۲۱ نردبان غول پیکر در اختیار آتش نشانی تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

۲۱ نردبان غول پیکر در اختیار آتش نشانی تهران

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
عضو شورای شهر تهران از افزوده شدن ۲۱ دستگاه نردبان غول پیکر به تجهیزات ایمنی سازمان آتش نشانی شهر تهران خبر داد
۲۱ نردبان غول پیکر در اختیار آتش نشانی تهران - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: از همان آغاز فعالیت شوای پنجم شهر تهران، تامین اعتبار برای خرید تعدادی نردبان آتش نشانی غول پیکر جهت استفاده برای اطفای حریق در ساختمان‌های بلند مرتبه در دستور کار قرار گرفت تا اگر روزی حادثه‌ای مشابه به آتش سوزی ساختمان پلاسکو تهران اتفاق افتاد، سازمان آتش نشانی تهران بتواند عملکرد بهتری داشته باشد.

وی گفت: پس از تأمین اعتبار مورد نیاز، سفارش ساخت تعداد ۲۱ عدد نردبان غول پیکر داده شد و شهرداری تهران در دو نوبت اقدام به ترخیص این نردبان‌ها کرد.

فراهانی در توضیح نحوه ترخیص این نردبان‌ها در دو نوبت افزود: در سال ۹۷ در نوبت اول توانستیم تعداد ۹ دستگاه از ۲۱ دستگاه سفارش داده شده را که ۳ دستگاه آن به ارتفاع ۵۶ متر و ۶ دستگاه دیگر به ارتفاع ۳۳ متر بود را ترخیص کنیم و در اختیار تعدادی از ایستگاه‌های آتش نشانی قرار دهیم و در انتهای سال ۹۷ نیز توانستیم ۱۲ دستگاه باقیمانده را ترخیص کنیم و تمام ۲۱ دستگاه سفارش داده شده را به ایستگاه‌های آتش نشانی تهران تحویل دهیم.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران گفت: خرید این ۲۱ دستگاه نردبان غول پیکر جزء افتخارات شورای شهر و شهرداری تهران است که نیاز ایستگاه‌های آتش نشانی تهران را تا ۲۰ سال آینده تامین خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دورهمی ائمه جمعه سراسر کشور

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارندمردم، ولی نعمتان ما هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارند.
افکارنیوزافکارنیوز13 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آمار ازدواج و طلاق در سال ۹۷ و ۹۸ اظهار کرد: ۵۵۰ هزار و ۵۶۵ رویداد ازدواج در سال ۹۷ تا ۱۵ تیرماه سال ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷٫۵ و میانگین سن زنان در اولین ازدواج ۲۳٫۴ است. اخبار اجتماعی- وی با اشاره به آمار طلاق ثبت شده در این مدت بیان کرد: ۱۷۵ هزار و ۶۱۴ رویداد طلاق در سال ۹۷ تا تیرماه ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان ۳۶٫۹ و میانگین سن زنان ۳۲٫۱ در طلاق بوده است.

دوچرخه‌هایی که به مقصد نرسیدند

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ رکاب‌هایی که سالهاست قرار است در خیابان‌های پایتخت زده شود، موضوع دوچرخه سواری پیشینه‌اش به بیش از یک دهه پیش باز می‌گردد که قرار بود پایتخت نشینان را برای یک زندگی بدون آلودگی هوا آماده کند، اما این طرح در زمان هر شهرداری که روی کار امد در همان سکوی اول باقی ماند.

یک اتفاق عجیب در شمال غرب ایران/ دریاچه ارومیه زنده ماند اما … (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آنچه دریاچه نیاز داشت آب بود که رساندند؛ از کنترل مصرف گرفته تا تونل آب، ‌ اما یک ترس همچنان باقی مانده‌است. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فاطمه خسروی ستاد احیاء دریاچه ارومیه دو سال است که خبرنگاران را به ارومیه می‌آورد تا از اقدامات انجام گرفته برای احیاء بزرگترین دریاچه داخلی ایران بگوید. اما بزرگترین بلای دریاچه ارومیه توسعه زمین‌های کشاورزی بود. این زمین‌‌ها هرآنچه آب در سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌ها بود را مصرف کردند و دریاچه که دیگر هیچ حق‌آبه‌ای نداشت روز به روز خشک‌تر شد. اما حالا قرار است هر دو باشند؛ هم زمین‌های کشاورزی و هم دریاچه، اما هر دو آب می‌خواهند؛ درست همان چیزی که هنوز علم نمی‌تواند تولیداش کند.

انتقاد تند سردار مهماندار؛ نگوییم پراید مطمئن است +فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از خودروسازان خواست که صادقانه رفتار کرده و در خصوص سطح ایمنی خودروها، واقعیت را به مردم بگویند؛ نباید بگویند که سایپا مطمئن است. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: باید خودروسازان صادقانه به مردم اعلام کنند که با این مبلغی که خودرو تهیه می‌شود سطح ایمنی پایینی داشته و آسیب‌پذیری‌اش زیاد است پس باید بیشتر مراعات کرد. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به هزینه تصادفات در کشور اشاره و بیان داشت: طبق برآوردی که شده است بین ۴ تا ۷ درصد تولید ناخالص ملی هزینه تصادفات می‌شود و اگر فکری شود می‌توان بخشی از آن را ذخیره کرد. سردار مهماندار در خصوص افتتاح پلیس راه فرمانده انتظامی تهران بزرگ، اعلام کرد: تاکنون در فرماندهی انتظامی پایتخت پلیس راه نداشتیم و پلیس راهور تهران ۲۲ منطقه را پوشش می‌داد، اما با توجه به آنکه بخشی از جاده‌های اطراف تهران را فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پوشش انتظامی می‌داد پلیس راه برای پوشش این مناطق افتتاح شد. وی گفت: مسؤولیت اتوبان تهران - کرج، اتوبان تهران - قم، جاده قدیم تهران - قم، جاده امام رضا (ع)، ورامین و بخشی از لواسانات به پلیس راه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ محول شد.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ صبح امروز با حضور داریوش بیات‌نژاد مدیر کل بهزیستی استان تهران، فرزانه جوادی معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان تهران همچنین برخی از معاونین بهزیستی استان تهران از دستگاه اسکن عنبیه در مرکز نگهداری معتادان متجاهر «ماده ۱۶» (مرکز اخوان) رونمایی شد. جوادی؛ معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان تهران در ارتباط با فعالیت مرکز نگهداری اخوان تصریح کرد: این مرکز از سال ۹۲ تحت عنوان مرکز نگهداری معتادان متجاهر (ماده ۱۶) فعالیت خود را آغاز کرد. وی تصریح کرد: از ۱۳۲۳ معتاد متجاهر در مرکز اخوان، ۹۵۹ نفر از تهران و ۳۶۴ نفر از شهرستانهای غرب استان تهران در این مرکز پذیرش شده‌اند. جوادی درباره دستگاه اسکن عنبیه گفت: این دستگاه برای نخستین بار است که در مرکز نگهداری معتادان متجاهر فعالیت خود را آغاز می‌کند و از اردیبهشت ۹۷ تا به امروز مشخصات ۲۲۰۰ نفر در این سامانه و دستگاه ثبت شده است. معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان تهران افزود: ‌ نوع و میزان مصرف، هویت بیمار، تعداد مراجعات به مراکز نگهداری از دیگر ویژگیهای سامانه اشاره شده است.

نظرها

اخبار بیشتر