مغز انسان و کامپیوتر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. تکنولوژی
مغز انسان و کامپیوتر

مغز انسان و کامپیوتر

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: دانشمندان می‌گویند با استفاده از فناوری‌های نانو، هوش مصنوعی و دیگر محاسبات طی دهه‌های آینده مغز انسان به کامپیوتر وصل می‌شود.

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، دانشمندان می‌گویند، با استفاده از ترکیبی از فناوری‌های نانو، هوش مصنوعی و دیگر محاسبات، انسان‌ها قادر خواهند بود مغز خود را به صورت یکپارچه به یک رایانه متصل کنند تا اطلاعات را از اینترنت در زمان واقعی جمع‌آوری کنند.

به گفته دانشمندان این روند که اینترنت افکار نام دارد، شرایط دسترسی سریع به اطلاعات را فراهم می‌کند.

کارشناسان فناوری نانو می‌گویند: با اتصال مغز به کامپیوتر افراد فورا می‌توانند به اطلاعات دست پیدا کنند.

این تکنولوژی همچنین می‌تواند ذهن انسان‌ها را به یک سوپر مغز تبدیل کند؛ برخی از آزمایشات قبلا نشان داده‌اند ارتباط دادن افکار به کامپیوتر امکان‌پذیر است، با این حال تعدادی از موانع همچنان در این مسیر وجود دارد.

در مقاله جدیدی که در مرزهای علوم اعصاب منتشر شده، دانشمندان و محققان پیشرو در این زمینه می‌گویند: پیشرفت‌هایی در رایانه‌ها و به طور کلی بیوتکنولوژی به طور مستقیم در دهه‌های بعدی این امکان را فراهم می‌کند.

خبری: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

محققان همکاری‌های بین‌المللی را آغاز کردند که پیش‌بینی تحولات پیشگامانه در جهان نظیر اتصال مغز انسان به کامپیوتر را پیش‌بینی می‌کند.

با ضبط سیگنال‌های الکتریکی مغز افراد با الکتروانسفالوگرام‌ها (EEGها) و انتقال واکنش به چشمک‌های نور LED ممکن است امکان اتصال مغز انسان به کامپیوتر فراهم شود. الکتروانسفالوگرام سیگنال‌های الکتریکی مغز را با استفاده از ۲۱ الکترود که به ترتیب خاصی در سطح سر نصب می‌شوند ثبت می‌کند. این الکترودها به کمک نوارهای ارتجاعی در کنار هم نگه داشته شده و مانند یک کلاه روی سر قرار می‌گیرند. کد خبر ۴۳۷۲۸۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
گوگل در پی متهم شدن به سرقت متن ترانه‌های سایت Genius Media تاکید کرده که از این به بعد نام سایت مرجع را هم در کنار متن نمایش می‌دهد. دو روز قبل Genius Media، از سایت‌های تخصصی موزیک گوگل را متهم کرد که قابلیت نمایش متن ترانه در صفحه جستجو را با کپی محتوای آنها ارائه می‌کند. علاوه بر این گوگل از این به بعد برای اثبات نادرست بودن این ادعا نام سایت ارائه کننده را هم در انتهای متن ترانه نمایش خواهد داد. با اینکار بار از روی دوش گوگل برداشته شده و شکایت‌های Genius متوجه سایت‌های شخص ثالثی می‌شود که نام آنها نمایش داده می‌شود. یکی از شرکای اصلی گوگل در این زمینه LyricFind است که آنها هم استفاده از متون Genius را تکذیب کرده‌اند.
چرخانچرخان1 روز قبل
این رو هم بخون: خودروهای داخلی در شان مردم ایران نیست؛ مشکل خودروسازان حل می‌شوددر همین رابطه عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه‌ای پیرامون دلایل افزایش قیمت خودروهای داخلی و وضعیت پیش آمده برای بازار این خودروها گفت: طبیعی است که قیمت خودرو با کاهش ارزش پول افزایش پیدا کند. از سوی دیگر برخی از قطعات موردنیاز خودروسازان از خارج کشور وارد می‌شوند و با افزایش نرخ ارز شاهد افزایش هزینه واردات این قطعات خواهیم بود. همین مساله نیز در افزایش قیمت خودرو موثر خواهد بود. وی در رابطه با دلایل دیگر افزایش قیمت خودروهای داخلی گفت: از دیگر دلایل این اتفاق نقدینگی بالایی است که در جامعه وجود داشته و همچنین حضور دلالان بر گرانی خودرو افزوده است. به همین دلیل باید قطعات ناقص تامین شده و برای تکمیل خودرو استفاده کرد و مساله مربوط به احتکار و دپو خودرو درست نیست.
رکنارکنا6 ساعت قبل
پژوهشگران دانشگاه لانژو چین با رجوع به نوشته‌های پزشکی و پایگاه داده پروتئین‌ها، درباره دو ترکیب اصلی فعال در زنجبیل یعنی ۶- جینجرول و ۶- شوگاول تحقیق و پروتئین‌های تنظیم شده توسط این دو ترکیب را شناسایی کردند. آنها در گام بعد، تعاملات ترکیب – پروتئین و پروتئین – پروتئین محتمل را در کنار هم قرار دادند تا تصویری از شبکه‌های تنظیم‌کننده زیربنایی در شکم و روده کوچک که ممکن است عامل واکنش بدن به ترکیبات زنجبیلی باشد، بسازند. در گزارش این تیم پژوهشی که در مجله Computational Biology and Drug Design منتشر شده، در مجموع ۵ فرآیند متابولیک اساسی مرتبط با اثر گرمابخشی زنجبیل به بدن قید شده است. دو ترکیب زیست فعال نام برده موجود در زنجبیل همچنین بر آدنوزین تری‌فسفات (ATP)، حامل اصلی انرژی در سلول‌هاست؛ گلیکوژن، نوعی گلوکز که در قالب انبار انرژی در جانوران عمل می‌کند؛ گلیکولیپید، نوعی لیپید که در فرآیند انرژی‌سازی مشارکت کرده و به عنوان شاخصی برای شناسایی سلولی عمل می‌کند؛ کوآنزیم، یک ترکیب غیر پروتئینی که برای کاتالیز یک واکنش با یک آنزیم پیوند برقرار می‌کند و اسید چرب که به بدن در پردازش کلسترول یاری می‌رساند، نیز اثر تنظیم‌کنندگی دارند. (لیرنا) برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
برنابرنا1 روز قبل
گوگل در پی متهم شدن به سرقت متن ترانه‌های سایت Genius Media تاکید کرده که از این به بعد نام سایت مرجع را هم در کنار متن نمایش می‌دهد. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ دو روز قبل Genius Media، از سایت‌های تخصصی موزیک گوگل را متهم کرد که قابلیت نمایش متن ترانه در صفحه جستجو را با کپی محتوای آنها ارائه می‌کند. علاوه بر این گوگل از این به بعد برای اثبات نادرست بودن این ادعا نام سایت ارائه کننده را هم در انتهای متن ترانه نمایش خواهد داد. با اینکار بار از روی دوش گوگل برداشته شده و شکایت‌های Genius متوجه سایت‌های شخص ثالثی می‌شود که نام آنها نمایش داده می‌شود. یکی از شرکای اصلی گوگل در این زمینه LyricFind است که آنها هم استفاده از متون Genius را تکذیب کرده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، درحال حاضر تعهدات به جا مانده از سال گذشته درحال اجرا است و مشتریان براساس اولویت ثبت نام خودروهای خود را از ایران خودرو تحویل می‌گیرند. سود مشارکت و جریمه دیرکرد تحویل خودرو نیز به صورت دقیق و کامل محاسبه و پرداخت می‌شود. شرکت ایران خودرو تحویل تعهدات معوق خود را در دستور کار قرار داده و در صدد است تا قبل از زمستان امسال تمامی تعهدات معوق خود را اجرا کند. تحویل بیش از ۴۱۰ هزار دستگاه خودرو از آغاز تحریم‌ها تا کنون، نشان از توان این شرکت در ایفای تعهدات خود دارد. با برنامه ریزی جهت تجاری سازی روزانه دو هزار دستگاه در هفته‌های آینده، تکمیل، تجاری سازی و تحویل خودرو از این تعداد نیز فراتر خواهد رفت.
مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار1 روز قبل
کمپانی NVIDIA به تازگی خبر رسمی همکاری با ARM را به جهت ساخت یک سامانه جدید پردازشی اعلام کرده است؛ البته تا پیش از این، هسته‌های ARM در چند نوبت در کنار هسته‌های CUDA قرار گرفته بودند که از جمله آنها می‌توان به NVIDIA Tegra و پردازنده‌های Nintendo Switch اشاره کرد. این ترکیب شتاب بخش بیش از ۶۰۰ برنامه کاربردی HPC، محاسبات پر سرعت و هوش مصنوعی خواهند آورد. این بدان معنی است که کد انویدیا در تمام معماری‌های اصلی CPU از جمله معماری x۸۶ اینتل، قدرت IBM و ARM RISC سازگار خواهد بود. ین بدان معنی است که کد انویدیا در تمام معماری‌های اصلی CPU از جمله معماری x۸۶ اینتل، معماری‌های IBM و ARM RISC امکان فعالیت دارد. ترکیبی از محاسبات شتاب دهنده CUDA و معماری CPUهای کم مصرف و مدرن که به رشد و افزایش عملکرد سیستم‌های HPC کمک خواهند کرد.

نظرها

اخبار بیشتر