته باشد، می‌توانند به درستی عمل کنند. با این حال، نمی‌توان روی آن‌ها حساب چندانی باز کرد و در بیشتر مواقع، یک سری اطلاعات در هم و نامفهوم به شما تحویل می‌دهند.

بیشتر اپلیکیشن‌های بازیابی فایل فقط به ظاهر رایگان هستند، اما بعد از نصب متوجه خواهید شد برای بازیابی پیامک‌های پاک شده باید در نهایت هزینه زیادی پرداخت کنید. مشکل اینجاست که با وجود پرداخت هزینه، هیچ تضمینی درباره بازیابی اطلاعات مورد نظرتان وجود ندارد.

پس اگر تمام راهکارهای قبلی را دنبال کرده و به نتیجه نرسیده‌اید، در نهایت ضربه آخر را با آن‌ها بزنید. پیش از استفاده، در انجمن‌ها و وب سایت‌های تخصصی جستجو کرده و با بهره بردن از نظرات دیگر کاربران، بهترین و شناخته شده‌ترین اپلیکیشن‌ها را دانلود و نصب کنید.

پیشتر، از آنجایی که اتصال گوشی‌های هوشمند با سیستم کامپیوتری به وسیله پروتکل USB Mass Storage صورت می‌گرفت، امکان بازیابی فایل‌های از دست رفته به کمک ابزارهای بازیابی فایل به مراتب قدرتمندتر ویندوزی، وجود داشت. با توجه به عدم پشتیبانی از این پروتکل در گوشی‌های اندرویدی جدید و مخصوصا دستگاه‌های آو اسی، اکنون نمی‌توان به این نرم افزارها اجازه دسترسی به پایگاه داده گوشی را داد.

آموزش بازیابی پیامک‌های پاک شده در آیفون - 29

برای بازیابی پیامک‌های پاک شده از آیفون، نرم افزارهایی همچون Gihosoft iPhone Data Recovery وجود دارند. در نسخه رایگان این برنامه، اطلاعاتی درباره پیامک هایتان در اختیار شما قرار می‌گیرد، اما برای بازیابی، مجبور به خریدن نسخه پرو هستید.

متاسفانه برای خرید نسخه پرو برنامه برای بازیابی پیامک‌های پاک شده باید ۶۰ دلار پرداخت کنید. با وجود دستیابی به یک سری اطلاعات درباره پیامک‌های ذخیره شده روی حافظه گوشی و از طرفی قابل اعتماد بودن برنامه، همچنان هیچ تضمینی وجود ندارد، پس پیش از پرداختن ۶۰ دلار، این موضوع را در نظر داشته باشید.

در نهایت، مجددا تاکید می‌کنیم با گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی آیفون خود به صورت پیاپی با استفاده از ابزارهایی همچون آیتونز، از شر این همه دردسر در امان خواهید بود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با پیامک، آیفون و بازیابی از تلگرام

۳۵۰ هزار گوشی آیفون در شبکه خاموش شد

وزیر ارتباطات:

🔹 پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن‌های ایرانی در گوشی‌های آیفون، ظرف مدت ۵ روز روزانه ۷۰ هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد.


🔹آخرین روزهای هفته گذشته اپل بسیاری از اپلیکیشن‌هایی که از «گواهی توسعه‌دهنده سازمانی» این شرکت استفاده می‌کردند را از دسترس کاربران، خارج کرد.

🔹به گزارش @peivast این سیاست اپل، باعث از دسترس خارج شدن اپلکیشن‌های ایرانی هم شد؛ اما اکنون و با گذشت دو روز از این اتفاق، برخی از این اپلیکیشن‌ها به گوشی‌های کاربران آیفون بازگشته‌اند.

🔹در حال‌حاضر اسنپ، تپسی، اسنپ‌فود، الوپیک و برخی برنامه‌های پرداختی با ارسال پیامک از کاربرانشان خواسته‌‌اند که نسخه‌های جدید این سرویس‌ها را دریافت و مانند گذشته از آنها استفاده کنند.

🔗متن کامل این خبر را از طریق لینک زیر بخوانید:

http: //pvst. ir/back


‍ ❌ ارسال هر پیامک چقدر هزینه دارد؟

🔹هزینه هر صفحه پیامک فارسی با سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول، ۸۹ ریال است. این عدد برای پیامک‌هایی که به زبان لاتین نوشته شوند، ۲۲۲ ریال به ازای هر صفحه خواهد بود. همچنین ارسال پیامک با سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول، به ازای هر صفحه پیامک فارسی، ۱۰۶ ریال هزینه دارد و با ارسال هر صفحه پیامک لاتین نیز کاربران باید ۲۶۴ ریال بپردازند.

