مسیر برون رفت کشوراز مشکلات توسعه کارآفرینی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
مسیر برون رفت کشوراز مشکلات توسعه کارآفرینی است

مسیر برون رفت کشوراز مشکلات توسعه کارآفرینی است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
ایلام - ایرنا - معاون توسعه و مدیریت بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه مسیربرون رفت کشور از مشکلات توسعه کارآفرینی و ایجاد رقابت سالم است، گفت: این نخبگان هستند که می توانند این اکو سیستم را به وجود بیاورند واگر امروز نگاه ها تغیر کند خیلی از مشکلات مرتفع خواهند شد.

به گزارش ایرنا، محمدصالح ترکستانی روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه رییس بنیاد نخبگان استان ایلام اظهار داشت: یکی از معضلات در کشور مسئله نخبه باوری است، در بنیاد نخبگان این موضوع از ۲ جنبه عرضه و تقاضای نخبگان نگاه می‌شود که در حوزه تقاضا باید پذیرفت اقتصاد ما نفت محور و غیر دانش محور است.

وی با بیان اینکه بنیاد نخبگان دنبال کننده هماهنگی بین عرضه و تقاضای نخبگی است، افزود: در این خصوص با یک فضای نهادی مواجه هستیم که الزما عملکرد مثبت و درخور توجهی را به دنبال ندارد، در این زمینه می‌توان چند کار انجام داد که راه صحیح آن شکل گیری یک اکوسیستم برای حل مشکلات کنونی است.

معاون بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه ما به دنبال یک اکوسیستم کارآفرینی هستیم، گفت: راه‌اندازی این سیستم به‌ طور حتم سیستم‌های ناکارآمد و غیررقابتی را حذف و یا کنار می‌ گذارد.

ترکستانی یکی از چالش‌های اصلی در این بنیاد را نخبه نماها عنوان کرد و یادآور شد: اینکه فرآیند نخبه گزینی در گذشته صحیح بوده یا خیر، آیا تعداد مقاله و اختراع یا تلاش فرد برای حل مشکل‌های جامعه معیار درستی برای انتخاب نخبگان است یا نیست هم خود سئوال‌های جدی هستند.

وی با بیان تعریفی از نخبگان، گفت: نخبگان گروهی از فرهیختگان جامعه هستند که باید زمینه اثرگذاری آنان را فراهم ساخت.

ترکستانی با اشاره به اینکه در بنیاد ملی نخبگان به کسی گواهی نخبگی داده نمی‌شود و برچسبی به عنوان نخبه وجود ندارد، گفت: در اینجا نخبه به کسی اطلاق می‌شود که تشنه خدمت باشد و انتظاری نداشته و در مسیر توسعه کشور در طی سالیان تلاش کند.

معاون بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: ساختار بنیاد نخبگان کشور، ایده اصلی خود را باهدف مشخص یعنی حمایت از استعدادها، مدیریت منابع انسانی و استعدادهایی که می‌‌تواند به هدف بخشی منجر شوند دنبال می‌کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام نیز در این آئین گفت: در شرایط کنونی دولت به شدت نیاز به تلاش نخبگان برای گره گشایی مشکلات دارد.

محمد نوذری با اشاره به ظرفیت‌های خاص تردد زائران در ایام اربعین در استان ایلام افزود: سالانه نزدیک به پنج میلیون زائر از مرز مهران تردد می‌کنند که باید در این زمینه بستری فراهم کنیم تا با استفاده از تجریبات نخبگان از ظرفیت‌های اقتصادی در این حوزه نهایت استفاده را بعمل آوریم.

وی با اشاره به معضلات آسیب‌های حوزه اجتماعی در استان نیز تاکید کرد: تاکنون مقاله‌های بسیاری برای حل مسائل این حوزه ارائه شده است و در این خصوص نیازمند به ارائه مقاله‌های فرا پژوهشی هستیم.

معاون استاندار ایلام با بیان اینکه نیازمند برنامه ریزی تدوین شده در حوزه آسیب‌های اجتماعی در استان هستیم، اضافه کرد: دانشگاه و بنیاد نخبگان در این زمینه می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

در این آئین از زحمات رضا خانی رئیس بنیاد نخبگان ایلام تقدیر و مژگان صالحی پور به عنوان رئیس جدید این بنیاد در استان انتخاب شد.

۳۰۳۲/۶۰۳۴

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با علمی آموزشی، تودیع و معارفه، بنیاد نخبگان و ایلام از تلگرام

🔶 مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه ۲۰ اسفند انجام می‌شود

مدیرکل روابط عمومی قوه قضاییه:

🔹مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه ۲۰ اسفند انجام می‌شود. / میزان


مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه ۲۰ اسفند انجام می‌شود

مدیرکل روابط عمومی قوه قضاییه:

🔹مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه ۲۰ اسفند انجام می‌شود. / میزان


❌مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه ۲۰ اسفند انجام می‌شود

مدیرکل روابط عمومی قوه قضاییه: مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه ۲۰ اسفند انجام می‌شود. / میزان

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


♦️مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه ۲۰ اسفند انجام می‌شود

مدیرکل روابط عمومی قوه قضاییه:

🔹مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه ۲۰ اسفند انجام می‌شود


در ادامه بخوانید

ببینید | خشم بازیکنان خسته و ترسیده از پرواز استقلال در هواپیمای سیرجان

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
بعد از ترس از کرونا و لغو نشدن بازی‌های لیگ، حالا هواپیما و بازگشت به تهران بعد از ۷۰ دقیقه پرواز ناموفق! ویدئوی منتشر شده از پرواز استقلالی‌ها را ببینید.

فیلم/ چشم کودک ۹ ساله فلسطینی هدف سرباز اسراییلی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان، گفت: شایعات مربوط به ابتلای پرستار فوت شده لاهیجانی به ویروس کرونا بی اساس است. دکتر سعید صباحی رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان درباره درگذشت پرستار بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد با اظهار تأسف از درگذشت «نرجس خانعلی زاده»، افزود: بی شک تلاش‌های ارزنده وی در طول دوران همکاری، در راستای اعتلای اهداف نظام سلامت و نجات جان دردمندان و نیازمندان همواره در اذهان همه ما ماندگار خواهد بود. وی در ادامه ضمن تسلیت درگذشت وی به خانواده و جامعه درمان و پرستاران و همکاران بیمارستان به بخصوص بخش اورژانس، گفت: شایعاتی مربوط به ابتلای وی به ویروس کرونا در فضای مجازی منتشر شده که بی اساس است. دکتر صباحی تأکید کرد: قطعا بعد از مشخص شدن نتیجه نهایی آزمایشات ایشان موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین گفت: متاسفانه تصادف زنجیره‌ای امروز اتوبان قزوین_زنجان ۳ کشته و ۱۱ زخمی برجای گذاشت. قدرت اله مهدیخانی مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین در پی برف و کولاک و تصادف زنجیره‌ای امروز اتوبان قزوین_زنجان که به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی توسط رانندگان صورت گرفت، اظهار داشت: تصادف زنجیره‌ای امروز متاسفانه ۳ کشته و ۱۱ زخمی برجای گذاشت. مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین با بیان اینکه از روز گذشته با شروع بارش‌های قابل ملاحظه در سطح منطقه به صورت باران و برف، شاهد بروز کولاک در محورهای مواصلاتی و گردنه‌های برف گیر استان قزوین بودیم، عنوان داشت: متاسفانه صبح امروز در لاین شمالی اتوبان قزوین به زنجان، مقابل شرکت پرشین فولاد، تصادف زنجیره‌ای بین حدود ۲۰۰ خودرو روی داد که ۳ کشته و ۱۱ زخمی برجای گذاشت. وی با ابراز تاسف از بی توجهی به هشدارهای هواشناسی و سایر دستگاههای متولی ادامه داد: با وجود هشدار‌های صورت گرفته در رسانه‌های عمومی و فضای مجازی، متاسفانه به علت بی توجهی برخی از هموطنان شاهد سانحه دلخراش امروز بودیم. مدیر کل مدیریت بحران استان ضمن قدردانی از خدمت رسانی دستگاههای امدادی ازجمله پلیس راه، راهداری، اورژانس و هلال احمر، تصریح داشت: از مردم می‌خواهیم در چنین شرایطی از سفرهای غیر ضروری خودداری نموده و در صورت الزام به سفر رعایت نکات ایمنی و همراه داشتن تجهیزات لازم همراهی لازم با نیروهای امدادی مستقر در جاده‌ها را داشته باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
هیچ‌کس نمی‌تواند حیاتی بودن سیستم تنفسی بدن را انکار کند و اهمیت بالای سلامت ریه‌ها را نباید فراموش کرد. بنابراین وقتی مشکلی در سیستم تنفسی فرد رخ می‌دهد، تمام بدن او با مشکل و اختلال مواجه می‌شود. ورزش باعث بهبود گردش خون و تقویت عضلات ما می‌شود؛ دو امر مهم که ریه‌های سالم برای انجام کار خود به آن نیاز دارند. تامین آب بدن نقش مهمی در حفظ سلامت ریه‌ها دارد. دلایل علمی بسیاری وجود دارد که براساس آنها تمامی پزشکان و متخصصان سازمان بهداشت و درمان بارها و بارها تأکید داشته‌اند که ترک استعمال دخانیات، موثرترین روش برای حفظ سلامت و تقویت سیستم تنفسی است.
روزنوروزنو15 ساعت قبل
چند روزی است که ویروس کرونا در کشور ما شیوع پیدا کرده و رعایت موارد بهداشتی یکی از راه‌های جلوگیری از این ویروس است. علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس هم برای جلوگیری از مبتلا شدن به این ویروس، با ماسک به تمرین پرسپولیس رفت. این تصویر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و کاربران شبکه‌های اجتماعی، مدل ماسک زدن بیرانوند را سوژه خود کرده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر