چند نفر در کشور بیماری «ام اس» دارند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی
چند نفر در کشور بیماری «ام اس» دارند؟

چند نفر در کشور بیماری «ام اس» دارند؟

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
معاون آموزشی بیمارستان شریعتی با اشاره به شیوع بیماری «ام اس» در جوانان، گفت: حدود ۱۰۰ هزار نفر در کشور به این بیماری مبتلا هستند.

به گزارش مشرق، فرزاد فاتحی معاون آموزشی بیمارستان شریعتی در نشست خبری بیست و ششمین کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزولوژی بالینی ایران، اظهار داشت: این‌کنگره برای سال بیست و ششم برگزار خواهد شد و بیشترین جمعیت از متخصصین مغز و اعصاب در این کنگره حضور دارند و از تاریخ ۱۰ تا ۱۳ اردیبهشت‌ماه در محل هتل المپیک برگزار می‌شود.

معاون آموزشی بیمارستان شریعتی گفت: امسال حدود ۲۰۰ مقاله به این کنگره ارسال شده است که ۲۰ مقاله انتخاب شده‌اند، با توجه به مشکلات به وجود آمده میهمان خارجی از کشورهای آمریکا، آلمان و سوریه حضور دارند.

وی با بیان اینکه هدف این کنگره انتقال دانش است، افزود: در این کنگره ۱۳ کارگاه برگزار خواهد شد تا متخصصان با روش‌های نوین درمان بیماری‌های مغز و اعصاب آشنا شوند.

این متخصص نورولوژی ادامه داد: با توجه به بالارفتن سن جمعیت، بیماری‌های نظیر ام اس، پارکینسون سکته مغزی و دمانس و آلزایمر، سر درد و تشنج در این کنگره مورد بحث قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به بیماری‌های مغز و اعصاب شایع در کشور، گفت: با افزایش سن، شیوع سکته مغزی و دمانس افزایش خواهد یافت که این موضوع در کشورهای صنعتی بیشتر مشاهده می‌شود. سکته مغزی دومین عامل مرگ‌ومیر در کشور است و خوشبختانه پیشرفت‌های زیادی در خصوص درمان این بیماری صورت گرفته است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: «ام اس» بیماری است که جوانان را بیشتر درگیر می‌کند که حرکت به سمت صنعتی شدن یکی از دلایل بروز این اتفاق است. جوانان معمولا در سن ۲۰ الی ۳۰ سال به این بیماری مبتلا می‌شوند و حدود ۱۰۰ هزار نفر در کشور به این بیماری مبتلا هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران | اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

وی گفت: سکته مغزی در درجه اول و آلزایمر بیشترین بیماری است که سالمندان را تهدید می‌کند.

فاتحی افزود: ژنتیک و سن از عوامل غیر قابل تغییر در خصوص ابتلا به بیماری‌ها هستند اما تغذیه مناسب پرهیز از سیگار کشیدن و کنترل قند و چربی خون باعث کاهش ابتلا به این بیماری‌ها می‌شود.

دبیر علمی این کنگره با بیان اینکه وضعیت درمان سالمندان در کشور ما وضعیت نسبتأ مناسبی دارد، گفت: اگر بیمار در حداکثر زمان چهار ساعت و نیم پس از سکته اقدام به درمان کنند احتمال درمان آنها زیاد است اما در بحث بازتوانی و توانبخشی با مشکلاتی مواجه هستیم که متولی در کشور ندارد.

فاتحی تصریح کرد: با توجه به پیر شدن جمعیت باید روی بحث بازتوانی بیماران سرمایه‌گذاری بیشتری صورت گیرد. داروهای بیماران به ساعت وابسته است که برخی از داروهایی وارداتی به سختی یافت می‌شود، از آنجا بدن افراد برای مصرف داروها متفاوت است و بیماران حساس با داروی برند بهتر درمان می‌شوند.

وی گفت: هزینه‌های درمانی بیماران مغزی صعب‌العلاج با افزایش چند برابری همراه بوده است؛ همچنین کمبود برخی تجهیزات مورد نیاز این بیماران در کشور وجود دارد.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نسخه خوراکی برای سوریازیس

7+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

انتقاد تند سردار مهماندار؛ نگوییم پراید مطمئن است +فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از خودروسازان خواست که صادقانه رفتار کرده و در خصوص سطح ایمنی خودروها، واقعیت را به مردم بگویند؛ نباید بگویند که سایپا مطمئن است. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: باید خودروسازان صادقانه به مردم اعلام کنند که با این مبلغی که خودرو تهیه می‌شود سطح ایمنی پایینی داشته و آسیب‌پذیری‌اش زیاد است پس باید بیشتر مراعات کرد. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به هزینه تصادفات در کشور اشاره و بیان داشت: طبق برآوردی که شده است بین ۴ تا ۷ درصد تولید ناخالص ملی هزینه تصادفات می‌شود و اگر فکری شود می‌توان بخشی از آن را ذخیره کرد. سردار مهماندار در خصوص افتتاح پلیس راه فرمانده انتظامی تهران بزرگ، اعلام کرد: تاکنون در فرماندهی انتظامی پایتخت پلیس راه نداشتیم و پلیس راهور تهران ۲۲ منطقه را پوشش می‌داد، اما با توجه به آنکه بخشی از جاده‌های اطراف تهران را فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پوشش انتظامی می‌داد پلیس راه برای پوشش این مناطق افتتاح شد. وی گفت: مسؤولیت اتوبان تهران - کرج، اتوبان تهران - قم، جاده قدیم تهران - قم، جاده امام رضا (ع)، ورامین و بخشی از لواسانات به پلیس راه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ محول شد.
افکارنیوزافکارنیوز13 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آمار ازدواج و طلاق در سال ۹۷ و ۹۸ اظهار کرد: ۵۵۰ هزار و ۵۶۵ رویداد ازدواج در سال ۹۷ تا ۱۵ تیرماه سال ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷٫۵ و میانگین سن زنان در اولین ازدواج ۲۳٫۴ است. اخبار اجتماعی- وی با اشاره به آمار طلاق ثبت شده در این مدت بیان کرد: ۱۷۵ هزار و ۶۱۴ رویداد طلاق در سال ۹۷ تا تیرماه ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان ۳۶٫۹ و میانگین سن زنان ۳۲٫۱ در طلاق بوده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
مدیرکل کتابخانه‌های مازندران: پیام مازند - رامسر - مدیرکل کتابخانه‌های مازندران، کمبود نیروهای انسانی را در برخی کتابخانه‌ها از جمله کلاردشت و رامسر از مشکلات بیان کرد. مدیر کل کتابخانه‌های استان مازندران با اشاره به اینکه فرمانداران در شهرستان‌ها از عملکرد مدیران کتابخانه‌ها رضایت کامل دارند گفت: کمبود نیروی انسانی در برخی ادارات وجود دارد چون در گذشته نیروی مازاد جذب شده بود. وی افزود: در کلاردشت و رامسر با کمبود نیرو مواجه هستیم و امکان انتقال نیروها به علت شرایط شغلی و خانوادگی آنها وجود ندارد و بزودی چند نیروی انسانی در کتابخانه‌های رامسر مشغول به کار می‌شوند. محمد آزاد فرماندار رامسر نیز در اولین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های استان مازندران که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رامسر برگزار شد گفت: کتابخوانی سبب رشد آگاهی و کاهش دغدغه در جامعه می‌شود. وی افزود: نگرانی در حوزه کتابخوانی در کل کشور وجود دارد که باید در سطوح ملی و شهرستانی تصمیماتی گرفته شود و در کتابخانه‌های رامسر کمبود نیروی انسانی به عنوان یک چالش است که باید رفع شود.
برنابرنا1 روز قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد با انتقاد ‌از‌ فروش مواد مخدر در ‌محله‌های یزد‌ گفت: اقدامات قضایی و پلیسی همواره انجام می‌شود و این دغدغه‌ها را دنبال خواهیم کرد. ضمن اینکه همه باید بدانیم با مکتوم کردن برخی واقعیات جامعه، صرفا صورت مساله پاک می‌شود. وی از راه‌اندازی اتاق ویژه سمن‌ها در دادسرای یزد خبر داد و گفت: با هدف بهره گیری از ظرفیت سمن‌ها در دادسرای یزد جایگاهی برای حضور اعضای سمن‌ها ایجاد می‌شود تا از نزدیک و بدون واسطه با بزه‌دیدگان و خانواده‌های در معرض آسیب ارتباط داشته باشند و در جهت توانمند سازی آنها اقدام کنند. حدادزاده‌ عدم آموزش مهارت‌های زندگی به ویژه مهارت‌های حل مسئله را یکی از مشکلات مشهود در پرونده‌های کیفری برشمرد و بیان داشت: بسیاری از اختلافات و دعاوی خانوادگی ناشی از عدم کسب مهارت‌های ارتباطی، حل مسئله و تفکر خلاق و همدلی و خودآگاهی است که در این زمینه نیز می‌توان از ظرفیت سمن‌ها استفاده کرد. دادستان یزد در ادامه تاکید کرد: تنوع حوزه فعالیت سمن‌ها مطلوب است اما یک اولویت بندی برای شناخت ضروریات جامعه نیز مورد نیاز است تا توان و انرژی این سمن‌ها بهتر مدیریت شود.

یک اتفاق عجیب در شمال غرب ایران/ دریاچه ارومیه زنده ماند اما … (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آنچه دریاچه نیاز داشت آب بود که رساندند؛ از کنترل مصرف گرفته تا تونل آب، ‌ اما یک ترس همچنان باقی مانده‌است. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فاطمه خسروی ستاد احیاء دریاچه ارومیه دو سال است که خبرنگاران را به ارومیه می‌آورد تا از اقدامات انجام گرفته برای احیاء بزرگترین دریاچه داخلی ایران بگوید. اما بزرگترین بلای دریاچه ارومیه توسعه زمین‌های کشاورزی بود. این زمین‌‌ها هرآنچه آب در سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌ها بود را مصرف کردند و دریاچه که دیگر هیچ حق‌آبه‌ای نداشت روز به روز خشک‌تر شد. اما حالا قرار است هر دو باشند؛ هم زمین‌های کشاورزی و هم دریاچه، اما هر دو آب می‌خواهند؛ درست همان چیزی که هنوز علم نمی‌تواند تولیداش کند.

نظرها

اخبار بیشتر