در جلسه امروز شورای شهر تهران چه گذشت؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
در جلسه امروز شورای شهر تهران چه گذشت؟

در جلسه امروز شورای شهر تهران چه گذشت؟

فارسخبرگزاری فارس |
اعضای شورای شهر امروز لایحه دو فوریتی شهردار تهران کمک‌رسانی به سیل‌زدگان را تصویب کرده و پس از آن پرونده ۵ باغ و زمین مسکونی را بررسی کردند.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، صد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران، امروز با حضور ۱۹ نفر از اعضای شورای شهر تهران برگزار شد.

در این جلسه که از ساعت ۹:۱۵ به صورت رسمی و با تلاوت آیات قرآن کریم توسط یکی از قاریان روشندل آغاز شد، ابتدا رئیس شورای شهر تهران تذکراتی در خصوص وضعیت کشور در مواجهه با سیل‌های اخیر و همچنین اقدامات انجام شده و همچنین اقدام ناپسند کشور متخاصم آمریکا ارائه کرد.

پس از آن ۵ نفر از اعضای شورای شهر تهران تذکراتی را در خصوص مدیریت شهری سیلاب‌های اخیر و همچنین برخی مسائل اعلام کردند.

اعضای شورای شهر تهران در گام بعدی وارد بررسی طرح دوفوریتی شهرداری تهران برای تصویب یک لایحه در خصوص کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور شدند.

پیروز حناچی شهردار تهران در سخنانی در خصوص لزوم تصویب این طرح توضیحاتی ارائه کرد و گفت: به نظر می‌رسد که شهرداری تهران باید با داشتن این مصوبه قانونی اقدام به کمک‌رسانی به شهروندان و هموطنان کند.

در ادامه ۱۹ نفر از اعضای شورای شهر تهران به دو فوریت این لایحه رأی مثبت دادند اما در خصوص کلیات لایحه موافقت و مخالفت‌هایی شد.

اعضای شورای شهر در خصوص اینکه شهرداری تهران باید تغییراتی در این لایحه و همچنین استنادات قانونی آن داشته باشد، نظراتی داشتند که آن نظرات به رأی گذاشته شد و در نهایت ۱۶ نفر از اعضا با کلیات لایحه نیز موافقت خود را اعلام کردند.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

اعضای شورای شهر تهران وارد بررسی رقم پیشنهادی اجرای لایحه شدند که عدد بودجه ۱۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای این لایحه از سوی اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

در ساعت ۱۱ صبح امروز و پس از بررسی لایحه دو فوریتی شهرداری تهران نوبت به ورود به دستور جلسه‌ای که از پیش تعیین شده بود، شد اما با توجه به پایان زمان جلسه شورا محسن هاشمی تمدید نیم ساعته وقت برگزاری شورا را به رأی گذاشت که این موضوع مورد موافقت اعضا قرار گرفت و به این ترتیب مقرر شد جلسه تا ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه ادامه پیدا کند.

شورای شهر با تمدید مهلت وارد دستور جلسه بررسی ضوابط املاک از پیش تعیین شده شد و ۵ پرونده مربوط به باغات مورد بررسی قرار گرفت و سرانجام در ساعت ۱۱:۳۰ صد و سی و پنجمین جلسه شورای شهر تهران به پایان رسید و مقرر شد جلسه بعدی در تاریخ ۲۷ فروردین روز سه شنبه برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان، گفت: شایعات مربوط به ابتلای پرستار فوت شده لاهیجانی به ویروس کرونا بی اساس است. دکتر سعید صباحی رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان درباره درگذشت پرستار بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد با اظهار تأسف از درگذشت «نرجس خانعلی زاده»، افزود: بی شک تلاش‌های ارزنده وی در طول دوران همکاری، در راستای اعتلای اهداف نظام سلامت و نجات جان دردمندان و نیازمندان همواره در اذهان همه ما ماندگار خواهد بود. وی در ادامه ضمن تسلیت درگذشت وی به خانواده و جامعه درمان و پرستاران و همکاران بیمارستان به بخصوص بخش اورژانس، گفت: شایعاتی مربوط به ابتلای وی به ویروس کرونا در فضای مجازی منتشر شده که بی اساس است. دکتر صباحی تأکید کرد: قطعا بعد از مشخص شدن نتیجه نهایی آزمایشات ایشان موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
نشستی با حضور نماینده سازمان جهانی بهداشت، مقام‌های وزارت بهداشت ایران با دعوت از سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران بعد از ظهر چهارشنبه به ابتکار وزارت امورخارجه در محل این وزارتخانه برگزار شد. نماینده سازمان جهانی بهداشت در این نشست اظهار کرد: ایران از ظرفیت‌های لازم بنیادین برای مدیریت این بیماری برخوردار است. نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) در این نشست توانمندی و عملکرد ایران را یک نمونه موفق و مثال زدنی در جهان و منطقه ذکر کرد. مدیران وزارت بهداشت ایران نیز ضمن ارائه آخرین وضعیت مقابله با ویروس کرونا در ایران، بر تعهد و پایبندی ایران به مقررات شناخته شده بین‌المللی در حوزه بهداشت تاکید کردند. همچنین بر این نکته تاکید شد که ایران واجد تمامی توانمندی‌های فنی و تخصصی لازم برای مقابله با کرونا است.
مازن آنلاینمازن آنلاین18 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تاکنون چهار مورد مثبت ابتلا به کرونا ویروس در استان ثبت شده است. به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس موسوی شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست قرارگاه زیستی استان با بیان اینکه روند شیوع کرونا ویروس با اقدامات صورت گرفته در استان متوقف شده است، اظهار داشت: در یک هفته گذشته فقط ابتلای چهار نفر به این ویروس مثبت بوده است و تنها یک فوتی ناشی از کرونا ویروس در استان ثبت شده است. وی با بیان اینکه شناسایی افراد مبتلا به کرونا ویروس راههای علمی دارد، تصریح کرد: انجام آزمایش مربوط به تست و تأیید این ویروس در مراکز محدودی از کشور انجام می‌شود اما بیمارستان‌ها براساس ضوابط و دستورالعمل‌های خود اقدام به تب سنجی می‌کنند. موسوی با تاکید بر رعایت بهداشت فردی و عمومی از شهروندان خواست در صورت داشتن علائم اولیه ابتدا به پزشک خانواده مراجعه کنند و در آنجا تصمیم گرفته می‌شود که بیمار چه اقدامات بعدی را انجام دهد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: سیستم بهداشت خانواده شهری و روستایی در استان تکمیل شده است.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که برای پیشگیری از انتشار بیماری کرونا، ملاقات عمومی در بیمارستان‌ها، سرای سالمندان و زندان‌های استان ممنوع است. دکتر حسن اینانلو شامگاه چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: بر این اساس بیماران تا حصول بهبودی در بیمارستان‌ها خواهند ماند و سپس ترخیص می‌شوند. به گزارش ایرنا وی ادامه داد: طرح‌های قرنطینه‌ای با هدف کنترل و مهار کرونا ویروس با شدت در استان پرجمعیت البرز دنبال می‌شود. اینانلو تاکید کرد: مردم اگر کار غیر ضروری درمانی دارند به تعویق بیاندازند و پس از اپیدمی مراجعه کنند. بیماری کرونا ویروس که از چند پیش در استان البرز موارد مثبت آن مشاهده شده طبق آمار رسمی تاکنون سه نفر در این استان را مبتلا کرده که از این تعداد یک نفر جان باخت.

نظرها

اخبار بیشتر