تفحص از عملکرد وزارت نیرو در سیل اخیر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
تفحص از عملکرد وزارت نیرو در سیل اخیر

تفحص از عملکرد وزارت نیرو در سیل اخیر

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان از نمایندگان درخواست کرد، کمیته تحقیق و تفحصی برای بررسی عملکرد وزارت نیرو و رهاسازی آب سدها تشکیل دهند.

در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس و در جریان بررسی وضعیت استان‌های سیل زده، قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان و رئیس مجمع نمایندگان خوزستان، گفت: خوزستان امروز برای زندگی مبارزه می‌کند، تاریخ خواهد نوشت که فرزندان کرخه با سپر انسانی در برابر سیل ایستادگی کرده‌اند.

وی تأکید کرد: بحران سیلاب خوزستان نتیجه اتخاذ تصمیمات غلط و پیش بینی‌های نادرست در مورد آبگیری سدهای کرخه و دز بود.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان ادامه داد: عدم تأمین حقابه تالاب‌ها، تخریب محیط زیست و عدم لایروبی رودها از عوامل سیلاب اخیر است.

ساعدی گفت: بر اساس داده‌های هواشناسی، زمان و میزان تقریبی بارش‌ها قابل پیش بینی است، باید بر اساس این پیش بینی‌ها، رهاسازی آب انجام می‌شد. عدم اقدام به موقع در رهاسازی آب ذخیره شده از دلایل قصور دولت و وزارت نیرو است.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی با بیان اینکه باید مقصران حادثه سیلاب اخیر مورد پیگرد قضائی قرار گیرند، گفت: علوم هواشناسی، تغییرات آب و هوایی را چهار ماه قبل پیش بینی می‌کند، با توجه به این پیش بینی‌ها، باید وزارت نیرو ذخایر آب را رهاسازی می‌کرد.

این نماینده مجلس با انتقاد از عدم اطلاع رسانی دقیق به مردم، گفت: اطلاع رسانی به درستی انجام نشد با این توجیه که باعث نگرانی مردم می‌شود و سفرهای نوروزی کاهش می‌یابد.

ساعدی از مجلس خواست کمیته تحقیق و تفحصی از بی برنامگی وزارت نیرو در رهاسازی آب پشت سدها تشکیل دهد و جلوی این کار را بگیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا1 ساعت قبل
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با قائم‌مقام وزارت خارجه عراق دیدار کرد. به گزارش ایلنا، در چارچوب رایزنی‌های مستمر سیاسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، نزار خیرالله قائم مقام وزارتخارجه عراق که به کشورمان سفر کرده است و سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، در قالب کمیته سیاسی دو کشور، دیدار و در خصوص موضوعات مختلف مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر و بر ضرورت رایزنی‌های مستمر بین ایران و عراق در شرایط کنونی منطقه، تاکید کردند. سیدعباس عراقچی در این دیدار از دیدگاه روشن و سازنده عراق در حمایت از مواضع کشورمان تشکر کرد و با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، اقدامات آمریکا را سر منشاء تشنجات منطقه‌ای دانست و‌ گفت: ایران در برابر اقدامات زورمدارانه، ایستادگی خواهد کرد.
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.

اخبار مهم ۲۴ ساعت گذشته: روسیه تمام قد پشت ایران ایستاد

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور7 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
معتقدم اصلاح طلبان امروز در مسیر نوعی افکارسازی برای آقای روحانی پیش می‌روند. آنها می‌خواهند آقای روحانی زیر پای خود را شل ببیند و استعفا دهد. روحانی از اول هم روحیه نداشتآقای روحانی روز گذشته گفته بود «اذیت کردند و غر زدند که نگذاشتند یک روز لذت ببریم»، آیا می‌توان گفت تاب آوری دولت روحانی کم شده است؟ آقای روحانی از اول هم روحیه نداشت. جهانگیری یکجاهایی از دست روحانی کلافه و عصبانی می‌شودآیا آقای جهانگیری نقش کاتالیزور را برای استعفای آقای روحانی ایفا می‌کند؟ خیر این ناراحتی‌های آقای جهانگیری از آقای روحانی را برنامه ریزی شده نمی‌دانم. دولت روحانی به پایان ۹۸ می‌رسد؟ زمان نمی‌توانم بدهم چون دولت حتی یک نقطه اتکا ندارد که براساس آن بتواند سایر حوزه‌ها را ترمیم کند.

نظرها

(1)

دولت بدون تدبیر ، برنامه ونداشتن مدیران با تجربه باعث اوضاع کنونی شده است وعاملان ای وضعیت باید پاسخگو باشند

2 ماه قبل

اخبار بیشتر