سه روستا در جنوب خراسان رضوی تخلیه شده‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
سه روستا در جنوب خراسان رضوی تخلیه شده‌اند

سه روستا در جنوب خراسان رضوی تخلیه شده‌اند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
گناباد- ایرنا- در پی تداوم بارش شدید باران امروز 26 فروردین تاکنون سه روستا در شهرستانهای خلیل آباد، بردسکن و بجستان واقع در جنوب و جنوب غرب این استان به منظور پیشگیری از خسارت جانی تخلیه شده اند که آخرین مورد آن در بجستان صورت گرفت.

فرماندار بجستان عصر دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: روستای ابراهیم آباد واقع در بخش یونسی این شهرستان امروز ۲۶ فروردین به دلیل مخاطرات ناشی از سیلاب تخلیه شد.

حسین ابراهیمی افزود: اهالی این روستای ۲۰ خانواری به روستای منصوری در مجاورت آن انتقال و به صورت اضطراری در یک مدرسه اسکان یافتند.

وی ادامه داد: با این وجود هم اینک شماری از اهالی و جوانان روستای تخلیه شده همراه با امدادگران و بسیجیان با همکاری ماموران انتظامی در این محل حضور دارند تا ضمن نگهداری و استحکام سیل بندها در موقع لزوم از ورود سیلاب به روستا جلوگیری کنند.

فرماندار بجستان وقوع سیلاب در روستاهای منصوری، ابراهیم آباد، سردق، منصوری و کلاته نصرآباد این شهرستان را فاقد خسارت جانی و مالی اعلام و بیان کرد: شمار قابل توجهی از مکانهای نگهداری دام در این روستاها دچار آبگرفتگی اما با کمک امدادگران هلال احمر، اداره آب و فاضلاب روستایی، بسیج و نیروی انتظامی برای تخلیه آب از آنها اقدام شد.

وی گفت: همچنین ۱۵ مورد آبگرفتگی منازل مسکونی در روستای سردق رخ داد.

ابراهیمی افزود: ظرف ۲۴ ساعت رخداد سیلاب بیشتر به زیرساختها و جاده‌ها به خصوص راههای روستاهایی خسارت زد. با تلاش مسئولان ذیربط و کاهش سطح سیلاب راه ارتباطی به روستاهای درگیر باز شده است.

وی ادامه داد: بیشترین حجم بارش طی این مدت در بجستان به میزان ۷۳ میلیمتر در ایستگاه فخرآباد و کمترین آن به میزان ۱۴٫۶ میلیمتر مقدار در ایستگاه یونسی این شهرستان ثبت شد. حجم بارش در شهر بجستان نیز ۱۹٫۵ میلیمتر بود.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

مرکز شهرستان ۳۱ هزار نفری بجستان در فاصله ۲۸۹ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد. بجستان مرکب از دو بخش مرکزی و یونسی دارای ۴۹ رستا است. ۱۶ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.

بر اساس پیش بینیهای اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش شدید باران که از شنبه شب در این استان آغاز شده تا فردا ۲۷ فروردین ادامه دارد.

بارندگی شدید در این مدت موجب جریان سیل در شهرستانهای کلات، درگز و سرخس واقع در شمال، بجستان در جنوب و خلیل آباد و بردسکن در جنوب غرب خراسان رضوی و خساراتی در این مناطق شده است. شدیدترین این خسارتها مربوط به شهر کلات بخاطر آبگرفتگی دهها منزل مسکونی است که منجر به صدور تخلیه یکی از محلات آن شد.

همچنین تاکنون ۱۲ نقطه در سطح شهر سبزوار واقع در غرب خراسان رضوی دچار فرونشست و دو روستای در معرض خطر سیل در شهرستانهای خلیل آباد و بردسکن واقع در جنوب غرب این استان از جمعیت تخلیه شده‌اند.

در پی تداوم بارش شدید هفت سد نیز در خراسان رضوی سرریز شده و چهار سد دیگر در آستانه سرریز قرار گرفته‌اند. هشت رودخانه نیز در نقاط مختلف استان بخاطر حجم بارشهای شدید سیلابی شده‌اند. با این وجود بخاطر تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه دستگاههای مسئول و نظارت مستقیم استاندار خراسان رضوی و دیگر مدیران استانی تاکنون سیل در این خطه خسارت جانی نداشته است.

۲۰۹۵/۱۸۵۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
سجاد سالک، مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان از آغاز ثبت نام کاندیداهای دور جدید مجامع استانی سازمان‌های مردم نهاد جوانان خبر داد. اعتمادآنلاین|‌ سجاد سالک، مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه فرصت دوره مجامع استانی سمن‌ها امسال به پایان می‌رسد، گفت: در معاونت جوانان مکلف و موظف هستیم که دوره جدید انتخابات مجامع استانی را برگزار کنیم. وی با بیان اینکه صبح امروز (چهارشنبه) رسما فراخوان ثبت نام کاندیداها را منتشر کردیم، اظهار کرد: به این ترتیب در تمام استان‌ها مجدد انتخابات مجامع استانی برگزار می‌شود تا مجامع استانی جدید با ترکیب تازه و در ادامه مجمع ملی جوانان جدید را تشکل دهیم. مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: آئین نامه جدید نسبت به دوره قبل چند تفاوت جزئی دارد. وی افزود: در نهایت بعد از برگزاری انتخابات دور جدید مجمع استانی از اول آذر تشکیل می‌شود و در بهمن ماه هم مجمع ملی برگزار می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، همزمان با هفته قوه قضاییه دادگستری استان قزوین در راستای بزرگداشت این هفته برنامه‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است. تجدید میثاق مجموعه دستگاه قضایی استان با مقام شامخ شهدای قزوینمجموعه دستگاه قضایی استان قزوین بمناسبت فرارسیدن هفته قوه قضائیه با حضور در گلزار شهدای قزوین با شهدا تجدید میثاق و به مقام شامخ آن‌ها ادای احترام نمودند. دیدار شورای مسئولان قضایی استان با نماینده، ولی فقیه و امام جمعه قزوینبه مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضاییه، اعضای شورای مسئولان قضایی استان قزوین با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کردند. دیدار مسئولان قضایی استان با مردم شریف قزوین در نماز جمعهبه مناسب فرارسیدن هفته قوه قضاییه، اعضای شورای مسئولان قضایی استان با مردم شریف قزوین در محل برگزاری نماز جمعه این شهر دیدار و گفتگو کردند. افتتاح سیزدهمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان قزوینآئین افتتاح سیزدهمین دفتر خدمات الکترونیک قضائی استان، با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب و سرپرست معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان قزوین برگزار گردید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: استقلال مالی و اداری سازمان اهمیت ویژه‌ای دارد و باید مدون‌تر و دقیق‌تر انجام گیرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزود: موفقیت در این سازمان جز با خرد جمعی و همراهی مدیران با­ تجربه حاصل نمی‌شود هیئت امنا و هیئت مدیره نقش نقطه ثقل سازمان را دارند و با محوریت وزیر کار در جهت پیشبرد اهداف مورد نظر پیش خواهند رفت. وی گفت: در خصوص اجرای برنامه‌های مورد نظر درخواست‌ها و پیشنهادات مان مبتنی بر واقعیت موجود خواهد بود اصلاحات پارامتریک باید برنامه ریزی شده پیش رود اصول حسابداری بیمه‌ای هم منسجم‌تر انجام پذیرد استقلال مالی و اداری سازمان اهمیت ویژه‌ای دارد که باید مدون‌تر و دقیق‌تر تعریف شود. در عین حال پرداخت مطالبات ما از دولت هم دارای اهمیت است که باید با همکاری بخش‌های مختلف، ­تقویت و عملی شود. سالاری ادامه داد: بنایم این است که از همه مدیران صاحب تجربه و هرکسی که مایل به همکاری است در پیشبرد اهداف سازمان تامین اجتماعی استفاده کنم لزومی به تحولات غیر ضروری نمی‌بینم و معتقدم باید با آرامش به جلو حرکت کنیم خدمت به جامعه هدف مشترک همه ماست که ممکن است در اجرای آن اختلاف نظر داشته باشیم که این موضوع هم با گفتمان­ قابل حل است هدف این است که با مشورت، سازمانی مقتدر و منضبط داشته باشیم و وظایف مان را به خوبی انجام دهیم.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد با بیان این که براساس گزارش جهانی مواد مخدر در سال ۲۰۱۹، ۳۵ میلیون نفر در سرتاسر جهان از اختلالات مصرف مواد مخدر رنج می‌برند گفت: این در حالی است که تنها یک نفر از هفت نفر به درمان دسترسی دارند. به گفته فدولوف، در جهان ۱۱ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ مواد مخدر ترزیق کردند که از این تعداد ۱٫۴ میلیون نفر مبتلا به ویروس HIV و ۵٫۶ میلیون نفر مبتلا به ویروس هپاتیت سی بودند. علاوه بر این مقدار جهانی کوکائین کشف شده در سال ۲۰۱۷ با افزایش ۱۳ درصدی به ۱۲۷۵ تن رسیده است. کشفیات جهانی ترامادول از کمتر از ۱۰ کیلوگرم در سال ۲۰۱۰ به نزدیک ۹ تن در سال ۲۰۱۳ رسیده که کشف بیش از ۱۲۵ تن در سال ۲۰۱۷ بیشترین میزان کشف این ماده مخدر بوده است. به گفته وی بیشترین ماده مصرفی در جهان همچنان کانابیس است و حدود ۱۸۸ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ این ماده را مصرف کردند.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از احیا و راه‌اندازی ۳ خط مینی‌بوس در پایتخت خبر داد. به گزارش ایلنا، ‌ پیمان سنندجی با اشاره به این‌که در روند نوسازی مینی‌بوس‌های فرسوده طی دو سال گذشته تمامی مینی‌بوس‌های پایتخت با ون و تاکسی جایگزین شدند گفت: با توجه به ظرفیت به وجود آمده برای تامین مینی‌بوس، احیا و راه‌اندازی خطوط مینی‌بوس شهر تهران در دستور کار قرار گرفت. وی از شناسایی ٤٨ خط مینی‌بوس در سطح شهر تهران خبر داد و تصریح کرد: ١١٧ دستگاه مینی‌بوس خریداری‌شده در ٤ خط راه‌اندازی شده مینی‌بوس به‌کارگیری شده‌اند. مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران ٣ خط راه‌اندازی شده را در محورهای میدان شهید کلاهدوز - بلوار هجرت، میدان رسالت - کوهک، پایانه مترو وردآورد - دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد. مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران در ادامه به درخواست شهروندان مبنی بر فعال کردن سیستم‌های خنک‌کننده بی‌آرتی‌ها پاسخ داد و گفت: تمامی اتوبوس‌های دوکابین سامانه‌ی تندرو، مجهز به کولر و سیستم خنک‌کننده هستند و تنها ٧٠٠ دستگاه اتوبوس تک‌کابین در پایتخت کولر ندارند.
فارسفارس17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، نشست مشترک معاون خدمات شهری شهرداری تهران، شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار برگزار و بر تسریع در روند تملک باغات و زمین‌های واجد شرایط شناسایی شده در مناطق فوق تاکید شد. مجتبی یزدانی در این جلسه با اشاره به این که در سطح شهر تهران ۶منطقه (۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷) سرانه فضای سبز پایین‌تری نسبت به سایر مناطق دارند، گفت: لزوم توجه ویژه به این مبحث جزو خواسته‌های شهردار تهران بوده است که باید در این بخش توجه بیشتری به این موضوع داشته باشیم. یزدانی با اشاره به این که کمیته‌ای در این راستا تشکیل خواهد شد، گفت: این کمیته شامل نمایندگانی از کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، معاونت خدمات شهری، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران و منطقه است. وی خاطرنشان کرد: نقاط اعلامی برای تبدیل آن به فضای سبز عمومی بعضا پیشنهادات مناطق و برخی از آنها پیشنهادات این حوزه بوده است و گاها در هر منطقه چند نقطه برای این منظور در نظر گرفته شده است. یزدانی با ذکر این نکته که از ۳۵۲ محله در سطح شهر تهران، ۱۷ محله فاقد پارک بوده است، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در سال گذشته ۲ محله دارای پارک شدند و ۱۵ محله دیگر فاقد پارک هستند و این محلات در اولویت کاری ما قرار دارند.

نظرها

اخبار بیشتر