هفته آینده؛ بررسی ۱۵ طرح مقابله با اقدامات آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

هفته آینده؛ بررسی ۱۵ طرح مقابله با اقدامات آمریکا

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
این کمیسیون از هفته آتی وارد بررسی ۱۵ طرح پیشنهادی در قِبال آمریکا می‌شود
هفته آینده؛ بررسی ۱۵ طرح مقابله با اقدامات آمریکا - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت حشمت الله فلاحت‌پیشه افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حال حاضر سه موضوع را در دستور کار خود قرار داده که یکی از آنها گزارش نقض حقوق بشر توسط دولت آمریکا در یک سال گذشته است که امروز در کمیسیون نهایی و برای قرائت به هیات رییسه مجلس تقدیم می‌شود، امیدواریم در دستور کار هفته آینده نمایندگان قرار گیرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از این پس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارش سالانه نقض حقوق بشر آمریکا را تهیه و دستگاه‌های مربوطه را مسوول پیگیری آن می‌کند. همچنین دستور بررسی طرح دو فوریتی اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران در برابر تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ایالات متحده آمریکا (الزام دولت به تقویت سپاه) ادامه پیدا می‌کند البته این طرح در کمیسیون امنیت ملی مجلس تغییراتی کرده است.

وی افزود: الحاقیه‌های متعددی در کمیسیون پیشنهاد شده است، ما کارگروهی در این کمیسیون به ریاست علاءالدین بروجردی و با عضویت احمد امیرآبادی، سید حسین نقوی حسینی، هادی شوشتری، مجتبی ذوالنور و محمد دهقان تشکیل دادیم، این کارگروه قرار است به همراه اداره قوانین مجلس این طرح را تنقیح کنند و پس از نهایی شدن آن در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

فلاحت پیشه یادآور شد: کمیسیون از هفته آتی وارد بررسی ۱۵ طرح پیشنهادی در قبال آمریکا می‌شود که بر این اساس، دولت ملزم به پیگیری آنها می‌شود. این ۱۵ طرح درباره مقابله با نقش آمریکا در حوزه تروریسم سایبر، نقش آمریکا در شکل‌گیری بحران‌ها در منطقه و نقض معاهدات بین‌المللی و غیره است که فراتر از مقابله به مثل است.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این طرح‌ها در مقابله با یک جانبه‌گرایی و قلدری ترامپ و آمریکا در دنیای امروز است. ما در قالب و روند منطقی موضوعات را نوعی مطرح خواهیم کرد تا بخش عمده همراهی‌ها از درون آمریکا با مجلس ایران را شاهد باشیم.

وی افزود: موارد مطرح بارها مورد انتقاد روسای پنج کمیسیون‌ عمده در مجلس نمایندگان آمریکا بوده است، حزب دموکرات و مجلس نمایندگان آمریکا از اقدامات یک جانبه گرایانه ترامپ تحت عنوان فاجعه یاد می‌کنند.

فلاحت پیشه ادامه داد: از میان طرح‌های مذکور تنها سه طرح در قالب قانون در آمریکا مطرح و تصویب شده است، سایر موضوعات گاهی از سوی سناتورهای آمریکایی‌ مطرح می‌شود اما در ایران برجسته می‌شود، آمریکایی‌ها در قالب جنگ روانی بسیاری از ادعاها را مطرح می‌کنند. این موارد حتی در کنگره آمریکا به رأی هم گذاشته نمی‌شود اما در این طرح‌ها به موضوعات پرداختیم تا وزارت امور خارجه آنها را پیگیری کند زیرا اغلب در این موارد به ویرانگری پرداختند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: اداره قوانین، مرکز پژوهش‌های مجلس و دستگاه‌های مختلف نیز به این طرح‌ها خواهند پرداخت تا موضوعات به صورت همه جانبه بررسی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آغاز به کار قطار بین‎المللی تهران-وان

مهرمهر1 روز قبل
شرکت رجا در راستای توسعه‌ همکاری‌های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن‌های ایران و ترکیه، قطار بین‌المللی تهران-وان را راه‌اندازی کرد.

دست و پا زدن …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آمریکایی‌ها پس از هدف قرار گرفته شدن پهپاد جاسوسی‌شان در منطقه، برای کم کردن خجالت‌شان از این رسوایی در ژستی تبلیغاتی از تحریم‌های جدید سخن می‌گویند؛ تحریم‌هایی که به نظر می‌رسد بیشتر از آنکه واقعیت داشته باشد، سروصدا است. آمریکایی‌ها در هشت ماه گذشته، هر تحریمی را که می‌توانستند انجام داده‌اند و دیگر تحریمی باقی نمانده؛ بنابراین ادعای مقامات آمریکایی بیشتر یک ژست تبلیغاتی برای به‌اصطلاح حفظ آبروی رفته خود در مقابل ایران و رسوایی هدف قرار گرفته شدن پهپاد فوق پیشرفته جاسوسی آر کیو-۴ است. اما آمریکایی‌ها همان زمان که از تحریم سخن می‌گویند، دستانشان را برای مذاکره هم دراز کردند؛ وزیر خارجه آمریکا ثانیه‌هایی پس از صحبت از تحریم‌های به‌اصطلاح جدید، از آمادگی واشنگتن برای مذاکره بی قید و شرط هم گفت. آمریکایی‌ها در یک رفتار پیچیده که حاکی از گیج شدن آنهاست از یک طرف تحریم‌های جدید را به رخ می‌کشند و از سوی دیگر باب مذاکره را باز می‌کنند، ​آن هم همراه تحریم، بدون آن که نگاهی به بدعهدی‌های گذشته خود چه در خروج از برجام و چه در دوران مذاکرات و توافق بیاندازند سابقه بدی که به ملت ایران نشان داده مذاکره زیر بار تحریم، تسلیم است. به نظر می‌رسد کاخ سفید این روز‌ها در اتاق فکر خود، ایده جدیدی ندارد، تکرار واژه تحریم بدون داشتن برگ برنده‌ای در دست، گفتن چند باره مذاکره بدون نشان دادن حسن نیت و کارنامه سیاه بدعهدی‌ها همه نشان از افول امریکا در مقابل تفکر مقاومت دارد، تفکری که تاثیرات آن بتدریج درحال آشکار شدن است.
فارسفارس9 ساعت قبل
مراسم بزرگداشت شهادت آیت الله دکتر بهشتی و دیگر اعضای دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران، جمعه هفتم تیر ماه برگزار خواهد شد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس مراسم بزرگداشت شهادت آیت الله دکتر بهشتی و دیگر اعضای دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران، جمعه هفتم تیر ماه برگزار خواهد شد. در این مراسم که حجت الاسلام قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سخنرانی خواهد کرد، خانواده‌های شهدای حادثه هفتم تیر نیز حضور خواهند داشت و برنامه‌هایی با محوریت شهید بهشتی و ۷۲ یار ایشان برگزار خواهد شد. به علاوه در این برنامه حسن رحیم پور ازغدی درباره آرا و تفکرات شهید دکتر بهشتی سخنرانی خواهد کرد. این برنامه امسال با مشارکت سازمان هنری و رسانه‌ای اوج، بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا (عجل الله تعالی فرجه)، سازمان تبلیغات اسلامی و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از ساعت ۱۷:۳۰ در محل یادمان شهدای هفتم تیر برگزار خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، دریابان علی شمخانی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: ‏براساس تصمیم ⁧شورایعالی امنیت ملی⁩ از ️تاریخ ۱۶تیر گام دوم کاهش تعهدات برجامی در چارچوب بندهای ۲۶ و ۳۶ ⁧برجام⁩ آغاز می‌شود تا ⁧اروپا⁩ و ⁧امریکا⁩ متوجه شوند پاسخ ایران به تجاوز پهپاد امریکایی با واکنش به محدودسازی حقوق مسلم مردم ایران، تفاوتی ندارد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، روز دوشنبه، سوم تیرماه در یک نشست خبری اعلام کرد که واشینگتن دفتر حضرت آیت الله خامنه‌ای، محمدجواد ظریف و چند تن از فرماندهان سپاه را تحریم می‌کند. به گزارش «انتخاب»؛ وزیر خزانه‌داری آمریکا با حضور در یک نشست خبری گفت آمریکا دفتر مقام معظم رهبری، سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران و سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، سردار حاجی زاده و پنج نفر از فرماندهان نیروی دریایی سپاه را تحریم کرده استوی تصریح کرد که این تحریم در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی از سوی جمهوری اسلامی ایران وضع شده است. منوچین در ادامه گفت که دستور ترامپ همچنین شامل فرماندهان پنج منطقه دریایی ایران می‌شود. وی همچنین گفت که طی چند روز آینده محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز تحریم خواهد شد. وی تاکید کرد که «ما خویشتنداری زیادی از خود نشان دادیم ولی این بدان معنی نیست که در آینده نیز چنین خواهیم کرد».
الفالف1 روز قبل
در کنار این دیدگاه – که ظاهرا به رئیس جمهوری هم نزدیک‌تر بود – یک راه حل سوم هم از سوی معاون اول رئیس جمهوری مطرح می‌شود که براساس طرح «هر شهروند ایرانی – یک سهمیه بنزین» عنوان شد. رئیس جمهوری البته با این طرح موافق نبوده است.» انتشار خبر مجادله روحانی و جهانگیری توسط سایت انتخاب با انتقاد برخی رسانه‌ها همراه شد. پایگاه خبری که روز گذشته از قهر معاون اول رئیس جمهوری خبر داده بود پیش از این هم داستان سرایی مشابهی را در تیرماه سال گذشته مطرح کرده بود. وی افزود: آقای آشنا دارد برای بعد از آقای روحانی فکری برای خود می‌کند و یکی از دلایل ناکامی دولت حضور افرادی مثل آقای «ناآشنا» است. ***پشت پرده سانسور سریال گاندورجانیوز نوشت: پنج‌شنبه گذشته، درحالی که مخاطبان سریال گاندو منتظر قسمت جدید بودند، در اقدامی غیر منتظره، قسمت قبلی آن بازپخش شد.

نظرها

اخبار بیشتر