🔸در اپراتور دوم یا ایرانسل دائمی، هزینه هر صفحه پیامک فارسی ۸۹ ریال است. این عدد برای پیامک‌هایی که به زبان لاتین نوشته شوند، ۲۱۲ ریال به ازای هر صفحه خواهد بود. هزینه ارسال پیامک با سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل نیز به ازای هر صفحه پیامک فارسی، ۱۰۶ ریال بوده و هر صفحه پیامک لاتین نیز برای کاربران ۲۶۴ ریال هزینه خواهد داشت.

🔹تعرفه ارسال پیامک با سیم‌کارت‌های دائمی اپراتور رایتل، ۸۸ ریال به ازای هر صفحه پیامک با زبان فارسی است. در حالی که ارسال هر صفحه پیامک به زبان لاتین در این سیم‌کارت‌ها، ۱۵۹ ریال هزینه دارد. هم‌چنین کاربران برای ارسال پیامک با استفاده از سیم‌کارت‌های اعتباری رایتل به ازای هر صفحه به زبان فارسی ۱۰۵ ریال می‌پردازند و ارسال پیامک به زبان لاتین نیز ۲۲۰ ریال به ازای هر صفحه هزینه دارد.

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


📢 ارسال هر پیامک چقدر هزینه دارد؟

📲هزینه هر صفحه پیامک فارسی با سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول، ۸۹ ریال است. این عدد برای پیامک‌هایی که به زبان لاتین نوشته شوند، ۲۲۲ ریال به ازای هر صفحه خواهد بود. همچنین ارسال پیامک با سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول، به ازای هر صفحه پیامک فارسی، ۱۰۶ ریال هزینه دارد و با ارسال هر صفحه پیامک لاتین نیز کاربران باید ۲۶۴ ریال بپردازند.

📲در اپراتور دوم یا ایرانسل دائمی، هزینه هر صفحه پیامک فارسی ۸۹ ریال است. این عدد برای پیامک‌هایی که به زبان لاتین نوشته شوند، ۲۱۲ ریال به ازای هر صفحه خواهد بود. هزینه ارسال پیامک با سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل نیز به ازای هر صفحه پیامک فارسی، ۱۰۶ ریال بوده و هر صفحه پیامک لاتین نیز برای کاربران ۲۶۴ ریال هزینه خواهد داشت.

📲تعرفه ارسال پیامک با سیم‌کارت‌های دائمی اپراتور رایتل، ۸۸ ریال به ازای هر صفحه پیامک با زبان فارسی است. در حالی که ارسال هر صفحه پیامک به زبان لاتین در این سیم‌کارت‌ها، ۱۵۹ ریال هزینه دارد. هم‌چنین کاربران برای ارسال پیامک با استفاده از سیم‌کارت‌های اعتباری رایتل به ازای هر صفحه به زبان فارسی ۱۰۵ ریال می‌پردازند و ارسال پیامک به زبان لاتین نیز ۲۲۰ ریال به ازای هر صفحه هزینه دارد.


۳۵۰ هزار گوشی آیفون در شبکه خاموش شد

🔹وزیر ارتباطات: پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن‌های ایرانی در گوشی‌های آیفون، ظرف مدت ۵ روز روزانه ۷۰ هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد


احتمال کاهش شدید فروش آیفون در ایران

🔹معاون وزیر ارتباطات: اعمال ممنوعیت‌ها در زمینه استفاده از اپلیکیشن‌های ایرانی در سیستم عامل آی او اس استفاده از آیفون را در ایران ناممکن و فروش آن را کاهش می‌دهد


در ادامه بخوانید

اسپیس‌ایکس ۶۰ ماهواره اینترنتی را در مدار زمین قرار می‌دهد

همشهریهمشهری11 ساعت قبل
درون دماغه این موشک ۶۰ ماهواره ارتباط ایتترنتی قرار داده شده بودند که نخستین محموله از مجموعه چندهزارتایی ماهواره‌های استارلینک شرکت اسپیس‌ایکس است که قرار است به ایجاد پوشش ارتباط اینترنتی ارزان‌قیمت برای سراسر جهان کمک کنند. هر ماهواره استارلینک ۲۲۷ کیلوگرم وزن دارد و این سنگین‌ترین محموله‌ای بوده است که موشک فالکون ۹ به مدار برده است. اسپیس‌ایکس قرار است در نهایت حدود ۱۲۰۰۰ تا از این ماهواره‌ها را در مدار تحتانی کره زمین قرار دهد تا پوشش اینترنتی برای سراسر جهان را ایجاد کنند. این ماهواره‌ها در دو مجموعه در مدار قرار خواهند گرفت: مجموعه اول شامل ۴۴۰۹ ماهواره و مجموعه دوم شامل ۷۵۱۸ ماهواره. در فیلم جزئیات پرتاب فالکون ۹، بازگشت بخش بوستر به سکوی دریایی و قرار گرفتن ماهواره‌ها در مدار را می‌بینید.

اسپیس ایکس اولین ماهواره‌های اینترنتی استارلینک را به فضا ارسال کرد

دیجیاتودیجیاتو23 ساعت قبل
پس از دو بار تعویق، بالاخره اسپیس ایکس محموله ۶۰ ماهواره استارلینک را به فضا پرتاب کرد. در حال حاضر بخش اول راکت که سومین پرتاب به فضا را تجربه کرد روی کشتی ویژه اسپیس ایکس فرود آمده است. به گفته ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس ایکس این پرتاب حامل سنگین‌ترین محموله راکت فالکون ۹ بود که به فضا ارسال شد. به گفته ماسک، اسپیس ایکس با ۷۲۰ ماهواره می‌تواند پوشش متوسطی را در سرتاسر جهان ایجاد کند. مدیر عامل اسپیس ایکس امیدوار است ایده اینترنت جهانی ارائه شده با ماهواره استارلینک آن قدر برای شرکت درآمد داشته باشد که هدف بلندپروازانه ارسال انسان به مریخ و تشکیل اولین جامعه انسانی در این سیاره توسط اسپیس ایکس را محقق کند.

معرفی ایمن‌ترین خودروهای شاسی‌بلند جهان

6+
ایران‌جیبایران‌جیب17 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
فروشنده‌های موبایل می‌گویند علاوه بر محدودیت‌های نرم‌افزاری، آیفون ۲۰ میلیون تومانی نا و توانی باقی نمی‌گذارد و، چون مردم دیگر نمی‌توانند مدل‌های جدید بخرند، ترجیح می‌دهند آیفون قدیمی خود را بفروشند و یک موبایل اندرویدی بخرند. نمی‌توان این نکته را فراموش کرد که قطعا بخشی از این افراد نیم‌نگاهی به امکان استفاده از اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی موبایل‌شان می‌اندازند. یک سال بعد این عدد به ۳۲ میلیون و سال بعد عدد به ۳۶ میلیون نصب فعال می‌رسد. ۴۰ میلیون نصب تقریبا نصف جمعیت ایران است، دقیقا با جمعیت کشور لهستان برابری می‌کند و حدود هفت میلیون از جمعیت کشور عربستان بیشتر است. ۳۷۰ توسعه‌دهنده بازی‌هایی ساخته‌اند که بیش از ۱۰هزار بار نصب فعال داشته‌اند.
دیجیاتودیجیاتو19 ساعت قبل
شرکت تایونی TSMC به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده چیپ دنیا می‌گوید تحویل سفارشات هواوی را بدون نگرانی از جریمه آمریکا ادامه خواهد داد. قوانین تحریم هواوی، تجهیزات ساخت چیپ را شامل نمی‌شوندبه گفته شرکت صنایع نیمه هادی تایوان اگرچه مالکیت فکری و مواد مورد استفاده برای ساخت قطعات نیمه هادی مشمول تحریم‌های آمریکا می‌شوند، اما تجهیزات ساخت چیپ از این قوانین پیروی نمی‌کنند. تصمیم عجیب واشنگتن برای تحریم هواوی بسیاری از تأمین کنندگان در سرتاسر جهان را سردرگم کرده است. قطعات نیمه هادی به عنوان قلب تپنده تجهیزات الکترونیکی، نقش محوری را در جنگ تجاری پکن و واشنگتن ایفا می‌کنند. اگرچه هواوی شرکت HiSilicon را به عنوان بازوی طراحی چیپ در اختیار دارد، ولی هنوز تا حد زیادی به شرکت‌های خارجی وابسته است.

نظرها

اخبار بیشتر