حمایت خبرنگار بی بی سی از حضور امدادگرانه حشد الشعبی در مناطق سیل‌زده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. جام نیوز
  4. سیاسی
حمایت خبرنگار بی بی سی از حضور امدادگرانه حشد الشعبی در مناطق سیل‌زده

حمایت خبرنگار بی بی سی از حضور امدادگرانه حشد الشعبی در مناطق سیل‌زده

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز |
مهرداد فرهمند، خبرنگار بی بی سی فارسی در خاورمیانه با انتشار مطلبی نسبت به این موضوع واکنش داده و جوسازی های رسانه ای دشمنان جمهوری اسلامی را عجیب و غیر منطقی دانست.

به گزارش جام نیوز، همزمان با حضور نیروهای حشد الشعبی برای کمک به سیل زدگان در جنوب کشور، دشمنان جمهوری اسلامی که همواره اتحاد بین ملت ایران و عراق را برنتافته و با انتشار اخبار دروغ و تبلیغات رسانه‌ای سعی دارند فضای منفی از همدلی عراقی‌ها با مردم سیل زده بسازند.

در همین خصوص مهرداد فرهمند، خبرنگار بی بی سی فارسی در خاورمیانه با انتشار مطلبی نسبت به این موضوع واکنش داده و جوسازی‌های رسانه‌ای دشمنان جمهوری اسلامی را عجیب و غیر منطقی دانست.

وی در کانال تلگرامی خود نوشت: «واکنش برخی کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی به حضور شماری از نیروهای حشد شعبی در مناطق سیلزده برایم عجیب و «منطق» ایشان برایم درک ناشدنی است. یکی از دوستان عبارتی با این مضمون نوشته که اگر مقاومت در برابر نیروی اشغالگر خارجی مشروع است، پس می‌توان در برابر نیروهای حشد شعبی نیز جنبش مقاومت به راه انداخت. واکنش یکی از «سلبریتی» های وطنی هم به گونه‌ای است که انگار ارتش صدام دوباره خرمشهر را گرفته است.

تا جایی که بنده می‌دانم، حشد شعبی را ایران در عراق به راه انداخت. برخی فرماندهان حشد شعبی در مصاحبه به خودم می‌گفتند که پیرو آیت الله خامنه‌ای اند، یعنی مانند شهروندان ایرانی خود را تابع حاکمیت رهبری ایران می‌دانند. کشوری هم که نیروی نظامی مسلح به عراق فرستاد، ایران بود و حشد شعبی زیر چتر این نیروها فعالیت می‌کرد. از لحاظ سیاسی هم این نیروها به نوعی حافظ منافع ایران در عراقند. نمی‌خواهم بگویم ایران عراق را استعمار کرده، اما مثالی که با قدری مسامحه می‌آورم.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

گورخاهای نپالی اند که انگلیس در زمانی که کشورشان را استعمار کرده بود به راه انداخت تا با ژاپنی‌ها بجنگند، حتی عده‌ای از آنها را برای جنگ با آلمانها به اروپا هم آورد. همین گورخاها را من دیده‌ام که گاهی برای آموزش به اینجا می‌آیند. با منطقی که برخی دوستان دارند، باید مردم انگلیس سلاح به دست بگیرند و علیه این گورخاها که مانند حشد شعبی در ایران، مسلح هم نیستند نهضت مقاومت راه بیندازند.

بعید می‌دانم اگر نیروهای امریکایی در خلیج فارس که دست به ماشه در حالت آماده باش هستند تا اگر فرمان رسید به ایران حمله کنند، برای کمک به سیل‌زدگان به ایران می‌آمدند، با چنین واکنشی روبرو می‌شدند. البته به گمانم این واکنشها به حشد شعبی محدود به فضای مجازی و از سوی کسانی است که دور ایستاده‌اند وگرنه در عالم واقع و به ویژه میان سیل‌زدگان، تصور نمی‌کنم واکنشی منفی به حشد شعبی نمود پیدا کرده باشد.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ اعلام تعداد آرای نهایی ۱۹ حوزه انتخابیه دیگر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نتایج ۱۹ حوزه انتخابیه

مهرمهر1 روز قبل

کاهش ۱۹ درصدی مشارکت مردم در انتخابات مجلس+ فیلم

رکنارکنا23 ساعت قبل

فیلم/ مردم نگذاشتند ایران، دشمن شاد شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
بر اساس بیانیه گروه ویژه اقدام مالی، در صورت پیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT، نام تهران دوباره از لیست سیاه حذف خواهد شد. این اما تنها تخفیف در نظر گرفته شده از سوی گروه ویژه اقدام مالی به ریاست چین برای ایران نیست. در نقطه مقابل نیز FATF نام ایران را به‌طور موقت از لیست سیاه خارج و اقدامات تقابلی علیه تهران را متوقف کرد. علی احمدی، پرویز داوودی، احمد توکلی و احمد وحیدی از دیگر مجمع‌نشینانی بودند که در اظهاراتی رسمی مخالفت خود با لوایح FATF را اعلام کرده‌اند. بدین‌ترتیب به نظر می‌رسد ایران دست‌کم تا نشست بعدی گروه ویژه اقدام مالی و با اتکا به ۲ تخفیف در نظر گرفته شده توسط FATF فرصت دارد تا نسبت به تصویب این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام کند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: ۹۰ درصد درمان اعتیاد مربوط به مسائل روانی است به همین خاطر روان درمانی مهمترین مقوله برای نجات افراد معتاد است. وی با بیان اینکه درمان افراد معتاد باید بعد از کمپ آغاز شود، افزود: خانواده‌ها باید همکاری جدی در این خصوص داشته و با کمک روانشناسان، مشاوران و مددکاران در راستای درمان معتادان گام بردارند. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان از عدم همکاری خانواده‌های معتادان برای درمان آنان انتقاد کرد و یادآور شد: بدلیل آنکه دولت و دستگاه‌های متولی در زمینه ترک اعتیاد فعالیت می‌کنند، نقش خانواده‌ها تضعیف شده است. در حال حاضر ۱۷ کمپ ترک اعتیاد در کردستان فعالیت دارد که از این تعداد ۱۶ کمپ مخصوص مردان و یک کمپ مربوط به زنان است. این استان بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت داشته و ۲٫۸ درصد آن به انواع مواد مخدر اعتیاد دارند که این رقم در میانگین کشوری پنج درصد استبرچسب‌هاکردستان اعتبارات ساماندهی معتادان متجاهر اعتیاد

نظرها

اخبار بیشتر