1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

هفته آینده؛ بررسی ۱۵ طرح مقابله با اقدامات آمریکا

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
این کمیسیون از هفته آتی وارد بررسی ۱۵ طرح پیشنهادی در قِبال آمریکا می‌شود
هفته آینده؛ بررسی ۱۵ طرح مقابله با اقدامات آمریکا - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت حشمت الله فلاحت‌پیشه افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حال حاضر سه موضوع را در دستور کار خود قرار داده که یکی از آنها گزارش نقض حقوق بشر توسط دولت آمریکا در یک سال گذشته است که امروز در کمیسیون نهایی و برای قرائت به هیات رییسه مجلس تقدیم می‌شود، امیدواریم در دستور کار هفته آینده نمایندگان قرار گیرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از این پس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارش سالانه نقض حقوق بشر آمریکا را تهیه و دستگاه‌های مربوطه را مسوول پیگیری آن می‌کند. همچنین دستور بررسی طرح دو فوریتی اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران در برابر تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ایالات متحده آمریکا (الزام دولت به تقویت سپاه) ادامه پیدا می‌کند البته این طرح در کمیسیون امنیت ملی مجلس تغییراتی کرده است.

وی افزود: الحاقیه‌های متعددی در کمیسیون پیشنهاد شده است، ما کارگروهی در این کمیسیون به ریاست علاءالدین بروجردی و با عضویت احمد امیرآبادی، سید حسین نقوی حسینی، هادی شوشتری، مجتبی ذوالنور و محمد دهقان تشکیل دادیم، این کارگروه قرار است به همراه اداره قوانین مجلس این طرح را تنقیح کنند و پس از نهایی شدن آن در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

فلاحت پیشه یادآور شد: کمیسیون از هفته آتی وارد بررسی ۱۵ طرح پیشنهادی در قبال آمریکا می‌شود که بر این اساس، دولت ملزم به پیگیری آنها می‌شود. این ۱۵ طرح درباره مقابله با نقش آمریکا در حوزه تروریسم سایبر، نقش آمریکا در شکل‌گیری بحران‌ها در منطقه و نقض معاهدات بین‌المللی و غیره است که فراتر از مقابله به مثل است.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این طرح‌ها در مقابله با یک جانبه‌گرایی و قلدری ترامپ و آمریکا در دنیای امروز است. ما در قالب و روند منطقی موضوعات را نوعی مطرح خواهیم کرد تا بخش عمده همراهی‌ها از درون آمریکا با مجلس ایران را شاهد باشیم.

وی افزود: موارد مطرح بارها مورد انتقاد روسای پنج کمیسیون‌ عمده در مجلس نمایندگان آمریکا بوده است، حزب دموکرات و مجلس نمایندگان آمریکا از اقدامات یک جانبه گرایانه ترامپ تحت عنوان فاجعه یاد می‌کنند.

فلاحت پیشه ادامه داد: از میان طرح‌های مذکور تنها سه طرح در قالب قانون در آمریکا مطرح و تصویب شده است، سایر موضوعات گاهی از سوی سناتورهای آمریکایی‌ مطرح می‌شود اما در ایران برجسته می‌شود، آمریکایی‌ها در قالب جنگ روانی بسیاری از ادعاها را مطرح می‌کنند. این موارد حتی در کنگره آمریکا به رأی هم گذاشته نمی‌شود اما در این طرح‌ها به موضوعات پرداختیم تا وزارت امور خارجه آنها را پیگیری کند زیرا اغلب در این موارد به ویرانگری پرداختند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: اداره قوانین، مرکز پژوهش‌های مجلس و دستگاه‌های مختلف نیز به این طرح‌ها خواهند پرداخت تا موضوعات به صورت همه جانبه بررسی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف21 ساعت قبل
همان گونه که انتظار می‌رفت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، قطعنامه کنگره این کشور مبنی بر توقف مشارکت آمریکا در جنگ یمن به رهبری عربستان سعودی را وتو کرد. این قطعنامه نه فقط اقدامی در جهت پایان بخشیدن به جنگ در یمن بود؛ بلکه برای نخستین بار کنگره آمریکا را بر آن داشته بود که به یک عملیات نظامی ارتش آمریکا پایان دهد. با این حال، دونالد ترامپ با استفاده از اختیارات قانونی خود، این قطعنامه کنگره را وتو کرد. از این رو، کاخ سفید نهایت تلاش خود را برای انصراف اعضای کنگره درباره جنگ یمن به کار گرفت و عاقبت دونالد ترامپ برای غلبه بر خشم اعضای کنگره از عربستان بر سر ماجرای قتل خاشقچی و جنگ یمن، برای دومین بار در طول دوره ریاست جمهوری از اختیار حق وتو استفاده کرد. ۲- پیامد خارجی: وتوی قطعنامه کنگره درباره جنگ یمن، عربستان را از حمایت‌های بی شائبه کاخ سفید، حتی با وجود پرونده‌هایی همچون قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار روزنامه معتبر آمریکایی، واشنگتن پست و فجایع انسانی در یمن مطمئن می‌سازد.
الفالف17 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۲:۰۸ ۳۹۸۰۱۲۹۱۸۵به گزارش الف بدنبال تحریم و بسته شدن صفحات اطلاع رسانی برخی مسؤلان توسط اینستا گرام عزت الله ضرغامی با راه اندازی صفحه شخصی خود در اپلیکیشن روبینو. فعالیت خود را در فضای مجازی از سر گرفت. علاقمندان برای پیگیری، دیدگاههای وی در فضای مجازی میتوانند به اپلیکیشن روبینو مراجعه کنند. وی همچنین صفحه دیگری را در اینسنا گرام به نام خمیازه (منصوب به نوه‌اش) را فعال کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور7 ساعت قبل
تصمیم آمریکا در مورد قرار دادن سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی، باعث خوشحالی سه طرفی شد که با ایران دشمنی دارند؛ یعنی واشنگتن، تل آویو و ریاض. المیادین نوشت: تصمیم آمریکا در مورد قرار دادن سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی، باعث خوشحالی سه طرفی شد که با ایران دشمنی دارند؛ یعنی واشنگتن، تل آویو و ریاض. به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: دشمنی آمریکا با ایران، ریشه در زمان سقوط شاه دارد، زمانی که آمریکا زمینه را برای تجدید موج‌های دشمنی با ایران مناسب یافت. در این میان، موضع پنتاگون، در مورد تصمیم رئیس جمهور این کشور، اهمیت زیادی دارد؛ همانطور که جان دنفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به صراحت اعلام کرده است که مخالف این اقدام ترامپ است. علاوه بر اینکه مسئولان بلند پایه غیر نظامی در ایالات متحده نیز از میزان ضرری که در نتیجه تصمیم ترامپ متوجه هم پیمانان وی در منطقه می‌شود و خطری که نیرو‌های آمریکایی در معرض آن قرار خواهد گرفت، ابراز نگرانی می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
این ­استاد حوزه و دانشگاه افزود: وقتی این اندیشه‌های ارزشمند در انسان‌ها شکل گرفت مدل زندگی تغییر می‌کند و معنا می‌یابد. وی گفت: این همان جامعه‌ای است که از طریق پرچمداری امام زمان (عج) هدایت می‌شود و در این آرمان شهر مردم باید هدفمند زندگی کنند. حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی افزود: بعضی منتظر ظهور هستند که امری ارزشمند است، اما اگر انسان‌ها منتظر حضور امام زمان (عج) باشند بسیار بهتر است. حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی گفت: هر چراغی که امروز به نام امام زمان (عج) روشن می‌شود، تیری است به سوی صهیونیزم بین الملل. حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی افزود: سوء رفتار انسان‌ها، امام زمان (عج) را از آنان دور کرده در حالی که آن حضرت با ما زندگی می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
خطیب جمعه تهران: در تهاجم جهانی باید همگی بپاخیزیم و اینکه دلمان امام زمان را باور کند کافی نیست و باید امام زمان را حس کرد و کاری کنیم تا تشریف بیاورندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ امام جمعه موقت تهران در خطبه نخست نماز جمعه این هفته به ابعاد و درجات بلند مناجات شعبانیه و قرائت فراز‌هایی از آن پرداخت. خطیب جمعه تهران گفت: پرخاشگری، حسد، غفلت، تعلقات غیرالهی، هوی و هوس‌ها، قدرت طلبی‌ها و خودبرتر بینی‌ها همه ظلمت باطن است که با وجود این ظلمات درک معارف الهی و فهم حضور حضرت مهدی (عج) سخت می‌شود. وی در ادامه به درجات مادر امام زمان (ع) اشاره کرد و افزود: در خصوص امام زمان هم باید به آیاتی از قرآن اشاره کرد و مهمترین آیه، آیه ۵۵ سوره نور معروف به آیه استخلاف است. حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: آمدن امام زمان (ع) استخلاف است و اگر کسی نیاز بشر را به حکومت حضرت درک کند شب و روز نمی‌شناسد. امام جمعه موقت تهران افزود: در تهاجم جهانی باید همگی بپاخیزیم و اینکه دلمان امام زمان را باور کند کافی نیست و باید امام زمان را حس کرد و کاری کنیم تا تشریف بیاورند.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمدیر اجرایی سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر تاکید کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حاضر است از هر کسی که به او در هجمه‌اش علیه ایران همکاری داشته باشد، حمایت کند. روث افزود: در واقع ترامپ دوست دارد کار‌هایی را که این دیکتاتور‌ها انجام می‌دهند، تکرار کند، اما بدشانسی ترامپ آن است که آزادی رسانه‌ها در آمریکا قوی‌تر است. متاسفانه ترامپ حاضر است از هر کسی که به او در هجمه‌اش علیه ایران یاری رساند، حمایت کند. دولت فرانسه از خلیفه حفتر بدون توجه به پیشینه او در زمینه حقوق بشر حمایت می‌کند. در بیشتر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا شاهد وضع وخیم و ناامیدکننده حقوق بشر هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر