افزایش ریسک مرگ مردان با رژیم غذایی سرشار از پروتئین حیوانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
افزایش ریسک مرگ مردان با رژیم غذایی سرشار از پروتئین حیوانی

افزایش ریسک مرگ مردان با رژیم غذایی سرشار از پروتئین حیوانی

مهرخبرگزاری مهر |
نتایج یک مطالعه نشان می دهد مردان دارای رژیم غذایی سرشار از پروتئین حیوانی و گوشت نظیر سوسیس در معرض ریسک بالای مرگ قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه فنلاند شرقی دریافتند مردانی که بیش از رژیم غذایی حاوی پروتئین گیاهی تمایل به رژیم غذایی حاوی پروتئین حیوانی دارند ۲۳ درصد بیشتر در معرض مرگ قرار دارند.

بعلاوه مصرف بالا پروتئین رژیمی با ریسک بیشتر مرگ مردان مبتلا به دیابت نوع ۲، بیماری قلبی-عروقی یا سرطان مرتبط است.

«هلیویرتانن»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «این یافته‌ها نباید به افراد مسنی که در معرض ریسک بالاتر سوءتغذیه هستند و غالبا میزان مصرف پروتئین شأن کمتر از میزان توصیه شده است، تعمیم داده شود.»

خبری: اخبار تازه پزشکی در ایران

این مطالعه شامل حدود ۲۶۰۰ مرد فنلاندی در رده سنی ۴۲ تا ۶۰ سال بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.

نسخه خوراکی برای سوریازیس

7+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، گزارش سازمان‌های جهانی نشان می‌دهد بیش از ۸۲۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ دچار سوء تغذیه شده‌اند. سازمان جهانی هشدار می‌دهد، باوجود نرخ کنونی سوء تغذیه هدف صفر کردن گرسنگی تا سال ۲۰۳۰ محقق نخواهد شد. در عین حال، گزارش سازمان ملل متحد یادآور می‌شود چاقی در سراسر جهان رو به افزایش است و عرضه ناکافی غذای سالم از عوامل بروز آن است. این گزارش توسط سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل (FAO)، صندوق بین المللی توسعه کشاورزی، یونیسف، برنامه جهانی غذا و سازمان جهانی بهداشت تهیه شده است. براساس تازه‌‌ترین آمار موجود، در سراسر جهان ۳۳۸ میلیون کودک و نوجوانان دارای اضافه وزن هستند و بیش از ۶۷۲ میلیون بزرگسال چاقی را از مرز هشدار رد کرده‌اند.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 ساعت قبل
سلامت نیوزسلامت نیوز23 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر