فروش مودم ۵G هواوی به اپل؛ شایعه یا حقیقت؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
فروش مودم ۵G هواوی به اپل؛ شایعه یا حقیقت؟

فروش مودم ۵G هواوی به اپل؛ شایعه یا حقیقت؟

زومیتخبرگزاری زومیت |
براساس گزارش منبعی آگاه، ظاهرا هواوی قصد دارد مودم 5G خود را به اپل بفروشد. در این صورت اپل تنها تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند است که از مودم 5G هواوی بهره می‌برد.

براساس آخرین اخبار، هواوی غول مخابراتی چینی تمایل دارد مودم 5G Balong ۵۰۰۰ خودش را به‌فروش برساند. اما ظاهرا تصمیم گرفته این مودم را تنها به یکی از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند یعنی اپل بفروشد.

براساس گزارش Engadget، تمامی اخبار قبلی تا امروز به این موضوع تاکید داشتند که هواوی مودم ۵G‌ را به‌صورت انحصاری تنها برای محصولات خودش طراحی کرده است. اما باتوجه به آخرین خبر به‌اشتراک‌گذاشته‌شده از سوی یکی از منابع آگاه، به‌نظر می‌رسد اپل نیز شانس خرید مودم ۵G اختصاصی هواوی را خواهد داشت.

فروش مودم ۵G هواوی به اپل؛ شایعه یا حقیقت؟ - 3

در صورتی که اپل نیز مایل به استفاده از مودم اختصاصی هواوی باشد، انتظار می‌رود گوشی آیفون ۲۰۲۰ کوپرتینویی‌ها با مودم ۵G هواوی معرفی شود. باتوجه به اخباری که در مورد آیفون ۲۰۱۹ منتشر شده است، ظاهرا طراحی این دستگاه نهایی شده و باتوجه به اینکه شرکت در توسعه‌ی مودم ۵G عملکرد سریعی نداشت، ظاهرا با تراشه‌ی اینتل 4G معرفی خواهد شد. پیش‌تر گفته شده بود که اینتل در فصل دوم ۲۰۱۹ پروژه‌‌‌های توسعه تراشه مودم 5G را استارت می‌زند.

اما باتوجه به ممنوعیت‌ استفاده از تجهیزات هواوی به‌دلیل تهدیدهای امنیتی توسط دولت ایالات متحده، کمی بعید به‌نظر می‌رسد که اپل از مودم هواوی در محصولات خود استفاده کند. اروپا و آمریکای شمالی، سعی دارند که هواوی را از زیرساخت‌های ۵G دور نگه دارند؛ اما این موضوع لزوما بر فروش مودم‌های هواوی تاثیر نمی‌گذارد.

همچنین هواوی متهم به کلونینگ یا شبیه‌سازی قطعات اپل و حتی متقاعد کردن کارمندان برای سرقت فناوری نیز شده است. تأمین مودم ۵G توسط هواوی، اپل را بیش‌ازپیش در معرض هواوی قرار می‌دهد. از سوی دیگر پیش‌تر گفته شده بود که اپل تراشه مودم اختصاصی خود را تا سال ۲۰۲۱ تولید می‌کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار و تازه های علم و تکنولوژی

از سال ۲۰۱۶، اپل از تراشه‌های اینتل و کوالکام برای مودم گوشی‌های آیفون و اتصال به شبکه‌ی ۴G استفاده می‌کند. اما از سال ۲۰۱۸، کوپرتینویی‌ها، گوشی‌های آیفون XS با قیمت ۹۹۹ دلار، آیفون XS مکس ۱۰۹۹ دلاری و آیفون XR‌ با قیمت ۷۴۹ دلاری از تراشه‌های بی‌سیم اینتل به‌صورت کامل استفاده کردند. به‌نظر می‌رسد آیفون ۲۰۱۹ نیز با تراشه‌ی اینتل معرفی شود.

پیش‌تر گفته شده بود که احتمال عرضه اولین آیفون 5G در سال ۲۰۲۰ ضعیف  است. براساس گمانه‌زنی‌های انجام‌شده، ظاهرا تا سال ۲۰۲۰، اپل قادر به توسعه‌ی فناوری جدید ۵G بی‌سیم نخواهد بود. در عین حال، اپل و کوالکام نیز درگیر منازعات و رسیدگی به پرونده‌‌ی پتنت هستند. خیلی بعید به‌نظر می‌رسد در چنین شرایطی که هنوز پرونده‌های شکایت بسته نشده است، کوالکام درنظر داشته باشد تراشه‌ی ۵G آیفون را به این زودی تأمین کند.

در چنین شرایطی، هواوی ظاهرا قصد دارد راهکاری برای اپل ارائه دهد. براساس اعلام منبعی ناشناس که در این زمینه اطلاعاتی در دست دارد، غول فناوری چینی قصد فروش مودم اختصاصی Balong ۵۰۰۰ خودش را به اپل دارد. از زمان انتشار این خبر توسط Engadget، هواوی هنوز اظهار نظری در مورد خبر منتشرشده مطرح نکرده است. اپل نیز معمولا به چنین موضوعاتی به‌سرعت پاسخ نمی‌دهد.

در جریان کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹، میت ایکس، گوشی تاشدنی هواوی با نمایشگر تمام‌صفحه و مودم 5G معرفی شد. احتمال دارد هواوی گوشی هوشمند دیگری را نیز با مودم ۵G معرفی کند. اما باتوجه به گزارش‌های منتشرشده از سوی غول فناوری چینی، به‌دلیل نگرانی‌های امنیتی مطرح‌شده در مورد هواوی، تقریبا هواوی هیچ تراشه‌‌ی بی‌سیمی به سایر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند نفروخته است. باید ببینیم درنهایت تصمیم هواوی و اپل در مورد مودم ۵G چه خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با Apple، Huawei، ۵G و iPhone ۲۰۱۹ از تلگرام

‍ 🔴 مجوز نیوزلند به هوآوی چین برای ادامه فعالیت زیر ساختی در این کشور

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

مقامات دولت نیوزلند به تازگی اعلام کرده‌اند که شرکت چینی هواوی قادر خواهد بود به فعالیت‌های مخابراتی و توسعه زیرساخت‌های شبکه اینترنت ۵G ادامه دهد.

به نظر می‌رسد که نظر برخی از کشورهایی که پیشتر اعلام کرده بودند به تبعیت از ایالات متحده آمریکا به تحریم و ممنوعیت فعالیت شرکت چینی هواوی اقدام خواهند کرد، تغییر کرده است چراکه به عنوان مثال، مقامات و مسئولان مربوطه در نیوزلند اعلام کرده‌اند که هواوی قادر خواهد بود به ادامه فعالیت‌های مخابراتی و مربوط به شبکه خود بپردازد.

نیوزلند حالا بعد از انگلستان دومین کشوری است که بعد از تصمیم برای توقف فعالیت این غول تکنولوژی چینی، تغییر نظر داده و به هواوی برای بازگشت و ماندن در این کشور برای توسعه زیرساخت‌های شبکه نسل پنجم اینترنت موسوم به ۵G چراغ سبز نشان داده است.

همچنین یکی از مقامات سازمان ملی امنیت سایبری انگلستان نیز اعلام کرده بود که به جای ممنوعیت کامل فعالیت هواوی، می‌توان با نظارت و کنترل بیشتر و همچنین اعمال محدودیت از تهدیدهای بالقوه فعالیت این شرکت کاست و آن را تبدیل به یک فرصت طلایی کرد.

بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری پیشتر برآورد کرده بودند که اروپا تحت تاثیر ممنوعیت فعالیت شرکت هواوی که یکی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی در جهان به شمار می‌رود که تلاش‌های متعددی نیز برای توسعه زیرساخت‌های مربوط به شبکه نسل پنجم اینترنت کرده است، از سایر مناطق و کشورهای جهان عقب خواهد افتاد و از دسترسی سریع و زودهنگام به خدمات اینترنت ۵G محروم خواهند ماند.

به همین دلیل به نظر می‌رسد که اهمیت دسترسی زودهنگام و همچنین مسائل تجاری، نگرانی‌های امنیتی و چالش‌های پیش روی هواوی را تحت الشعاع قرار داده است و به همین دلیل بسیاری از این کشورها تصمیم گرفته‌اند که در اقدامات خود تجدیدنظر کرده و همچنان میزبان هواوی باشند.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۲-۱۸/new-zealand-says-china-s-huawei-hasn-t-been-ruled-out-of-۵g-role


امارات در یک قدمی برقراری اینترنت ۵G

اپراتور مخابراتی اتصالات در امارات متحده عربی با همکاری شرکت اریکسون قصد دارد به توسعه زیرساخت‌های مربوط به شبکه اینترنت ۵G در این کشور بپردازد. /ایسنا


🔹رقابت برای توسعه شبکه ارتباطی بر مبنای تکنولوژی نسل پنجم تلفن همراه (۵G) آغاز شده است. چین، ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی و تعدادی از شرکتهای مخابراتی در حال توسعه، هر کدام در حال آزمایش و استقرار این تکنولوژی هستند که پیش‌بینی می‌‌شود اقتصاد جهان را در دهه آتی هدایت خواهد کرد.

🔹به گزارش @peivast شبکه‌های ۵G باعث خواهند شد بسیاری از نوآوریهای فنی از جمله اینترنت اشیا، روباتهای مستقل برای کشاورزی و صنعت، وسایل نقلیه مستقل و پهپادها و شبکه هوشمند انرژی که در دهه آتی جهان را تعریف خواهند کرد محقق شوند. با توجه به اهمیت بیشتر ۵G نسبت به نسل‌های پیشین، دولتها در ایجاد این شبکه‌های با یکدیگر وارد یک رقابت سخت و نفس‌گیر شده‌اند.

🔹جای تعجب نیست که چین با توجه به استراتژی و ضرورت‌های داخلی، توسعه شبکه ۵G را به بخش اصلی برنامه‌ها و طرحهای صنعتی خود از جمله Made in China ۲۰۲۵ و سیزدهمین طرح توسعه‌ای کشور خود با نام Five-Year Plan بدل کرده و قصد دارد تکنولو‌ژی ۵G را تا سال ۲۰۲۰ پیاده سازد.

🔗متن کامل گزارش را می‌توانید از طریق لینک زیر بخوانید:

http: //pvst. ir/۵g۵


تکنولوژی نسل چهارم و نسل پنجم چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

🔺این روزها شاهد عرضه گوشی‌های ۵G هستیم و پرسش این است که داشتن این گوشی‌ها چه مزیتی دارد؟ ساده بگوییم هر دو تکنولوژی ۵G و LTE مربوط به شبکه‌های اینترنت موبایلی هستند.

🔺طبیعتا در نسل پنجم (۵G) یکسری امکانات جدید در اختیار کاربر قرار می‌گیرد، در این یادداشت، به مهم‌ترین تفاوت‌های بین این دو تکنولوژی اشاره می‌کنیم👇


در ادامه بخوانید

زومیتزومیت3 ساعت قبل
نزاع بر سر دستگاه تنظیم حرارت در محل کار عملا تبدیل به یک کلیشه در محیط کار دفتری شده است. اکنون، نخستین مطالعه در زمینه‌ی بررسی تاثیر این موضوع روی عملکرد شناختی زنان منتشر شده و نشان می‌دهد که در محیط‌های کار سردتر، زنان ممکن است دچار مشکلات بیشتری شوند. درحالی‌که نمرات منطق نسبتا پایدار بودند، به‌طور کلی دانشجویان دختر در دمای گرم‌تر عملکرد بهتری در آزمون‌های ریاضی و آزمون‌های شفاهی داشتند. آن‌ها توضیح می‌دهند: به‌نظر می‌رسد که بهبود در عملکرد شناختی زنان عمدتا ناشی از افزایش در تعداد پاسخ‌های ارسال‌شده باشد. نتایج مطالعه نشان می‌دهد که تقویت عملکرد زنان در محیط گرم‌تر به میزان قابل‌توجهی از کاهش عملکرد مردان بیشتر است.
زوم‌جیزوم‌جی23 ساعت قبل
بازی آیفون و اندروید Godzilla Defense Force آن‌چنان داستان درگیر کننده‌ای ندارد. بازیکنان در بازی آیفون و اندروید Godzilla Defense Force دارای یک ساختمان اصلی برای ساخت نیرو هستند و نیروها به‌صورت خودکار ساخته و وارد مبارزه می‌شوندبا شروع بازی موبایل Godzilla Defense Force یک بخش تمرینی برای بازیکنان در نظر گرفته شده است که نحوه‌ی بازی کردن به بازیکن یاد داده می‌شود. بازیکنان در بازی آیفون و اندروید Godzilla Defense Force دارای یک ساختمان اصلی برای ساخت نیرو هستند و نیروها به‌صورت خودکار ساخته می‌شوند و وارد مبارزه می‌شوند. البته تیم سازنده از پول خرج کردن به‌عنوان یک چالش در بازی موبایل Godzilla Defense Force استفاده کرده است. اگر علاقه‌مند به بازی‌های استراتژی و دفاع از قلعه با مکانیزم‌ گیم‌پلی بسیار ساده هستید، Godzilla Defense Force می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.
طرفداریطرفداری23 ساعت قبل
طرفداری - ممکن است شرکت سونی PlayStation VR بعدی را در مدل‌های مختلف عرضه کند. همچنین، سونی قصد دارد در ساخت PlayStation VR ۲ از تکنولوژی رهگیری پرتو استفاده کند. نسل بعدی عینک واقعیت مجازی PlayStation VR چیزی است که سونی برای ساخت آن ایده‌های بزرگی در سر دارد. دومینیک ملینسون از بخش بازی و سرگرمی سونی، در گفتگو با VentureBeat، راجع PlayStation VR ۲ و برنامه‌های سونی برای این پلتفرم صحبت کرده است: برای مثال، راجع به بی‌سیم بودن PSVR۲ صحبت کردیم. ملینسون در ادامه راجع به پیشرفت تکنولوژی و این که فناوری رهگیری پرتو (Gaze Tracking) تا چه حد می‌تواند به بهبود عملکرد PlayStation VR ۲ کمک کند، صحبت کرد:
زومیتزومیت23 ساعت قبل
اسپیس ایکس، روز پنجشنبه موفق شد محموله‌ای مهم را به مدار زمین ارسال کند. اسپیس ایکس اعلام کرد که با موفقیت تمام ۶۰ ماهواره از خوشه‌ی ماهواره‌ای «استارلینک (Starlink)» را به فضا ارسال کرده است. بنیانگذار اسپیس ایکس در ادامه نیز گفت که فکر می‌کند راهکار خوبی برای ایجاد نکردن زباله فضایی دارد. اسپیس ایکس در آینده به‌اندازه تمامی ماهواره‌های موجود در مدار زمین، ماهواره خواهد داشتاسپیس ایکس تنها شرکتی نیست که چشم به مدار پایین زمین دارد. و به‌گفته ایلان ماسک، روی هم تمامی ۶۰ ماهواره، سنگین‌ترین محموله‌ای بودند که اسپیس ایکس تا به حال به مدار زمین رسانده بود.
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
کیا در حال آماده کردن خود برای معرفی یک SUV کوچک تا اواخر سال آینده است. مدل مفهومی سیگنچر کیااین خودرو در اواخر سال ۲۰۱۹ به شکلی رسمی معرفی خواهد شد و شباهت زیادی به نسخه مفهومی «سیگنچر» SP خواهد داشت. احتمالا در ماه‌های آینده تیزرهای سایه و روشن بیشتری از خودروی جدید کیا خواهیم دید. خودروی آینده کیا براساس زبان طراحی سیگنچر ساخته می‌شوداحتمال می‌دهیم نسخه تولیدی به اندازه نسخه مفهومی «سیگنچر SP» زیبا و جذاب باشد. طرح احتمالی فضای درونی خودروی جدید کیارینگ‌های قرار گرفته در زیر این شاسی‌بلند هم شباهت بسیار زیادی به کیا استینگر دارد.
دنیای خودرودنیای خودرو11 ساعت قبل
مدیرعامل ایساکو همچنین یکی از دلایل افزایش شاخص رضایت مشتری ایساکو را وجود اطلاعات به‌موقع و کافی از مشتری دانست و گفت: در سال‌های اخیر همواره در مسیر بهبود بوده‌ایم و امتیاز شاخص رضایت مشتریان از عملکرد ایساکو روندی صعودی داشته است. درحال حاضر خدمات مختلف دسته‌بندی‌شده و با تعریف زمان استاندارد برای هر عنوان، نمایندگی موظف به رعایت زمان ارایه خدمت است. حسینی اضافه کرد: مراجعه بیش از یک‌بار یک دستگاه خودرو به شبکه خدماتی با اعلام خودکار شبکه، به‌صورت ویژه و خاص عارضه‌یابی و رسیدگی می‌شود. وی خاطرنشان کرد: با این اقدام در شرایط کسب‌وکار فعلی و مشکلات ناشی از تحریم امکان ایجاد بازار سیاه و کاهش موجودی انبار ایساکو را به حداقل کاهش داده‌ایم. وی تصریح کرد: ‌ ایران‌خودرو تنها خودروسازی است که عدد شاخص رضایت مشتریان از شبکه خدمات پس از فروش آن از عدد ۷۵۰ عبور کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر