1. خبری
  2. همه خبرها
  3. جام نیوز
  4. سیاسی
حمایت خبرنگار بی بی سی از حضور امدادگرانه حشد الشعبی در مناطق سیل‌زده

حمایت خبرنگار بی بی سی از حضور امدادگرانه حشد الشعبی در مناطق سیل‌زده

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز |
مهرداد فرهمند، خبرنگار بی بی سی فارسی در خاورمیانه با انتشار مطلبی نسبت به این موضوع واکنش داده و جوسازی های رسانه ای دشمنان جمهوری اسلامی را عجیب و غیر منطقی دانست.

به گزارش جام نیوز، همزمان با حضور نیروهای حشد الشعبی برای کمک به سیل زدگان در جنوب کشور، دشمنان جمهوری اسلامی که همواره اتحاد بین ملت ایران و عراق را برنتافته و با انتشار اخبار دروغ و تبلیغات رسانه‌ای سعی دارند فضای منفی از همدلی عراقی‌ها با مردم سیل زده بسازند.

در همین خصوص مهرداد فرهمند، خبرنگار بی بی سی فارسی در خاورمیانه با انتشار مطلبی نسبت به این موضوع واکنش داده و جوسازی‌های رسانه‌ای دشمنان جمهوری اسلامی را عجیب و غیر منطقی دانست.

وی در کانال تلگرامی خود نوشت: «واکنش برخی کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی به حضور شماری از نیروهای حشد شعبی در مناطق سیلزده برایم عجیب و «منطق» ایشان برایم درک ناشدنی است. یکی از دوستان عبارتی با این مضمون نوشته که اگر مقاومت در برابر نیروی اشغالگر خارجی مشروع است، پس می‌توان در برابر نیروهای حشد شعبی نیز جنبش مقاومت به راه انداخت. واکنش یکی از «سلبریتی» های وطنی هم به گونه‌ای است که انگار ارتش صدام دوباره خرمشهر را گرفته است.

تا جایی که بنده می‌دانم، حشد شعبی را ایران در عراق به راه انداخت. برخی فرماندهان حشد شعبی در مصاحبه به خودم می‌گفتند که پیرو آیت الله خامنه‌ای اند، یعنی مانند شهروندان ایرانی خود را تابع حاکمیت رهبری ایران می‌دانند. کشوری هم که نیروی نظامی مسلح به عراق فرستاد، ایران بود و حشد شعبی زیر چتر این نیروها فعالیت می‌کرد. از لحاظ سیاسی هم این نیروها به نوعی حافظ منافع ایران در عراقند. نمی‌خواهم بگویم ایران عراق را استعمار کرده، اما مثالی که با قدری مسامحه می‌آورم.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

گورخاهای نپالی اند که انگلیس در زمانی که کشورشان را استعمار کرده بود به راه انداخت تا با ژاپنی‌ها بجنگند، حتی عده‌ای از آنها را برای جنگ با آلمانها به اروپا هم آورد. همین گورخاها را من دیده‌ام که گاهی برای آموزش به اینجا می‌آیند. با منطقی که برخی دوستان دارند، باید مردم انگلیس سلاح به دست بگیرند و علیه این گورخاها که مانند حشد شعبی در ایران، مسلح هم نیستند نهضت مقاومت راه بیندازند.

بعید می‌دانم اگر نیروهای امریکایی در خلیج فارس که دست به ماشه در حالت آماده باش هستند تا اگر فرمان رسید به ایران حمله کنند، برای کمک به سیل‌زدگان به ایران می‌آمدند، با چنین واکنشی روبرو می‌شدند. البته به گمانم این واکنشها به حشد شعبی محدود به فضای مجازی و از سوی کسانی است که دور ایستاده‌اند وگرنه در عالم واقع و به ویژه میان سیل‌زدگان، تصور نمی‌کنم واکنشی منفی به حشد شعبی نمود پیدا کرده باشد.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

فیلم | مسابقات جهانی ریش‌ و سبیل

همشهریهمشهری13 ساعت قبل
صدها مرد از سراسر جهان امسال به شهر آنتورپ در بلژیک آمدند تا در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ شرکت کنند. این مسابقات در سه رده سبیل، ریش کامل و ریش تکه‌ای برگزار شد. شرکت‌کنندگان انواع و اقسام ریش و سبیل‌ها را به نمایش گذاشتند که در فیلم برخی از آنها را می‌بینید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
دونالد ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. به گزارش؛ تهدید ترامپ علیه ایران بعد از این بود که وزارت کشور عراق از شلیک چند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های ارشد دولتی گزارش داده‌اند که ترامپ تاکید کرده که خواهان جنگ با ایران نیست. 'ترامپ به شدت بر خطر جنگ افزوده'از سوی دیگر انتقاد دمکرات‌ها از دولت آقای ترامپ به خاطر افزایش تنش با ایران ادامه دارد. هفته پیش با افزایش شدید تنش‌ها هم آمریکا هم ایران گفتند به دنبال جنگ نیستند.

ویدیو / میزگرد فرید زکریا با برنز و هاس با موضوع ایران و ترامپ / برنز: ترامپ در قبال ایران، دست به قمار خطرناکی زده / ممکن است او اعتبار ابزار «تحریم» را از بین ببرد / هاوس: اروپا ترامپ را همراهی نمی‌کند، زیرا خبری از هیچ بسته دیپلماتیکی نیست / ابزارهای سایبری، دیپلماتیک و نظامی ایران برای واکنش به آمریکا را نباید دست کم گرفت

انتخابانتخاب15 ساعت قبل
فرید زکریا، تحلیلگر مشهور آمریکایی در میزگردی با حضور ریچارد هاس و ویلیام برنز درباره سیاست‌های ترامپ در قبال ایران به گفت و گو نشسته است. برنز در این میزگرد درباره تحریم‌های ترامپ علیه ایران می‌گوید ترامپ قمار از دو جهات بسیار خطرناکی کرده؛ یکی اینکه در دیپلماسی فشار، او صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست و دیگری اینکه بدون اهداف واقعگرایانه، فشار حداکثری را اعمال کرده. هاس هم معتقد است ترامپ صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست. فرید زکریا هم یکجانبه بودن تحریم‌ها را نگران کننده می‌داند و آن را به قدرت دلار ربط می‌دهد. برنز هم در پایان درباره این نحوه فشار آمریکا می‌گوید که ممکن است در آینده کارآمدی ابزار تحریم در دیپلماسی آمریکا از بین برود.

سازه‌های مرموز بتنی در خط ساحلی بریتانیا! (+تصاویر)

6+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر