نخستین نشست هم‌اندیشی «شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان» برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
نخستین نشست هم‌اندیشی «شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان» برگزار شد

نخستین نشست هم‌اندیشی «شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان» برگزار شد

فارسخبرگزاری فارس |
نخستین نشست هم‌اندیشی «شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان» با حضور قائم‌مقام و معاونان بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، نشست هم‌اندیشی شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان با حضور قائم‌مقام و معاونان بنیاد ملی نخبگان و جمعی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌‌های برتر در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

در این نشست، ضمن اشاره به برخی از رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان در حوزه‌های فرهنگی، بر لزوم وجود پیوست فرهنگی در همۀ برنامه‌های بنیاد تأکید شد.

استفاده از تجربیات دیگر سازمان‌ها، تبیین دقیق وظایف و رسالت‌های دستگاه‌های دیگر در حوزه‌های فرهنگی مرتبط با نخبگان، تبدیل شدن موضوع نخبگان به گفتمان در جامعه، مسئله‌مند کردن فضای نخبگانی و پرهیز از تصدی‌گری در اجرای برنامه‌ها، از مهمترین موضوعات مطرح‌شده در این نشست بود.

طراحی و اجرای برنامه‌های هدفمند، تأکید بر ارتقاء حس مسئولیت‌پذیری اجتماعی نخبگان؛ ارتقاء جایگاه و منزلت اجتماعی نخبگان، توانمندسازی اجتماع نخبگانی برای حضوری موفق در عرصه‌های مورد نیاز، بررسی و آسب‌شناسی تجربیات موفق و ناموفق گذشته در برنامه‌های فرهنگی و پیامدسنجی آنها، ارتقاء هویت ملی در بین مستعدان‌برتر و افزایش حس وطن دوستی در آنان، زمینه‌سازی برای اثرگذاری بیشتر جامعۀ نخبگانی در موضوعات فرهنگی، بکارگیری مزیت‌های بومی از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

لازم به ذکر است، محمود سعادت فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، حسن سالاریه؛ معاون آینده‌سازان، مهدی فیض؛ معاون مستعدان، محمدصالح ترکستانی؛ معاون توسعه مدیریت‌ومنابع، مهدی حمزه‎پور؛ دبیر شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد، وحید خاشعی؛ عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی، شهلا باقری؛ عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی، زهرا عبدخدایی؛ عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، ایزدخواه و مطهری نژاد؛ عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در این نشست حضور داشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برندگان جشنواره کن ۲۰۱۹/ نخل طلا به کره جنوبی رسید

12+
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر ب، نقل از صدا و سیما، در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان و مدیران نمایشگاه و فعالان قرآنی برگزار شد، از دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی که در برگزاری نمایشگاه همکاری داشته‌اند و نیز غرفه‌ها و طرح‌های برگزیده تجلیل و قدردانی شد. ‌بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار; قرآن معنای زندگی; همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در شب ولادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام، جمعی از اهالی فرهنگ، شعر و ادب فارسی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. آقای رضا شریفی از شعرای کشورمان، شعری را در این جلسه قرائت کرد که پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR متن این شعر را منتشر کرد. حتی اگر به قیمت شاهانه زیستنننگ است زیر منت بیگانه زیستناین عقل این مردد بی‌حوصله مراتکلیف کرده است به دیوانه زیستنویرانه بوی دوست اگر می‌دهد بگومن عاشقم (۱) به گوشه ویرانه زیستنپرواز پرمخاطره بسیار بهتر ازچشم انتظار مرحمت دانه زیستنیاران نیمه راه زیادند و ساده نیستبا سروهای خم شده هم‌شانه زیستنبخشیده‌ام به دوست خودم را که ذره‌اینزدیک‌تر شوم به کریمانه زیستنگر تیغ عشق دوست نبوسد گلوی مناین زیستن چه فرق کند با نزیستن «در عشق اگرچه منزل آخر شهادت استتکلیف اول است شهیدانه زیستن (۲) ۱) این مصرع ابتدا به این شکل بود: «من «راضی‌ام» به گوشه‌ی ویرانه زیستن»، که توسط رهبر معظم انقلاب تصحیح و به‌جای راضی‌ام کلمه عاشقم جایگزین شد. ۲) تضمین به بیتی از اشعار میلاد عرفان‌پورآقای شریفی پس از قرائت این شعر گفتند که این بیت آخر از آقای میلاد عرفان‌پور است و من به استقبال این بیت این غزل را سرودم. رهبر معظم انقلاب در پاسخ به ایشان خطاب به آقای عرفان‌پور که در جلسه حاضر بودند گفتند: آفرین آقای عرفان‌پور.

دومین شب قدر

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
یا آنکه فرموده: باکى بر تو نیست که در هر دو شب کار خیر انجام دهى مانند ان. و فرموده: هرکه این دعا را بخواند، خدا تقصیرى که در گذشته از ماه رمضان از او سر زده بیامرزد، و او را در باقیمانده ماه از گناهان بازدارد. شیخ کلینى روایت کرده که امام باقر علیه السلام در شبهاى بیست و یکم و بیست و سوم تا نیمه شب دعا مى خواند، و پس از آن شروع به خواندن نماز می‌کرد. آگاه باش که در هر شب از شبهاى این دهه غسل مستحب است. روایت شده حضرت رصول صلى الله علیه و آله در هر شب این دهه غسل می‌کرد.

شب استجابت دعا

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر