تونل، ناجی «گردنه مرگ»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی
تونل، ناجی «گردنه مرگ»

تونل، ناجی «گردنه مرگ»

ایرناخبرگزاری ایرنا |
همدان- ایرنا- ساخت تونل بهترین و مطمئن ترین راه برای نجات گردنه اسدآباد از رانش و تخریب است که فنی ترین شورای استان پس از مذاکره و چاره اندیشی های فراوان به آن رسیده و مجلس شورای اسلامی نیز راه را برایش هموار کرده است.

به گزارش ایرنا، به یاد دارم پاییز سال ۱۳۹۰، حذف گردنه اسدآباد و ساخت تونل به جای آن به تصویب دولت رسید؛ طرحی که پس از سنجش خاک و جغرافیای این منطقه ابتر ماند و رویای پایان گرفتن حوادث جاده‌ای و قربانی شدن صدها مسافر زیر خروارها خاک سست و بی بنیاد گردنه دفن شد.

حالا پس از هفت سال دوباره این پیشنهاد سر از خاک برآورده تا ناجی جاده‌ای سخت گذر باشد که نام «گردنه مرگ» گرفته است، آن هم در شرایطی که بارش‌های سیل آسای اخیر امنیت و ایمنی این شاهراه ارتباطی را شسته و با خود برده است.

به گفته فرماندار اسدآباد چندین نقطه از این جاده پرپیچ و خم در اثر نفوذ آب دچار رانش و بدنه این مسیر به طور عمیق و گسترده شکافته شده و هرآن بیم فرو ریختنش بر سر این شهر کوه پایه‌ای و ساکنانش می‌رود.

** ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی گردنه

به گفته دکتر امیر رضا گودرزی استاد دانشگاه آزاد اسلامی همدان، سرتاسر جاده گردنه با مشکلات اساسی روبروست، به طوریکه در ۹ کیلومتر ابتدای این مسیر از سمت اسدآباد ۲۵ نقطه مستعد لغزش وجود دارد و کیلومتر ۰ تا ۱۶۰۰ بیشترین رانش را در بارش‌های اخیر تجربه کرده است.

وی که از سال ۱۳۹۴ در قالب یک طرح پژوهشی به سفارش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و راه و شهرسازی همدان علل ناپایداری ترانشه‌های گردنه اسدآباد و پهنه بندی خطرات لغزش را مورد بررسی و تحقیق قرار داده، می‌گوید: شرایط زمین شناسی، وضعیت بارش، تبخیر و تراز آب زیرزمینی، مصالح، پوشش گیاهی و ژئودینامیک عوامل شناخته شده رانش زمین در جهان هستند، که گردنه اسدآباد همه ۶ فاکتور را به صورت یکجا دارد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه گردنه اسدآباد از نواحی پربارش استان همدان به شمار می‌رود معتقد است مقصر ۶۴ درصد ناپایداری‌های به وجود آمده در این شاهراه ارتباطی آب است.

براساس آخرین یافته‌های این پژوهشگر، این جاده به طور متوسط ۱۳۰ روز یخبندان و ۴۱۶ میلیمتر باران را در سالهای قبل تجربه کرده و همین رطوبت و سرما بزرگترین عامل پوسیدگی مصالح بکار رفته در بدنه گردنه اسدآباد محسوب می‌شود.

وجود شیب هایی که به هیچ وجه سنخیت و سازگاری با شرایط طبیعی منطقه ندارد، آبیاری جنگل‌های موجود و مهمتر از همه ۱۹ گسل فعال به وخامت اوضاع گردنه اسدآباد افزوده است و این استاد دانشگاه و محقق با گوشزد کردن این نکات برآورد می‌کند در حدود ۱۰۰ میلیارد ریال برای بازسازی موقت و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تثبیت و پایداری آن نیاز است که برای جذب این منابع مالی باید شتاب کرد.

** گردنه اسدآباد در بودجه ۹۸ سهم دارد

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی به تازگی در نشست شورای فنی استان که با محوریت رسیدگی به وضعیت گردنه تشکیل شد، قول مساعد داد اعتبار مورد نیاز برای نجات گردنه را تامین کرده و از مسئولان کشوری خواستار رسیدگی به وضعیت بحرانی این شریان اصلی شود.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | اخبار حوادث و جنایت

اکبر زنجبرزاده بهترین گزینه برای کاهش تصادفات جاده‌ای و جلوگیری از رانش‌های بیشتر گردنه را ساخت تونل می‌داند و از معطل ماندن چندین ساله این طرح گلایه کرده و می‌گوید: امسال حفر تونل را با جدیت پیگیری می‌کنیم تا خیال مردم و مسئولان برای همیشه آسوده شود.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگرچه رانش و نشست‌های اخیر خسارت جانی نداشته اما خطر بیخ گوش گردنه است و نباید غفلت کنیم. از اینرو طرح احداث تونل در جدول ۲۰ قانون بودجه سال ۹۸ گنجانده شده تا برای تخصیص اعتبار دچار مانع و مشکلی نشود.

وی گفت: در مرحله نخست مکاتبه استاندار همدان با آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه ضروری است تا مبالغ مورد نیاز برای طرح مطالعاتی و آغاز این پروژه اختصاص یابد.

به اعتقاد رنجبرزاده ساخت تونل در کاهش هزینه‌های نگهداری گردنه بسیار موثر است و از سوی دیگر مصرف سالانه ۶ هزار تن نمک برای یخ زدایی و برف روبی این مسیر قطع می‌شود چراکه به گفته کارشناسان استفاده از این حجم نمک در راه‌ها موجب شورشدن و ناباروری دشت اسدآباد می‌شود که خطر جدی برای کشت و زرع این منطقه به حساب می‌آید.

** گردنه اسدآباد تهدیدی که باید تبدیل به فرصت شود

معاون امور عمرانی استانداری همدان با اشاره به باران‌های نوروزی که نعمت بزرگ و سراسر درس عبرت است می‌گوید: حوادث گردنه اسدآباد هشداری برای بازبینی راه‌ها و مسیرهای حادثه خیز استان است.

محمود رضا عراقی نیز با اعلام موافقت خود با گزینه تغییر مسیر گردنه اسدآباد گفت: شدت شکاف و رانش‌ها هر روز بیشتر می‌شود و تعلل برای رسیدگی به وضعیت این شاهراه ارتباطی را جایز نمی‌دانیم لذا از تخصصی‌ترین شورای فنی استان برای چاره جویی و هم اندیشی دعوت کردیم.

عراقی گفت: در این شورا بهترین تصمیم برای پایداری و دور کردن خطر از گردنه گرفته شد که شامل اقدامات اورژانسی و برنامه میان مدت و بلند مدت است.

وی خاطرنشان کرد: مراقبت شبانه روزی از این مسیر و خودروهای عبوری و سبک سازی حجم ترافیک در مرحله نخست انجام می‌شود تا با تخصیص اعتبار عملیات میخ کوبی و کاهش شیبها اجرا و سپس برنامه تثبیت و پایداری گردنه انجام شود.

عراقی ساخت تونل و تغییر مسیر را برنامه بلند مدت گردنه اسدآباد ذکر کرد و افزود: این طرح بهترین و مطمئن‌ترین راه برای خلاصی از حوادث این جاده سخت گذر است که خرد جمعی به آن اصرار دارد.

ناگفته نماند تمام زیبایی گردنه اسدآباد به پیچ‌های تند و شیب داری است که با گذر از دل کوه‌ها و دره‌ها آمیخته‌ای کم نظیر از گردشگری طبیعت را به مسافرانش هدیه می‌دهد، ای کاش تونلی که این روزها همه برساختش توافق کرده‌اند، به گونه‌ای طراحی و اجرا شود که بر این زیبایی‌ها سایه نینداخته و همچنان هموطنان از دیدنش لذت ببرند.

گزارش: زهرا زارعی

۷۵۲۷/۲۰۸۷

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارات مدیر عامل شهروند غیر کارشناسی است

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
سید یاسر رایگانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مجموعه شهروند ۲۳۰ تن برنج تقلبی موجود داشت که پیش از ورود تعزیرات ۲۰ تن از آن را با همان قیمت بالا عرضه کرده بود و وقتی تعزیرات ورود کرد با همراهی اتحادیه و بازرسان صنعت، معدن و تجارت ۸۰ تن از این برنج با قیمت مصوب (هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان) به فروش رسید. وی گفت: ۱۳۰ تن از این برنج توقیف شده است و قطعا پرونده مجموعه شهروند در تعزیرات در حال رسیدگی است و حکم آن صادر خواهد شد. رایگانی در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر اخیر مدیر عامل مجموعه شهروند که گفته بود ما خودمان پیش از تعزیرات به این تخلف رسیده بودیم، افزود: این اظهار نظر کارشناسی و پذیرفته شدنی نیست و طبق قانون صنفی هر شرکتی که کالایی ارائه می‌کند مسئول تضمین کیفیتی است که ادعا کرده است و فروشگاه شهروند مسئول عرضه کالا است و اینکه قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن از این برنج را با آن قیمت بالا به فروش رسانده است نشان می‌دهد که به صحت برنج اعتقاد داشته است. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین به پرونده‌ای دیگر در خصوص کشف ۴ محموله قاچاق لوازم یدکی خودرو به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این پرونده در اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان در حال رسیدگی است. رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اظهار نظر مردم مبنی بر اینکه سازمان تعزیرات منبع درآمدی برای دولت شده و احکامش دردی را از مردم دوا نمی‌کند چه پاسخی دارید؟ گفت: سازمان تعزیرات، حکم محور است و بر اساس قانون حکم صادر می‌کند و ما در برخورد با گران فروشان و در صورت مشاهده تخلف در نوبت اول، دوم یا سوم حکم متفاوت صادر می‌کنیم و اگر روند صدور حکم، رسیدگی و استعلام در یک سال اتفاق بیفتد منجر به پلمپ و اتفاقات بعدی می‌شود، اما زمان وقوع تخلف و رسیدگی و رسیدگی مجدد در شعب تجدید نظر روند کار را کند می‌کند. وی گفت: ما هم قبول داریم که قوانین صنفی بازدارنده نیست و متخلف باید پس از اینکه در تعزیرات و مراجع قضایی و شبه قضایی محکوم شد دیگر مرتکب تخلف نشود، اما قوانین موجود کشور این نتیجه را برای ما ندارد.

صف کشتی‌های خارجی در بندر امام برای تخلیه کالای اساسی +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق، واردات کالای اساسی از جمله شکر، روغن خام، کنجاله سویا، دانه‌های روغنی و … به کشور در مقایسه با سال گذشته از طریق بندر امام حدود ۸۵ درصد افزایش یافته است. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در این‌باره گفت: در دو ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد کشتی‌های تخلیه شده در کالای اساسی ۸۵ درصد و در تناژ کالای بیش از ۹۰ درصد رشد داشته است. همچنین موجودی کالای در محوطه و انبار حدود ۶۰ درصد داشته است و در حوزه کالای اساسی ۲٫۸ میلیون تن است که سال گذشته ۱٫۸ میلیون تن بود. عادل دریس با بیان این‌که تعداد کشتی کالای اساسی امسال ۶۳ فروند بوده که در دو ماه مشابه سال گذشته تعداد کشتی‌ها ۳۴ فروند بود، افزود: بیش از ۳ میلیون تن موجودی انبار کالای اساسی بندر امام است که در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۷ این رقم ۱٫۶ میلیون تن بود. در فیلم زیر صف کشتی‌های خارجی برای تخلیه کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) را ببینید.

بهار ایران با ارتش میلیونی مورچه‌های سرخ و پروانه‌های رنگین‌بانو (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فراوانی ناگهانی آب ناشی از سیل، ‌ جنب و جوش جانوران در طبیعت را بیشتر کرده‌است. طی دو ماه گذشته حشراتی را می‌بینیم که پیشتر، کمتر دیده می‌شدند. برخی مثل ملخ‌ها، مهاجم و آفت هستند و برخی مثل پروانه‌های رنگین بانو بی‌خطر، زیبایی به شهرها و روستاهای‌ ایران آورده‌اند. این‌روز‌ها کم‌کم مورچه‌های آتشین، یا همان مورچه‌های قرمز، هم سر و کله‌شان پیدا می‌شود. این مورچه‌ها که تقریبا قدرتمندترین نوع مورچه محسوب می‌شوند در اجتماعی میلیونی و بیشتر در تپه‌های خاکی و گلی، کنار مزارع زندگی می‌کنند.

دومین مناره خشتی جهان در خطر سیل

مهرمهر12 ساعت قبل
منار جام، دومین مناره بلند خشتی جهان که درمنطقه تاریخی فیروزکوه از توابع استان غور در مرکز افغانستان قرار دارد، براثر جاری شدن سیل، هرلحظه ممکن است تخریب شود.

بازار خرید و فروش مسکن

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
حسن نیا افزود: شرکت‌های حمل و نقل توانمند بدان گونه که در قانون آمده با برخورداری از تعداد قابل توجهی کامیون و بهره گیری از ظرفیت منطقه‌ای می‌توانند در مواقع ضروری و تنگنا‌ها مشکلات بخش حمل و نقل جاده‌ای رابرطرف کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بیش از ۳۴۰ هزار کامیون در بخش حمل و نقل جاده‌ای فعال هستندکه بدلیل عمربالا چالش‌های جدی را در حوزه جابجایی بار و بهره وری حمل ونقل ایجاد کرده که چنانچه در قالب شرکت‌های توانمند ساماندهی شوند بخش قابل توجهی از مشکلات موجود برطرف خواهد شد. حسن نیا با توجه به درخواست مسئولان تشکل‌های صنفی برای اولویت و بکارگیری ناوگان ملکی شرکت‌های حمل ونقل برای حمل بار باتوجه به مسئولیت آن‌ها درمقابل صاحبان کالا افزود: این امرنیازمندبررسی بیشتراست، اما درشرایط کنونی که در بسیاری از استان‌ها از جمله خوزستان و فارس برداشت محصولات کشاورزی خصوصا گندم شروع شده می‌توان ازظرفیت کامیون‌های ملکی شرکت‌ها کمک گرفت. رئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای در بخش دیگری ازصحبت‌های خودبه لزوم تعادل بین خواسته‌های استانی و ملی دربخش حمل ونقل تاکیدکرد و گفت: برای رسیدن به تعادل بین خواسته رانندگان، شرکت‌های حمل ونقل، تشکل‌های صنفی وکانون‌های مراکز بار نیازمندتعامل بیشتر منطقه‌ای هستیم ازاین انتظارمی رودمسئولان مربوطه تعامل بیشتری با یکدیگر برقرار کنند. وی همچنین درپاسخ به درخواست مسئولان تشکل‌های صنفی بخش مسافراستان با موضوع مشکل ایجادشده با راه اندازی طرح خط سیربرای شرکت‌های بومی تصریح کرد: یکی ازدغدغه‌های ما درسازمان راهداری به حداقل رساندن چالش‌های بخش حمل و نقل مسافر با آغاز بکار خط سیر یا شرکت‌های حمل ونقل توانمند مسافراست که امیدواریم در این زمینه نیز بادقت لازم اشکالات طرح را شناسایی و برطرف کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر