رئیس جدید بنیاد نخبگان استان ایلام معرفی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
رئیس جدید بنیاد نخبگان استان ایلام معرفی شد

رئیس جدید بنیاد نخبگان استان ایلام معرفی شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون رئیس جمهور در حکمی رئیس جدید بنیاد نخبگان در ایلام را منصوب کرد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، سورنا ستاری در حکمی خانم مژگان صالحی‌پور را به سمت رئیس جدید بنیاد ملی نخبگان در ایلام منصوب کرد. مراسم تودیع رضاخانی و معارفه مژگان صالحی‌پور عصر امروز با حضور مسئولان بنیاد ملی نخبگان، معاون استاندار ایلام و اعضای کارگروه پژوهش و فناوری اطلاعات ایلام برگزار شد.

در این مراسم محمدصالح ترکستانی به سخن پرداخت و اظهار داشت: دادن شان و حفظ جایگاه نخبگان و اعتماد به آن جهت کشف و دستیابی به فرآیند علم و دانش از جمله عوامل بازدارنده در خروج نخبگان علمی و پژوهشی به خارج است.

معاون توسعه و مدیریت بنیاد ملی نخبگان گفت: توجه و باور به سرمایه انسانی داخلی و اجازه ظهور و بروز فعالیت نخبگان موجب استقلال فکری و رونق دانش و در نوردیدن مرزهای علم برای کشور می‌شود.

وی با انتقاد از برخی مسئولان که به ظهور و بروز ستعدادهای داخلی اعتقاد ندارد یادآورشد: کاهش دخالت و نظارت دولت بر بخش خصوصی موجب بروز استعدادها و شکوفایی آنان می‌شود و نخبگان اجازه ظهور و بروز می‌یابند.

ترکستانی به فعالیت و ضرورت بنیاد نخبگان در کشور اشاره و یادآورشد: ارائه تسهیلات به نخبگان، و ایجاد زمینه بروز استعدادها، شناسایی نخبگان واقعی از تلاش‌های بنیاد نخبگان در سراسر کشور است.

وی تلاش به سوی روش‌های ابداعی و پرهیز به استفاده از روش‌های تقلیدی را تنها عامل برطرف کننده مشکلات کشور و تامین نیاز ضرورت‌های علمی و تحقیقی کشور عنوان کرد و گفت: بها دادن و فراهم کردن حضور و بروز توانایی نخبگان راه حل نهایی کشور بوده و خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر