در جلسه امروز شورای شهر تهران چه گذشت؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
در جلسه امروز شورای شهر تهران چه گذشت؟

در جلسه امروز شورای شهر تهران چه گذشت؟

فارسخبرگزاری فارس |
اعضای شورای شهر امروز لایحه دو فوریتی شهردار تهران کمک‌رسانی به سیل‌زدگان را تصویب کرده و پس از آن پرونده ۵ باغ و زمین مسکونی را بررسی کردند.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، صد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران، امروز با حضور ۱۹ نفر از اعضای شورای شهر تهران برگزار شد.

در این جلسه که از ساعت ۹:۱۵ به صورت رسمی و با تلاوت آیات قرآن کریم توسط یکی از قاریان روشندل آغاز شد، ابتدا رئیس شورای شهر تهران تذکراتی در خصوص وضعیت کشور در مواجهه با سیل‌های اخیر و همچنین اقدامات انجام شده و همچنین اقدام ناپسند کشور متخاصم آمریکا ارائه کرد.

پس از آن ۵ نفر از اعضای شورای شهر تهران تذکراتی را در خصوص مدیریت شهری سیلاب‌های اخیر و همچنین برخی مسائل اعلام کردند.

اعضای شورای شهر تهران در گام بعدی وارد بررسی طرح دوفوریتی شهرداری تهران برای تصویب یک لایحه در خصوص کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور شدند.

پیروز حناچی شهردار تهران در سخنانی در خصوص لزوم تصویب این طرح توضیحاتی ارائه کرد و گفت: به نظر می‌رسد که شهرداری تهران باید با داشتن این مصوبه قانونی اقدام به کمک‌رسانی به شهروندان و هموطنان کند.

در ادامه ۱۹ نفر از اعضای شورای شهر تهران به دو فوریت این لایحه رأی مثبت دادند اما در خصوص کلیات لایحه موافقت و مخالفت‌هایی شد.

اعضای شورای شهر در خصوص اینکه شهرداری تهران باید تغییراتی در این لایحه و همچنین استنادات قانونی آن داشته باشد، نظراتی داشتند که آن نظرات به رأی گذاشته شد و در نهایت ۱۶ نفر از اعضا با کلیات لایحه نیز موافقت خود را اعلام کردند.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

اعضای شورای شهر تهران وارد بررسی رقم پیشنهادی اجرای لایحه شدند که عدد بودجه ۱۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای این لایحه از سوی اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

در ساعت ۱۱ صبح امروز و پس از بررسی لایحه دو فوریتی شهرداری تهران نوبت به ورود به دستور جلسه‌ای که از پیش تعیین شده بود، شد اما با توجه به پایان زمان جلسه شورا محسن هاشمی تمدید نیم ساعته وقت برگزاری شورا را به رأی گذاشت که این موضوع مورد موافقت اعضا قرار گرفت و به این ترتیب مقرر شد جلسه تا ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه ادامه پیدا کند.

شورای شهر با تمدید مهلت وارد دستور جلسه بررسی ضوابط املاک از پیش تعیین شده شد و ۵ پرونده مربوط به باغات مورد بررسی قرار گرفت و سرانجام در ساعت ۱۱:۳۰ صد و سی و پنجمین جلسه شورای شهر تهران به پایان رسید و مقرر شد جلسه بعدی در تاریخ ۲۷ فروردین روز سه شنبه برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

متهم رضوی در دومین روز محاکمه

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در پانزدهمین شب از ماه مبارک رمضان (سه شنبه ۳۱ اردیبهشت) در جشنواره «باغ رمضان» برنامه زنده خواننده مطرح محمد اصفهانی در بوستان آب و آتش برگزار و سفره افطاری ساده روی پل طبیعت تهران گسترده می‌شود. اجرای محمد اصفهانی یکی از بخش‌های جشنواره «باغ رمضان» این مجموعه فرهنگی بوده و سه شنبه ۳۱ اردیبشهت ساعت ۲۱:۳۰ در بوستان آب و آتش هم برنامه ریزی شده است. همچنین سفره افطاری ساده روی پل طبیعت پهن می‌شود و این پل غیر خودرویی میزبان روزه داران تهرانی خواهد بود. بنا بر این گزارش برپایی سفره افطار ساده روی پل طبیعت با بهره گیری از پتانسیل خیرین محلی و با هدف حذف اسراف و تجمل گرایی برای آن دسته از افراد که در لحظه افطار به هر دلیل از منزل دور هستند به اجرا در می‌آید. این برنامه‌ها از ساعت ۲۰:۳۰ همزمان با افطار شروع می‌شود و تا ساعت ۲۳ در یک برنامه ریزی مدون میزبان روزه داران عزیز است.
تابناکتابناک8 ساعت قبل
سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است. محققان می‌گویند: به زودی دوز بسیار اندکی از پروزاک می‌تواند آلام جسمی و استرس‌های احساسی ناشی از سندرم پیش از قاعدگی در زنان را بهبود بخشد. به گزارش ایسنا، شواهد جدید پزشکی حاکیست: دوز بسیار کمی از پروزاک می‌تواند به رنج و درد ماهانه ناشی از سندرم پیش از قاعدگی یا PMS که امروزه میلیون‌ها زن در سراسر جهان به آن مبتلا هستند، خاتمه دهد. محققان می‌گویند پروزاک می‌تواند مقدار «آلو» را بالا نگه دارد. بنا براین گزارش، سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است.
فراروفرارو45 دقیقه قبل
براساس ماده ۱۳۲ قانون آیین دادرسی مدنی، متهمان می‌توانند قرار وثیقه تعیین شده از سوی دادگاه را تأمین کرده و در این صورت با لباس شخصی در دادگاه حاضر شوند. به گزارش فارس، برای پاسخ دادن به این که «چرا سید هادی رضوی در جلسات محاکمه لباس زندان به تن نمی‌کند؟» باید به قانون رجوع شود چراکه در جریان رسیدگی به پرونده‎های متهمان در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی، دیده می‌شود که برخی متهمین با لباس شخصی و برخی با لباس زندان حاضر می‌شوند. در قانون، مجرم کسی است که در دادگاه، جرم او به اثبات رسیده و حکم در مورد او صادر شده است. بر اساس قانون، اگر برای متهمی قرار وثیقه صادر شود و متهم از عهده تأمین وثیقه برآید دیگر بازداشت نشده و زندانی نمی‌شود. بنابراین فردی که با قرار وثیقه آزاد است می‌‌تواند با لباس شخصی در دادسرا یا دادگاه حاضر شود و دیگر نیازی نیست که لباس زندانی به تن کند.
فارسفارس7 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۱۲، از ورود مقام قضایی به پروژه مسقف سازی بازار آهنگران خبر داد. حسینی کومله گفت: در بازدیدی که اخیرا با یکی از اعضای شورای شهر تهران از بازار آهنگران داشتیم، بدعهدی پیمانکار به خوبی مشخص بود؛ به طوری که محدوده شرقی بازار را مسقف و بخش دیگر را نیمه کاره رها کرده بود. در حال حاضر هم در دستگاه قضایی در مرحله تامین دلیل هستیم و در صورتی که از مقام قضایی اجازه بگیریم خودمان کار را ادامه می‌دهیم چراکه کار باقی مانده و در نقاطی هم منتج به خطراتی شده است. وی درباره خطرات احتمالی در بازار آهنگران هم گفت: اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد و خطرناک باشد مثلا دیوار شکسته‌ای وجود داشته باشد، ما موظف هستیم بدون رضایت مالک یا مالکان اقدام کنیم، اما این به معنی تکمیل پروژه مسقف سازی نیست و نباید اشتباه گرفته شود. در نقاطی که خطر وجود دارد کمیسیون رفع خطر تشکیل دادیم و تدابیری اندیشیدیم.

نظرها

اخبار بیشتر