1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
مسیر برون رفت کشوراز مشکلات توسعه کارآفرینی است

مسیر برون رفت کشوراز مشکلات توسعه کارآفرینی است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
ایلام - ایرنا - معاون توسعه و مدیریت بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه مسیربرون رفت کشور از مشکلات توسعه کارآفرینی و ایجاد رقابت سالم است، گفت: این نخبگان هستند که می توانند این اکو سیستم را به وجود بیاورند واگر امروز نگاه ها تغیر کند خیلی از مشکلات مرتفع خواهند شد.

به گزارش ایرنا، محمدصالح ترکستانی روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه رییس بنیاد نخبگان استان ایلام اظهار داشت: یکی از معضلات در کشور مسئله نخبه باوری است، در بنیاد نخبگان این موضوع از ۲ جنبه عرضه و تقاضای نخبگان نگاه می‌شود که در حوزه تقاضا باید پذیرفت اقتصاد ما نفت محور و غیر دانش محور است.

وی با بیان اینکه بنیاد نخبگان دنبال کننده هماهنگی بین عرضه و تقاضای نخبگی است، افزود: در این خصوص با یک فضای نهادی مواجه هستیم که الزما عملکرد مثبت و درخور توجهی را به دنبال ندارد، در این زمینه می‌توان چند کار انجام داد که راه صحیح آن شکل گیری یک اکوسیستم برای حل مشکلات کنونی است.

معاون بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه ما به دنبال یک اکوسیستم کارآفرینی هستیم، گفت: راه‌اندازی این سیستم به‌ طور حتم سیستم‌های ناکارآمد و غیررقابتی را حذف و یا کنار می‌ گذارد.

ترکستانی یکی از چالش‌های اصلی در این بنیاد را نخبه نماها عنوان کرد و یادآور شد: اینکه فرآیند نخبه گزینی در گذشته صحیح بوده یا خیر، آیا تعداد مقاله و اختراع یا تلاش فرد برای حل مشکل‌های جامعه معیار درستی برای انتخاب نخبگان است یا نیست هم خود سئوال‌های جدی هستند.

وی با بیان تعریفی از نخبگان، گفت: نخبگان گروهی از فرهیختگان جامعه هستند که باید زمینه اثرگذاری آنان را فراهم ساخت.

ترکستانی با اشاره به اینکه در بنیاد ملی نخبگان به کسی گواهی نخبگی داده نمی‌شود و برچسبی به عنوان نخبه وجود ندارد، گفت: در اینجا نخبه به کسی اطلاق می‌شود که تشنه خدمت باشد و انتظاری نداشته و در مسیر توسعه کشور در طی سالیان تلاش کند.

معاون بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: ساختار بنیاد نخبگان کشور، ایده اصلی خود را باهدف مشخص یعنی حمایت از استعدادها، مدیریت منابع انسانی و استعدادهایی که می‌‌تواند به هدف بخشی منجر شوند دنبال می‌کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام نیز در این آئین گفت: در شرایط کنونی دولت به شدت نیاز به تلاش نخبگان برای گره گشایی مشکلات دارد.

محمد نوذری با اشاره به ظرفیت‌های خاص تردد زائران در ایام اربعین در استان ایلام افزود: سالانه نزدیک به پنج میلیون زائر از مرز مهران تردد می‌کنند که باید در این زمینه بستری فراهم کنیم تا با استفاده از تجریبات نخبگان از ظرفیت‌های اقتصادی در این حوزه نهایت استفاده را بعمل آوریم.

وی با اشاره به معضلات آسیب‌های حوزه اجتماعی در استان نیز تاکید کرد: تاکنون مقاله‌های بسیاری برای حل مسائل این حوزه ارائه شده است و در این خصوص نیازمند به ارائه مقاله‌های فرا پژوهشی هستیم.

معاون استاندار ایلام با بیان اینکه نیازمند برنامه ریزی تدوین شده در حوزه آسیب‌های اجتماعی در استان هستیم، اضافه کرد: دانشگاه و بنیاد نخبگان در این زمینه می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

در این آئین از زحمات رضا خانی رئیس بنیاد نخبگان ایلام تقدیر و مژگان صالحی پور به عنوان رئیس جدید این بنیاد در استان انتخاب شد.

۳۰۳۲/۶۰۳۴

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با علمی آموزشی، تودیع و معارفه، بنیاد نخبگان و ایلام از تلگرام

🔶 مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه ۲۰ اسفند انجام می‌شود

مدیرکل روابط عمومی قوه قضاییه:

🔹مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه ۲۰ اسفند انجام می‌شود. / میزان


مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه ۲۰ اسفند انجام می‌شود

مدیرکل روابط عمومی قوه قضاییه:

🔹مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه ۲۰ اسفند انجام می‌شود. / میزان


❌مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه ۲۰ اسفند انجام می‌شود

مدیرکل روابط عمومی قوه قضاییه: مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه ۲۰ اسفند انجام می‌شود. / میزان

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


♦️مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه ۲۰ اسفند انجام می‌شود

مدیرکل روابط عمومی قوه قضاییه:

🔹مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه ۲۰ اسفند انجام می‌شود


نظرها

اخبار بیشتر