حشد شعبی عملیات داعش در «دیالی» را ناکام گذاشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رجانیوز
  4. سیاسی

حشد شعبی عملیات داعش در «دیالی» را ناکام گذاشت

رجانیوزخبرگزاری رجانیوز |
نیروهای حشد شعبی عملیات تروریست های داعش در استان «دیالی» را ناکام گذاشتند.

نیروهای حشد شعبی عملیات تروریست‌های داعش در استان «دیالی» را ناکام گذاشتند.به گزارش رجانیوز به نقل از سومریه نیوز، تروریست‌های تکفیری داعش تلاش کردند تعدادی از پایگاه‌های حشد شعبی عراق را تحت کنترل خود بگیرند.بر اساس این گزارش، تروریست‌های داعش برای تحقق این هدف خود مناطقی در «خانقین» واقع در دیالی را مورد هجوم قرار دادند.حمله تروریست‌های داعش به خانقین با دخالت به موقع نیروهای حشد شعبی مواجه شد.نیروهای حشد شعبی موفق شدند تلاش داعشی‌ها برای تسلط بر پایگاه‌های خود در خانقین را با شکست مواجه سازند.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
گزارش کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان توسط میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد. طبق جمع‌بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند. همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی‬ ادامه‬ ‬ داد: ‬ گفته شده است در خلال جنگ ایران و عراق، ۷۸۸ تن از پیروان این آئین در استان کرمانشاه به شهادت رسیده‌اند، هزار‬ و‬ ۵۹۸‬ تن جانباز شده‬ اند، و ۱۳۴ تن نیز در زمره آزادگان هستند. علی القاعده مقتضای عمل به ضوابط عالی فوق، این است که اصل آزادی عقاید و باورها در حق «اهل حق» رعایت شده و احترام عقاید و مقدسات آنها پاس داشته شود. گرجی‬ افزود: همچنین از منظر حقوق معاهدات بین المللی با عنایت به ماده ۱۸ اعلامیه‬ جهانی حقوق بشر و میثاق بین المللی حقوق مدنی، سیاسی (مصوب ۱۹۶۶ م.) که دولت ایران به صورت بی قید و شرط به آن متعهد شده است، دولت باید آزادی اندیشه، عقیده و مذهب را برای همه شهروندان خود تضمین کند‬ و ایجاد محدودیت در این آزادی، جز به موجب قانون، آن هم در جهت حفظ امنیت عمومی، نظم، سلامتی اخلاق، و آزادی‌های اساسی دیگران ممکن نیست. به گفته معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی، ‬ روشن است که هیچیک از قوانین موضوعه کشور، توهین به عقاید صاحبان عقاید متفاوت و محروم‌‬ سازی آنان از حقوق شهروندی را روا و مجاز نشمرده است و عدول از این موازین، موجب کسر حیثیت داخلی و بین المللی دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار

الفالف21 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۵۳ ۳۹۸۰۳۲۷۲۵۷به گزارش فارس، ۱۷ خردادماه سال ۱۳۹۶ و در یک روز گرم بهاری حملات تروریستی تهران اتفاق افتاد. پس از اتمام عملیات تروریستی و در همان روز ۱۷ خردادماه، سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای وعده انتقام از این عملیات تروریستی را به ملت ایران داد و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثابت کرده است ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد. در این عملیات تعداد ۶ فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین که از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه شلیک شد، پس از عبور از آسمان عراق، به صورت دقیق به اهداف خود در دیرالزور اصابت کرد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین تاکید کرد: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله ۷۰۰ کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست. اکنون و در دومین سالگرد این عملیات غرورآفرین، تصاویری از محل برخورد موشک‌های سپاه به مقر تروریست‌های تکفیری منتشر شده است که در آن به خوبی موقعیت قبل و بعد از برخورد مشخص شده است.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
‌مورگان اورتاگس روز دوشنبه با اعلام خبر دیدار «مایک پمپئو» و «متیو سالوینی» که در واشنگتن انجام شد، افزود: دو طرف بر ارزش‌های روابط طولانی مدت آمریکا با ایتالیا همچون متحدان ناتو و عضویت در گروه هفت تاکید کردند. به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دو طرف همچنین درباره مواجهه با خطرات امنیت منطقه‌ای از روسیه و ایران، تهدیدهای ناشی از سرمایه گذاری‌های یغماگرانه چین در زیرساخت‌های کلیدی و تکنولوژی در ایتالیا و اروپا و همچنین نیاز به تقویت همکاری‌های دفاعی ایتالیا-آمریکا تبادل نظر کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
این تحرکات نگرانی‌های محافل منطقه‌ای در خصوص ارتباط استان غربی عراق با معامله قرن را افزایش می‌دهد. وی تاکید کرد که این تحولات می‌تواند در آینده خاستگاه تشکیل کانون گروه‌های مسلح باشد که در ادامه از الرقه و ادلب و حسکة ودیرالزور به این مناطق کشانده می‌شوند و این اتفاقات می‌تواند دلیلی برای ارتباط عراق با طرح آمریکایی معامله قرن باشد. وی در توضیح بیشتر این طرح آمریکایی گفت که احتمالا غرب عراق به عنوان میهن جایگزین فلسطینیان، سرنوشتی مشابه اردن و کرانه باختری خواهد داشت. نکته عجیب‌تر همزمانی این اتفاقات با زمزمه‌ها و تلاش‌های پشت پرده مطرح شده برای احیای پروژه نیروهای الصحوة و جریان‌های مسلح خودمختار در استان الانبار است که متحد واشنگتن خواهند بود. در سایه این تحولات، نگرانی‌های عمده‌ای در رابطه با ارتباط پروژه آمریکایی در عراق با معامله قرن وجود دارد، چرا که ممکن است استان الانبار بر اساس این پروژه بستر مناسبی برای جایگزین‌های مطرح شده در چارچوب معامله قرن لحاظ شود.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان امروز سه شنبه بی اشاره به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت توسط آمریکا اعلام کرد که عدم پایبندی به توافق هسته‌ای پیامدهایی را برای ایران به همراه خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر