آمریکا اقدام خصمانه علیه سپاه را رسمی کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
آمریکا اقدام خصمانه علیه سپاه را رسمی کرد

آمریکا اقدام خصمانه علیه سپاه را رسمی کرد

مهرخبرگزاری مهر |
آمریکا در اقدامی خصمانه، قراردادن نام سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی را رسمی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک هفته پس از اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در درج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریسم خارجی این کشور، واشنگتن با ثبت این اقدام خصمانه خود در سایت ثبت فدرال آمریکا رسما به این کار مبادرت ورزید.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دست و پا زدن …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آمریکایی‌ها پس از هدف قرار گرفته شدن پهپاد جاسوسی‌شان در منطقه، برای کم کردن خجالت‌شان از این رسوایی در ژستی تبلیغاتی از تحریم‌های جدید سخن می‌گویند؛ تحریم‌هایی که به نظر می‌رسد بیشتر از آنکه واقعیت داشته باشد، سروصدا است. آمریکایی‌ها در هشت ماه گذشته، هر تحریمی را که می‌توانستند انجام داده‌اند و دیگر تحریمی باقی نمانده؛ بنابراین ادعای مقامات آمریکایی بیشتر یک ژست تبلیغاتی برای به‌اصطلاح حفظ آبروی رفته خود در مقابل ایران و رسوایی هدف قرار گرفته شدن پهپاد فوق پیشرفته جاسوسی آر کیو-۴ است. اما آمریکایی‌ها همان زمان که از تحریم سخن می‌گویند، دستانشان را برای مذاکره هم دراز کردند؛ وزیر خارجه آمریکا ثانیه‌هایی پس از صحبت از تحریم‌های به‌اصطلاح جدید، از آمادگی واشنگتن برای مذاکره بی قید و شرط هم گفت. آمریکایی‌ها در یک رفتار پیچیده که حاکی از گیج شدن آنهاست از یک طرف تحریم‌های جدید را به رخ می‌کشند و از سوی دیگر باب مذاکره را باز می‌کنند، ​آن هم همراه تحریم، بدون آن که نگاهی به بدعهدی‌های گذشته خود چه در خروج از برجام و چه در دوران مذاکرات و توافق بیاندازند سابقه بدی که به ملت ایران نشان داده مذاکره زیر بار تحریم، تسلیم است. به نظر می‌رسد کاخ سفید این روز‌ها در اتاق فکر خود، ایده جدیدی ندارد، تکرار واژه تحریم بدون داشتن برگ برنده‌ای در دست، گفتن چند باره مذاکره بدون نشان دادن حسن نیت و کارنامه سیاه بدعهدی‌ها همه نشان از افول امریکا در مقابل تفکر مقاومت دارد، تفکری که تاثیرات آن بتدریج درحال آشکار شدن است.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که ابزار مالی ویژه اروپا با ایران آماده عملیاتی شدن است. لارنس نورمن خبرنگار وال‌استریت ژورنال با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: فدریکا موگرینی {مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا} در خصوص اینستکس گفت: «معتقدم این (سازوکار) برای عملیاتی شدن آماده است و امیدوارم این بتواند به حفظ پایبندی ایران به توافق (هسته‌ای) کمک کند, همان طور که تاکنون به آن پایبند بوده است». این خبرنگار در توئیت دیگری نوشت از موگرینی پرسیدم آیا این بدان معناست که این هفته عملیاتی می‌شود که وی پاسخی به این سوال نداد. نورمن در توئیت دیگری نوشت: موگرینی {درنشست خبری مشترک خود} در کنار وزیر امور خارجه پاکستان, درباره چالش‌ها برای حفظ توافق هسته‌ای ایران صداقت داشت و گفت: «ما هر کاری می‌توانستیم انجام دادیم تا اجرای توافق حفظ شود. این روزها و در دشوارترین شرایطی که تصورش را بکنید, این کار را ادامه خواهیم داد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از شبکه تلویزیونی العالم؛ داوود شهاب از رهبران جنبش جهاد اسلامی گفت: سرانجام معامله قرن شکست و سرانجام اسرائیل نابودی است.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جلسۀ کمیسیون زیربنائی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام روز شنبه اول تیرماه در محل دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد. در این جلسه که اعضای کمیسیون زیربنائی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آقایان حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم، محمدی عراقی، انصاری و آقایان مهندس میرسلیم و مهندس باهنر و رؤسای کمیته‌های کمیسیون زیربنائی و تولیدی دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور داشتند، طرح مطالعاتی «ارزیابی راهبردی سیاست‌های کلی مسکن» را کمیتۀ آمایش، مسکن و شهرسازی دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه داد. از یک سو با توجه به ابلاغ «مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام در اسفندماه ۱۳۹۲» به مجمع تشخیص مصلحت نظام و از سوی دیگر گذشت بیش از ۸ سال از ابلاغ سیاست‌های کلی مسکن، ارزیابی میزان تحقق این سیاست‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. در همین راستا، موضوع «آسیب‌شناسی و ارزیابی سیاست‌های کلی مسکن» در دستور کار کمیسیون زیربنائی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت. در پایان اعضای حاضر در جلسه به ارائه دیدگاه‌های خود در خصوص وضعیت مسکن کشور پرداختند و بر لزوم بازنگری این سیاست‌ها با توجه به تحولات اقتصادی کشور تاکید کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز با تکرا ادعاهای ضدایرانی خود گفت: این هفته ظریف وزیر امور خارجه ایران را تحریم می‌کنیم. وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه سخنان خود گفت: واشنگتن علیه ۸ نفر از فرماندهان ارشد سپاه تحریم اعمال می‌کند. به گفته وزیر خزانه‌داری آمریکا، سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و امیر علی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه از جمله این فرماندهان هستند. وی در ادامه فرماندهان ۵ منطقه دریایی ایران را نیز در فهرست تحریم‌های این کشور قرار داد. به گفته وی تحریم این فرماندهان به دلیل نقش آنها در ساقط کردن پهپاد متجاوز آمریکا به حریم هوائی ایران بوده است!
ایسناایسنا17 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس احمد بیگدلی در تذکری با استناد به ماده ۷۵ آئین نامه گفت: آقای حاجی دلیگانی در این جلسه می‌گوید که نمایندگان به مذاکرات و طرح پیشنهادات توجه نمی‌کنند و رأی می‌دهند. بعد از این تذکر حسین علی حاجی دلیگانی در تذکری گفت: آقای لاریجانی هر جایی که خودش می‌خواهد مجلس را دور می‌زند. رئیس مجلس در مورد برجام هم همین کار را کرد و اجازه طرح پیشنهاد را نداد. مصری رئیس جلسه در پاسخ گفت: اکنون رئیس من هستم. امروز در مجلس دقایقی بین رئیس مجلس و نماینده شاهین شهر بگو مگو به وجود آمد که حاجی دلیگانی با صدای بلند اصرار بر ادامه صحبت داشت ولی رئیس مجلس به او تاکید می‌کرد که نباید در مجلس شعار داده شود.

نظرها

اخبار بیشتر